Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 17:26

tmoro напиша:Отсекогаш сум го обожавал Сашо треба да ја водит опозицијата
dobar e nema shto ,takvi luge mu trebaat na sdsm

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Чет Фед 26 2015, 17:34

Абе ова верно ли е:

Груевски со шестпати поголема доверба од Заев

http://vecer.mk/makedonija/gruevski-so-shestpati-pogolema-doverba-od-zaev
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Чет Фед 26 2015, 17:49

хан Ацо напиша:Абе ова верно ли е:

Груевски со шестпати поголема доверба од Заев

http://vecer.mk/makedonija/gruevski-so-shestpati-pogolema-doverba-od-zaev

малце е шест пати..требало да напишат 60 пати

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 18:49

tochno taka malku e i 60 pati ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Фед 26 2015, 18:56

Hamad bim Khalifa напиша:6 bomba 8 mart nedela! 7.ma bomba 13 mart - PETOK!  (za drugite cekam SMS od kleopatra! Laughing

Sakash pak da me isprovocirash za da ti kazham koga ke ispukaat slednite bombi...БОМБАТА - Page 12 Happy-smiley17 БОМБАТА - Page 12 Happy-smiley17 БОМБАТА - Page 12 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Фед 26 2015, 19:08

Hacone ...i slicni : aj ne go tapete so vesti od kuRir!
Ako ne si vo Makedonija ne DAVI !!!!
koj bre sest pati koj kurac ne vi e jasno deka g\NIKOLAE ni e preku glav t. e. PREKU KUR!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Фед 26 2015, 19:14

Aj za "makedonskata borba za sloboda...".da dademe po nekoj denar prilog!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 19:18

Hamad bim Khalifa напиша:Aj za "makedonskata borba za sloboda...".da dademe po nekoj denar prilog!
na koja smetka ....transakciska

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Фед 26 2015, 19:22

Kalifu, ovoj kje bide zashtiteniot svedok protiv Zaev...Isto kako i onoj shto go uapsija zaedno so nego...Toa se krtovi na MVR, nemaat vrska so bombite...Celata spogodbena presuda na sledniov link...

Ова е првата пресуда за шпионот од Пуч

http://grid.mk/read/news/509763519/9685898/ova-e-prvata-presuda-za-shpionot-od-puch

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Чет Фед 26 2015, 19:52

Hamad bim Khalifa напиша:Hacone ...i slicni : aj ne go tapete so vesti od kuRir!
Ako ne si vo Makedonija ne DAVI !!!!
koj bre sest pati koj kurac ne vi e jasno deka g\NIKOLAE  ni e preku glav t. e. PREKU KUR!

Не е од Курир,току од Вечер на големиот Македонец Латас!Чекай да те прашам нешто,зошто речиси секой втори журналист кай вас е србин?! Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Чет Фед 26 2015, 23:32

Hamad bim Khalifa напиша:Aj za "makedonskata borba za sloboda...".da dademe po nekoj denar prilog!
јас немам пари..може ли да дадам пар чорапи за борбата? Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 23:43

reiter напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Aj za "makedonskata borba za sloboda...".da dademe po nekoj denar prilog!
јас немам пари..може ли да дадам пар чорапи за борбата? Very Happy
moze samo od tie 5 za sto shto se  Cool

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 23:47

Hamad bim Khalifa напиша:Aj za "makedonskata borba za sloboda...".da dademe po nekoj denar prilog!
gledaj vesti na shitel ...onoj od noknoto shou ima novo palto ,zelenkasto ,
izgleda ovoj pat epten dobro pominale 'humanitarno".....
a da ne mu go kupile od sdsm ? da go pridobijat ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 23:52

i stvarno i ovoj pat spored istoto "scenario"...
apsish nekoj grev ili  dvajca gi pikash vo zatvor i gi 
preobratuvash vo podobni lichnosti duri i gi prijavuvash za svedoci ,i 
bingoooooooo 
sluchajot e tvoj ,garant dobivash vo nezavisnoto sudstvo....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пет Фед 27 2015, 17:15

Заев: Ќе разберете што прифатил Груевски за името! напиша:Кога ќе слушнете до каде Никола Груевски отишол со името и се што прифатил, ќе слушнете до каде ни отишла државата, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев. – Љубе Бошкоски никогаш не бил во позиција да одлучува за името – рече Заев, во контекст на снимките што излегоа во јавноста, според кои Бошкоски разговара дека по изборите ќе го смени ставот овој спор. напиша:
http://www.dokaz.mk/zaev-ke-razberete-shto-prifatil-gruevski-za-imeto/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 27 2015, 18:29

AJDE BE PATRIOTI - PODZASPANI! Kade se kuburite! Ili uste se ceka Zaev da dade nesto "Interesno", ili da dojde mozebi NATO da ja izbombardira vladata ???? !
Ova dosegashnovo sme go znaele - demek! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 27 2015, 18:34

Chestitam Kalifu, konechno pogodi koga kje eksplodira bombata...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro Пет Фед 27 2015, 18:40

Мене како обичен граганин ме интересира дали овие битанги што го ликвидираа Младенов,го наместија брат Љубе,
фалсифукуваа избори и направија многу гнасни работи ке одговараат ?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 27 2015, 18:42

Garant kje odgovaraat, sekoj razgovor shto go objavuva Zaev e dokaz za storeno krivichno delo...Posle padot Idrizovo ne im bega...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Пет Фед 27 2015, 18:47

tmoro напиша:Мене како обичен граганин ме интересира дали овие битанги што го ликвидираа Младенов,го наместија брат Љубе,
фалсифукуваа избори и направија многу гнасни работи ке одговараат ?
i jas isto .....
eve  "predpostavka " ljube da e vinoven   i e vo zatvor  ,no ovie  drugive shto ke pravat ...
ke ja rakovodat vakvi luge drzavata ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пет Фед 27 2015, 18:50

груевски е во тесно,и тоа многу тесно,така што секое негово појавување на Тв е само тонење надолу.Нема сега демек не е неговиот глас на снимката или незнам што.Јасно му е колку е саатот.Бродот понира брзо надолу а со него и другите ги повлекува.Сметам дека заев има доволно капацитет и разум да формира тело од експерти со кои би превземале брзи мерки како одговор на груевски за што мислам дека е спремен на СЕ,секакви сценарија за да се спаси.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 27 2015, 18:51

Ne mozhe da ne odgovaraat...Mestenjeto presudi, prislushuvanjeto bez sudski nalog, korumpiranjeto na mediumi, direktnoto kontroliranje na javnoto obvinitelstvo, se krivichni dela duri i spored makdonskite zakoni...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 27 2015, 18:54

reiter напиша:груевски е во тесно,и тоа многу тесно,така што секое негово појавување на Тв е само тонење надолу.Нема сега демек не е неговиот глас на снимката или незнам што.Јасно му е колку е саатот.Бродот понира брзо надолу а со него и другите ги повлекува.Сметам дека заев има доволно капацитет и разум да формира тело од експерти со кои би превземале брзи мерки како одговор на груевски за што мислам дека е спремен на СЕ,секакви сценарија за да се спаси.

Mozhebi on e spremen, no narodot ne...Ne veruvam deka insceniranje megjuetnichka kriza ili obid za drzhaven udar i voveduvanje otvorena diktatura bi pominale...Megjunarodnata zaednica e vekje animirana...Makedonija sepak ne e Rusija ili Turcija, i Grujoshesku brgu kje podlegne na megjunarodniot pritisok...Posebno na onoj od EU i NATO...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 27 2015, 18:56

Namerno ne pogagjam datum na bombite....nekoj sledi na internet, ama dzabe im e! TAKTIKA - gi rastrtueme!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 27 2015, 18:58

Hamad bim Khalifa напиша:Namerno ne pogagjam datum na bombite....nekoj sledi na internet, ama dzabe im e! TAKTIKA - gi rastrtueme!

Taka treba kalifu...Da go zbunime neprijatelot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 12 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот