Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SDSM opraj se

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by osa on Пон Aвг 06, 2018 10:38 pm

трендафил напиша:Сакаш ли да кажеш дека директорот за јавна безбедност кога го закажувал „состанокот“ во кампот „Евридики“ мислел дека 2 август ќе биде укинат како празник?


ne bre saka da ti kaze deka grchkiot kolega koga go zakazuval sostanokot VODEL SMETKA da ne bide na drzaven praznik na Makedonija !!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 10:42 pm

Сакаш да кажеш дека тие од нашата куртонска влада Грците воопшто не ги прашуваат кога ги повикуваат да им дадат наредби дали им одговара терминот?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 06, 2018 10:48 pm

Не се прави глуп со сила, многу јасно се разбира што сум напишал. Меѓудржавните работи не смеат да трпат затоа што кај едната страна бил празник. И лага е дека возилото е во кампот Евридики, вистината е дека е снимено на паркингот пред кампот веднаш до автопатот и тоа не значи ништо, можеби возачот отишол во тоалет.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 10:57 pm

Сакаш да кажеш дека некој од патниците, не возачот кој е од одделот за заштита, да не кажам бодигард, имал запек па не можел да обави нужда до доцните вечерни часови. Нели ти е чудно што МВР соопштува во колку часот возилото влегло во Грција, но не и кога се вратило во Македонија? Или дека можеби патниците отишле на службен пат на празник за да им биде исплатен празничен надоместок од мои и пари на другите даночни обврзници?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 07, 2018 10:14 am

трендафил напиша:Сакаш да кажеш дека некој од патниците, не возачот кој е од одделот за заштита, да не кажам бодигард, имал запек па не можел да обави нужда до доцните вечерни часови.

Безидејноста ти е евидентна и убива секаква конструктивна дискусија. Опрај се.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Вто Aвг 07, 2018 5:59 pm

Оливер Спасовски побара разрешување на директорот за јавна безбедност. Се надевам дека после овој случај нема повеќе како клен да се фаќаш на се што ќе каже власта и да го сметаш за вистина. Во случајов треба да бидат казнети и сите што се обидуваа да го заштитат сторителот на ова дело и сите што свесно ја пласираа лагата во јавност. Се надевам дека ти само си наивен кој им верува на лажговци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 07, 2018 8:25 pm

Браво за СДСМ. Диме Спасов кој пијан со швалерката со службено возило кршеше автомобили низ Скопје вие го браневте со разни лаги и конструкции и остана министер до крај. СДСМ веднаш по аферата го разрешува оној што постапувал непрофесионално. Има разлика, вие бевте и останавте банда, СДСМ воведе правна држава во која секој што ќе го прекрши законот ќе сноси одговорност.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 1:21 pm

Во тоа време СДСМ беше на власт, а не опозиција и министер за внатрешни беше Оливер Спасовски. Немаше обвиненија од типот што ти си го читал на пропагандните куртон портали на тогашната куртон револуција, што сега е трансформирана во куртон власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by osa on Сре Aвг 08, 2018 3:58 pm

stvarno ubav naslov na tema .....ajde ke ve molam SDSM OPRAJTESE

Нема притвор за Јакимовски, обвинителот бара одземање на пасошот
Надлежниот обвинител во случајот со Стевчо Јакимовски, до судот поднел предлог на порашениот градоначалник на Карпош и четворицата негови соработнии да им одреди мерки на претпазливост – повремено да се јавуваат во судот и да им се одземат патните исправи.

Сите се осомничени за делото злоупотреба на службената положба и овластувања.

По распитот во судот, од Кривичен треба да ја соопштат одлуката за мерките на претпазливост.

Детали за кривичната пријава прочитајте ТУКА.


SRAMOTA ZA SUDSTVOTO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 6:37 pm

Да не беше Скопје загадено до максимум и со доаѓањето на Шилегов по кражбата на локалните избори, веројатно ќе бевте и за палење на Јакимовски во крематориум. Што се однесува до евентуалната вина на поранешниот градоначалник на Карпош не би можел да дискутирам затоа што ги немам доказите, но сомнително е тоа што човекот што ги има потпишано сомнителните договори се има приклучено на СДСМ и понатаму е на функција во општината, па против него нема ниту кривична пријава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 08, 2018 7:09 pm

Почна од ракав да тресеш, твоите криминалци од дпмне немаа забелешки на локалните избори затоа што знаеја дека ви се случи народ како што ќе ви се случи и на 30 септември.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 7:25 pm

Ти изгледа не знаеш дека на пример ливчиња од Карпош беа пронајдени во кутиите во Охрид. Не си го прочитал изгледа ни извештајот на ОБСЕ/ОДИХР. Немам намера јас да те едуцирам. Поента на претходниот мој пост беше дека против потписникот на договорите за кои има други обвинети нема ни кривична пријава, со моја претпоставка дека тоа е само затоа што се вратил во редовите на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 08, 2018 7:41 pm

Претпоставки, или ми ти тресење од ракав исто ти се фаќа. Факт е дека твоите дпмне-офци признаа дека локалните избори беа фер и демократски.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 7:42 pm

Да се вратам на случајот на полицискиот џип кој за мнозинството на овој форум беше на тајна задача во Грција на почеток. Ако некој добие полициско обезбедување не добива и бесплатен превоз со возило на полицијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 08, 2018 7:50 pm

Уште еден доказ за владеење на пртавото и казнување на злоупотребите на функционерите, што пак јасно дава на знаење дека времето на криминал на дпмне заврши и државата полека се враќа во нормала.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by osa on Сре Aвг 08, 2018 8:46 pm

za 100 000 lezeshe ljube 5 godini ,aj da vidime kolku ke lezi ovoj za 6 pati poveke ,odnosno za 600 000 ???


ke se oprajte od SDSM ,ili ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by SHARENI on Пет Aвг 10, 2018 12:07 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by TRAJCHE on Пет Aвг 10, 2018 1:32 pm

Aj sega pak neka vikaat site se isti, kaj se videlo vo grujovo vreme minister pod istraga za tender.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 564
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 10, 2018 2:02 pm

lele be pa sto ocekuvate od takvi crepovi.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 878
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by Dino on Пет Aвг 10, 2018 5:36 pm

Ajde da vidam kolku ke ja opravite ovaa.

Македонија ја прати на ЕП, а таа „леташе орли“ среде Берлин! (ФОТО)


Не само што не се засрами од убедливо последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, туку веќе следниот ден направи скандал фотографирајќи се во поза која не ѝ доликува на седукратната најдобра атлетичарка кај нас и наш претставник на Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро.

https://sport1.mk/bozhem-mali/atletika/makedonija-ja-prati-na-ep-a-taa-letashe-orli-srede-berlin-foto

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Саб Aвг 11, 2018 7:58 pm

Штом летала орли сигурно е дека нема да го бојкотира референдумот, туку ќе гласа како мнозинството на овој форум што го подржува црпнатиот од септичка јама во Муртино. Дали Филипче ќе биде жртвуван пои шамарчината што поради владата на Заев ја доби од Советот на Европа со оценката дека борбата против корупцијата е јасно разочарувачка._________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 12, 2018 10:30 am

Не знам зошто се вознемирувате заради некои индивидуи кои живеат на тлото на Македонија а свеста се уште не им се развила подалеку од примитивизмот па се поистоветуваат со разни животни, како лавови, орли и слично.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by Bosonoga on Нед Aвг 12, 2018 12:17 pm

lele so ubao si gi opisal.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 878
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by osa on Нед Aвг 12, 2018 1:06 pm

shto e site se plashite da stavite potpis na postot ,dali ste za ili protiv na referendumot???

jas veke imam ,no vie shto nemate shto chekate eden trendafil nema gajle nitu strav


glasaj"ZA"na referendumot ,toa e idninata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by трендафил on Пон Aвг 13, 2018 3:02 pm

Ајде ќе напишам повторно дека сум ЗА ЕУ, а против членство во НАТО и договорот со Грција. Бидејќи некој лудак сака на три различни прашања да одговорам со еден одговор ќе го бојкотирам референдумот. Истото би го сторил и доколку имаше само прашање за налудничавиот договор со Грција (но и договорот со Бугарија кој не се спомнува во референдумот. За разлика од Заев, кој се извини на Фејсбук за тоа што Илинденското востание како македонско, јас го сметам за наше. Претпоставувам дека и вие мислите дека се работи за бугарско востание. Да потсетам, Бугарија почна од минатата година да го слави Илинден и тоа и по нивниот и по нашиот православен календар. Пред тоа го славеше само Преображенското востание (по наш верски календар затоа што тогаш и во Бугарија важел истиот). Исто беше и во Грција во која до 1989 година не смееше практично да се спомене зборот Македонија, единствени Македонци беа само македонските Македонци кои ако на било кој начин го манифестираа тоа беа прогонувани и тероризирани, а сега половина Грци лажат дека се Македонци. СО поддршка на меѓународната банда што кај нас се нарекува меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM opraj se - Page 2 Empty Re: SDSM opraj se

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот