Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

5 posters

Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by SHARENI Нед Aвг 05 2018, 10:22

Mu nudele ostavka od premierot, vlez vo vlada i predvremeni izbori ama se sto go interesiralo bila amnestija za negoviot gazda Grujo.

Заев во неговото вчерашно интервју за 1тв откри дека на лидерските понудил неколку опции како трампа за опозицијта да го поддржи референдумот. Според едната, ако ВМРО-ДПМНЕ обезбеди 300 000 гласа против да одберат следен термин за предвремени. Втората е негова оставка доколку на референдумот има повеќе гласови против. Премиерот вели дека дал понуда на неговиот политички ривал да влезе во Владата. Но се освен барањата за амнестија било отфрлено, вели Заев.

„Испратив покана влезете во владата, додека не станеме полноправна членка на нето. До тогаш ке ги отвориме поглавјата. Се молчеше малку, за после да се каже дека ние не го баравме тоа. Тука стана јасно дека пуста амнестија само тоа ја интересира. Се бараше 353 и 165а да се промени. Во 353 се бара директна одговорнсот, тоа значи ѓоко одговара а не и гордана и мијалков. Во став 2 се бараше намалување на казните и автоматски значи застареност на дел од предметите. Значеше дека најмалку 11 предмети целосно и ли делумно ќе се уништат“, вели Зоран Заев.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by TRAJCHE Нед Aвг 05 2018, 11:32

Za toa go stavija pretsedatel na dpmne amnestija da bara.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by Bosonoga Нед Aвг 05 2018, 11:56

lele ama go dupi Zaev. kaj ke sobere Zmicko 300 iljadi koga im ostanaa samo tie triesetina glupi so vlegoa u parlament
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 05 2018, 12:42

Прпа дпмне-офци а? Треба и предвремени со референдумот и конечно да ве снема од политичката сцена. Ионака освен за крадење, лажење и ширење омраза меѓу македонците за друго ништо не ве бидува.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by трендафил Нед Aвг 05 2018, 17:32

Интересно е што му верувате на Заев. Еве ви една негова претходна изјава.

„ Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух, додека ме држи памет дека мојот дедо, мојот татко сите мои предци, јас мојот син и ќерка сме Македонци родени овде во Македонија, тоа не може да се случи. И не само тоа, верувам дека не постои роден човек подготвен да излезе пред Парламент и да бара промена на Устав заради промена на уставното име, кажа сегашниот период во една прилика додека беше лидер на опозицијата.Споредете со тоа што го имаме денес, па размислете дали можеби не се работи за лажго.“

Не знам дали Заев дише и го држи паметот или само манипулира со будалетинки што не ги држи паметот. Но очигледно е дека се работи за лажго. Поради такви лидери треба да се воведе кривично дело изборна измама.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1588075081315336/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 05 2018, 18:29

Во тоа се гледа големината на вистинскиот лидер, кој работи за интересите на својата земја и се прилагодува на новонастанатите ситуации и од изгубена позиција успева да извлече максимум за својот народ.

Ама ти ништо не си кажал за понудата, веројатно си свесен дека нема да извадите ни 30 а камоли 300К гласачи.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by трендафил Нед Aвг 05 2018, 19:49

Потполно погрешно ти е мислењето дека сите што се против СДСМ се за ВМРО. Лично мислам дека повеќе од 30 илјади од гласачите на СДСМ на последните избори ќе го бојкотираат референдумот. Не знам зошто воопшто пишуваш за Мицковски ако сметаш дека зад него стојат мал број гласачи или дека американците испратија свој дипломат во Македонија да преговара за 30 илјади гласа, а Заев за нив нуди 4 министерски места. Се согласувам дека ВМРО ако повика на гласање на референдумот, ќе има малку гласови на следните избори, односно дека ќе победи некоја нова партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 05 2018, 21:13

Ако мене ме прашаш немаше да добиете ништо, ама Заев сака силна опозиција да го држи во форма СДСМ. Тоа што вие сами себе си пукате во колено е друга работа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne Empty Re: Zmicko plackoto za amnestija na kriminalite na dpmne

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот