Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bravo za Oliver i SDSM

+11
Bosonoga
Albatros
alienmk
zozoti
SHARENI
TRAJCHE
Nebula
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
15 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Мар 18 2021, 16:17

Короната, која е „најзаслужна“ за намалениот број на загинати во сообраќајни несреќи не е од ниту една политичка партија. За жал и покрај ова бројот на починати во Македонија е околу 50% поголем од просечниот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by alienmk Чет Мар 18 2021, 16:32

I merkite za korona gi sproveduvase MVR, znaci dobro si ja odrabotile rabotata i zaslugata e nivna.

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Мар 18 2021, 19:30

Ако е така поголемиот дел од работата го одработи Наќе Чулев.

Денес во Струмица десетина луѓе бркаа и тепаа еден човек. „Злобници“ велат дека десетмината се обезбедување на Заеви. На линкот подолу има и видео. Што вели МВР за овој случај или тепачите се хибридни, па во хибриден режим не се гонат.

Хорор во Струмица: Десетмина тепаат маж среде улица (ВИДЕО) - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Чет Мар 18 2021, 20:11

Како и обично класична лага од дпне оФците. Колку сте болни докажува и изјавата на вашиот оФчар Жмицко кој во лудилото изгледа заборавил дека сопругата му е од Струмица и дека навреда кон струмичани е навреда не само за родителите, сестрата и останатите роднини на неговата сопруга туку и за самата неа а и неговите сопствени деца.Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2551
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Чет Мар 18 2021, 21:30

Кога нема соопштение од државните органи има разни шпекулации. Јас не сретнав до сега податок дали МВР воопшто постапило по овој случај, а да не зборувам за резултати од истрага.
Струмичани се заложници на Заеви. Па го губат и својот дух.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Чет Мар 18 2021, 21:51

Чудни некакви заложници кои три мандати го бираа Заев за градоначалник додека на власт во државата беше дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Пет Мар 19 2021, 15:14

Добар ден небањати, ве поздрави правната држава во која законите важат за сите.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2940

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Саб Мар 20 2021, 16:11

Пресудата е во прв степен. После ќе се жалат на апелација, па на Врховен и кога ќе бидат ослободени нема ни да се објави.
За случајот во СТрумица и жртвата тврди дека е претепана од обезбедувачи на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Саб Мар 20 2021, 16:37

Абе ти голема бајачка си станал, се однапред предвидуваш. Сигурен ли си дека не си во сродство со баба Ванѓа?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 15:46

Што стана со акцијата Планина во која во Грчец и Гази Баба беа уапсени 22 криминалци, за кои излезе дека се ситни препродавачи на дрога, а обвинителката Русковска обвини дека крт од МВР ја провалил акцијата и главните босови избегале. Подоцна на социјалните мрежи се појавија фотографии од криминалците во бегство на кои седат во меана заедно со високи функционери од власта. Реакција има само од претседателот Пендаровски кој вели дека е фотографиран стоејќи во време на предизборната кампања и дека се фотографирал со секој што тоа го посакал. Нема реакција од тие што седат на иста маса со криминалците. За жал акцијата на обвинителството е пропадната затоа што главните криминалци се во бегство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Нед Мар 28 2021, 15:59

Od pravna gledna tocka akcijata e kompletno uspesna. Razbiena e kriminalna grupa, sobereni se dokazi za obvinenie i sudenje i zapleneti se nedozvoleni sredstva koi grupata gi koristela. Toa sto del od kriminalcite povegnale ne ja pravi akcijata pomalku uspesna zatoa sto tie se identifikuvani, sobrani se dokazi za nivno procesuiranje i raspisani se poternici po niv. Ostanuva istragata da utvrdi koj gi izvestil za operacijata i da prezeme soodvetni postapki protiv taa licnost. Sledstveno MVR i JO bile na nivo na zadacata a edinstven minus ke im bide dokolku ne uspeat da go najdat informatorot.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 16:27

Групата можела да се разбие на овој начин уште на почеток, пред една година. Целта на овакви акции се секогаш босовите. Охрабрува тоа што обвинителството изјавува дека се обезбедени докази и против босовите. Индикативно е тоа што додека истрагата ја вршеле истражители од обвинителството се течело добро, а кога поради апсењата е вмешано и МВР босовите побегнале. Заедно со своите скапи возила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Nebula Нед Мар 28 2021, 21:13

Kako ti znaes kako i koga mozela da se razbie grupata? Od kade informacii koga i kako JO gi nabavilo dokazite i za pobegnatite i za uapsenite kriminalci? A celta sekogas e zapiranje na kriminalnire dejstvija i pribavuvanje validni dokazi za pred sud nezavisno od toa dali nekoi clenovi na kriminalnata grupa ke bidat uapseni vednas ili podocna so poternica. Ili JO trebalo da poceka uste nekoja godina, ovie da pocnat i da ubivaat, pa i ako padne nekoja nevina zrtva opravduvanjeto ke bide deka celta bile vodacite. Od praven aspekt se e odlicno zavrseno, no za kompleten uspeh vazno e da se pronajde informatorot dokolku takov postoi.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 18:37

Од изјавата на Вилма Русковска во најголем дел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Пон Апр 05 2021, 20:41

Денес обвинение за кое власта молчи дека во МВР на странски криминалци им се правени пасоши со оригинална биометриска фотографија на оригинален пасош со лажни податоци како да се македонски државјани.

Афера Мафија: МВР им ги позајмило идентитетите на Георги Андонов и Џадин Амедовски на мафијашите Јован Вукотиќ и Седат Пекер - Република (republika.mk)

А МВР се фали за нови клозетски шолји.

Не е пародија: Министерот Спасовски се пофали и со смена на ВЦ-шолја - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 06 2021, 15:43

Кој ќе ги слуша небањатите сега кога ќе квичат дека им се врши политички прогон.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2986Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2987
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by TRAJCHE Вто Апр 06 2021, 17:33

Novi informacii.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2262
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Апр 06 2021, 18:27

Според соопштението на МВР акцијата е започната пред една година. Ги замолувам учесниците на форумов да го вклучат мозокот ако евентуално им е исклучен и да се потсетат кој беше министер за внатрешни работи тогаш и кој ја започнал заедничката акција со Интерпол. Тогаш имаше и многу помалку починати и зараземи од корона во Македонија отколку во светот. Неговото име е Наќе Чулев.
Знам дека екипата што ја обучуваше и плаќаше Џорџ Сорос за да лаже по социјалните мрежи во поголем дел работи сега за СДСМ. Но таму кај што има лажни вести човек треба да е истрениран да ги исклучи лагите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Апр 06 2021, 18:43

Линк до соопштението на МВР има или го парафразираш Мицкоски? И како тоа Чулев почнал истрага Чавков бил министер кога сите тие пасоши се издадени? Ново предавство во редовите на дпне?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Апр 06 2021, 18:59

Постот е избришан. Следниот пат кога ќе се обидеш да навредуваш на национална основа банот не ти бега.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Апр 06 2021, 19:05

Освен тоа прашав за линк од соопштението на МВР бидејки на такво соопштение се повикуваш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Luxor Вто Апр 06 2021, 19:15

Гледам се криеш па мислиш дека некој е будала со вклучен а ти паметен со исклучен мозок.

Линк до 360 степени од каде што е принт скринот на PRVOBOREC.

https://360stepeni.mk/mvr-uapseni-se-desetina-politsiski-sluzhbenitsi-za-falsifikuvane-lichni-dokumenti/

Освен во бомбастичниот поднаслов никаде нема збор за соопштение од МВР освен ова:

Според извори во МВР, вчерашниот брифинг бил во насока да се саботира оваа меѓународна акција.

Но затоа пред да ја смислите лагата дека Чулев ја почнал истрагата Мицкоски го изјавил ова:

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2563

Ќе го најдеш на истиот линк.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by alienmk Вто Апр 06 2021, 19:41

Od presot na Spasovski.

Министерот информираше дека истрагата за случајот „Мафија“ започнала 20 февруари 2019.

https://sitel.com.mk/spasovski-krivichni-prijavi-za-10-lica-i-9-uapseni-vo-sluchajot-mafija

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by трендафил Вто Апр 06 2021, 19:45

Сега Оливер Спасовски, во вечерната прес конференција изјавува дека истрагата почнала пред две години. Чудо светско, по две години се апсат да кажам условно фотографите во МВР и треба да веруваме дека мафијашки босови влегуваат директно во МВР и се јавуваат на шалтер без договор со повисоки личности од полицијата.
Вајви фалсификати се прават во два случаја, или за пари, како во овој случај, или за давање на лажен идентитат на разузнувач.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by zozoti Сре Апр 07 2021, 09:54

Site ne interesira toa.

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Img_2062

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Bravo za Oliver i SDSM - Page 3 Empty Re: Bravo za Oliver i SDSM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот