Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+12
Teo
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
16 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Вто Сеп 01 2020, 16:07

Samo eden den minister i veke razotkriena, uapsena i onesposobena teroristicka grupa na ISIS. Pri toa bez nikakvi zrtvi. Cestitki za uspesnosta na Oliver Spasovski kako minister na MVR i cestitki za SDSM i gospodinot Zaev koi go postavija vistinskiot covek na vistinsko mesto.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2224

https://telma.com.mk/2020/09/01/самоубиствени-бомбашки-појаси-најде/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 01 2020, 19:44

Премиерот Заев секогаш го исполнува тоа што го ветува.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2641

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Сеп 01 2020, 20:55

Немој да се мајтапиш со нас. Сакаш ли да кажеш дека премиерот сега не дише затоа што ветуваше дека додека дише нема да се менува името и Уставот поради промена на името. Дека не го држи памет ниту него ниту неговите поддржувачи знаеме, па за потсетување еве што изјави премиерот пред изборите во 2016 година.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Сеп 01 2020, 20:59

Кога сме кај уапсените терористи не знам зошто се уапсени токму сега, веројатно спремале нешто во најскора иднина. Истите се следат подолго време. Инаку се работи за неправедна застапеност, сите се Албанци, па веројатно владата ќе финансира тероризам од другите етнички заедници поради пропорционална застапеност според пописот од 2002 година. Откако ДУИ стапи на македонската политичка сцена државата не може да спроведе попис.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Сеп 01 2020, 22:03

Тоа што не можеш а да не сипеш омраза и злоба кон СДСМ и нивните функционери дури и кога владата постигнала исклучителен успех во борба против тероризмот и со тоа ги зачувала мирот и безбедноста на граѓаните само потврдува дека новите четири години во опозиција ќе бидат фатални за менталното здравје на дпне оФците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Чет Сеп 03 2020, 16:50

Ova dava nadez za vrakanje na pravnata drzava.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2100Bravo za Oliver i SDSM Img_2101

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Пет Сеп 04 2020, 16:33

Pravda za site.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2223
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Пет Сеп 04 2020, 19:13

Ova vrska nema so Spasovski. Se razdvizi sudstvoto, vetingot im tropa na vrata ako SDSM i DUI go odrzat vetuvanjeto.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Саб Сеп 05 2020, 17:43

Sepak bravo za Oliver. Ne e kokain ama i ne se banani kako na Culev.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2269
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Нед Сеп 06 2020, 14:58

Oliver gi razbiva i kokainskite bandi. Nake do kaj e so bananite.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2224
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Нед Сеп 06 2020, 17:06

luxor напиша:Тоа што не можеш а да не сипеш омраза и злоба кон СДСМ и нивните функционери  дури и кога владата постигнала исклучителен успех во борба против тероризмот и со тоа ги зачувала мирот и безбедноста на граѓаните само потврдува дека новите четири години во опозиција ќе бидат фатални за менталното здравје на дпне оФците.
Тоа затоа што оваа терористичка група имала многу помалку оружје од терористичката група ликвидирана во Диво Насеље. Замисли сега Мицковски да се слика со роднините на уапсените терористи како што направи тогаш вашиот пастир, а за жал и мој преемиер, Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Нед Сеп 06 2020, 17:14

Сум направил грешка, не уште 4 туку уште најмалку 8 опозициски години ќе го разоруваат твоето ментално здравје. Патем Оливер штотуку растурил мрежа за продажба и шверц на кокаин низ цела Македонија а ти не си одговорил на прашањето што ти го поставиле „до кај е Наќе со бананите".
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 06 2020, 18:25

Се мајмунисува отсјајот што друго може еден небањат да прави.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Нед Сеп 06 2020, 19:47

TRAJCHE напиша:Oliver gi razbiva i kokainskite bandi. Nake do kaj e so bananite.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2224
Според новинарските извештаи акцијата почнала пред неколку месеци. Дури и ако тоа неколку е само два месеца, групата е откриена во времето кога на чело на МВР беше токму Наќе Чулев. Целта секогаш е да се открие повисокото ниво за препродажба на дрога. Не само продавачите на мало. Токму затоа СДСМ нема да биде на власт ни 4 години. На примитивниот говор на омраза од Првоборец нема да се спуштам на нивото на Првоборец и да одговорам со одговор што го заслужува.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Нед Сеп 06 2020, 20:15

Крајот делото го краси, останува фактот дека Спасовски уапси организирана банда наркодилери а Наќе три кила банани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Сеп 07 2020, 20:28

Колку што дознавам апсењето не го извршил Спасовски, туку полицајци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 07 2020, 20:32

Порака за небањатите: кога Спасовски е министер полицајците нормално дека ќе си ја работат работата. Само на небањатиот отсјај може да му падне на памет лично со цела свита свежо примени небањати во полицијата да оди да апси банани.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Пет Сеп 18 2020, 19:11

Zavrseno e so neprofesionalizmot i partiskite nasilnici vo MVR.

Bravo za Oliver i SDSM Img_2278
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Сеп 18 2020, 19:43

За нормална постапка не се вика браво. Браво ќе беше ако се работеше за кадар на СДСМ или ДУИ.
Ајде овде да напишам и дека обвинителството го затвори случајот Теретана во кој СДСМ лажно го обвинуваше лидерот на најголемата политичка партија дека наводно ги прекршил уредбите на владата во врска со короната.
Линк
Можеби ќе беше подобро ако тоа го направеа побрзо, пред изборите на пример, но како што велат правдата е спора, но кога тогаш доаѓа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Нед Сеп 20 2020, 21:21

Odlicno raboti MVR pod vodstvo na Spasovski. Bravo.

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Сеп 24 2020, 19:26

На линкот подолу една „интервенција“ на македонската полиција врз некој граѓанин, наводно од Ромската етничка заедница.

https://www.facebook.com/avaja.org/videos/386377129192437/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Сеп 25 2020, 16:52

Еве уште едно видео со брутална полициска акција, овој пат во Скопје.

https://plusinfo.mk/ushte-eden-slucha-na-policikskga-brutalonost-snimen-na-video/

За волја на вистината има и брутален напад на криминалци врз полициски службеници.

https://expres.mk/po-sinokjeshniot-napad-od-drvokradci-vrz-policajci-petmina-povredeni-4-lica-uapseni/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Сеп 25 2020, 21:35

Случајно или не, и напаѓачите на шумската полиција се од ромската етничка заедница. Што би рекле пресметка меѓу власта и нејзините гласачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Сеп 26 2020, 19:16

Во Битола сепак еден од сторителите на сообраќајката прв го нападнал полицаецот.

https://www.analitikum.mk/post/portamk-video-policaecot-vo-bitola-prethodno-bil-napadnat-od-romite?fbclid=IwAR02rPyKo7odheFD7ek38hdgAB6PxV26iHF85bbGfZNhhYk_iLmAEO0dWBA

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Окт 28 2020, 21:19

Сега забележав дека имаме посебна тема за Оливер. АЈде и тука да му пожелам подобро оздравување на човекот што не чува да не не пренесат корона несовесните граѓани. Да не кажам таквите како него.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот