Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

4 posters

Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Prasica Нед Јан 31 2016, 02:45

Дали изборот на специјални судски органи вон предвидениот устав на РМ е уставно.
Што мислите вие за и околу тоа?

_________________
TO LEFT NO SANDWICH UNEATEN !
Prasica
Prasica

Број на мислења : 6
Join date : 2016-01-31

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 21:45

Vonustavno e vonustavnoto izbiranje na tie koi vonustavno izbrale vonustavni organi. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Пон Фед 01 2016, 08:54

Pod pritisok na strancite e formirano specijalno obvinitelstvo. Kako sto im odi ke treba specijalnite da gi sudime. Twisted Evil

Кривични пријави за тројца специјални обвинители, потврдува скопското обвинителство

http://www.alfa.mk/News.aspx?id=105139#.Vq8PMHarTcc

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by defo Пон Фед 01 2016, 22:19

delmol напиша:Pod pritisok na strancite e formirano specijalno obvinitelstvo. Kako sto im odi ke treba specijalnite da gi sudime. Twisted Evil

Кривични пријави за тројца специјални обвинители, потврдува скопското обвинителство

http://www.alfa.mk/News.aspx?id=105139#.Vq8PMHarTcc
Абе муабетов ти е радуј се к*ре на пијано пи*е.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 08:24

A ti bi sakal site vmrovsi po sto godini zatvor bez sudenje? Kako inaku ke pobedite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 09:33

Site vie sakate sto godini na drzavni jasli.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by трендафил Вто Фед 02 2016, 10:44

По победата на ВМРО на следните избори, кога ќе биде 100% јасно дека обвинувањата за наводно лажирање на изборите постојат само во заболениот ум на аболицираниот криминалец лидер на една политичка партија и во умовите на неговите следбеници кои не се мнозинство во Македонија како што веруваат, ќе почне и владеењето на правото во Македонија. Пред се` тука мислам сите што клеветеле и клеветат да одговараат за тоа. Без разлика дали се работи за новинари, политичари, специјални или обични обвинители, форумџии ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 10:52

Koga kje pobedite javi se...Dotogash edinstven umobolen kriminalec e tvojot pastir i negovite sledbenici, a Zaev e lider na opozicijata i sinonim za demokratija vo Makedonija... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 16:17

Ubavo vika Trendafil. Site u Idrizovo. KKoj i da e, sto i da e.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Arhimed Вто Фед 02 2016, 18:51

трендафил напиша:По победата на ВМРО на следните избори, кога ќе биде 100% јасно дека обвинувањата за наводно лажирање на изборите постојат само во заболениот ум на аболицираниот криминалец лидер на една политичка партија и во умовите на неговите следбеници кои не се мнозинство во Македонија како што веруваат, ќе почне и владеењето на правото во Македонија. Пред се` тука мислам сите што клеветеле и клеветат да одговараат за тоа. Без разлика дали се работи за новинари, политичари, специјални или обични обвинители, форумџии ...
За изборите 2014 се пијавив по е-маил да гласам во ДКП Торонто. По две недели ми стигна решение да гласам за Претседателски избори. Арно ама ме немаше на списокот за Парламентарни избори. Иако по е-маил им побарав да гласам за изборите во Торонто. Пред еден ден се проверив, повторно ме има насписок во Центар. Иако уредно го одјавив жителството во 2011, и немам постојана адреса во РМ. Ете така функционира системот.

Патем речено, може да дознаам дали некој гласал во мое име во 2014? Постои начин за проверка на списоците кој гласал?
Постои начин да се утврди дали лица од непостоечки влезови се појавиле да гласаат?

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by defo Вто Фед 02 2016, 20:19

трендафил напиша:По победата на ВМРО на следните избори, кога ќе биде 100% јасно дека обвинувањата за наводно лажирање на изборите постојат само во заболениот ум на аболицираниот криминалец лидер на една политичка партија и во умовите на неговите следбеници кои не се мнозинство во Македонија како што веруваат, ќе почне и владеењето на правото во Македонија. Пред се` тука мислам сите што клеветеле и клеветат да одговараат за тоа. Без разлика дали се работи за новинари, политичари, специјални или обични обвинители, форумџии ...

Браво Трендо, дали ова значи дека јас како човек, единка, кој е против ставовите на Груески, ДПМНЕ против злото кое е нанесено во Македонија треба да се плашам дека ќе завршам во затвор????
Не бе брате не се плашам, затворете ме слободно, идните поколенија ќе ни одаваат почит на сите нас кои се бориме за слободна и демократска Македонија. Совршено ги имплементирате УДБА методите....алал да ви е.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Сре Фед 03 2016, 08:21

delmol напиша:Ubavo vika Trendafil. Site u Idrizovo. KKoj i da e, sto i da e.

Nema da ne sobere site.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Сре Фед 03 2016, 10:54

На крај точно тие против кои поднесувате лажни пријави ќе ве испратат во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by трендафил Чет Фед 04 2016, 22:01

Arhimed напиша:
трендафил напиша:По победата на ВМРО на следните избори, кога ќе биде 100% јасно дека обвинувањата за наводно лажирање на изборите постојат само во заболениот ум на аболицираниот криминалец лидер на една политичка партија и во умовите на неговите следбеници кои не се мнозинство во Македонија како што веруваат, ќе почне и владеењето на правото во Македонија. Пред се` тука мислам сите што клеветеле и клеветат да одговараат за тоа. Без разлика дали се работи за новинари, политичари, специјални или обични обвинители, форумџии ...
За изборите 2014 се пијавив по е-маил да гласам во ДКП Торонто. По две недели ми стигна решение да гласам за Претседателски избори. Арно ама ме немаше на списокот за Парламентарни избори. Иако по е-маил им побарав да гласам за изборите во Торонто. Пред еден ден се проверив, повторно ме има насписок во Центар. Иако уредно го одјавив жителството во 2011, и немам постојана адреса во РМ.  Ете така функционира системот.

Патем речено, може да дознаам дали некој гласал во мое име во 2014? Постои начин за проверка на списоците кој гласал?
Постои начин да се утврди дали лица од непостоечки влезови се појавиле да гласаат?
Според изборниот законик сите државјанин на Република Македонија без разлика дали е жител на Македонија или живее во странство има право на глас и МОРА да се најде на списокот. Се запишува на последната адреса на која живеел. Во списокот е маркиран со ѕвездичка, за да посвети изборната комисија поголемо внимание доколку се појави на гласањето. Најмногу такви гласови има добиено градоначалниците од Кичево и Струга, но сите знаеме дека луѓето навистина доаѓаа да гласаат. Претпоставувам дека ако немаш доверба во власта, имаш доверба во членот на комисијата од СДСМ и на набљудувачот од СДСМ кој бил на твоето изборно место. И на сите избирачки места низ Македонија. Никој нема ставено забелешка на последните избори. Се надевам дека не мислиш дека твојата партија делегирала будалетинки во комисиите и на истото место будалетинки набљудувачи. Кои не ги виделе или не сакале да ги видат наводните неправилности што ги видел Заев од Бихаќка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by трендафил Чет Фед 04 2016, 22:12

defo напиша:
трендафил напиша:По победата на ВМРО на следните избори, кога ќе биде 100% јасно дека обвинувањата за наводно лажирање на изборите постојат само во заболениот ум на аболицираниот криминалец лидер на една политичка партија и во умовите на неговите следбеници кои не се мнозинство во Македонија како што веруваат, ќе почне и владеењето на правото во Македонија. Пред се` тука мислам сите што клеветеле и клеветат да одговараат за тоа. Без разлика дали се работи за новинари, политичари, специјални или обични обвинители, форумџии ...

Браво Трендо, дали ова значи дека јас како човек, единка, кој е против  ставовите на Груески, ДПМНЕ против злото кое е нанесено во Македонија треба да се плашам дека ќе завршам во затвор????
Не бе брате не се плашам, затворете ме слободно, идните поколенија ќе ни одаваат почит на сите нас кои се бориме за слободна и демократска Македонија. Совршено ги имплементирате УДБА методите....алал да ви е.
Не знам земја во која клеветењето не се казнува. Ако клеветиш, односно обвинуваш лажно, не гледам зошто мислиш дека не треба да одговараш за тоа. Ако обвинуваш со докази, треба да одговара тој што го обвинуваш. Не гледам што е тука нејасно. Методите на УДБА се нешто сосема друго. УДБА клеветела и врз основа на сопствените клевети ги прогонувала луѓето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Пет Фед 05 2016, 15:50

A da zemete puski i da se ispoubiete. Sto keif kje im bide na vasite lideri. Kje se raduvaat kakvi budali vodat.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by трендафил Пет Фед 05 2016, 18:07

А кој е твојот лидер. Странците ли што не сакаат ни името македонско да ни го спомнат. Факт е дека во Македонија трета опција нема успеано да се пробие, односно да се продаде како реална можност за доаѓање на власт. Па ни остануваат двете опции од кои една поддржувам јас, а друга Дефо и други на форумов. Различноста во мислењето не значи дека се мразиме и би се убивале. Тоа што СДСМ е малку исфрустрирана и не сака да прифати дека 9 пати губи избори на различни нивоа со многу подобри опозициони услови од тие што ги имаше ВМРО во 1998 или 2006 година е на некој начин нормално. Секогаш е полесно да обвиниш друг отколку да ја откриеш вината кај себе. Иначе во мразењето голем допринос имаат и некои земји од НАТО и ЕУ. Поточно кажано нивните лидери. Македонија од 2008 година ги исполнува условите за членство во НАТО, а од следната година и за почеток на преговорите со ЕУ. Според мислењето на експертите на ЕУ, потврдено и од граѓаните на ЕУ преку своите претставници во Евро парламентот, но таа одлука после ја поништуваат лидерите во Европскиот совет. Веројатно во име на демократијата. Ретко во која земја што е во војна, а Македонија е во војна за името и идентитетот на Македонците со НАТО и ЕУ има и траги од демократијата. А кај нас политички лидери можат слободно да повикуваат на „виткање кичма“ (капитулација), и да се појавуваат во јавност без да бидат исплукани или да им се искрши главата.
Патем, доколку се усвои законот што го предлагаат СДСМ и Ван Хојте, ако не сум јас ќе биде затворен овој форум. Затоа што нема да биде презентирано и спротивставено мислење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Arhimed Пет Фед 05 2016, 18:38

трендафил напиша:Според изборниот законик сите државјанин на Република Македонија без разлика дали е жител на Македонија или живее во странство има право на глас и МОРА да се најде на списокот. Се запишува на последната адреса на која живеел. Во списокот е маркиран со ѕвездичка, за да посвети изборната комисија поголемо внимание доколку се појави на гласањето. Најмногу такви гласови има добиено градоначалниците од Кичево и Струга, но сите знаеме дека луѓето навистина доаѓаа да гласаат. Претпоставувам дека ако немаш доверба во власта, имаш доверба во членот на комисијата од СДСМ и на набљудувачот од СДСМ кој бил на твоето изборно место. И на сите избирачки места низ Македонија. Никој нема ставено забелешка на последните избори. Се надевам дека не мислиш дека твојата партија делегирала будалетинки во комисиите и на истото место будалетинки набљудувачи. Кои не ги виделе или не сакале да ги видат наводните неправилности што ги видел Заев од Бихаќка.
Немам доверба во избирачкиот систем. Не знам дали ме маркирале со ѕвезда, но на изборите 2014 јасно побарав да гласам во Торонто, а ме ставија само на еден список и гласав за Претседател, не и за пратеник. Законот можеби е таков да ги запишува избирачите на последната адреса на живеење. Јас уредно се одјавив, и пак на проверката на списокот се најдов во Центар. Дали има набљудувачи од СДСМ на моето изборно место? Сигурно има, ама кој да знае дали некој со лажна лична карта (печатена од Началник, Чауш или друг бандит) не гласал
во мое име? Ти да си во ИО би знаел дали личноста не е исселена во странство, ако има уредна биометриска фотографија и податоци кои се совпаѓаат со избирачкиот список?

Се случувало и присутни лица во државата да не можат да гласаат оти некој веќе ги заокружил. линк
Во три избирачки места ситуацијата станала навистина драматична кога девет лица се обиделе да го остварат своето гласачко право, меѓутоа останале стаписани кога нивните имиња веќе биле заокружени на гласачките списоци. Некој друг гласал во нивно име.


За мене е лудост да има над 1,8 милиони избирачи. Директорот на АВРМ се жали дека секој ден има нови 500-600 нови работни места кои не се пополнуваат.
Чудна работа, лесно ги бришат невработени од евиденција, ама отсутните избирачи никако да ги избришат.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by defo Саб Фед 06 2016, 11:16

ВИДЕО: Ивона и Јанко биле исплашени и загрозени поради Катица?!

Малце по малце, стра ги фаќа а...епа ќе ги фаќа....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Пон Фед 08 2016, 11:19

Cekaj da ve fati sudiot sose vasata obvinitelka za krivicnite prijavi za maltretiranje pa ke vidxime. Vo ovaa drzavaq ima zakoni. Na moze nekoja obvinitelka postavena od strancite da pravi sto saka.

http://kurir.mk/makedonija/politika/novi-krivichni-prijavi-od-gragani-obviniteli-na-janeva-im-vrshele-tortura/


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Пон Фед 08 2016, 11:29

трендафил напиша:А кој е твојот лидер.

Ne sum jas ovca pa da imam lider. Razmisluvam so svoja glava. Dovolno sum i pameten i sposoben da ne moram da lepam plakati za nikogo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Пон Фед 08 2016, 11:47

delmol напиша:Cekaj da ve fati sudiot sose vasata obvinitelka za krivicnite prijavi za maltretiranje pa ke vidxime. Vo ovaa drzavaq ima zakoni. Na moze nekoja obvinitelka postavena od strancite da pravi sto saka.

http://kurir.mk/makedonija/politika/novi-krivichni-prijavi-od-gragani-obviniteli-na-janeva-im-vrshele-tortura/


Partiskiot sud na dpmne mozhe samo da i se fati na Katica...Bez ogled na opstrukciite shto gi pravite rabotata na SJO uspeshno kje bide zavrshena...I samite znaete deka vashite krivichni prijavi kje bidat otfrleni od sekoj kolku tolku normalen sudija...Toa shto se obiduvate da postignete e da ja zabavite rabotata na SJO da ne podnese krivichni prijavi za vashiot pastir i negovite kuchinja nadevajki se deka izborite kje bidat na 24 april...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 10:38

Koga i da bidat izborite VMRO tepa. Zajko i Sekerka nemaat kapacitet da go pobedat Gtruevski.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 11:51

Neli 24 april beshe sigurna data??? Shto e sega??? Pochna da vi teche niz nogavici??? I toa tokmu od Zaev i Shekerinska...Siguren sum deka gi sonuvate i se budite zhiva voda... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно. Empty Re: Специјално сервирано срање во врска со уставот-повторно.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот