Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+12
tmoro
Sotir
корисТник
меанџија
Kalinda
Пат
Arhimed
Естир
defo
kiBik
трендафил
хан Ацо
16 posters

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 10:59

Тео напиша:Pak si tresel zeleni...Kako toa dodeka beshe so en kleine diktator Ramkovski ne kradel, a koga pochna da kritikuva stana kriminalec...Pogolemi kriminalci od tvojot pastir i familijata nema...

A koga sme kaj Mladenov, kako toa uspeal da izleta niz zadnata shofershajbna, a cigarata da mu e seushte vo raka??? Kako toa telefonot go nema, a lociran e tochno spored signalot na telefonot??? I za kraj, zoshto go zatvorivte Kezharovski koj gi otkri smetkite od patarinite???

PS. Posle padot na diktaturata, nezavisno sudsstvo kje go istrazhi ovoj i mnogu drugi sluchai...Kje go dobiete toa shto go zasluzhuvate...
Кога му дојде инспекција на Рамковски се обиде да и се додворува на власта и да ја подржува преку своите медиуми во обид да се договори да продолжи да краде народни пари неказнето. Но тоа не помина. Инспекцијата си продолжи со работа, па изгледа дека Рамковски договори амнестија со Црвенковски доколку победи опозицијата, па со сите средства, пред се` со клевети и лаги, тргна против власта. На крај судот му пресуди. Судењето го следеа повеќе експерти. Не слушнав забелешка од некој од нив за евентуална пристрасност на судот.
Што се однесува до Никола Младенов, Бог да го прости, чија смрт како и таа на Мартин Нешовски, Бог да го прости, на најдолен лешинарски начин се обидува да ја искористи СДСМ, власта прифати повторена истрага. Не знам дали си во состојба тоа да го разбереш, но за секој мобилен телефон на компјутерот на операторот има податоци каде се движел. Па кога се зборува за лоцирање по мобилен телефон и доколку истиот е исклучен или исчезнат се знае каде се движел телефонот. Кога се работи за сообраќајка наоѓањето е многу полесно. Се проверува делницата покриена од базнаат станица кај што телефонот последен пат бил активен. Иначе зошто се потребни патарините кои можеби се фрлени од некое друго возило, кога по телефонот (ајде да ти потенцирам уште еднаш по записот за телефонот во базата на компјутерот кај мобилниот оператор, а не по телефонот како предмет) се знае точно каде и во кое време се движел Младенов. По криминално собраните и криминално објавените снимки од приватните разговори на Мијалков и Јанкуловска вчера слушнавме дека 4 часа Младенов не одговорил на ниту еден повик, а дека последен што го барал е Бранко Геровски. Кој му пратил и СМС порака што Заев не ја објави. Кежаровски не беше осуден поради патарините, туку поради откривање на идентитет на заштитен сведок, Согласно законот донесен од страна на СДСМ. А кон него имаше милост и го помилува актуелната власт, па не го одлежа ни минимумот одреден од СДСМ. Во секој случај премиерот колку што гледам прифати повторена истрага. Иначе не ми е јасно зошто во случај на сообраќајка во која учествувало само возилото на жртвата и кое е прегледано (пак по криминалните материјали на Заев нема никакви индиции дека е барана некаква пристрасност во експертизата за возилото) после сообраќајката непристрасно воопшто има потреба да се испитува што правела жртвата пред тоа. Мене не ми е познато дека за било која сообраќајка е правена таква истрага. Таман работа ако за секоја сообраќајка се води таква истрага. Ќе треба да има илјадници истражители без никаква потреба.
Иначе би те замолил да ми кажеш барем една причина зошто доколку еве ВМРО-ДПМНЕ си замине од власта, мислиш дека на негово место треба да дојде СДСМ. Дали затоа што како опозиција изврши масовно прислушкување, а за тоа лажно ја обвини власта?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 12:24

АЈде да потсетам и дека наводно клучните докази што ги спомна Заев, а ја обвини власта за наводно прикривање, самиот ги прочита од записникот на МВР за несреќата во која загина Никола Младенов. Се работи за фискалните сметки и за очешувањето со друго возило при што на возилото на Младенов е останата боја без оштетување на лимот. Што се однесува до тоа што нема крв од искршените стакла, на секој што не е Заев му е јасно дека во возило со воздушни перничиња тие го заштитуваат возачот или патникот од исеченици. За жал во овој случај брзината била преголема за да го заштитат и животот на Младенов.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 12:38

Pak si lazhel...Ramkovski go donese pastirot tvoj na vlast...Pa diktatorot mu se zablagodari so toa shto mu ja unishti i televizijata i semejstvoto...A nastradaa i vrabotenite, ni krivi ni dolzhni...

I vtorata laga, nikade, vo nikako zapisnik od mvro nema spomnato za bojata na kolata na Mladenov...Tokmu toa sakavte da go sokriete...

I Trendo, ne se vadi sega...Ako mvro go lociralo za dva chasa spored telefonskiot signal, kade e telefonot??? Zoshto go kriete??? Shto Mladenov doznal za familijata??? Kako choveik izletuva niz zadnata shofershajbna, a cigarata seushte mu e vo rakata???


Na tvrdenjeto deka odshtetata shto Mladenov ja plati na BC, nema da obrnam vnimanie...Kje ti go fatam toa na gluposta, nemokjot i ochajot pred padot na diktaturata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 13:02

АЈде да почнам од долу. За мене диктатурата падна во 1992 година. Не сметам дека во времето кога СДСМ беше на власт имавме диктатура. Без разлика дали некој дошол на власт со изборна измама, на пример дека ќе вработи 500 илјади луѓе односно по еден од секое семејство. За такви работи следувала казна на следните избори.
Дали Рамковски очекувал дека може да ја користи телевизијата и печатените медиуми за да може да краде или не треба да го прашаш него. Во секој случај инспекциската контрола му беше почната пред да стане опозиционер.
Местото на несреќата може да се лоцира и без вклучен телефон. Според логот (дневникот) што го има на компјутерот на мобилниот оператор. Причекај ја повторената истрага. Доколку имаш образ после неа би требало да се срамиш за многу работи што си ги напишал за овој случај.
Иначе претпоставувам, дека и веруваш на а1он  http://a1on.mk/wordpress/archives/487237, па тука можеш да видиш дека изгледа го слушаш не тоа што е изговорено туку тоа што сакаш да го слушнеш. Дека си бил глув кога Заев ги изговараше следните зборови.
Да се навратиме повторно на трагите со црвена и црна боја коишто во еден од разговорите ги посочи Котевски, за што Јанкулоска го информираше и Никола Груевски преку СМС порака.
На страница 8 од Записникот на МВР исто така е наведено дека постоеле траги со црвена и црна боја, на заедниот дел од возилото на Младенов, на висина од 60-85 сантиметри.
Еве, на оваа слика (слика 3), на идентично возило како она на Младенов, е означено тоа место сразмерно на висината на којашто биле трагите.

На оваа, страница 3 од Записникот на МВР е наведено дека за време на увидот на местото на настанот биле пронајдени и три фискални сметки.

Дали си само неинформиран, веруваш на лажговци или свесно лажеш можеш доколку сакаш да одговориш. Но знај дека во сегашно време сите имаат достап до повеќе имформации, па лагите многу тешко поминуваат. Како таа дека власта прислушкувала, а слушнавме неколку стотина разговори во кои власта е жртвата, односно прислушкуваниот.

П.С.: Доколку моите тврдења за тоа дека во записникот на МВР ги има фактите што ги изнесов се покажат неточни, јавно ќе се извинам. Во тој случај сум бил само обична будала што му поверувала на Зоран Заев.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 13:13

Trendo dosta lazheshe...Toj zapisnik se spomnuva vo razgovorite no nikogash ne e objaven...Shto znachi go skrile...

Mestoto e locirano so pomosh na telefonot...Toa go izjavi Jankulovska...

Ne spinuvaj, stanuva zbor za smetkite od patarina...

Nema povtorena istraga od istite kriminalci koi ja sokrija od javnosta...Nova istraga kje ijma po padot na diktatorot i familijata...

I prestani da lazhesh za Velija...Toa mu beshe blagodarnost od pastirot tvoj shto mu pomogna da dojde na vlast...Istragata, obvinenieto i presudata bea doneseni od grujoshesku vednash shtom ramkovski pochna da sfakja deka diktaturata se shiri....

Pogledni gi gore site lagi koi si gi napishal...No jas ne baram da se sramish...Zastoa shto onoj koj poddrzhuva mafijashi na vlast, koi gi unishtuvaat I makedonskiot narod i makedonskata drzhava, i nema obraz ili sovest...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 13:21

Глувците го напуштаат бродот што тоне...

ДОМ ИЗЛЕЗЕ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА

Демократска обнова на Македонија (ДОМ) донесе одлука за излегување од владината коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

"Централниот одбор на ДОМ по разгледувањето на актуелната политичка ситуација е донесена одлука за излегување од владината коалиција. Со овој чекор партијата ќе помогне во разрешување на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Република Македонија", соопшти партијата.

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=8E3B6FFA288896418D39BCC696E7DD30

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 08 2015, 17:11

Ovoj trendo stanal lazgo pogolem od pstirot ?!?!?! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 17:24

Gotov e....

Берлинскиот весник Тагесцајтунг: Во Брисел веќе вопшто не сакаат да го примаат Груевски

„Во Брисел веќе вопшто не сакаат да го примаат македонскиот премиер Никола Груевски. Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) во четвртокот искажа загриженост поради растечкото насилство во Македонија. Европа и меѓународната заедница со констернација гледаат на земјата, за која пред десет години уште се врзуваа надежи за политички и економски реформи на Балканот, а сега стана проблематичен случај“, пишува весникот „Тагесцајтунг“ (ТАЦ) од Берлин, пренесе Дојче веле на македонски јазик.

Во текстот понатаму се известува за демонстрациите и „репресивните мерки на државата“.

„Од кругови на тајната служба и’ беа доставени на опозицијата снимки од прислушувања, кои таа постепено ги објавува“, пишува весникот објаснувајќи ги причините за настанатата ситуација. Прислушувани се преку 100 новинари и повеќе од 20 илјади граѓани, цитиран е Зоран Заев. „Тие постапки ја покажуваат поврзаноста меѓу премиерот, тајната полиција, и медиумите, како дел од еден систем кој го изградил премиерот со луѓето од доверба и со роднините“, се наведува во текстот.

Пренесени се и примери кои зборуваат за изборни манипулации, влијанија во медиумите при известувањето за апсењето на Љубе Бошковски, како и обвиненијата од опозицијата дека премиерот Груевски добил од кинеска фирма мито од 20 милиони евра. „Владата не го оспори постоењето и вистинитоста на снимките. Но, таа се сокрива зад теорија на заговор“ пишува ТАЦ и го цитира Груевски дека прислушувањето било наредено од неидентификувана „странска тајна служба“.

http://libertas.mk/%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%81%D1%86%D0%B0%D1%98%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B3-%D0%B2%D0%BE-%D0%B1/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 08 2015, 17:27

Sege ushte mu ostana utre da mu se pridruzhi na Horhe, pa pravec na rukobac kaj Putin!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Саб Мај 09 2015, 07:14

ФОТО: Се пука во Куманово од 4 утринава напиша:

http://a1on.mk/wordpress/archives/487960

Во Куманово се слушаат истрели од огнено оружје (видео) напиша:

http://kumanovskimuabeti.mk/vo-kumanovo-se-slushaat-istreli-od-ogneno-oruzhje/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 09:50

Grujo po vtor pat se obiduva da krene "voistanie' !
E za ova budenjevo i voznemiruvanjevo vo 4 sabajle za vikend, ima dopolnitelno da go jade od kumanovci!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Саб Мај 09 2015, 09:59

за жал има и повредено...а за ДТГ ..Секоја ДТГ се елиминира до последниот.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik Саб Мај 09 2015, 10:22

A se razbra vekje sho e? I koj e ovoj kvartal na Kumanovo vo koj se puka? Ima Albanci tamu ili si e naselen so nashi?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 10:32

reiter напиша:за жал има и повредено...а за ДТГ ..Секоја ДТГ се елиминира до последниот.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Epa sto ne javat sto e so DTG???
Pokazuvaat samo raneti i utepani od strana na policijata! Izgleda se prateni kako zrtveni jarci za realizacija na mracnite planovi na grujo i alji?!!?
Kaj se da gi vidime tie clenovi na DTG - krimanalci so debeli dosieja - isposlani na ploshtad Vo Kumanovo?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 10:33

kiBik напиша:A se razbra vekje sho e? I koj e ovoj kvartal na Kumanovo vo koj se puka? Ima Albanci tamu ili si e naselen so nashi?
Kako mislish so Vashi ???
So Blgari ili makedonci so BG pasporti ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мај 09 2015, 10:34

Нема да поминат обиди за дестабилизација и предизвикување меѓуетнички тензии. Народот нема повеќе да се конфронтира меѓусебно за интересите на фамилијата, а меѓународната заедница будно ја следи безбедносната состојба во земјата. Ова сега е класичен обид да се прикаже нестабилност во државата а крајна цел е воведување на воена состојба, што би ги суспендирало демократските институции и би му дало апсолутна влчст на пастирот преку неговата марионета, таканаречениот претседател на државата и командант на вооружените сили, моронот Хорхе. За овој обид за воен пуч во државата ќе има посебни обвиненија, а диктаторот и соработниците ризикуваат доживотен затвор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik Саб Мај 09 2015, 10:41

Hamad bim Khalifa напиша:
Kako mislish so Vashi ???
So Blgari ili makedonci so BG pasporti ?
Пффф.... Намерно се правиш на камил??? Evil or Very Mad Наши бе, македонеци.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Мај 09 2015, 10:44

mumley напиша:Нема да поминат обиди за дестабилизација и предизвикување меѓуетнички тензии. Народот нема повеќе да се конфронтира меѓусебно за интересите на фамилијата, а меѓународната заедница будно ја следи безбедносната состојба во земјата. Ова сега е класичен обид да се прикаже нестабилност во државата а крајна цел е воведување на воена состојба, што би ги суспендирало демократските институции и би му дало апсолутна влчст на пастирот преку неговата марионета, таканаречениот претседател на државата и командант на вооружените сили, моронот Хорхе. За овој обид за воен пуч во државата ќе има посебни обвиненија, а диктаторот и соработниците ризикуваат доживотен затвор.

za ova zboruvashe i generalot Stojanche vo edno intervju (neznam da go najdam ,ako moze nekoj da go najde neka go postira )pred nekolku nedeli deka se dadeni mislam dve milijardi za da se iscenira vakva kriza vo drzavata ....
jas bi mu porachala :tuka sme i tuka ke bideme i na 17 maj ,dojdi utepajne !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Саб Мај 09 2015, 10:51У сукобима, који су започели јутрос у 4.40, рањено је девет полицајаца из специјалне јединице Тигар, а један од њих је тешко повређен. Рањен је и један од нападача, који су униформисани.


Надевам се ова да е само наместено.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik Саб Мај 09 2015, 10:59

Наместено од кой? Од режимот со цел да се отклони вниманието от бомбите и протестите?
Од УСА, за да му вгорчи уще пойке живото на Груйо?
Или наместено - просто некой си играл?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мај 09 2015, 11:02

Od rezhimot...Obid da se prikazhe deka Makedonija se destabilizira od opozicijata, da se zaplashi narodot da ne izleguva na protesti i so toa familijata da ja zadrzhi vlasta i da ne odgovara za kriminalnoto vladeenje...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik Саб Мај 09 2015, 11:03

И пак никой не казва "Дива населба", ул. "Тоде Мендел" со Албанци ли е населена?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 11:08

kiBik напиша:И пак никой не казва "Дива населба", ул. "Тоде Мендел" со Албанци ли е населена?

Sto ima vrska dali se albanci, makedonci, bugari ili srbi ????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Саб Мај 09 2015, 11:08

kiBik напиша:Наместено од кой? Од режимот со цел да се отклони вниманието от бомбите и протестите?
Од УСА, за да му вгорчи уще пойке живото на Груйо?
Или наместено - просто некой си играл?

Па мислам и се надевам ова да е наместено од режимот,а да не е вистински почеток на нова война во МК.
Еве уште од Куманово

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik Саб Мај 09 2015, 11:11

Hamad bim Khalifa напиша:
kiBik напиша:И пак никой не казва "Дива населба", ул. "Тоде Мендел" со Албанци ли е населена?

Sto ima vrska dali se albanci, makedonci, bugari ili srbi ????
Има, батка. Во случай на Албанци проблемо е мегюнароден. Инаку може да се гледа ко инцидент внатрешен, или нещо шо е работа само на Македония... На прост се правиш?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот