Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+12
Teo
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
16 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 20:34

Заев нема да биде уапсен затоа што не направил никаков криминал, но тоа не може да се гарантира за Жмицко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 20:45

Мицкоски побрзо може да го убиете затоа што со службена белешка на АНБ му е укинсто обезбедувањето што по закон му следува. А тој обелодени афера за македонските пасоши на водачите на мафија од повеќе земји.

Да дополнам. Распишана е меѓународна потерница против Раиф Мифтари како осомничен дека посредувал помеѓу криминалците и власта во аферата со пасошите.


Последната промена е направена од трендафил на Пет Апр 09 2021, 20:49. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Саб Апр 10 2021, 15:22

Поздрави од амбасадата на САД за небањатите морони."Ова денеска го објави порталот „Сакам да кажам“, кои имаат потврда од Американската амбасада во Скопје.

-Во овој случај, како и во случајот со пасошите, работевме заедно со МВР и дадовме техничка поддршка, велат од Амбасадата на САД."

https://press24.mk/ambasada-na-sad-rabotevme-so-mvr-i-dadovme-tehnichka-poddrshka-za-zaplenata-na-droga
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Саб Апр 10 2021, 16:07

Ke se doznaat mnogu interesni raboti za kratko vreme.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Img_2312
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Апр 10 2021, 16:22

Не очекува некој ваљда изјава дека ДЕА работела илегално во Македонија. Колку што знам запленетата дрога е од македонско производство, што би требало да значи дека со добиена лиценца за производство на канабис за медицински потреби се произведува дрога за нарко пазарот, а давателите на лиценцата не го контролираат призводството и пласманот на дрогата. Тоа мора да го прават Американците наместо неспособната власт што ја имаме.
Во врска со пасошите нели е чудно што МВР уште не ги прогласила за неважечки и што нема потерници против имателите на тие пасоши со нивното вистинско име, но и со забелешка за името што го има во македонскиот пасош.
Во врска со наводните обвиненија за саботажа на акцијата Двојник, приказната е лесно прифатлива за тие што се дресирани за тоа. Со вклучен мозок секој нормален би поставил повеќе прашања на последното изнесено тврдење. Ако некој од инволвираните во случајот знаел дека утре ќе има апсење зошто би му го кажал тоа на лидерот на најголемата политичка партија во Македонија, а не директно на своите „колеги“ и сите заедно да избегаат. Колку што гледам само еден е во бегство и против него се распиша меѓународна потерница вчера. Не веднаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 13 2021, 11:17

Поздрави од ДЕА небањати криминалци. Ви порачуваат дека можете да им го пушите на Заев и Спасовски со лагите дека се вмешани во некаква трговија со дрога. Ај сега почнете да лажете дека ДЕА се непријатели на Македонија затоа што соработуваат со Заев и Спасовски во борба против дрогата.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Img_1006

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/hronika/%D0%B4%D0%B5%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B4%D1%80%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE/?doing_wp_cron=1618304997.0060679912567138671875

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Апр 20 2021, 13:51

Бавно но сепак охрабрувачки расчистуваме со корупцијата.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Img_2575


https://mk.tv21.tv/krivichna-prijava-za-dvajtsa-vraboteni-vo-agentsijata-za-vrabotuvane/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Апр 20 2021, 18:05

Ако не се лажам повторно се уапсени тие што се на најниската скала во хиерархијата. Нема командна одговорност.
Да прашам се врати ли Трајче Заев од Дубаи?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Апр 20 2021, 19:14

Можеш колку сакаш да релативизираш, факт е дека со секој успех на Оливер, Жмицко и дпне се се подалеку од власта.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 19:20


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Albatros Чет Апр 22 2021, 20:30

Fotosop e fotografijata. Potocno registerskata tablicka e fotosopirana. I vesta e otstraneta od portalot.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Мај 10 2021, 21:22

Се врати ли Трајче Заев од Дубаи?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Пон Мај 10 2021, 22:42

Уште си ја бараш љубовта на животот? 😁
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Мај 12 2021, 19:11

Да напишам повторно дека мислам дека Трајче, а не Зоран е главен во картелот Заеви. Дека тој рекол ова дете многу лаже, ќе го испратиме во политика.
Во земја во која е дојдена ДЕА да се бори против нарко дилерите и која има голема корупција тоа што по некој пат ќе се уапси некој не е успех, туку обврска на полицијата. Секогаш се апсат ситни риби кога се работи за криминал на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Мај 12 2021, 19:36

Новина во МВР е и тоа што Лазе Велковски човекот што соработуваше со Вилма Русковска и ДЕА па успеа апсењето на дел од извршителите вклучувајќи го тука и началникот на прилепската полиција и шоферот на Трајче Заев, владата го разреши од работното место началник за организиран криминал. На негово место е поставен советникот на Оливер Спасовски, Ветон Кранли, кој никогаш не бил на некоја одговорна или оперативна функција во полицијата.
Тоа е веројатно благодарам за успешната акција поради која Трајче Заев може да остане во Дубаи на подолг рок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Мај 30 2022, 19:32

Дали уапсениот бегалец што требало да замине на издржување на затворска казна што пукал на полицијата при апсењето е ослободен по наредба на замекик директорот на БЈБ. Така е според видеото од безбедносните камери.

https://republika.mk/vesti/makedonija/video-od-pukanjeto-vo-chair-dali-chovekot-vo-sina-koshula-e-arif-asani-vtor-chovek-vo-bjb/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Пон Мај 30 2022, 20:36

На Кале пред очите на Јанкуловска им ги вадевте лисиците на Артан и неговите криминалци. И ти си нашол да зборуваш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Мај 31 2022, 20:05

Не го подржувам ни тоа. Но сепак има разлика, Артан не беше осуденик што бега од издржување затворска казна и не оукаше на полицијата. Можеби затоа е само потпретседател на владата. Овој можеби ќе стане првиот премиер Албанец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Мај 31 2022, 21:38

На линкот се гледа уште еден успех на власта. Нема привеени. Нападнатиот овој пат преживеал.

https://twitter.com/i/status/1531355321041551362

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Teo Сре Јун 01 2022, 00:57

Lazhen profil od duvloto na dpbne ili dpsne (vekje ne znaete kaj terate) samo glup bi go prilozhil za relevanten izvor.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2022, 05:39

По убиството на хрватскиот ракометар се е можно. Има и видео, како што бара премиерот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Јун 03 2022, 18:44

Не знам дали тој што го обзнани случајот е нечиј бот, но очигледно не е лажго. И МВР го процесираше случајот но со една ГОООООЛЕМА фалинка. Сослушани се четворица од осомничените, но го нема никаде петтиот. Дали тој е од СДСМ и водач на бандата? Новинарот Горан Момировски чека 3 дена одговор на прашањето кеде е петтиот, кој исто така се гледа на видеото и тепа најмногу. И откако вработениот во прилепската болница е во несвест.

https://www.expres.mk/celi-66-chasa-momiroski-go-cheka-spasovski-da-kazhe-koj-e-pettiot-tepach-koj-go-krie-mvr/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Чет Jул 14 2022, 16:39

MVR si ja zavrsi rabotata efikasno. Napadite i navredite kon Oliver Spasovski na dpmne botovite se cini deka se predizvikani pred se zaradi uspesnoto spravuvanje so kriminalot a ne obratno.

https://kanal5.com.mk/uapsen-i-tretiot-pishtoldjija-kaj-skender-beg-uapsen-i-skopjanec-za-incidentot-pred-sobranieto/a538486
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 15 2022, 10:55

БРАВО за ОЛИВЕР.

Вчера во 18.00 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Одделението за криминалистички работи Карпош лишија од слобода 5 лица, и тоа Д.М.(25), А.М.(43), М.Х.(45), В.Г.(46), вработени во Зоолошката градина во Скопје и З.Р.(44), надворешен соработник.

https://www.slobodenpecat.mk/policijata-gi-fati-kako-gi-kasapat-konjite-uapseni-5-lica-krivichna-za-niv-i-za-direktorot-na-skopskata-zooloshka/


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 09:42

Колку што ми е познато од секогаш месојадните животни во зоолошката градина се хранат со таму заклани коњи и магариња кои си го одслужиле своето. А бидејќи сум возрасен паметам одамна. СИгурно е дека не се очекува лавовите да станат вегетаријанци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 5 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот