Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+12
Teo
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
16 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Чет Јан 14 2021, 15:43

ПОЛИЦИЈАТА МУ ФАТИЛА НА НЕФИ УСЕИНИ ТРИ КАМИОНИ-МИКСЕРИ ЗА БЕТОН, НЕРЕГИСТРИРАНИ СО МЕСЕЦИ И ГОДИНИ, ЗА 2 НЕДЕЛИ ОДЗЕМЕНИ НАД 25 ТАКВИ ВОЗИЛА

Сообраќајната полиција за две недели одзела над 25 возила на 90 дена, кои не биле регистрирани над 6 месеци, и покрај кампањата и предупредувањата на МВР дека на 26 декември стапија на сила ригорозни мерки за незаконските возачи. Тие со нерегистрирани коли, камиони, автобуси, миксерки за бетон, багери, не само што остануваат без возилата, туку плаќаат и високи казни од над 500 евра од случај.

Засилените контроли на сообраќајната полиција почнаа уште есента, а за полицијата изненадувачки е што неважечки сообраќајни дозволи наоѓа токму кај сопствениците на скапи автомобили, или кај механизација и камиони на големи и успешни фирми, кои со години не биле регистрирани и така како потенцијални убијци возат низ патиштата.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/politsijata-mu-fatila-na-nefi-useini-tri-kamioni-mikseri-za-beton-neregistrirani-so-mesetsi-i-godini-za-2-nedeli-odzemeni-nad-25-takvi-vozila/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Јан 14 2021, 18:25

Се насевам дека кога полицијата по најповеќе 90 дена ќе им ги врати возилата на сопствениците нема да им дозволи да ги однесат на технички преглед без да извадат пробни таблички и да платат дневно осигурување. Се надевам дека полицијата редовно ќе си ја врши работата, а не со повремени кампањи. За жал инспекциските служби во Охрид изгледа не се толку ефикасни, па дивоградбата на Нефи Усеини кај чинарот си стои.
Интересна епизода гледавме вчера во Вевчани каде што полицајците се возеа без маски во комбињеа и апсеа маскирани луѓе на отворено. Немаше ни казни ни апсења кога СДСМ ги победи Интегра и три помали политички субјекти во изборот на градоначалник и имаше прослава со трубачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Чет Јан 28 2021, 19:34

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2259
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Јан 28 2021, 20:31

А што бидна со Транспаренси Интернешенел и катастрофално лошата поделба на 111 до 114 место на светот по корупција заедно со Босна и Херцеговина, Панама и Монголија. Мислам дека по Заев и Николовски, во вториот круг одговорни за високата корупција е и Оливер Спасовски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Јан 30 2021, 20:04

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Protest-960x588

На сликата лево е интервенцијата на полицијата во Вевчани, а десно нема интервенција иако не се дрѓи социјална дистанца и многу од подржувачите на убијците од Смилковското Езеро не носат маски. Нема притворени, нема глоба за тие што не носат маски ниту растурање на собирот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Вто Фед 02 2021, 09:26

Uapsen Igor Spasov za koj dpmne tvrdea deka bil namerno pusten. Lo nego imalo poternica i sega ke si odlezi vo Idrizovo plus sto ke mu bide dodadeno za begstvoto.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2306
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Фед 02 2021, 20:08

Ако Спасов има и бугарско државјанство, што не е исклучено, екстрадицијата ќе оди тешко.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Сре Фед 03 2021, 10:28

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 15:18

Не би се сложил дека се работи во конкретниот случај за прекршок, туку за кривично дело. Во случајов ако казната прекршителот ја плати казната во определениот рок плаќа половина, односно 255 евра во денарска противвредност. Само директната материјална штета на полицијските возила, 4 искршени стакла и шофершајбни е значително поголема. Со добивањето на налогот за глоба се оневозможува кривично гонење, затоа што не може некој за иста работа да биде казнет два пати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Сре Фед 03 2021, 17:25

Со што ти се сложуваш или не е неважно. Многу поважно е се да биде според предвиденото во законот. За квалификациите на делата се задолжени МВР И ЈО.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Чет Фед 04 2021, 12:46

Еве за што пишувам. Законот мора да се почитува, желбите на дпне оФците не. Добро е што МВР покажува дека никој не е над законот и не може да се извлече без последици.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2519

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2520
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 06 2021, 11:08

Поздрав од Оливер и СДСМ небањати говеда.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2860

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Фед 11 2021, 21:33

Ајде на темата посветена за него да напишам дека Оливер Спасовски не може да добие безбедносен сертификат од НАТО. Исто како и неговиот колега, министерот Бојан Маричоќ. Гласините одат во два правца. Едниот дека се соработници на наш сосед што треба да ни подари вакцини или дека се работи за корупција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Пет Фед 12 2021, 08:43

Беден обид со лажење да ги покриете криминалите на раководството на дпне оФците.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2522
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Фед 13 2021, 15:25

Дали одговорот е од владата на Сашо Мијалков, Али АХмети и Зоран Заев. Што тврдеше од авион на враќање од Брисел дека сме добиле датум за преговори со ЕУ пред 2,5 години. Треба ли да наведам уште примери кај што владата лаже. Се работи за влада оценета како хибриден режим од независен оценувач. Исто така и влада што е меѓу најкорумпираните во цивилизираниот свет. Ако сме останати цивилизирана земја. Дали во таа влада водечки партии се тиа што лажеа дека има друга вистина за терористичкиот напад на Смилковското Езеро или дека сме добичле датум за преговори со ЕУ пред повеќе од две години?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Нед Фед 14 2021, 10:21

Лажењето посебно кога остануваат пишани докази е глупаво. Освен ако не се замислуваш дека си некаков голем фактор во политиката па се споредуваш со премиерот. Зошто не се споредуваш со Жмицко  Лигња докажаните лажливци од твојата партија. Или и ти си свесен дека се беззначајни фигури.

трендафил напиша:Ајде на темата
посветена за него да напишам дека Оливер Спасовски не може да добие безбедносен сертификат од НАТО. Исто како и неговиот колега, министерот Бојан Маричоќ. Гласините одат во два правца. Едниот дека се соработници на наш сосед што треба да ни подари вакцини или дека се работи за корупција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Нед Фед 21 2021, 13:22

Taka treba da se prodolzi.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2307
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Нед Фед 21 2021, 14:21

Вчера пред Универзална сала во Скопје на повик од градоначалникот на Скопје Петар Шилегов, а во организација на салата која е под ингеренции на градот беше одржан масовен собир по повод смртта на Ѓорѓе Балашавиќ, Бог да го прости и нека му е вечна слава. Немаше полиција, глоби, да не кажам апсење како на карневалот во Вевчани. Изгледа дека ако си дел од хибридниот режим не важат исти правила како за обичните граѓани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Нед Фед 21 2021, 16:37

За жал точно е дека е одржан тој собир. И ако не бидат санкционирани одговорните СДСМ ќе изгуби многу. Затоа што илјадници ги погребаа своите без никакви церемонии заради ковидот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by zozoti Пон Фед 22 2021, 13:50

Ova lici na diskvalifikacija na Oli od trkata na 21 mart.

Заев: Aко Мијалков не биде пронајден, ќе има одговорност

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-a%D0%BA%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%9C%D0%B5/

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Фед 22 2021, 16:35

Значи ли тоа дека Никола Груевски се смета за пронајден (во Будимпешта) па затоа никој (читај Оливер Спасовски) не одговараше за неговото бегство. Или Игор Спасов (убиецот на Мартин Нешковски) се смета за пронајден во Софија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Пон Фед 22 2021, 20:02

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Фед 22 2021, 20:29

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Screenshot_1-19-360x158-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Фед 23 2021, 16:29

И сега што ти кажаа од штабот, Сашо е поопасен за Жмицко во затвор или како бегалец?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Чет Мар 18 2021, 12:46

Super rezultati. Bravo za MVR i ministerot Spasovski.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Img_2260
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 2 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот