САМО АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ НЕМААТ ПАРИ ЗА ТОПОЛ ОБРОК

Go down

САМО АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ НЕМААТ ПАРИ ЗА ТОПОЛ ОБРОК  Empty САМО АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ НЕМААТ ПАРИ ЗА ТОПОЛ ОБРОК

Пишување by SHARENI on Саб Окт 07, 2017 8:14 pm

Јавно ке поставам неколку прашања до надлежните во овие предизборни денови Ч
-зошто вработените во фирмите со странски капитал имаат топол оброк ?
-зошто вработените во фирмите во слободните зони имаат организиран превоз до работа и од работа до дома ?
-зошто вработените во парламентот добиваат средства за превоз од работа до дома и од дома до работа ?
-зошто вработените во парламентот имаат сопствена менза во која цените за храна и пијалок се со симболични многу ниски цени
-зошто само вработените во администрацијата ,во училиштата ,во градинките и слични институции НЕМААТ НИТУ ДЕНАР ЗА ПРЕВОЗ И ХРАНА НА РАБОТНОТО МЕСТО ??????


се надевам некој ке одговори на овие прашања ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот