Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+12
tmoro
Sotir
корисТник
меанџија
Kalinda
Пат
Arhimed
Естир
defo
kiBik
трендафил
хан Ацо
16 posters

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА Empty БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 19:49

reiter напиша:еве и линк во живо..ГОТОВ Е...

Линкот не работи. Зошто ли не ми е чудно? А некако и ми е познато.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 19:56

reiter напиша:еве и линк во живо..ГОТОВ Е...

го блокираа каналот на јутубе... Twisted Evil

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:01

нов линк..работи...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:10

Одлично Реитер. Се надевам дека се повеќе ќе се зголемува бројот на граѓаните пред владата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:13

сега треба само ЕДЕН да ВИКНЕ..НАПРЕД..и толку...со господ напред....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:17

НАРОД..ПРАВДА БАРА....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 20:18

Се извинувам, но ниту во монтираните материјали што ги собрал и дотерал Верушевски, а ги презентираше амнестираниот Заев кој можеби ги додотерал, денес не слушнав нешто што покажува дека имало обид од државниот врв за прикривање на убиецот на Мартин Нешовски. Па ќе бидете ли така добри да ми ги подвлечете доказите што ги има во вашата имагинација. Колку што ми е на мене познато македонското обвинителство во соработка со МВР го откри убиецот, а македонскиот суд го осуди.
Иначе ако сериозно мислите дека со фрлање на јајца врз зградата на владата ќе влезете во неа нека ви е алал вера на умот. За тоа сепак требаат гласови на гражаните. Или неколку стотина пати павеќе протестанти. Што СДСМ ги нема. Иначе колку што гледам ниту платениците што со сила бараат различни начини да ја оцрнат Македонија во странство не успеваат да најдат некои позначителни случаи на полицијско насилство. Но изгледа на некој му е важно да измисли причина да протестира. Што е легитимно право. Но не е секогаш разумно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:19

Сите што се во Скопје треба веднаш да излезат. И во најкраток можен рок да добијат масовна поддршка од демонстранти од внатрешноста.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:21

трендафил напиша:Се извинувам, но ниту во монтираните материјали што ги собрал и дотерал Верушевски, а ги презентираше амнестираниот Заев кој можеби ги додотерал, денес не слушнав нешто што покажува дека имало обид од државниот врв за прикривање на убиецот на Мартин Нешовски. Па ќе бидете ли така добри да ми ги подвлечете доказите што ги има во вашата имагинација. Колку што ми е на мене познато македонското обвинителство во соработка со МВР го откри убиецот, а македонскиот суд го осуди.
Иначе ако сериозно мислите дека со фрлање на јајца врз зградата на владата ќе влезете во неа нека ви е алал вера на умот. За тоа сепак требаат гласови на гражаните. Или неколку стотина пати павеќе протестанти. Што СДСМ ги нема. Иначе колку што гледам ниту платениците што со сила бараат различни начини да ја оцрнат Македонија во странство не успеваат да најдат некои позначителни случаи на полицијско насилство. Но изгледа на некој му е важно да измисли причина да протестира. Што е легитимно право. Но не е секогаш разумно.
трендафил..излези пред луѓево и објасни им...те молам...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:23

а може и Никола да излезе..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:29

Edna slika od pred vlada....dokaz deka narodot ne dozvoluva da go manipuliraat povekje...

БОМБАТА 11125388_10153299570184637_509432024_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:32

Go blokiraa i ovoj link...No iskreno se nadevam deka so toa nema da go zaprat prilivot na demonstranti...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:35

блокирано е...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:40

reiter напиша:
трендафил..излези пред луѓево и објасни им...те молам...

Trendafil nema da ti odgovori...Zafaten e...Popolnuva pristapnica za Internet Armijata na SDSM...Dokolku takva voopshto postoi...Ionaka, na IA na dpmne i se odbrojani denovite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:43

трендафил напиша:Се извинувам,

Nema zoshto da se izvinuvash Trendo...Razbirame nie...Dolzhnost si e dolzhnost...Teshki vreminja dojdoa...Nitu sendvich i sokche vekje ne vi davaat bez partiski zaslugi...Vo posledno vreme, stana mizerno da se brani pastirot... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 20:45

Илјадници граѓани, веќе 2 часа Владата обиколена (ВИДЕО ВО ЖИВО) напиша:

БОМБАТА Z20-1000x248
Веќе два часа илјадниците граѓани бараат оставка од владините функциониери кои го прикрија убиството на Мартин Нешковски. Присутните претходно ја гаѓаа барокната фасада со јајца, додека се извикува „Убијци“, „Слобода“, „Уа“ напиша:

http://bulevar.info/?p=14981


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 20:49

Ајде да потсетам дека Сорос има специјализирано платеници за провоцирање на безредија преку Фејсбук и Твитер. Се разбира дека немам намера да излезам и да се обидувам да им објаснувам нешто на луѓе слепи од омраза. Н е знам за друг толку умен како овие протестанти, да протестира за одамна завршен случај. Во кој сторителот на делото веќе ја издржува казната. За која не може да се каже дека не е согласна со законите, односно дека не е праведна. Ова ме потсетува на осудата на геноцидот врз Ерменците од страна на Отоманската империја, која не постои веќе еден век, од страна на парламентите на некои земји. На кои на крај на умот не им е да го осудат геноцидот врз Индијанците од страна на САД. Да потсетам дека во оваа земја има вакви протести поради полицијско насилство, но ззсатоа што полицајците се ослободуваат од одговорност. Дали ви пречи што македонските власти, вклучувајќи ја и судската го пронајде и осуди убиецот? Дали прашањето што ќе го поставам е неразумно? Колку пари евентуално Сорос ќе му плати на полицаецоѕ што се придружи на протестантите. Далиу ќе биде член на управниот одбор на Сорос како што е вахабистот (според ИВЗ) Рамадан Рамадани. Кој нели организираше протести за џамија на плоштадот наместо градската палата (Офицерскиот дом).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:54

Trendo, koj e ovoj na slikata so Soros...Neshto da ne ti e poznat??? Ti rekov jas, teshko e da si go zarabotish sendvichot denovive... Twisted Evil

БОМБАТА Gruevski-soros1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 20:56

Тео напиша:
трендафил напиша:Се извинувам,

Nema zoshto da se izvinuvash Trendo...Razbirame nie...Dolzhnost si e dolzhnost...Teshki vreminja dojdoa...Nitu sendvich i sokche vekje ne vi davaat bez partiski zaslugi...Vo posledno vreme, stana mizerno da se brani pastirot... Twisted Evil
Кај мене само има страв како даночен обцрзник од евентуално враќање на власт на СДСМ. Како што се случи во 2002 година. Кога не се направи ништо иако сите даноци беа поголеми или еднакви на сегашните.
Срамно е смртта на еден млад човек да се злоупотребува за теснопартијски интереси. Да не сакаш да ме убедуваш дека актуелната власт систематски или со леснотија убива млади ВМРОвци. Како што во САД се убиваат црнци. Со таа разлика што протестантите во САД протестираат затоа што тие убиства поминуваат неказнето. А вие затоа што убиецот е казнет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 20:58

Sramno e Trendo, na proslava na izborna pobeda da ubivash partiski chlenovi...A ushte posramno da go prikrivash ubistvoto, i da go natovarish na grb na izvrshitelot...A naredbodavcite slobodno da shetaat... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:00

трендафил напиша:
Кај мене само има страв како даночен обцрзник од евентуално враќање на власт на СДСМ. Како што се случи во 2002 година. Кога не се направи ништо иако сите даноци беа поголеми или еднакви на сегашните.
Срамно е смртта на еден млад човек да се злоупотребува за теснопартијски интереси. Да не сакаш да ме убедуваш дека актуелната власт систематски или со леснотија убива млади ВМРОвци. Како што во САД се убиваат црнци. Со таа разлика што протестантите во САД протестираат затоа што тие убиства поминуваат неказнето. А вие затоа што убиецот е казнет.

Ама затоа државата беше должна 1,7 милијарди долари. А денес сме должни над 6 милијарди евра. Направеното, според признание на Грујо чини 500 милиони. Каде е остатокот од парите Трендафиле?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:01

Тео напиша:Trendo, koj e ovoj na slikata so Soros...Neshto da ne ti e poznat??? Ti rekov jas, teshko e da si go zarabotish sendvichot denovive... Twisted Evil

БОМБАТА Gruevski-soros1
Треба ли да го осудиме обидот на Груевски да го убеди Џорџ Сорос да не се однесува повеќе непријателски кон Македонија. Кој те научи да мислиш дека ако на пример Путин е на слика со некој западен политичар се работи за средба на пријатели. Или на Путин и Порошенко. Изгледа дека бадијала си ја поминал обуката за провоцирање незадоволство преку социјалните мрежи, па пишуваш нелогични работи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:04

Ne odi toa taka Trendo...Grujoshesku e najdobriot uchenik na Soros...Toa shto ja puknaa tikvata pomegju niv, e druga rabota...Dokaz ti e toa shto site mediumi finansirani od Soros, se najzasluzhni za doagjanjeto na pastirot na vlast vo 2006...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:07

luхor напиша:
трендафил напиша:
Кај мене само има страв како даночен обцрзник од евентуално враќање на власт на СДСМ. Како што се случи во 2002 година. Кога не се направи ништо иако сите даноци беа поголеми или еднакви на сегашните.
Срамно е смртта на еден млад човек да се злоупотребува за теснопартијски интереси. Да не сакаш да ме убедуваш дека актуелната власт систематски или со леснотија убива млади ВМРОвци. Како што во САД се убиваат црнци. Со таа разлика што протестантите во САД протестираат затоа што тие убиства поминуваат неказнето. А вие затоа што убиецот е казнет.

Ама затоа државата беше должна 1,7 милијарди долари. А денес сме должни над 6 милијарди евра. Направеното, според признаниена Грујо чини 500 милиони. Каде е остатокот од парите Трендафиле?
Кога сме биле должни 1,7 милијарди евра. Во времето ли кога евро не постоеше како валута. И кога долговите на јавните претпријатија не се сметаа како државен долг? Сега не мислам да се задлабочувам на оваа тема, но во скра иднина ќе отворам посебна тема за да ти докажам дека сега задолжувањето по година власт е помало отклку порано. Иако тогаш скоро ништо не се градеше и имаше државни фирми за продавање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:11

трендафил напиша: Изгледа дека бадијала си ја поминал обуката за провоцирање незадоволство преку социјалните мрежи, па пишуваш нелогични работи.

Ova sega go zabelezhav...Nezadovolstvoto e provocirano od pastirot ti, kako i od vrhushkata okolu nego...A dobra zasluga za toa imash i ti, i slichnite na tebe, koi za sendvich i sokche se obiduvate da branite neodbranlivo...Narodot ne e budala Trendo, i kolku povekje ti i takvite kako tebe se obiduvate da go ubedite deka crnoto e belo, tolku povekje revoltot se zgolemuva...I ako pastirot tvoj padne posle masovni demonstracii, potseti me da ti se zablagodaram za pridonesot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот