ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by SHARENI on Саб Мар 31, 2018 9:57 pm

interesno dali mene mi se promashi vesta ,ili navistina nikoj ne dozna shto razgovaraa Ahmeti i Zaev do docna vo nokta ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty Re: ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by SHARENI on Саб Мар 31, 2018 10:16 pm

Останува непознато за што

разговараа Заев и Ахмети во Собранието

29.03.2018 21:57
519
Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска попладне по седницата за пратенички прашања во Собранието се сретна со коалицискиот партнер и претседател на ДУИ Али Ахмети, потврдија од ДУИ.

Заев ја најави средбата со Ахмети вчера во одговор на новинарско прашање за преговорите за проширување на владината коалиција, кога објави дека се допрецизираат разговорите со Турската демократска партија (ТДП) за влез во коалицијата, и оти во таа насока се размислува за БЕСА и тоа на двете нејзини крила.

- Генерално ставот на владејачката коалиција е да ги остави отворени вратите. Уште кога ја објавивме Владата во договорот за коалицијата наведовме дека остануваме со отворени врати - рече Заев.

Како што соопшти ДУИ, Ахмети на денешната средба со германскиот амбасадор во Македонија Томас Герберих рекол дека во разговорите со премиерот првично ќе бидат разгледани политичките и идеолошките определби на аспирантите да се приклучат на парламентарното мнозинство.

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B0-%D0%97%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B8-%D0%90%D1%85%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%A1%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE&id=8fdb7b0f-8eb2-4808-b6c1-8e47918e42c1
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty Re: ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by nino on Саб Мар 31, 2018 10:38 pm

ќе ја делат македонија. поголемиот дел ќе ни се падне нас.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty Re: ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by SHARENI on Пон Апр 02, 2018 11:26 pm

ti pa na majtap ,jas seriozno prashav ,ama nema veze
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty Re: ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by delta on Сре Апр 04, 2018 5:47 pm

./.>:ke se doznae de eden ubav soncev den./.>:
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА  Empty Re: ДАЛИ СЕ ДОЗНА ШТО ЗБОРЕА АХМЕТИ И ЗАЕВ ДОЦНА ВО НОКТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот