Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+12
Teo
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
16 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Сре Апр 07 2021, 11:36

Ako Culev ja pocnal akcijata i Mickoski znael deka Zaev i Spasovski se organizatori zosto molcel do momentot koga MVR pocna da apsi? Zosto ne bese toa upotrebeno za izborite i pokraj beskrajnata zelba na vmro da bidat vlast? Mozni se dva odgovora. Ne znaele nisto i koga na krajot na akcijata se izdale naredbi za apsenje protekla informacija do niv tie se obidele da go zloupotrebat toa za da gi obvinat Spasovski i Zaev. Vtoriot e deka molcele zatoa sto nivni luge se vmesani pa koga veke gi otkrile barem da mozat da spinuvaat i prefrlaat vina na drug. Vtoroto e poverojatno zatoa sto botovite na vmro veke pocnaa da gi proglasuvaat za nevini zrtvi uapsenite i da tvrdat deka Zaev i Spasovski se vinovni.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Апр 07 2021, 14:09

Прво не не убедувај дека желбата на СДСМ и партиите од коалицијата да остане на власт е помала од желбата на опозицијата да дојде на власт. Секоја партија се формира за да дојде на власт. Не да биде опозиција. Некои успеваат, а некои не во тоа. Не знам многу детали се разбир за ова, но работата не е добра воопшто. Ако некој може да има едни отисоци од прсти и фотографија во пасош, а други во лична карта, покажува хаос во МВР. Лага беше и тврдењето дека се почнало и завршило во времето на Наќе Чулев. Не сме будали па да мислиме дека едни (СДСМ) имаат право јавно да напаѓаат со лажни вести некого (Чулев) и дека е чудно после тоа тој да се брани исто така јавно. Пред тоа случајот бил во фаза на истрага, па податоците биле тајни. Сега очекувам некој да напише на форумов дека Палмер му наредил на Мицкоски да го изнесе случајот во јавност затоа што на Американците им здосадило да чекаат нешто да се превземе. Во секој случај Срамота и за Македонците и за граѓаните на Република Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Сре Апр 07 2021, 18:22

Се ќе се дознае на време. Дотогаш смислувајте спинови.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Img_2565Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Img_2566
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Сре Апр 07 2021, 19:57

Сега СДСМ ќе бара жолти комбиња изгледа? Јасно му е на секој дека јавниот интерес е да се најде кој овозможил да се пронајде кој овозможил криминалци да добијат македонски пасоши со имиња на лица што имаат лична карта, а не и патна исправа, како е можно во лична карта да има еден лик и отисоци од прсти, а во пасош други, како тоа во време на истрага за овој случај и понатаму се издавале пасоши, како може криминалец баран по потерница да влезе во МВР, да се слика и да добие пасош и еден куп други прашања. Херојот (свиркачот што им го свирна на криминалците од власта) може да го славиме и подоцна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by SHARENI Сре Апр 07 2021, 20:22

Kezarovski go osudivte cetiri godini zatvor zosto objavil ime na covek koj dve godini posle objavuvanjeto go proglasivte zastiten svedok. Sega Micko neka objasni od kade dokumenti za megunarodna istraga i zosto gi objavil tocno pred da pocne apsenjeto. Ne vi uspea da gi informirate na vreme da izbegat a sega ke go fatat i spionot vo MVR. Zatoa li Micko sekoj den imal sostanoci so eden od uapsenite.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 15:54

Во моментов не знаеме дали апсењето почна поради објавувањето на аферата. Колку што гледам уште нема кривична пријава за саботажа против лидерот на најголемата македонска и воопшто најголемата политичка партија во Македонија за саботажа. Ниту портпаролот на СДСМ не кажа кој е тој криминалец што наводно сака опозицијата да го спаси, нешто во што може да поверува само мнооогу непресметлив човек. Зошто нема потерница за обвинетиот што наводно е во бегство. Како тоа во текот на наводната акција против изработувачите на оригинални пасоши тие си продолжиле со работа, а за тоа не е известен Интерпол туку овие пасоши криминалците ги користеле, а веројатно и уште ги користат?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 08 2021, 21:11

Поздрави од Оливер небањати, засега. Посебно ќе ви испорачаме кога обвинителството ќе отвори истрага за вашиот неуспешен обид за саботажа на државните институции.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 21:29

Не знам за каква саботажа станува збор, ниту дека има кривична пријава за такво нешто. Имаше само изјава од министерот наменета за тие што се дресирани да разбираат така како што сака некој од СДСМ. Уште помалку кого наводно сака да го заштити ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Albatros Чет Апр 08 2021, 21:41

OJO najavi istraga za istekuvanjeto na informacii za istragata. Ako se sprovede i bide uspesna mnogu nejasnotii ke se razjasnat.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 21:45

Истекувањето на информации како што велиш ја натера државата да ги уапси сторителите на делото. Барем непосредните извршители. Чудно е што уште не е распишана потерница по наводно осомничениот што наводно е во бегство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Albatros Чет Апр 08 2021, 21:51

Ne postoi dokaz za takvo nesto. Naprotiv MVR tvrdi deka objavuvanjeto e tocno pred pocetokot na akcijata za apsenje. Celta na objavuvanjeto bila ili da se predupredat kriminalcite od koi nekoi spored Spasovski se bliski sorabotnici na Mickoski ili da se sabotira akcijata, kriminalcite da pobegnat a opozicijata iako samata e vinovna za begstvoto da ja obvinuva vlasta za nesposobnost.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 21:57

Според изјавите од МВР и обвинителството избеган е само еден и против него нема распишано потерница. Размисли малку, дали ако ВМРО сакаше одредени личности да избегаат, ќе делуваше јавно, на прес конференција, со што предизвика апсење на сторителите или на тие за кои мислиш дека се нивни луѓе ќе им кажеше што им се спрема во 4 очи?
Инаку ништо не тврди МВР како институција, туку Оливер Спасовски како поединец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Albatros Чет Апр 08 2021, 22:11

Toa e zasluga na brzata reakcija na obvinitelstvoto i MVR. Vmro ne predizvika nisto, akcijata e megunarodna. Vmro znaat deka vo takva akcija ke gi fatat ako ne nasite interpol i ako gi predupredele vo cetiri oci ke imase dokazi deka se vmesani vo falsifikuvanjeto pasosi. Vo sto mozebi i ne se vmesani tuku samo sakale da predizvikaat steta na ugledot na MVR i vladata za da manipuliraat deka se nesposobni iako samite vmro im ovozmozuvaat na kriminalcite informacii za istragata. Spasovski kako minister zboruva vo ime na MVR. A vmro zapisa uste eden neuspeh vo borbata za vlast i sobra negativni poeni za svesno rabotenje protiv drzavata. Toa istoto im se slucuva i so blokadata na zakonot za nabavka na vakcini kade sakaat da se prikazat kako se grizat za parite na graganite dodeka gi ubivaat istite tie gragani so sprecuvanje na uvoz na vakcini.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Чет Апр 08 2021, 22:55

Vo grupata koja falsifikuvala patni ispravi mozno e da ima i clenovi ili simpatizeri od dvete partii. Vpecatokot e deka tie sluzbenici se organizirale i prodavale lazni pasosi za pari i deka nitu Zaev nitu Mickoski se organizatorite. Realno Mickoski doznava od clenovi na vmro vo MVR za akcijata i objavuva brzajki da gi sobere zaslugite. No vo slucajov odi predaleku i gi obvinuva bez nikakvi dokazi isto kako i vo aferata Reket Spasovski i Zaev kako soucesnici. Ako vo Reket se povikuvase na izjavi na ucesnici vo aferata i toa posle nejzinoto objavuvanje edinstvenata posledica mozese da bide tuzba za kleveta, vo ovoj slucaj dovede do zagrozuvanje na istraga koe povlekuva pravni posledici. Zatoa sega svesni za propustot ke se obidat da go prikazat kako politicka zrtva pri toa uporno drzejki se za nepotkrepeni obvinuvanja kon Spasovski i Zaev. Ke vidime dali i kakva zavrsnica ke ima ova i koi ke bidat posledicite po Mickoski i vmro. Dali vlasta po sekoja cena ke bara pravna zavrsnica za postapkite na Mickoski i vmro ili pak ke ima na ti go daj mi go pazarenje. Momentalno prednosta e na strana na vlasta zatoa sto tie imaat dokazi deka e izvrseno krivicno delo sabotaza na policiska istraga ili poprecuvanje na sproveduvanje na zakonot a vmro se sto ima se obvinuvanja koi ne moze da gi dokaze i vo najdobar slucaj moze da obvinuva za nesposobnost no ne i za bilo kakov kriminal.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 09 2021, 15:33

Штом Оли објавува ќе да е некој небањат. Ај за скоро ќе научиме.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Img_2998

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 15:39

Штом е на висока позиција небањатиот мора да е од СДСМ или ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Пет Апр 09 2021, 16:29

I taka da e dokaz e deka vlasta cesno si ja raboti rabotata i nema nedopirlivi. Bravo za SDSM.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 17:06

Ова е перење за пасошите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Bosonoga Пет Апр 09 2021, 17:13

DEA dosla od SAD da gi pere za pasosite? Crepovi zalni domneovski.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 17:19

Ваљда за акција во Македонија одлучува МВР. Фала Богу да имаат една успешна акција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 17:52

Во акцијата уапсени се командирот на ПС Прилеп К.С, како и началник на организиран криминал при БЈБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by OPOZICIONER Пет Апр 09 2021, 17:53

Da a DEA e na kopce i samo ceka povik od MVR da dojdat od Amerika.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 18:51

Дали во акцијата е уапсен шоферот на Трајче Заев, Александар Ушилковски и дали тој ја превезувал дрогата? Прашајте во штабот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by zozoti Пет Апр 09 2021, 19:02

Ako e taka odlicno. Znaci vlasta nema kontrola nad instituciite koi treba da go suzbivaat kriminalot. Pa koga ke apsat i sudat kriminalci od vmro da ne placete deka e politicki progon.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 20:26

Ако е уапсен евентуално еден осомничен од СДСМ и тоа под надзор на Американците, не значи дека другите осудени добиле пресуда во фер постапка. Дали денешниве настани се знак дека по евентуалното апсење на Заев лидер ќе ви биде Оливер Спасовски?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 4 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот