Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo Oliver

+6
osa
nino
трендафил
Dino
TRAJCHE
OPOZICIONER
10 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 21 2018, 20:08

Нормална се секако, ама ти како да не си го знаел тоа па погоре ова си го пишал.

Претпоставувам дека се работи за усрана вест од некој портал затоа што сите помилувања беа за случаи поврзани со бомбите на Заев или за случаи поврзани со високи политичари.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Aвг 21 2018, 20:17

Само сакав да кажам дека ако човекот од Охрид бил осуден, а не бил во затвор, виновна е актуелната власт што тоа не го сторила. Но не верувам дека е така како што сака да претстави порталот. Полицијата треба да го расчисти конкретниот случај затоа што пријави за насилство има од двете страни. Можеме да ја завршиме приказната ако дадете линк до порталот, за да знам дали да му верувам. Претпоставувам дека се работи за Нова ТВ. Порталот што тврдеше дека немало напад врз навивач на Вардар за случајот со убиениот Саздо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 22 2018, 09:43

Не очекував паниката кај тебе да зела таков замав што тотално ќе ги помешаш работите. Помилуваниот криминалец е од Штип а не од Охрид, осудуван за насилство и порано ама казната не ја одлежал затоа што твојот фикус го помилувал. Понатаму, како актуелната власт може да биде виновна ако овој е осуден пред неколку години плус притоа и помилуван за враме на вашето владеење, затоа наместо да се брукаш јавно прво смири ја паниката па потоа пишувај. Дали вие од бојкотирам ќе паничите или не тоа не е важно, мнозинството ќе излезе и ќе гласа ЗА на референдумот. Линкот што го бараш не води но НОВА ТВ ама кај и да води ти нема да ги признаеш криминалите на твоите дпмне-офци, сепак јас ќе го ставам.

https://www.24.mk/porast-na-nasilstvo-i-tepachki-vo-shtip

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 22 2018, 16:38

Истрага во случајов не водам јас, туку МВР. Поминати се три дена и не сум видел дека некој медиум објави дали и против кој е поднесена кривична пријава, па можам да заклучам дека такво нешто нема. Го обвинувате ли Оливер Спасовски дека полицијата му е корумпирана ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 22 2018, 16:42

Уште те држи паниката, всушност слободно можам да констатирам дека состојбата се влошува. Се е документирано, оштетените сами поднеле пријави,  ќе се утврди кој лаже а кој зборува вистина.

Од полицијата велат дека знаат за инцидентот, но до нив стигнале две пријави за настанот. Една од нападнатото момче и друга од сопственикот на кафулето, кој во својата приказна тврди дека штипјанецот ги вознемирувал гостите, а тој со уште тројца негови пријатели се обидувал да го смири. Од СВР Штип велат дека заедно со Обвинителството работат на расчистување на случајот.

https://www.24.mk/porast-na-nasilstvo-i-tepachki-vo-shtip

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 22 2018, 22:41

Браво Оливер. Изгледа успеа твојот телохранител да го унапредиш во директор на БЈБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Сре Aвг 22 2018, 22:48

Vistinski profesionalec so akademsko obrazovanie vo strukata...I shto e najvazhno ne e vo niedno tefterche na tvoeto dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Сре Aвг 22 2018, 23:36

Во тефтерче на СДССМ е. Кариерата му е како телохранител на Црвенковски, Бејли, Оливер Спасовски. Никогаш порано немал раководна функција. Но да не го критикувам на слепо. Да видиме како ќе ја тера работата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Сре Aвг 22 2018, 23:39

Телевизија Шител не се согласува со тебе.

Тасевски е искусен полицаец, кој во МВР работел од 2001 година. Од пред неколку месеца е раководител на Управата за обезбедување личности и објекти на МВР, а во својата досегашна кариера работел како обезбедување кај поранешниот претседател Бранко Црвенковски, во одделот за странски делегации, како и кај техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски.
Тасевски е магистер по безбедност и докторант на Факултетот за безбедност.

https://sitel.com.mk/sasho-tasevski-e-noviot-direktor-na-bjb

https://sitel.com.mk/sasho-tasevski-naznachen-za-nov-direktor-na-bjb
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by SHARENI Пон Сеп 03 2018, 10:57

Policijata super efikasna na celo so Spasovski.

Откриен извршителот на тројното убиство во Дебар

Извршител на тројното убиство во семејството Поцеста во Дебар е Б.П., блиска роднина на семејството, утврдила истрагата која е веќе завршена, наведува Судство.мк.

На убиецот индиректно му помогнале две лица, едно од Гостивар, познато на полицијата по проблематичното однесување, кое и помагало во превозот, и едно од Дебар, кое го обезбедило пиштолот со кој се убиени тројцата дебaрчани.

Тројцата се веќе уапсени и им е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Инаку, Амит (54), неговата сопруга Назмије (53) и нивната ќерка Анила (14) Поцеста беа застрелани со пиштол на 26 минатиот месец во утринските часови во нивниот дом додека сопружниците спиеле во спалната соба, додека девојчето во неговата соба. Биле пронајдени од близок роднина истиот ден околу 21 часот.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/otkrien-izvrshitelot-na-trojnoto-ubistvo-vo-debar/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 03 2018, 18:40

Како се чистат неспособните партиски војници на дпмне од раководни и одговорни озиции во МВР а нивните места ги зафаќаат професионалци така полицијата ќе биде се поефикасна.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Вто Сеп 11 2018, 08:41

Потешко ви оди кога треба да се уапси некој близок до власта или Албанец што убил Македонец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Вто Сеп 11 2018, 10:50

Tuka vekje si izlazhal, SDSM dokazha deka ne pravi razlika megju kriminalcite i sekoj shto zgreshil kje odgovara pred zakonot...Duri i ako e partiski i drzhaven funkcioner, na primer gradonachalnik...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Сре Сеп 19 2018, 13:21

Oliver navistina zasluzhuva edno golemo bravo...Efikasnosta e na najvisoko nivo...

Фатени разбојниците кои од „Вестeрн Унион“ одземаа 20.000 евра

Четворица разбојници биле уапсени од полицијата под сомнение дека вчера претпладнето го извршиле грабежот во „Вестрен Унион“ во Тетово од каде украле околу 20.000 евра.

Од СВР Тетово информираат дека уапсени се М.М.(56) и Р.С.(35) двајцата од Италија и Е.В.(32) и Х.Л.(57) од Тетово.

Против М.М., Е.В. и Х.Л.поднесени се кривични приојави за разбојништво, а Р.С. е осомничен за прикривање.

Истрагата утврдила дека М.М. влегол во објектот и вперил пиштол во вработениот. ПОтоа му се заканил дека ќе го убие и му натредил да го отвори сефот. Разбојникот од сефот и од фиока зел околу 20,000 евра. Потоа влегол во такси возило управувано од Х.Л. и избегал заедно со другите  осомничени, кои го чекале во непосредна близина.

Потоа четворицата заминале кон угостителски објект покрај регионалниот пат Тетово - Волковија, и си ги поделиле парите. Полицијата ги пронашла  во друг угостителски објект каде што престојувале и ги уапила.

Во текот на денешниот ден четворицата ќе бидат изведени пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово.

https://www.mkd.mk/crna-hronika/fateni-razbojnicite-koi-od-vestren-union-odzemaa-20000-evra
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 10:02

Нели е подобро да се спречи отколку да се лечи. Во Скопје нова престрелка што не е спречена, а дали убијците ќе бидат уапсени ќе видиме. Почната е пред СЈО, а заврши на Рузвелтова. Досегашен резултат е двојца мртви и еден ранет.
БРАВО ОЛИВЕР.

https://a1on.mk/archives/954879

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 10:18

И каква е врската на Оливер Спасовски со случајот? Право да го критикувате ќе ви даде само опцијата ако случајот не биде решен. Дотогаш се е одраз на вашите нечесни обиди да ја дискредитирате власта за интересите на вашата партија и се разбира вашите лични интереси.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 10:34

Не можам да тврдам дека има врска со овој или било кој друг конкретен случај, но гледам дека има многу вакви случаи откако тој е министер.

Еве и нешто во врска со амнестијата. Оливер тврди дека е барана амнестија како замена за учество на референдумот, а вашиот втор лидер, Али Ахмети дека тоа не е вистина._________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Саб Сеп 29 2018, 10:45

Alji, vechnoto zlo na makedonskata politika...Kako i sekogash sedi na dve stolici...Za zhal ima poddrshka od albanskite glasachi...I kje ostane nuzhno zlo...Do koga, kje vidime...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Саб Сеп 29 2018, 13:45

BRAVO OLIVER...Padnaa prvite zhrtvi od dpne-ofcite...Vo Avstralija, ama sepak e od neprocenliva vazhnost...Ako anashata policija reagirala tamu, zamislete shto kje se sluchuva tuka...Sekoj moron shto kje se obide so zakani i navredi da vlijae na glasachite mnogu brgu kje ja zapoznae Shutka odvnatre...

Силеџиите од Мелбурн: Гласаа само седум души

Групата силеџии која денеска вршеше притисок врз Македонците што се одлучија да го искористат своето право на глас во Мелбурн, објави групна фотографија на социјалните мрежи. Против нив се очекува австралиските власти до покренат постапки, откако од Владата известија дека случајот е пријавен во тамошната полиција.

Според силеџиите мал е одзивот на референдумот во Мелбурн. Тие велат дека до 17.00 часот, според австралиско време, гласале само 7 лица.

-Денеска Македонците од Мелбурн испратија јасна и чиста порака. Македонците од Мелбурн не излегоа, има само 7 предавници кои вечно ќе го носат жигот на предавството – вели во пораката во живо на фејсбук Јане Мавчев, еден од оние кои ги снимаа и навредуваа Македонците што гласаа.

Bravo Oliver - Page 3 Siledziite

https://fokus.mk/ertsiledhiite-vo-melburn-glasaa-samo-sedum-dushi/
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 13:51

Министерството за дијаспора го пријавило случајот објави Министерот Едмонд Адеми.

Bravo Oliver - Page 3 Untitl11
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 16:43

Ајде да напишам и тука дека во Австралија гласањето е завршено со излезност од 7,73%. Нешто не ве разбирам, зошто некој би се плашел да биде снимен како според вас и прави добро на државата. Проблем е во случајов што фотографиите се направени на австралиска територија, а се гласа на македонска. За резултатот веројатно допринос имаат ББЦ и агенцијата АП (чија вест ја имаат пренесено многу медиуми на запад, но не и во  Македонија, дека утре се менува идентитетот.

http://expres.mk/ne-samo-bi-bi-si-za-mnogu-svetski-mediumi-utre-go-menuvame-identitetot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 17:02

Ајде не се прави глуп, на фејсбук страницата што ја отвориле самите морони што ќе одговараат пред австралиските судови јасно се гледа и се слуша дека им се закануваат и ги навредуваат граѓаните што гласаат. Ете затоа австралиската полиција веќе ги идентификувала и презема мерки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 19:53

Не ми се верува дека во Австралија полицијата би преземала мерки против некој на пријава од Македонија, а без пријава од оштетената страна и дека обраќањето на Спасовски е закана за домашна употреба дека наводно ако некој фотографира кој влегува да гласа ќе биде гонет од полицијата. По нашите закони такво нешто е можно само по приватна тужба, доколку делото не го направи службено лице, а тоа кај нас го прави полицијата на секои протести без некогаш да било преземено нешто од обвинителството.

Bravo Oliver - Page 3 Snimanje-1-480x184

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Teo Саб Сеп 29 2018, 20:00

Ne morash da veruvash, ama avstraliskata policija kje gi sankcionira onie shto go poprechuvale demokratskoto pravo na izjasnuvanje...Toa e krivichno delo i vo Avstralija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Dino Пон Окт 29 2018, 11:59

Ete go i Van Hojt vika bravo Oliver.

Ван Хојт: За половина час на Партизанска поминаа 8 мотори со над 100 километри на час, ќе преземе ли некој нешто?

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D1%98%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Bravo Oliver - Page 3 Empty Re: Bravo Oliver

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот