Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+12
tmoro
Sotir
корисТник
меанџија
Kalinda
Пат
Arhimed
Естир
defo
kiBik
трендафил
хан Ацо
16 posters

Страна 2 of 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мај 05 2015, 21:13

Тензично пред Влада, демонстрантите удираат по штитовите на полицајците напиша:

објавено на: 05-05-2015 21:05:32
http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22108


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:14

трендафил напиша:
luхor напиша:
трендафил напиша:
Кај мене само има страв како даночен обцрзник од евентуално враќање на власт на СДСМ. Како што се случи во 2002 година. Кога не се направи ништо иако сите даноци беа поголеми или еднакви на сегашните.
Срамно е смртта на еден млад човек да се злоупотребува за теснопартијски интереси. Да не сакаш да ме убедуваш дека актуелната власт систематски или со леснотија убива млади ВМРОвци. Како што во САД се убиваат црнци. Со таа разлика што протестантите во САД протестираат затоа што тие убиства поминуваат неказнето. А вие затоа што убиецот е казнет.

Ама затоа државата беше должна 1,7 милијарди долари. А денес сме должни над 6 милијарди евра. Направеното, според признаниена Грујо чини 500 милиони. Каде е остатокот од парите Трендафиле?
Кога сме биле должни 1,7 милијарди евра. Во времето ли кога евро не постоеше како валута. И кога долговите на јавните претпријатија не се сметаа како државен долг? Сега не мислам да се задлабочувам на оваа тема, но во скра иднина ќе отворам посебна тема за да ти докажам дека сега задолжувањето по година власт е помало отклку порано. Иако тогаш скоро ништо не се градеше и имаше државни фирми за продавање.

Трендафиле, почна да се збунуваш. Така е тоа кога по наредба мораш да ги браниш глупостите на твојот вожд. Ајде, прибери се малку, и види што јас сум напишал за долгот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:15

Тео напиша:Ne odi toa taka Trendo...Grujoshesku e najdobriot uchenik na Soros...Toa shto ja puknaa tikvata pomegju niv, e druga rabota...Dokaz ti e toa shto site mediumi finansirani od Soros, se najzasluzhni za doagjanjeto na pastirot na vlast vo 2006...

Одамна никој во Македонија не им верува на новинарите. Бадијала се обидуваат да зацрнат или обелат некого. А во 2006та година Груевски го подржуваа само телевизија Сител и неделникот Фокус. Кои не беа плаќани од Сорос. А А1 телевизија се обиде, откако и влезе инспекција од УЈП, со пропаганда во полза на власта истата да ја одстрани. Но откако тоа не успеа ја поведе најцрната пропаганда против власта. Со разни лаги, монтирања и други нешта невидени порано. Сега ги надмина Заев со соросоидните новинари и платеници.
Патем да ве прашам сите сдсмовци или соросоиди (можеби и двете). Ако сте на протестот зошто не ни пуштите ваши видеа или слики. Или седите и се силите од дома провоцирајќи други да протестираат во ваша полза. За тоа ли ве плаќаат можеби?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:19

Nermoj da spinuvash Trendo...Site televizii i vesnici bea protiv Buchko, a za Grujoshesku...Najgolemite Sorosovi klienti masovno navivaa za pastirot ti...a ti kako shto gledam pogore, ne da si zbunet, tuku totalno si dezorientiran...Inaku, nekoj mora da gi razotkrie lagite na takvite kako tebe, i za nesrekja vecherva ti naleta na mene...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:26

luхor напиша:
трендафил напиша:
luхor напиша:
трендафил напиша:
Кај мене само има страв како даночен обцрзник од евентуално враќање на власт на СДСМ. Како што се случи во 2002 година. Кога не се направи ништо иако сите даноци беа поголеми или еднакви на сегашните.
Срамно е смртта на еден млад човек да се злоупотребува за теснопартијски интереси. Да не сакаш да ме убедуваш дека актуелната власт систематски или со леснотија убива млади ВМРОвци. Како што во САД се убиваат црнци. Со таа разлика што протестантите во САД протестираат затоа што тие убиства поминуваат неказнето. А вие затоа што убиецот е казнет.

Ама затоа државата беше должна 1,7 милијарди долари. А денес сме должни над 6 милијарди евра. Направеното, според признаниена Грујо чини 500 милиони. Каде е остатокот од парите Трендафиле?
Кога сме биле должни 1,7 милијарди евра. Во времето ли кога евро не постоеше како валута. И кога долговите на јавните претпријатија не се сметаа како државен долг? Сега не мислам да се задлабочувам на оваа тема, но во скра иднина ќе отворам посебна тема за да ти докажам дека сега задолжувањето по година власт е помало отклку порано. Иако тогаш скоро ништо не се градеше и имаше државни фирми за продавање.

Трендафиле, почна да се збунуваш. Така е тоа кога по наредба мораш да ги браниш глупостите на твојот вожд. Ајде, прибери се малку, и види што јас сум напишал за долгот.
Едвај чекате некој лапсус кибордус или нешто слиучно за да избегате од суштината. Колку што ми е на мене познато само долговите кон странстви и девизните штедачи беа поголеми од 3 милијарди долари, во време кога доларот беше посилен од 1,8 марки, односно едно евро. И тогаш во долг не се сметаа долговите на фондот за патишта, ЕСМ (сега приватно ЕВН), ниту на другите јавни претпријатија или државни фирми (ФЕНИ, Железара ...) Уште помалку се евидентираше внатрешниот долг, односно долговите на државата кон македонски фирми. Ајде извини за лапсусот, но еве повторно те прашувам од кога и од кого ти е податокот за тие 1,7 милијарди долари. И од каде ти е податокот за 6 милијарди евра сега. Потсети се и колкави биле тогаш, а колкави се сега даноците и колкав е бруто домашниот производ. Наведи ми уште подобро која релевантна финансиска организација тврди дека сега сме презадолжени. Такво нешто јас слушам само од платениците на СОрос и од мегафоните на СДСМ. Дали си еден од нив или само безрезервно им веруваш?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:29

трендафил напиша:

Патем да ве прашам сите сдсмовци или соросоиди (можеби и двете). Ако сте на протестот зошто не ни пуштите ваши видеа или слики. Или седите и се силите од дома провоцирајќи други да протестираат во ваша полза. За тоа ли ве плаќаат можеби?

Vikash deka ako ne identifikuvash i ne kodoshish vo shtab, kje te vrabotat...Ili mozhebi dogovorot na delo ili volonterskiot stasus kje ti gi zamenat so dogovor za vrabotuvanje na neodredeno vreme? Mnogu si providen...БОМБАТА - Page 2 Smiley-laughing021 БОМБАТА - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:31

трендафил напиша:


Едвај чекате некој лапсус кибордус или нешто слиучно

Trendo, ne se vadi sega na lapsusi...Te prashaa kade e ostatokot od parite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:35

Тео напиша:Nermoj da spinuvash Trendo...Site televizii i vesnici bea protiv Buchko, a za Grujoshesku...Najgolemite Sorosovi klienti masovno navivaa za pastirot ti...a ti kako shto gledam pogore, ne da si zbunet, tuku totalno si dezorientiran...Inaku, nekoj mora da gi razotkrie lagite na takvite kako tebe, i za nesrekja vecherva ti naleta na mene...
Тој процес почна после 2008 година и тоа после изборите, Прво дојде до помирување на ВМРО-македонска на Борис Стојменов и враќање во ВМРО-ДПМНЕ и вртење на политиката на КЈанал 5 кон актуелната власт. Сети се само до кога тогашниот претседател на ЗНМ, здружение на новинари платеници на Сорос, Роберт Поповски беше во Канал 5. Пред да отиде во кабинетот на Зоран Заев. Прибери се малку пред да напишеш нешто. Не дозволувај од омраза да ти забегуваат мислите. Немам јас барокна фасада. Немам ни фобија на барок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 21:41

Тео напиша:
трендафил напиша:


Едвај чекате некој лапсус кибордус или нешто слиучно

Trendo, ne se vadi sega na lapsusi...Te prashaa kade e ostatokot od parite... Twisted Evil
Не знам за кои пари прашуваш. ако прашуваш за наводните пари во Швајцарски банки на поранешните премиери Црвенковски и Костов, колку што ми е познато новинарот Никола Младенов, Бог да го прости, не го докажа тоа, па им ја исплати, во име на слободата на новинарството, најголемата одштета за клевета во историјата на Република Македонија. Без да добие подршка од ЗНМ, Хелсиншкиот комитет, Дуња Мијатовиќ и други душегрижници.
Јас и овде ќе нпрашам. Зошто во времето на СДСМ се собраа многу помалку пари во буџетот иако сите давачки беа исти или поголеми?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:41

He, he...Pochna da ja menuvash pesnata...Site osven MTV, bea na stranata na Grujoshesku...duri i Gerovski, najgolemiot platenik na Soros...Grujo dojde na vlast so Sorosovi pari, a za pari i se skaraa...Omrazata e kaj tebe, tvojot pastir gazi preku leshevi da ostane na vlast, a ti go poddrzhuvash...Kolku treba da si go mrazish narodot za da odobruvash politika na genocid kon makedoncite koja tvojot pastir ja vodi???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Вто Мај 05 2015, 21:42

Eве и ка нас се пишува за последната бомба:

Хиляден митинг иска оставката на Никола Груевски в Скопие

http://www.blitz.bg/news/article/334893
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:52

трендафил напиша:
Јас и овде ќе нпрашам. Зошто во времето на СДСМ се собраа многу помалку пари во буџетот иако сите давачки беа исти или поголеми?

Zatoa shto davachkite bea daleku pomali, a danocite poniski...Toa i vrapchinjata go znaat...Plus SDSM nikogash ne go nadopolnuvashe budzetot zadolzhuvajki go narodot za 1 milion evra dnevno... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 05 2015, 21:56

I za da ne prodolzhish da se samozakopuvash...Ova dolu crvenovo e link...

Зголемување на долгот од над еден милион евра дневно

вторник, мај 05, 2015 Скопје 21:54

Од почетокот на годината досега владата го зголемила долгот за 116 милиони евра. Се задолжила 352 милиони евра, а вратила долг од 236 милиони евра.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 22:01

Илјада луѓе никаде не успеале да сменат демократски избрана влада. Па нема тоа да се случи ни во Македонија.
Иначе ако се вратиме на темава, односно објавувањето на криминално снимените разговори од страна на Заев, не знам каква врска има дали убиецот бил на должност или не. Никој не бара оставка од Обама затоа што во повеќе случаи полицајци на должност убиле црнци, а судот не ги осудил. За ралика од судот на Република Македонија кој го осуди убицот на Мартин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 23:19

Ајде само да нотирам дека насилните протестанти покрај зградата на нашата влада ги нападнаа и просториите на радиото Слободна Македонија. Ваљда во име на слободата на информирањето. Ајде да се кладиме дека ЗНМ, Репортери без граници, Дојче Веле, радио Слободна Европа, Дуња Мијатовиќ и другите НАТО и ЕУ што божем не се „педери“ нема да го осудат настанот.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 23:24

Тео напиша:I za da ne prodolzhish da se samozakopuvash...Ova dolu crvenovo e link...

Зголемување на долгот од над еден милион евра дневно

вторник, мај 05, 2015 Скопје 21:54

Од почетокот на годината досега владата го зголемила долгот за 116 милиони евра. Се задолжила 352 милиони евра, а вратила долг од 236 милиони евра.
Тоа е во рамките на предвиденото, односно задолжување не поголемо од 3% БДП. Изгледа не си информиран, но БДП сега не е исто како во 2006 година. Македонија во последните неколку години е во врвот на Европа по неговиот пораст. Не се сеќабвам дека било така пред да ја имаме оваа власт.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мај 05 2015, 23:27

трендафил напиша:Ајде само да нотирам дека насилните протестанти покрај зградата на нашата влада ги нападнаа и просториите на радиото Слободна Македонија. Ваљда во име на слободата на информирањето. Ајде да се кладиме дека ЗНМ, Репортери без граници, Дојче Веле, радио Слободна Европа, Дуња Мијатовиќ и другите НАТО и ЕУ што божем не се „педери“ нема да го осудат настанот.


ne e moguche da si makedonec !a shto treba da go ostavat radio slobodna Makedonija da izvestuva KOREKTNO I REALNO ,znaejki deka sopstvenik e sashe ???!!! idemek nekoj so dupli muda ke se najde da objavi bomba so likot em deloto na gazdata mu ,i posle ke ochekuva ON da mu dade plata za srabotenoto objektivno informiranje pod prevezot na sloboda na informiranjueto !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мај 05 2015, 23:52

eve najnovi vesti :blagodarenie na struchnosta na plavcite ,rasterani se mrchatorite od pred barokot !
pu sram da vi e ! koj ve plaka ? ovoj narod vrz koj primenuvate sila ?
....i odi vakva vest na edna TV :demonstrantite bile nasilni ?! vidi molimte ?!
a ovie monstrumive kakvi se ? ne se pokvareni ? ne se bezobrazni ? ne se lazovi ?
kolku chovechki sudbini unishtija ? sramota ,i namesto da odi vesta na televizijata deka policijata upotrebila sila protiv onie koi velat deka se apashi ,ono vesta odi obratno ...sramota !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Чет Мај 07 2015, 11:17

По твојата логика ако јас сум против соросоидите би требало да ги уништам сите медиуми финансирани од оваа невладина мафија. Обиди се да го прашаш својот психијатар дали вакво мислење е нормално. И покрај тоа што веројатно сметаш дека на мене ми треба психијатар а дека ти си секогаш во право. Затоа што мислам дека не треба да се уништува ниту еден имот ниту да се посегне по ниту еден живот. Без разлика кој е на која страна од протестите.
На сите телевизии видовме дека демонстрантите не само што беа насилни, туку и дека први почнаа со насилството. Ако тоа не си го забележал, Господ нека ти е на помош.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Чет Мај 07 2015, 13:12

Струмица се солидаризира со Скопје, Битола, Прилеп - протест во 18 часот напиша:

Денеска со почеток во 18:00 часот и на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, ќе се одржи протест по повод актуелните протести кои се случуваат низ повеќе градови во Македонија - СТОП на полициската бруталност. - Струмица гордо и исправено стои до Скопје, Битола, Прилеп, Куманово и Кавадарци, затоа што сите солидарно ќе помогнеме да имаме подобро утре, се вели во дописот потпишан од група граѓани. Најавите за мирниот протест во Струмица следуваат непосредно по објавените разговори од опозицијата во кои се открива обидот за сокривање на убиството на Мартин Нешкоски кој беше претепан до смрт од полициски специјалец пред три години. Протестот ќе се движи од плоштад „Гоце Делчев“ низ зградата на општината до СВР Струмица. Маршот ќе заврши пред зградата на СВР. напиша:
http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22151

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мај 07 2015, 20:07

Pa i ti treba phisijatar Trendo...Samo ludaci mozhea da unishtat nacionalna televizija zatoa shto ne mozhea da ja kupat...Zaedno so A1 televizija unishtivte i mnogu chovechki sudbini...Edna od vrabotenite go zagubi deteto vo istrazhniot zatvor...Koga kje razmislam podobro, kakov psihijatar bre...Idrizovo za vas...Dozhivotno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мај 07 2015, 20:25

Bomba broj 30...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Чет Мај 07 2015, 21:54

нашиот ли трендафил го спомнуваат во бомбата?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 09:19

Тео напиша:Pa i ti treba phisijatar Trendo...Samo ludaci mozhea da unishtat nacionalna televizija zatoa shto ne mozhea da ja kupat...Zaedno so A1 televizija unishtivte i mnogu chovechki sudbini...Edna od vrabotenite go zagubi deteto vo istrazhniot zatvor...Koga kje razmislam podobro, kakov psihijatar bre...Idrizovo za vas...Dozhivotno...
Вината за тоа што си го навел е до криминалецот Велија Рамковски и неговите помагачи, од кои за жал една беше и бремената жена. На која и било добро додека крадела, а не и кога за тоа требаше да ја плати цената. Било кој можеше да ја купи А1, да го исплати долгот и да продолжи со работа. Проблемот беше во тоа што Рамковсјки имаше украдено повеќе пари отколку што вреди телевизијата. Иначе многу повеќе човечки судбини беа уништени со затварањето на НИП Нова Македонија и многуте редакции од Развигорче, Наш свет, Детска радост, Екран, Вечер, Бирлик, Флака е вазеримит до Нова Македонија. (Се извинувам доколку пропуштив некоја) А НИПот според тебе го затворија „лудаците“ од СДСМ. Но оваа тема не е за криминалецот Рамковски туку за наводните бомби на Заев. Кој очигледно откако веќе подолго време не ги почитува законите на Република Македонија, престана да ги почитува и законите на физиката. Не знам кој нормален човек може да поверува во приказните на Заев дека на 130 км/час некој може да очеша автомобил и истиот да се заврти за 90 степени и да продолжи со истата брзина во тој правец, а да не се тумба и да не остави траги од гумите на асвалтот. Да не зборувам и за тоа дека доколку удрениот автомобил го смени правецот ја намалува и брзината, па ударачот би завршил во него.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 10:06

Pak si tresel zeleni...Kako toa dodeka beshe so en kleine diktator Ramkovski ne kradel, a koga pochna da kritikuva stana kriminalec...Pogolemi kriminalci od tvojot pastir i familijata nema...

A koga sme kaj Mladenov, kako toa uspeal da izleta niz zadnata shofershajbna, a cigarata da mu e seushte vo raka??? Kako toa telefonot go nema, a lociran e tochno spored signalot na telefonot??? I za kraj, zoshto go zatvorivte Kezharovski koj gi otkri smetkite od patarinite???

PS. Posle padot na diktaturata, nezavisno sudsstvo kje go istrazhi ovoj i mnogu drugi sluchai...Kje go dobiete toa shto go zasluzhuvate...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот