Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+12
Teo
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
16 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 11:56


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Саб Jул 30 2022, 10:42

Kazni za pukanje po svadbi, kazni za nesovesni vozaci, brzi i efikasni resavanja na kriminal. Duri dpmneovskite portali izvestuvaat za brzi i uspesni akcii. Bravo za Oliver i SDSM.

https://kurir.mk/makedonija/hronika/mu-go-ukrale-audito-pred-kafule-vo-skopje-policijata-go-nashla-vo-butel/

https://mk.tv21.tv/pukaneto-na-veselbi-traditsija-koja-se-kaznuva/

https://vesnik.com/node/267126
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:52

Можеш ли да ми напишеш име на еден член на ДУИ што одговарал за пукање на свадба. Казнет е членот на ДУИ што пукаше на плоштадот Скендербег, но парично. Таква казна бараше и МВР во пријавата. Со мало тендерче ќе си ги врати парите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Сре Ное 02 2022, 19:22

Bravo.

Министерството за внатрешни работи (МВР) вечерва соопшти дека е приведено лице со иницијали Н.Н. од Скопје поради постоење сомнение за поврзаност со заканите за поставени бомби во училишта во Скопје.

https://www.radiomof.mk/mvr-privedeno-edno-lice-vo-vrska-so-zakanite-za-bombi-vo-uchilishta-vo-skopje/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Сре Ное 02 2022, 19:33

Link do tviter profil na koj e objaven identitetot na privedeniot.

https://twitter.com/Infiltratorka/status/1587872441333960705?cxt=HHwWgsC-5dHkoIksAAAA
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Ное 03 2022, 17:26

Срам за МВР и за целата власт. Уапсено е и малтретирано лице без ниту еден доказ. Само многу голема будала може да помисли дека некој извршител на кривично дело сам би се потпишал со име и презиме и број на телефон во дојава за подметната бомба. Тоа што малтретираниот е активен на социјалните мрежи против дезинформациите на власта е дополнителна будалаштина. Доколку оштетениот одлучи да ја тужи државата за идиотскиот однос на Спасовски и неговите потчинети ќе платат граѓаните. До сега нема јавно извинување од власта за кршењето на човековите права на Никола Николовски, ниту објава дека е поведена постапка против идиотите што го имаат сторено насилството во име на државата. Во нормална држава после ваква „грешка' министерот би си поднел оставка.

https://republika.mk/vesti/makedonija/mvr-se-lizna-na-kora-od-banana-nikola-nikolovski-zrtva-na-makedonskiot-proces/

https://plusinfo.mk/pogreshno-privedeniot-nikola-mozhe-da-tuzhi-i-da-lapne-otshteta-nov-poen-za-zakanuvachite-so-bombi-ushte-ednash-a-izdriblaa-polici-ata/

https://www.expres.mk/momiroski-ima-osnovano-somnenie-deka-neprokopsani-idioti-go-vodat-mvr-i-drugi-institucii/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Чет Ное 03 2022, 18:49

Liceto N.N. nema praven osnov da ja tuzi drzavata ili MVR. Spored postoeckiot vazecki zakon MVR ima pravo da privede lice osomniceno za kriminal ili drugi nezakonski aktivnosti i da go zadrzi 24 casa. Posle toa JO ili podnesuva krivicna prijava ili liceto se pusta na sloboda. N.N. bil priveden i zadrzan samo 10 casa vo policijata na raspit dodeka vo meguvreme se odvivale drugi aktivnosti povrzani so postapkata potocno pretres so sudski nalog za obezbeduvanje dokazi. Site pravni proceduri se ispocituvani pa spored toa nema nikakvo krsenje na covekovi prava, zatoa tuzba protiv MVR ili drzavata vo start bi bila otfrlena kako neosnovana.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Ное 03 2022, 20:01

За да биде некој осомничен и да започнат постапките што си ги наредил треба да има и некаков доказ. Не може од ракав некој да се уапси и да се држи 24 часа. Да беше како што си напишал не ќе беше Вилма Русковска суспендирана. Добро, таа се има судрено со кадар на СДСМ плус од привилегиранаѕа етничка заедница, немало прттвор туку само претрес со судски налог. а сега малтретираниот е опозиционер и конзервативец, не либерал (неофашист). Да бидам искрен не верувам ни јас дека ќе добие во македонското правосудство (во кое доверба имаат само 8% од граѓаните откако Заев го водеше телото за судски реформи), но тука е и судот во Хаг каде во слични ситуации добивале граѓаните чии човекови права се прекршени.

Ајде да напишам и дека МВР уште нема најдено кој го претепа новинарот Божоновски по објавувањето на статија за наводен криминал во РЕК Битола, па се зголемуваат сомнежите дека зад тоа стојат спомнатите, но не само од раководството на ЕСМ и РЕК, туку и од приватната фирма што врши ископ во сопственост на еден струмичанец по потекло од Муртино, брат на поранешен премиер. Лицето Н.Н.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Пет Ное 04 2022, 09:29

Partiski botu, i pokraj blesavstinite koi si gi istresol, ke ti odgovoram zatoa sto si mi zabaven. MVR ima pravo da  priveduva na raspit vrz baza na osnovano somnevanje. Vo slucajov toa e mejlot so zakani za postaveni bombi  koj Konzervativ.mk go objavi. Liceto ne bilo vo pritvor tuku privedeno vo policiska stanica, pritvor odreduva sudija na OS na baranje na JO. Pretresot i vestacenjeto se so sudski nalog. Po utvrduvanje na faktite liceto e oslobodeno po samo 10 casa. Nemalo nitu krsenje na zakonite nitu krsenje na covekovite prava. Osnov za tuzba ne postoi.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Ное 04 2022, 16:56

Во секој случај му била ограничена слободата на движење без причина. Вчера навечер актерот во Битолскиот театар Васко Мавровски полицијата прво сакала да го приведе од работното место (театарот имал проба) поради доленаведениот пост.


Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Akter

Не знам какви кабли подарува директорот на ЕСМ Ковачевски, кога поради таков кабел министерката за култура поднела пријава во МВР дека и е загрозен животот. Наместо полицијата да и предложи посета на психијата му ја ограничила слободата на движење на глумецот, овој пат покусо, во траење од неколку часа, но била упропастена пробата во театарот.

https://plusinfo.mk/ministerkata-za-kultura-se-pozhalila-za-kabelot-bitolski-akter-povikan-na-razgovor-vo-policiska-stanica-poradi-post-na-fe-sbuk/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Ное 10 2022, 14:25

Уште не е пронајден напаѓачот на новинарот Божиновски во Битола. Дали воопшто се трага по него?
Да прашам нешто. Дали сите дојави за подметнати бомби во средните училишта се за тие во кои наставата се одржува на македонски јазик, а не и за тие во кои се учи на малцински јазик, без разлика дали според пописот е на над или под 20% од населението.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Ное 18 2022, 10:26

Малку ќе биде изненадување што ќе ја бранам владата. Во врска со државјанството на Онишченко мислам дека е во право. Црната листа на САД не е обврзувачка за Македонија. Самостојна дрѓава сме нели, а против него не е распишана потерница од ниту една земја, па нема ништо чудно што е удоволено на неговото и барањето на коњичката федерација. Човекот треба да инвестира повеќе милиони евра за набавка на коњи и да формира македонска репрезентација со коњаници од други европски земји што би можело да донесе олимпијска медала за Македонија. Доколку проектот не пропадне поради аферата што настана во нашата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Дек 14 2022, 13:07

Да кажам дека одлуката на Оливер Спасовски да го постави повторно како командир на граничниот премин Ќафасан има поставено лице што одлежало казна затвор од 3,5 години како дел од криминална група осудена за криумчарење е многу чудна. Иако е нејасно како тоа откако е осуден воопшто е дел од полицијата. Толку ли нема ДУИ некој друг кадар?

https://kurir.mk/makedonija/vesti/kocevski-spasovski-za-komandir-na-granichen-premin-kjafasan-postavil-lice-so-otsluzena-zatvorska-kazna-za-kriumcharenje-ostavka-i-odgovornost-vednash/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 15 2022, 12:27

Добар ден небањати лажливци.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Fj8jzj10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Дек 15 2022, 15:23

Гледам дека демантот е објавен само од некои помали портали, па не знам дали да верувам во него или не. Реално од владата знаат да лажат, да не кажам ретко да користат вистина. На пример трансформаторот за третиот блок на РЕК Битола беше кажано дека е на пат и ќе пристигне до 15 ноември. Еден ,месец по наводниот краен датум уште го нем и никој не знае каде е.Ќе излезе дека е загубен по пат

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 15 2023, 09:31

So lagi sakaat da dojdat na vlast  .

За да го провериме тврдењето на Стоилковски, побаравме податоци и од МВР. Во одговорот на МВР се вели дека во периодот од јули 2017 година до јануари 2023 година имало 104 кривични дела убиство, а од нив само девет се со непознат сторител. Дополнително, за споредба, од 2011 до јули 2017 имало 152 кривични дела убиство, од кои 19 со непознат сторител.

https://www.brif.mk/poligraf-koj-dezinformira-za-brojot-na-nerasvetleni-ubistva-vo-zemjava/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Мар 15 2023, 10:37

Во извештајот од МВР се манипулира со тоа што се премолчува дека во техничките влади министер за внатрешни бил од ВМРО. Оливер Спасовски за прв пат на таа функција стапува на 11 ноември 2015 година, за да помислат граѓаните дека за тој период одговорна е ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Пон Јун 12 2023, 13:24

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Јун 15 2023, 18:24

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Images

Напишаното на долниот дел од грбот се користи ли само во општините во кои има 20% малцинство (според меѓународна терминологија, да не кажам нормално кажано) или на територијата од целата држава, што е спротивно на Уставот по промените настанати по капитулацијата на Македонија пред евроатлантската меѓународна банда и нивната филијала УЧК, сега ДУИ наречена Охридски договор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by defo Сре Окт 11 2023, 13:25

Дисциплинска постапка за началникот на МВР кој го поддржува Хамас


Началник од МВР со постови на Фејсбук ги поддржува нападите на палестинските милитанти Хамас врз Израел, објави поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. МВР најави дисциплинска постапка против началникот Аднан Синани и соопшти дека ставот на МВР е соуда за нападите на Хамас врз Израел.
МВР без одстапки, дури и за своите старешини...........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 11:34

Ако началникот напишал пост од приватен компјутер или телефон во неработно време, не гледам зошто против него би се водела дисциплинска постапка. Македонија не е загрозена од Палестинците. Во моментов за жал страдаат многу цивили. И Евреи и Палестинци. Повеќе Палестинци отколку Евреи поради тоа што Израел располага со многу поголема сила. Инаку и двете страни не го почитуваат меѓународното право за заштита на цивилните жртви и цивилизиран однос кон непријателските војници. Се води борба за истребување на противникот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Сре Ное 29 2023, 16:01

Bravo.

Знамето на Македонската православна црква повторно се вее во манастирскиот комплекс на Попова Шапка. Лицето што го симна и го замени со албанско знаме синоќа е идентификувано и приведено.

https://telma.com.mk/2023/11/29/znameto-na-mpc-povtorno-se-vee-na-popova-shapka/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by defo Чет Ное 30 2023, 08:31

Го нема Трендо нешо да објасни, како тоа Оливер ова она, името е продадено и бугар на сила ќе го праеле. Нормално пошо МВР експресно го реши проблемов, обратно да беше, ќе викаше дека СДСШ ја продале западна Македонија на Албанците.


Нејсе малце да сме озбилни ова е сериозна работа, ова е најниско ниво на национал-шовинизам. Кој може и те како да не заврши добро, пошо имаме усвитени глави, понесени од некаков „апартхејд“ и анти-колонијална борба, можат да направат 1000 проблеми. Секако еден национализам раѓа друг. Е маката е кој прв почна ММЕ.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Gustav Чет Ное 30 2023, 08:42

Isto ko da prasuvas jajceto ili kokoskata. So vekovi trae toa, vidi naroden folklor. Socijalizmot proba da opravi i ne uspea. Religiskiot moment e moken pridvizuvac. Politickiot veke e del od sekojdnevniot dekor. Za MME, MME, ama za koj prv pocna ponapred ke utvrdime jajceto ili kokoskata.

Gustav

Број на мислења : 9
Join date : 2023-11-16

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Дек 02 2023, 18:10

Реално сообраќајот на нашиов форум е многу редок, па дури сега гледам дека ми е поставено прашање. За случајот со замена на знамето на МПЦ-ОА со знамето на странска држава, Република Албанија, мислам дека не се работи за политичко прашање, туку за медицински, психијатријски проблем. Медицинска помош не им потребна само на припадниците на малцинството што смет дека е мнозинство, туку и на мнозинството, на нас Македонците, но и на стратешкиот ни партнер САД што е на страна на било кој што ќе побара нешто ментално ненормално од нас. Веќе се гледа светло на крајот на тунелот и веројатно ќе имаме можност да избереме нормален стратегиски партнер доколку сегашниов не се опамети. Да не беа војните во Украина и Газа, можеби и смената на знаме ќе беше прогласена за нова реалност, односно прогласување на нешто ненормално за нормално. Како окупацијата на Србија на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 6 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот