Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА Empty БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 21:00

Од понеделник, СДСМ ке почне да ја објавува фамозната бомба, т.е. информациите за злоупотребите и криминалите на власта. Мислам дека заслужуваат да ги проследиме и коментираме во посебна тема.

СДСМ одлучи едногласно - од понеделник се објавуваат „бомбите“

БОМБАТА 20067golema

Членовите на Централниот одбор на СДСМ едногласно му дадоа мандат на раководството од понеделник да почне да ги објавува доказите за злоупотребите и криминалите на власта кои беа најавени уште мината есен.

По вечерашната седница на Централниот одбор партијата информира дека од понеделник почнува проектот „Вистината за Македонија“ кој што, како што јавно рече лидерот на СДСМ Зоран Заев содржи докази за системски злоупотреби, прислушувања, лажирања на изборите и други незаконски и криминални дејствија на владата.

„Бомбата“ жестоко се најавува уште од октомври минатата година. Сето тоа доведе и до акцијата „Пуч“ во рамки на која што Зоран Заев, поранешниот директор на тајната полицијата, неговата сопруга и вработен во општина Струмица се осомничени за шпионажа. Оваа акција предизвика лавина реакции во домашната и странска јавност, а владата беше на удар на критики дека акцијата е производ на намерите да се спречи објавување на доказите против нив кои ги поседуваат социјалдемократите.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20067

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 21:36

Zaklucocite...

БОМБАТА Sdsmzaev

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 22:15

што очекувате да се случи по бомбата..
украинско сценарио
бегство на премиерот и негови блиски
големо чистење во дпмне
или ништо..онака како до сега само со чудење и неверување

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:16

Ако доследно го спроведат ова, македонската јавност ке дознае фрапантни податоци за организиран криминал, масовни прислушкувања, пред се на оние кои се блиски на власта, ке види докази како се кршела и фалсификувала волјата на народот, и ред други криминални и антидржавни активности на владејачката гарнитура. После падот на диктатурата правосудните органи ке имаат полни раце работа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:18

`Nesto pomegju vtoroto i tretoto plus slednite izmeni:
- namesto ukrainsko - romansko scenario!
- namesto bekstvo - sanaderizacija!
- namesto cistka - raspad na dpmne!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:21

mumley напиша:Ако доследно го спроведат ова, македонската јавност ке дознае фрапантни податоци за организиран криминал, масовни прислушкувања, пред се на оние кои се блиски на власта, ке види докази како се кршела и фалсификувала волјата на народот, и ред други криминални и антидржавни активности на владејачката гарнитура. После падот на диктатурата правосудните органи ке имаат полни раце работа.

Ke bide golema steta ako golem del od kradenite narodni pari zavrshat kaj advokati na odbranata!
Jas bi go smenil zakonot i za ovakvi dela bi odreduval advokat po sluzbena dolznost, koj ke raboti za drzavna plata!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:21

Ke mi dozvolis od se srce da ti se pridruzam vo ocekuvanjata...So dodatok deka ocekuvam podem na gradeznistvoto...Se somnevam deka Idrizovo ke bide dovolno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:25

YAS напиша:Ke mi dozvolis od se srce da ti se pridruzam vo ocekuvanjata...So dodatok deka ocekuvam podem na gradeznistvoto...Se somnevam deka Idrizovo ke bide dovolno...

Toa ne se ocekuvanja - toa e vetuvanje!
Za podemot vo gradeznistvoto, iskreno da ti kazam najdobro ke bide (koj se bavi so taa granka) da se opremuva i ekipira za raboti na demontaza, rekonstrukcii i sanacii na tesko osteteni fasadni reshenija!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:34

Hamad bim Khalifa напиша:
Toa ne se ocekuvanja - toa e vetuvanje!
Za podemot vo gradeznistvoto, iskreno da ti kazam najdobro ke bide (koj se bavi so taa granka) da se opremuva i ekipira za raboti na demontaza, rekonstrukcii i sanacii na tesko osteteni fasadni reshenija!

Cekaj bre kalifu... Pa neli jas uste na Vodenica tvrdev deka znaes poveke od mene za stiroporot...Sto se izvlekuvas sega... БОМБАТА Happy-smiley17 БОМБАТА Happy-smiley17 БОМБАТА Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:37

Mislam deka bese drug so takvo tvrdenje!? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:39

Jok, jas bev...Sega verojatno sfakas, zosto Osa zapnala...Se razbira ako se sekavas tocno koj go napisa toa vo makedonskiot politicki sindrom...БОМБАТА Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:46

Ne me raboti! TI nebese stoposto! E sega toj sto se interesirase za karakteristikite na stiroporot ...koj li bese.....koj ke pamti? Ottogash ovie kamikazive potrosija uste 5 kvadratni KM stiropor...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:50

Tocno taka...Togas ne bev YAS...I tocno na Osa i napisav...Me prsuvase za nekakov kriminal okolu fasadite, no imase i strucni podatoci, pa ja upativ na tebe...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Пет Фед 06 2015, 22:50

Hamad bim Khalifa напиша:`Nesto pomegju vtoroto i tretoto plus slednite izmeni:
- namesto ukrainsko - romansko scenario!
- namesto bekstvo - sanaderizacija!
- namesto cistka - raspad na dpmne!

tuka nekade e i moeto razmisluvanje ,
pa zatoa da ne pishuvam koga veke si pishal ..

samo da drzime 'palci 'za sreka ,nedaj boze vishi sili da ne ja preinachat odlukata ..
samo hrabro napred ,najbolji ste ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:55

Nema potreba od palci drzenje! Toa e vekje minato vreme! Sega e vreme za - PALICI!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 22:57

Poveli...odberi si...БОМБАТА Happy-smiley17

БОМБАТА Baseball-bat-aluminum-baseball-bat-drawing-oxide-coating-vehicle-self-defense-stick-30-inches-76-2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пет Фед 06 2015, 22:59

mumley напиша:Ако доследно го спроведат ова, македонската јавност ке дознае фрапантни податоци за организиран криминал, масовни прислушкувања, пред се на оние кои се блиски на власта, ке види докази како се кршела и фалсификувала волјата на народот, и ред други криминални и антидржавни активности на владејачката гарнитура. После падот на диктатурата правосудните органи ке имаат полни раце работа.

БОМБАТА 68

Cool
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 22:59

TOOOO - moze!
Ili sto bi rekol Shoikj : "Drugovi - doshlo je vreme kjorke! U kjorku kje da se ide ko sto se dosad islo u kafanu!" Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пет Фед 06 2015, 23:07

Абе,дали Груйо чита што се пишува за него низ форумите?!Ич не му е лесно Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 23:09

Gruio nema vreme za forumi! Si ima sluzbi koj rabotat za nego .... samo neznam kolku moze da im verue?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 23:19

Zaluden obid...БОМБАТА Happy-smiley17


БОМБАТА B9AGswsIIAEb_96

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пет Фед 06 2015, 23:22

YAS напиша:Zaluden obid...БОМБАТА Happy-smiley17


БОМБАТА B9AGswsIIAEb_96

lol!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 06 2015, 23:26

aj da si ebes vekot! Bas mu stoi opremava.....so koj e opkruzen izgleda ke ja nosi sekojdnevno? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 00:58

Si mislam nesto....so ubavo ke ni bide vo MK koga ke padne ovaa vlast..... Cool
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 01:00

Rabotata ne zavrsuva kalifu...Ke mora da vnimavame tie po niv da ne zabegaat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот