Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

3 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 19:45

Абе зошто во секоя тема или раздел на форумот пишувате "македонско" или "во Македониja"? Maкедонско образованjе, здравството во Македониja и слично? Па не се ли разбира од самосебе тоа нема да пишувате за здравството во Занзибар или образованjето во Таити или дури да пишувате точно за тоа ке си го одбележите во самата тема за да се разликува од тоа шо си е домашноSmile Странно ми е некакоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 19:48

Така сме навикнати Фири,инаку вреди да се разгледа тоа...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 19:52

Не , тоа не е критика просто ми е странно па кажав.Станува некако како тавтологиjа или повторуванjе на нешто кое се подразбира од самосебе.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 19:54

Па и јас тоа го кажувам.Дека е малку чудно на форум Македонска политичка сцена да пишуваш тема Македонско образование.Но еве, тое се навики...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 19:58

Абе луксор ти коj беше на воденица (ако не сакаш тука може да ми одговориш на лична порака)?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 20:17

Па оној со кого не се караше бе Фири.Ние дискутиравме со тебе само на пријателска основа.Исто и на АллБг...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:20

На алл.бг има 3-ца македонци, Пат, Тико боквата и балканец со последните дваjца не сум се карал,ама коj ти беше никот на воденица?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 20:21

А бе Фири,зафатен сум сега.Почекај па ке разговараме...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:23

Е колко букви напиша не верувам толко голем ник да си имал. Добро не сакаш да кажаш нема да претерувам то е твое правоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:27

Jaс таму сигурно сум имал окулу 30-40 ника  , но наjпознат е оваj.Особено многу банови имав од еден со ник Циганин или поточно РОМ србоман и бугаромразец до коскаSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 20:29

А колку ги имаш на АллБг Фири.Можеш ли да ги изброиш...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јан 21 2015, 20:32

Ako bil Sahara nikot sto te baniral najpoekje - ima da go castam! Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:34

Сега ни еден инаку доста повекето сум ги дури заборавил. Таму сум во лична воjна со модераторот можам да се регистрирам и пак ама не треба да бидем себеси инаку на вториот пост сум разконспириран, но и никогаш не сум барал програми за криенjе на ip адреси па слично.Кога нема СЛОБОДА и една мала групичка како се зовеше не изкомплексирани него сноби ке ти диктира шо да пишуваш за да им се допаднеш ебам му матер на ваков "форум". Не можам да бидам дел од стадо овци никако.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:38

Абе забележувам некаков самоубиjствен стремеж во некои модератори. абе можи да има 3 поста за дена или само 10 ама да им се допагjат.Преку уж "строго споредуванje на правилата" тече дискриминациja. Moжеби затоа и феjсбук им еба мамата на форумите. И таму има администратори на групи ама и групи има во огромно количество.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 20:59

А еден идиот од ало-ало.бг па сака да ме навреди, бил сум "многоников потребител" абе говедо па како кога си баниран засекогаш ке си пишуваш од првиот ник?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 21:12

Инаку си мислам дека и Воденица и сеа тие форуми со иминjа на производни на машина за произведуванjе на брашно се творба на безбедносните служби во скопjе. Воденица беше замислена како нешто кое ке привлече"македонци" од Бугариja без подфорумот политичка арена коj привлече многу опозициски настроени луге.Сеа единиот е уж од претежно симпатизери на владата, другиот е опозициски. И во двата jа нема откритата антибугарштина и дури апартеjд, оваj дури за сега е слободен ама сигурно ако доjдат повеке луге и ке почнат пак бришенjе и баниранje.Нели сега има обиди РМ да се покаже како демократска држава и добрососедски настроена за да има подржка да влезе во ЕУ. И сепак бев баниран на kаjгaна зарад две нешта:Првото е дека кажав оти Дрекселмаер се држат како робовладелци и второто е дека Бугарите се словениSmileА и луксор упорно си го крие воденичарскиот никSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јан 21 2015, 21:13

Firi sto pati sum ti rekol: "Ic da ne se sakaldisuvash, i da ne pagjas na idiotski fori".
Izvini za latinicava ama tastaturava mi fatila nekoj antikirilicen virus...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 21:17

Фири овде сто пати можеш да кажеш дека Дрекселмаер се робовладетели.Јас го мислам истото.А дека бугарите се словени веќе кажа,па ниту си баниран,ниту си опоменат...А luxor ке продолжи да си го крие никот...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 21:19

Е jас затоа кажав дека е слободен форумот за сега.Нели сум си оптимистички настроен човек и знам да винаги може и полошоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јан 21 2015, 21:20

Фири напиша:Е jас затоа кажав дека е слободен форумот за сега.Нели сум си оптимистички настроен човек и знам да винаги може и полошоSmile
???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 21:21

Сакаш превод шеику?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 21:26

Но инаку и други работи не можам да разберам.Вие сте мала држава, срби како гледам не се многу по македонските форуми тие никогаш нема да зборуват на македонски освен неколку платеници на Белград шо продолжуват да jа спроведуват великосрпската политика но таа е претежно преко телевизиj и фолк пеjачи. Та вие наместо да сакате да имате гости и постови упорно ви е страв од нешто. Дури по тоа може да се разбере дека има нешто гнило во идентитетот,а ко некоj учел во Бугариja често го нарекуват дури предавник, а човекот просто дошол оти му е поевтино и нема проблеми со jазикотSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јан 21 2015, 21:27

Pa ako treba na translate da vrtam...?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Фири Сре Јан 21 2015, 21:28

luxor напиша:Сакаш превод шеику?
Нарочно не сакав да напишам "увек", можеби освен кирилицата ке се обидувам да пишувам на македонски без србизми шо е мисиjата не возможна ама ке пробамSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Гостин Сре Јан 21 2015, 21:30

А "засекогаш" како ти се чини?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете Empty Re: Тема за се онака може и без врска, текнало ви нешто па сакате да кажете

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот