Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo Oliver

+6
osa
nino
трендафил
Dino
TRAJCHE
OPOZICIONER
10 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 15 2018, 16:53

Алфите, а со самото тоа и Димовски имаат ингеренции само на територијата на градот Скопје. Останува фактот дека со службеното возило бил на свадба во Охрид, па дали повторно ќе слушаме приказна дека невестата била загрозена безбедносно, охридската полиција не можела да ја заштити, па барала помош од Скопје. Знам дека би верувал во таа приказна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 15 2018, 19:13

Ако делот од правилникот што му дозволува на командир на алфите да користи службено возило на територија на цела држава 24/7 не ти е јасен обрати се кај Гоца, правилникот е донесен и потпишан од неа.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Dino Саб Aвг 18 2018, 10:54

A nesto red da stavevte u drzavata, ne a?

ВИДЕО Запалија отпад среде улица во Ресен затоа што ЕВН им ја исклучува струјата

https://fokus.mk/video-zapalija-otpad-srede-ulitsa-vo-resen-zatoa-shto-evn-im-ja-iskluchuva-strujata/


На жител од Кривогаштани му украле 20.000 евра од домот

https://fokus.mk/na-zhitel-od-krivogashtani-mu-ukrale-20-000-evra-od-domot/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Aвг 18 2018, 11:15

PRVOBOREC напиша:Ако делот од правилникот што му дозволува на командир на алфите да користи службено возило на територија на цела држава 24/7 не ти е јасен обрати се кај Гоца, правилникот е донесен и потпишан од неа.
Има право да го користи возилото службено, а не кога оди на свадба на ќерката на свој пријател.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 18 2018, 11:19

Службено и патувал, секако повеќе ќе му верувам на МВР отколку на соросоидот куртон новнар Љупче.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Aвг 18 2018, 21:08

Твое право. Ти му веруваше и на Заев дека додека диши нема да ни го смени името. Дали по Преспанскиот договор веќе не диши?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 18 2018, 21:46

Името не се менува, се додава географска одредница за која веќе триесет години преговараме така да не се правете паднати од Марс.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Нед Aвг 19 2018, 16:34

До сега освен Заев никој не преговарал, да не зборуваме за потпишување на договор, за промена на уставното име. Порано под ерга омнес се подразбираше и земјите што ни се обраќаат со уставното име тоа да го прават со договореното, а со идиотскиот т.н. Преспански договор и самите ќе треба да се обраќаме со тоа име. Можеш ли да веруваш дека НАТО и ЕУ за џабе не дупат од осамостојувањето за да не смениме на крај ништо? Дека за ништо, за џабе, не ја почитуваа пресудата на судот во Хаг што ја добивме против Грција. Ајде пак да прашам што ќе добиеме од тоа што како слуги ќе се бориме за освојувачките империјалистички цели на меѓународната банда или заедница како што вие си се викате.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19 2018, 20:07

Слушнавме во бомбите како не преговарале, а и се сеќаваме кога вашиот пастир се среќаваше со Папандреу.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Нед Aвг 19 2018, 22:44

Прв пат преговори за промена на уставното име правеше актуелната влада, која со таа цел и беше склепана од странците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19 2018, 23:56

За промена на името преговараше твојот пастир, јасно се слуша дека се спремни да прифатат ново име, затоа џабе лажењето.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 20 2018, 17:06

Не за промена на уставното име. Тоа е иновација на Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Пон Aвг 20 2018, 17:33

А за кое име тогаш преговарал Груевски? И не се обидувај да ме лажеш мене, бомба број 33 јасно зборува.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 20 2018, 17:42

За име за меѓународна употреба, замена на тоа БЈРМ. Северна Македонија инаку беше прифатено од Георгиевски, но повторно само за меѓународна, а не и за домашна употреба. Ајде да потсетам дека СДСМ лажеше дека не се преговара, туку се разговара за разликите за името. И тогаш и сега потпретседател ви е Рада Шеќеринска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 20 2018, 17:52

Твоите дпмне-офци толку ја деградираа дипломатијата и македонската кредибилност на меѓународна сцена што поправајки ги штетите од вашата диктатура СДСМ го доби најдобриот можен договор. Граѓаните го знаат тоа и затоа ќе гласаат ЗА на референдумот затоа што ваше враќање на вчласт би значело конечно уништување на Македонија како држава.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 20 2018, 17:58

Е*ати договорот ако премиерот мора да се извинува на Бугарите затоа што за Илинденското востание рекол дека е македонско.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 20 2018, 18:01

Па кога за 11 години наместо да ја внесете државата во евроатлантските структури за што лажевте дека ви е приоритет вие ја ограбувавте сега мора премиерот да се прилагодува и да спасува што може да се спаси.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 20 2018, 19:17

Минатата власт ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ. Тоа не се случи затоа што Грција се однесуваше криминално и во тоа беше поддржана од земјите членки на овие организации. Дури и по пресудата на судот во Хаг. Да се вратам на темата и МВР на чело со Оливер. Во Скопје во периодот јуни 2017 јуни 2018 бројот на убиства е удвоен, а бројот на разбојништва е зголемен за 75%.

https://www.sitel.com.mk/zoshto-drastichno-e-zgolemen-brojot-na-razbojnishtva-krazhbi-i-ubistva-vo-sporedba-so-lani

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Пон Aвг 20 2018, 19:45

Кога ќе покажеш и споредба колку од тие кривични дела се и санкционирани во споредба со лани тогаш може да разговараме.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 20:06

трендафил напиша:Минатата власт ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ. Тоа не се случи затоа што Грција се однесуваше криминално и во тоа беше поддржана од земјите членки на овие организации. Дури и по пресудата на судот во Хаг. Да се вратам на темата и МВР на чело со Оливер. Во Скопје во периодот јуни 2017 јуни 2018 бројот на убиства е удвоен, а бројот на разбојништва е зголемен за 75%.

https://www.sitel.com.mk/zoshto-drastichno-e-zgolemen-brojot-na-razbojnishtva-krazhbi-i-ubistva-vo-sporedba-so-lani


zamisli vo poslednite 24 chasa brutalna tepachka vo shtip od sopstvenik na lokal koj bil ABOLICIRAN OD IVANOV .....he gledash koi se kriminalcite ? a bogami i koj gi shtiti /

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 20:19

eve ti trendafile podobro objasnuvanje

Пораст на насилство и тепачки во Штип
20.08.2018 | 19:40МакедонијаПрочитано: 1495
Расте бројот на нарушувања на јавниот ред и мир во Штип за четири денови два сериозни инциденти пред угостителсти објекти. Во првиот случај поради паркирање пред бурекцилница нападато беше младо момче, додека во вториот нападнати беа момче и девојка во кафе бар во центарот на Штип. Полицијата вели работи на расчистување на случаите, кои меѓусебно не се поврзани.

Повреди по главата и скршено задно стакло на автомобилот викендов заработи штипјанец. Тој со својата девојка бил нападнат додека седел во кафе бар во центарот на Штип. Иницидентот се случил некаде по полноќ. 31 годишниот штипјанец на полицијата и раскажаал дека без причина бил нападнат од еден од сопствениците на кафулето и негов пријател. Кога се обидел да замине по инцидентот и со девојката да влезе во автомобилот, сопственикот на кафулето со друг пријател ги следеле, му го искршиле задното стакло од автомобилот и повторно физички го нападнале. Од полицијата велат дека знаат за инцидентот, но до нив стигнале две пријави за настанот. Една од нападнатото момче и друга од сопственикот на кафулето, кој во својата приказна тврди дека штипјанецот ги вознемирувал гостите, а тој со уште тројца негови пријатели се обидувал да го смири. Од СВР Штип велат дека заедно со Обвинителството работат на расчистување на случајот.

Сопственикот на кафе барот веќе има правосилна пресуда за насилство од пред неколку години бидејќи претепа момче што со тешки повреди заврши во болница. Но казната никогаш не ја одлежа бидејќи се најде на листата на помилувани од претседателот Иванов.

Но она што ги загрижува штипјани е тоа што ова е втор инцидент пред угостителски објект за само четири дена. Претходно момче беше нападнато поради недоразбрирање за паркинг. За среќа тогаш настрада само ветробранското стакло од автомобилот, иако неофицијално во игра имало и ладно оружје.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 20:20

Пораст на насилство и тепачки во Штип
20.08.2018 | 19:40МакедонијаПрочитано: 1495
Расте бројот на нарушувања на јавниот ред и мир во Штип за четири денови два сериозни инциденти пред угостителсти објекти. Во првиот случај поради паркирање пред бурекцилница нападато беше младо момче, додека во вториот нападнати беа момче и девојка во кафе бар во центарот на Штип. Полицијата вели работи на расчистување на случаите, кои меѓусебно не се поврзани.

Повреди по главата и скршено задно стакло на автомобилот викендов заработи штипјанец. Тој со својата девојка бил нападнат додека седел во кафе бар во центарот на Штип. Иницидентот се случил некаде по полноќ. 31 годишниот штипјанец на полицијата и раскажаал дека без причина бил нападнат од еден од сопствениците на кафулето и негов пријател. Кога се обидел да замине по инцидентот и со девојката да влезе во автомобилот, сопственикот на кафулето со друг пријател ги следеле, му го искршиле задното стакло од автомобилот и повторно физички го нападнале. Од полицијата велат дека знаат за инцидентот, но до нив стигнале две пријави за настанот. Една од нападнатото момче и друга од сопственикот на кафулето, кој во својата приказна тврди дека штипјанецот ги вознемирувал гостите, а тој со уште тројца негови пријатели се обидувал да го смири. Од СВР Штип велат дека заедно со Обвинителството работат на расчистување на случајот.

Сопственикот на кафе барот веќе има правосилна пресуда за насилство од пред неколку години бидејќи претепа момче што со тешки повреди заврши во болница. Но казната никогаш не ја одлежа бидејќи се најде на листата на помилувани од претседателот Иванов.

Но она што ги загрижува штипјани е тоа што ова е втор инцидент пред угостителски објект за само четири дена. Претходно момче беше нападнато поради недоразбрирање за паркинг. За среќа тогаш настрада само ветробранското стакло од автомобилот, иако неофицијално во игра имало и ладно оружје.


da prochitash poubavo da ne propushtish

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Пон Aвг 20 2018, 21:49

Претпоставувам дека се работи за усрана вест од некој портал затоа што сите помилувања беа за случаи поврзани со бомбите на Заев или за случаи поврзани со високи политичари. Ме чуди што вие го обвинувате Оливер Спасовски дека заштитува насилник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Пон Aвг 20 2018, 22:00

Следниот пат пред да напишеш нешто прво провери.

Bravo Oliver - Page 2 10

http://www.pretsedatel.mk/mk/2011-06-17-09-55-07/2011-09-03-11-41-54/2521.html
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 21 2018, 19:57

Вакви помилувања се нормална работа во сите земји, за празници да се помилуваат затвореници што добро се однесувале во затворот и за кои се претпоставува дека се ресоцијализирани. Ова помилување нема политичка позадина. За да има некој право да поднесе барање за помилување, мора да има одлежано најмалку половина од пресудената казна. Не може да биде помилуван некој што не го започнал затворот. Такво помилување се вика аболиција. Ги имало во минатото. Мислам дека скоро сите се веќе покојни па не би ги спомнувал. Жив аболициран криминалец е Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 2 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот