Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАКО ВЛИЈААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ВО ЕДНА ВРСКА

Go down

КАКО ВЛИЈААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ВО ЕДНА ВРСКА Empty КАКО ВЛИЈААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ВО ЕДНА ВРСКА

Пишување by osa Нед Апр 08 2018, 09:02

Еве што секој знак никогаш нема да трпи во врска: Ако криете нешто од Скорпија – никогаш повеќе нема да ви верува!

“Не е до тебе, до мене е”, тоа е познат израз кој се зборува кога некој ќе сфати дека не е заљубен во својот партнер како што очекувал.

Значи, дали навистина зависи од вас или, всушност, зависи од нив?

Можеби причината е вашиот Хороскопски знак, или поточно, доминантната личност изложена на вашиот Хороскопски знак.

Дознајте ги причините поради кои ги прекинувате врските со други, но и со своите поранеши партнери…. или можеби не сте.

Овен (21 март – 19 април)

Овен е независен, ентузијастичен и љубопитен.

Тој ужива во возбудата на животот, така што еден мрзлив и зависен партнер кој не го дели својот ентузијазам не му одговара на било кој начин.

Бик (20 април – 20 мај)

Ако има едно нешто што е важно за Бик, тоа е стабилност и ред. Бикот е педантен и сака работите да се одвиваат на одреден начин.

Импулсивен партнер кој не размислува за сè пред да направи нешто, нема да може да постигне долга врска со внимателен Бик.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

Близнаците се непредвидливи, сакаат забава повеќе од сите други знакови и сакаат многу да разговараат.

Тој претпочита лица кои можат да продолжат со неговиот духовит и имагинативен ум и кој нема да му пречи во излегувањето и дружењето.

Рак (21 јуни – 22 јули)

Ракот е сигурен, верен и грижлив и ги цени вашите односи со луѓето. Ако неговиот партнер не ги почитува неговите пријатели и семејството, ова често значи крај.

Ако неговиот партнер не покажува милост и сочувство кон другите, нема ништо повеќе што да се зборува.

Лав (23 јули – 22 август)

Лавот ги сака светлата на рефлекторот и сака да биде обожаван. Тој ужива кога му се восхитуваат и ќе биде премногу среќен ако му го пружите тоа задоволство.

Ако тоа не го направите, не ви е судено.

Девица (23 август – 22 септември)

Девиците се практични, одговорни и педантни. Тие сакаат ред и работи кои имаат смисла.

Некој кој не ја цени одговорноста и редот не е идеален партнер за Девицата.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Вагите се општествени суштества. Вагата ги сака луѓето и секогаш сака да се запознае и да создава нови пријатели.

Вагата сака партнер кој ќе може да и се придружи во забавата. Ант-друштвени личности не доаѓаат во никаков план.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември)

Скорпијата може да биде сомнителна, но е многу лојална и страсна кога станува збор за луѓето што им верува.

Доколку криете нешто, никогаш повторно нема да ви верува.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Стрелецот цени независност и авантура и секогаш е во движење. Тој сака неговиот партнер да учествува во неговите авантури.

Значи, ако неговиот партнер сака домашна безбедност, Стрелец не сака да остане таму.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарец е одговорен и практичен. Тој е независен и сака да прави работи на свој начин или никако на друг.

Тој нема трпеливост за неодговорен партнер.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Независна Водолија има многу бунтовен карактер и може да биде саркастична.

Сака партнер кој размислува исто како него, човек кој нема да биде навреден од неговите забелешки.

Водолија сака да биде општествено корисна и ако сакате да останете со него апсолутно мора да го имате истиот ментален сет.

Риби (19 февруари – 20 март)

Рибите се најчувствителни од сите знаци и треба постојано да им покажувате љубов и внимание.

Партнер кој не ги сфаќа сериозните чувства на Рибите, како и некој што го присилува да направи нешто што не сака да го направи, не е вистинската личност за нив.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот