Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo Oliver

+6
osa
nino
трендафил
Dino
TRAJCHE
OPOZICIONER
10 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bravo Oliver Empty Bravo Oliver

Пишување by OPOZICIONER Вто Aвг 07 2018, 10:21

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by TRAJCHE Вто Aвг 07 2018, 11:44

Vreme bese da se stavi red vo drzavata.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Dino Вто Aвг 07 2018, 12:09

Obvinenija protiv tie luge se podneseni uste od Gordana Jankulovska, nisto novo ni spektakularno.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 07 2018, 17:54

http://alfa.mk/седум-борци-на-даеш-уапсени-во-странст/

Немам коментар зошто некој лаже дека се уапсени терористи во Македонија кога истите се испорачани од Турција каде што биле уапсени по наша потерница од порано..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 08 2018, 13:23

Ајде да заклучиме дека власта и медиумите што ја поддржуваат во овој случај манипулираа, да не кажам лажеа и дека на форумов имаме членови што веруваат на лажговци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by nino Сре Aвг 08 2018, 14:48

samo lagi nisto drugo od ovaa vlada. ama pak nasmesno e sto site lagi im gi razbija. ni za lazenje ne gi biva ovie.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by osa Сре Aвг 08 2018, 15:05

nino напиша:samo lagi nisto drugo od ovaa vlada. ama pak nasmesno e sto site lagi im gi razbija. ni za lazenje ne gi biva ovie.

ne e sekoj "skroen "za da laze ,neli ,ke se soglasish?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 08 2018, 19:14

nino напиша:samo lagi nisto drugo od ovaa vlada. ama pak nasmesno e sto site lagi im gi razbija. ni za lazenje ne gi biva ovie.
Не мораат да внимаваат затоа што нивните гласачи веруваат дека „сељакот апаш“ од Муртино е бог, а Господ е безгрешен, па не ни се обидуваат да размислат дали нешто е вистина или лага. Се согласувам дека имаше многу причини ВМРО да замине од власта, но не гледав ниту гледам ниту една причина СДСМ да биде власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 08 2018, 19:40

Не си гледал ама сега сигурно гледаш. СДСМ за разлика од твоите криминалци владее транспарентно и Македонија што вие ја направивте феудален посед на фамилијата грујошеску полека но сигурно станува правна држава во која законите важат за сите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 13 2018, 17:55

Нешто не сретнав никаде дека МВР бара директорот на бирото да ги надополни криминално направените трошоци, да не зборувам за кривична пријава за злоупотреба на службената должност и за обид за измама откако делото беше откриено. Последна вест е дека „сељакот апаш“ од Муртино изјави дека овој криминалец ќе остане во МВР и ако биде разрешен од сегашната функција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 13 2018, 18:24

За трошоците не знам. Што се однесува до останувањето во МВР, тоа е предвидено со закон. Може да биде разрешен од функција, но за да биде избркан од работа делото мора да одговара на условите во законот за вработување под кои е предвиден престанок на работниот однос, затоа доста спинување.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 13 2018, 18:33

Знам дека имало бркање од работа и за многу помали дела. Овде имаме злоупотреба на службена положба и наведување на прикривање на сторителот на ова дело. И тие што го прикриваа делото треба да одговараат. Не знам колку кошта изнајмување на џип за толку денови и толкав поминат пат и изнајмување на специјалец за обезбедување на државен празник, но штетата не е толку мала како што на прв поглед изгледа. Се разбира, на Заев кој како градоначалник има земано по едно евро од квадрат веројатно сумата му изгледа смешно мала. Да потсетам и дека на снимката кај што се спомнува Вицето се гледа како Заев пуши во канцеларијата што е забрането, а за што нема платено казна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 13 2018, 18:37

трендафил напиша:Знам дека имало бркање од работа и за многу помали дела. Овде имаме злоупотреба на службена положба и наведување на прикривање на сторителот на ова дело. И тие што го прикриваа делото треба да одговараат. Не знам колку кошта изнајмување на џип за толку денови и толкав поминат пат и изнајмување на специјалец за обезбедување на државен празник, но штетата не е толку мала како што на прв поглед изгледа. Се разбира, на Заев кој како градоначалник има земано по едно евро од квадрат веројатно сумата му изгледа смешно мала. Да потсетам и дека на снимката кај што се спомнува Вицето се гледа како Заев пуши во канцеларијата што е забрането, а за што нема платено казна.

Тоа за време на диктатурата и се бркаа само чесните службеници што не сакаа да му служат на режимот. Сега имаме демократска власт што ги почитува правата на вработените.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 13 2018, 18:40

Во тој поглед мислењето е дека СДСМ направи за 1 година како ВМРО за 11.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 13 2018, 18:46

Во поглед на што? Отпуштање од работа на службеници во МВР?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 13 2018, 21:15

Не само во МВР. Најстрашното е што троши исто колку ВМРО без да гради нешто позначајно. Дури и со комарци не може да излезе на крај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 13 2018, 21:46

Отпуштените ако имаат било каков основ можат да тужат пред управен суд, ама изгледа дека аргументите се на страна на власта, посебно затоа што се отпуштени луге со криминални досијеа и оние што напртавиле груби кршење во службата како што беше забележано на собраниските камери на 27 април. а трошењето е за враќање на долговите што дпмне ги направи, не останува за ништо друго.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by osa Пон Aвг 13 2018, 22:46

трендафил напиша:Знам дека имало бркање од работа и за многу помали дела. Овде имаме злоупотреба на службена положба и наведување на прикривање на сторителот на ова дело. И тие што го прикриваа делото треба да одговараат. Не знам колку кошта изнајмување на џип за толку денови и толкав поминат пат и изнајмување на специјалец за обезбедување на државен празник, но штетата не е толку мала како што на прв поглед изгледа. Се разбира, на Заев кој како градоначалник има земано по едно евро од квадрат веројатно сумата му изгледа смешно мала. Да потсетам и дека на снимката кај што се спомнува Вицето се гледа како Заев пуши во канцеларијата што е забрането, а за што нема платено казна.

obichno te preskoknuvam ,ama ova nemozam da ti go ostavam .....vikash imalo brkanja od rabota za pomali dela .....tochno site politichki mestenki se so rechisi nikakvi dela .....ke te potsetam :zoshto na mileta ne mu beshe prifatena ostavkata koga se udavija gosti vo Ohrid ? deka bea Bugari? Deka mnog e sposoben milence ???? sramota so pishuvanjata da si nemash ich oset .....vidovme zoshto milence beshe ostaven da ministeruva ,zatoa shto najdobro znae da krade ,da mesti izbori i se i seshto kriminalno ....inaku ubavo objasni premierot deka chovekot se grizel za bezbednosta na sebe i svoeto semejstvo posle dolgi godini zakani i teror ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 14 2018, 11:39

Во моментов не сум сигурен дека Јанакиевски има обвинение за крадење. Да не зборувам за пресуда. Во едно од обвиненијата се спомнува полза, но не парична, туку политичка. Наводно сакале автопатот да биде готов пред изборите, за да имаат поголема шанса да победат на нив. Во секој случај кај нас единствен министер што има поднесено оставка е Антони Пешев, но по вториот паднат авион. Зоран Заев и по третиот предавнички договор, Тиранската платформа и договорите со Бугарија и Грција уште нема намера самиот да си отиде.
Во Норвешка министерот за рибарство си поднел оставка затоа што не пријавил користење на службениот телефон додека бил на одмор во странство. И не знам зошто стално се враќате во историјата. Сегашна власт се СДСМ и ДУИ. Дали мислите дека идна власт ќе биде ВМРО, па како луѓе што не гледаат во ретровизор туку само напред сте окупирани со оваа партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 14 2018, 11:39

Во моментов не сум сигурен дека Јанакиевски има обвинение за крадење. Да не зборувам за пресуда. Во едно од обвиненијата се спомнува полза, но не парична, туку политичка. Наводно сакале автопатот да биде готов пред изборите, за да имаат поголема шанса да победат на нив. Во секој случај кај нас единствен министер што има поднесено оставка е Антони Пешев, но по вториот паднат авион. Зоран Заев и по третиот предавнички договор, Тиранската платформа и договорите со Бугарија и Грција уште нема намера самиот да си отиде.
Во Норвешка министерот за рибарство си поднел оставка затоа што не пријавил користење на службениот телефон додека бил на одмор во странство. И не знам зошто стално се враќате во историјата. Сегашна власт се СДСМ и ДУИ. Дали мислите дека идна власт ќе биде ВМРО, па како луѓе што не гледаат во ретровизор туку само напред сте окупирани со оваа партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 14 2018, 12:36

Реков јас, тотална дезортиентација и губење со реалноста, веројатно сега засилена со резултатите за референдумот што ги потвртди вашиот Владимир Божиновски. Ајде кога веќе ти си збунет јас ќе ти помогнам да сфатиш какви нонсенси си напишал.

Во „Траекторија“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо Георгиевски.

Тие се осомничени дека во втората половина на 2012 година и во текот на 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за изградба на автопатните делници Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид ги искористиле и пречекориле своите овластувања. Со тоа, според СЈО, нанеле штета на државниот буџет од најмалку 155.117.172 евра и за истиот износ на компанијата изведувач и овозможиле да се стекне со имотна корист.

Поранешниот претседател на Владата, Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт Миле Јанакиески се осомничени за злоупотреби при доделување на тендерот за изградба на автопатот Демир Капија – Смоквица, објави денеска Специјалното јавно обвинителство на прес конференција.

При зделката, „Актор“ се здобил со добивка од повеќе од 7 милиони евра.

https://plusinfo.mk/gruevski-i-janakieski-osomnicheni-za-z/


http://www.libertas.mk/sudeneto-za-traektorija-na-sjo-za-avtopatishtata-zakazhano-za-6-dekemvri/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 14 2018, 20:31

Не пишував за фејк конференциите на печат на СЈО и фејк вестите по медиумите финасирани од странство или преку иновации сега и од македонската влада, туку за обвиненија пред судот. Во секој случај дури и да има некое обвинение, можеме ли да му веруваме кога веќе и организации што го поддржуваа Заев посочуваат дека судството е партизирано. Разочарувачки според ГРЕКО на пример.
Ајде да го спомнам и службеното патување на Примослав Димовски на свадба на ќерката на негов другар во Охрид повторно во организација на МВР-Турс.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 14 2018, 20:34

Обвиненијата се поднесени а судењата се започнати. Тотално ве исфрли од колосек анкетата на Божиновски м?
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 14 2018, 20:47

Темата е за министерот за внатрешни работи, па би било добро да напишеш нешто за МВР-Турс односно заминувањето на Примослав Димовски кој има надлежност само на територијата на град Скопје на свадба кај ќерката на свој пријател во Охрид со службено возило купено од кумановската фирма спонзор на СДСМ. Или за изјавата на Заев дека сега веќе разрешениот директор на бирото за јавна безбедност Велковски е припадник на СДСМ и верува во политиките на Социјалдемократскиот сојуз и секогаш важел за сплотувачки фактор во партијата. СДСМ е единствен и е сплотен, посебно пред важни моменти и апсолутно овде се работи само за чин на понесување на одговорност. Се работи за понесување на одговорност, она што го очекуваат граѓаните од политичарите, од носителите на јавните функции. Како член на партија излегува дека злоупотребувачот на функцијата, како член на партија и не смеел да има функција во МВР. На оваа нова будалаштина на црпнатиот веќе реагираа дипломати од некои земји на ЕУ, потенцијални ставачи на вето на нашето членство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 14 2018, 20:57

Тој филм двапати не го гледате. Димовски бил службено во Охрид. Освен тоа како командир на алфите има право 24/7 да користи службено возило. А и што те чуди СДСМ да поставува во министерствата на клучни места луѓе што ја поддржуваат нивната политика. Да не очекуваше дека дпмне-офците ќе бидат оставени па и понатаму да биде вмро-мвро.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот