Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мар 10, 2015 6:43 pm

reiter напиша:има ли каде да се гледа во живо на Тв или интернет?
na stranata na SDSM ke odi vo zivo ,kako shto beshe za sedmata bomba ili shestata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Мар 10, 2015 6:45 pm

благодарам оса,

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мар 10, 2015 6:47 pm

reiter напиша:благодарам оса,
nema za shto ...mislev ke dojdesh ? 
eve i kalifot go baram i nego go nema ,nemozam da go najdam da odevme zaedno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 8:31 pm

Nov obid da se otstrani Zoran Zaev i da se obezglavi opozicijata...Se prashuvam, koja li dpmne-ovca kje se pojavi kako zashtiten svedok...Zatoa shto akcijata "Puch" propadna...nema nikakov praven osnov...Sega se obiduvaat da go devalviraat na nivo na obichen kriminalec...

Додека Заев објавува „бомби“, МВР го сомничи за корупција

БОМБАТА - Page 20 7E6094E1-A5E5-4FAF-A93E-E769D5B2DF54_w308_h173

10.03.2015
Во ек на објавување на „бомбите“ за изборни кражби, МВР вечерва соопшти дека документирале и целосно расчистиле случај на класична корупција во кој како осомничен се јавува градоначалникот на Струмица и претседател на СДСМ Зоран Заев.

Министерството за внатрешни работи денеска целосно расчисти и документираше случај на класична корупција во кој како осомничен се јавува првиот човек на Општина Струмица, стои во соопштени на МВР. Во соопштението се наведува дека пријавениот, во периодот од месец ноември 2013 година до денес, во својство на службено лице Градоначалник на Општина Струмица, на лице од Струмица директно за себе и за друг, му побарал подарок за да му се приватизира градежно земјиште. Како што пишува во соопштението, градоначалникот побарал по 2 евра од метар квадратен, а вкупна површина на земјиштето била околу 100.000 м2, така што вкупната сума што е побарана од оштетениот изнесува околу 200.000 евра, пишува во соопштението. Па така МВР го товари градоначалникот на Струмица за кривично дело „Примање поткуп“ од член 357 од КЗ. Во меѓувреме во Универзална сала во тек е објавувањето на така наречената осма бомба на СДСМ, овој пат за изборни нерегуларности.

http://www.makdenes.org/archive/news/20150310/428/428.html?id=26892302

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Вто Мар 10, 2015 8:33 pm

Брат Цане, Брат Јане и брат Страшо го поздравуваат Бакрачески со песната кога и да е ке се сретнеме....а @tmoro

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 9:56 pm

Teo напиша:Nov obid da se otstrani Zoran Zaev i da se obezglavi opozicijata...Se prashuvam, koja li dpmne-ovca kje se pojavi kako zashtiten svedok...Zatoa shto akcijata "Puch" propadna...nema nikakov praven osnov...Sega se obiduvaat da go devalviraat na nivo na obichen kriminalec...

Додека Заев објавува „бомби“, МВР го сомничи за корупција

БОМБАТА - Page 20 7E6094E1-A5E5-4FAF-A93E-E769D5B2DF54_w308_h173

10.03.2015
Во ек на објавување на „бомбите“ за изборни кражби, МВР вечерва соопшти дека документирале и целосно расчистиле случај на класична корупција во кој како осомничен се јавува градоначалникот на Струмица и претседател на СДСМ Зоран Заев.

Министерството за внатрешни работи денеска целосно расчисти и документираше случај на класична корупција во кој како осомничен се јавува првиот човек на Општина Струмица, стои во соопштени на МВР. Во соопштението се наведува дека пријавениот, во периодот од месец ноември 2013 година до денес, во својство на службено лице Градоначалник на Општина Струмица, на лице од Струмица директно за себе и за друг, му побарал подарок за да му се приватизира градежно земјиште. Како што пишува во соопштението, градоначалникот побарал по 2 евра од метар квадратен, а вкупна површина на земјиштето била околу 100.000 м2, така што вкупната сума што е побарана од оштетениот изнесува околу 200.000 евра, пишува во соопштението. Па така МВР го товари градоначалникот на Струмица за кривично дело „Примање поткуп“ од член 357 од КЗ. Во меѓувреме во Универзална сала во тек е објавувањето на така наречената осма бомба на СДСМ, овој пат за изборни нерегуларности.

http://www.makdenes.org/archive/news/20150310/428/428.html?id=26892302

Иво Сачовалиев. Бизнисмен од Струмица. Паметно од Заев што го откри неговото име пред да биде прогласен за заштитен сведок. И уште еден спин на дпмне-овците. Го товарат за примање поткуп, што е лага, бидејки Заев никакви пари ниту побарал ниту примил некакви пари. Изгледа биле сигурни дека ќе го наместат, па пред време го доставиле обвинението до куририте и шителите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro Вто Мар 10, 2015 10:06 pm

defo напиша:Брат Цане, Брат Јане и брат Страшо го поздравуваат Бакрачески со песната кога и да е ке се сретнеме....а @tmoro

и од брат Мајор и од брат Ламборџини ке го кркаат

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 10, 2015 10:15 pm

RAZVALJOTKA! Ja raspukaa prezreanata, rasipana i usmrdena lubenicana dpbnovska kako raketa za ognomet!
Interesno e sto jacinata na bombite raste so geometriska progresija sekoja e duplo i povekje pati pojaka od prethodnata!
Najpametno mu e na gvujo da vadi beloto zname oti ke stanue se polosho i polosho po nego i bandata! Sega ima shansa da se izvlece so mnogugodishna zatvorska kazna, a ako ova potrae, ima narod da go rascereci megju konjite na ploshtadot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 10:22 pm

Ajde kalifu...Priznavaj...beshe li tamu...Ako da, dolovi ni ja atmosferata...Sigurno bilo zhestoko...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 10, 2015 10:36 pm

Abe cudna nekoja atmosfera!?!?! Nekako ozbilna rabotava, kiseli osmesi, nemo mavtanje so glavi, tivko pcuenje - povekje za sebe, kolku da ne smeta na slushanjeto!
Presretnuvanje na pogledi od nepoznati lica koi so nekoja cudna ozbilnost i klimanje so glava kako da ti zborat: E toa e toa, sevo ova go znaevne i nasetuvavne a sega eve ni i potvrda. Mada treba da se kaze deka imashe mnogu centarci, koj bea dobro izmaltretirani za lokalnite izbori i koj ke im go pamtat dok se zivi - i ke im go vratat.
Mnogu- dobro poznati glasovi slushani bezbroj pati za ovie 9 godini preku mediumi sega se slushaat kako akteri vo nekoj horor film. .... morbidno ..... ama so nekoj interesen optimisticki sjaj vo ocite na lugjeto, so potvrdena nadezh deka "OVOJ PAT NEMA DA SE IZVLECAT"!
Mala ni e drzavata i site se znaeme megju sebe .... ne bi sakal da sum im u kozha! I onie vojnici sto brkale za spiskovi, sto terale maloletnici, zarobenici i vojnici da glasaat pod ucena.....CRNO IM SE PISHUVA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 10:48 pm

И нема да се извлечат. Се што направиле е незаконски и противуставно. Ќе платат за се. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 10:51 pm

A ne ja beshe sram Goca brk da povtoruva kako zombiran papagal: "se e spored ustavot i zakonite"??? Si ja imala ona muvata na kapata seto ova vreme...БОМБАТА - Page 20 Smiley-angry049

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мар 10, 2015 10:56 pm

a ke imame li sili za da se izvlecheme  nie stradalnicite ....sledev on lajn ,i iskreno ne vidov nekoja euforija nadvor od univerzalna sala ,spored mene narodot e premnogu isplashen ,i zatoa vaka reagira na tolku golemi VISTINI ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 11:00 pm

Narodot, kako i sekogash cheka nekoj drug da ja ponese odgovornosta...Ako uspee togash site se so nego...Ako propadne, pa shto budalata baral da se zakacha so posilni od nego...Toa e bolnata vistina za pogolemiot del od narodot...Seushte se vodat po onaa narodnata " navednata glava, sabja ne ja seche"...БОМБАТА - Page 20 Smiley-angry049

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 10, 2015 11:00 pm

Spored ustavot i zakonite ke ja roknat so edno 30-40 godini! Ili koga ke i kaze na sud vo odbrana: "Jas avtobusite na mitingashite gi prakjav na tehnicki, zagrizehena za nivnata bezbednost, a salata im praev za da meznat neshto dodeka cekaat" sudikata ke i go racuna vo olesnitelna okolnost? ...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 10, 2015 11:03 pm

Abe slushajte kaj janko retardive - komentari!!!! Ludnica !!!! БОМБАТА - Page 20 Smiley-laughing001
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 11:04 pm

A koi se moronite koi upeaja da te nasmeat tolku???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Мар 10, 2015 11:05 pm

mislam deka sega treba poveke da "rabotat "na ohrabruvanje na isplasheniot narod ,da se pravat poveke sredbi so gragani ,da se pravat "manifestacii" ko shto pravea ovie na primer piftijadi ,prazijadi i drugi glupi no mnogu efektivni SOBIRANKI koi  davaat dobri rezultati ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 10, 2015 11:08 pm

Vika "gledac" : "razgovarale Goca i Okac po telefon ..... pa sto ima cudno, dvajca ministri da razgovaraat po telefon, abe ajde ovoj Zaev raboti po direktiva na BC!"....
Kako be da ne se smees..... namesteni komentari i nemozhat da izmislat nesho poasolno od branko pa branko.... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мар 10, 2015 11:15 pm

Buanko e kuif...БОМБАТА - Page 20 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Сре Мар 11, 2015 9:35 am

да бевме нормално општество(држава со неполитизирани институции) уште вечерта ќе ги затвореа,ама ете стравот на грујо и компани се уште им дава каков-таков комодитет да држат и минимален одбрамбен фронт со што народот чуствува апатичност од неможност да правдата излезе задоволена.Неопходно е меѓународен судски надзор-контрола да превземе во рацете се додека не се расчисти и задоволи правдата.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Сре Мар 11, 2015 1:48 pm

Ovie od DUI se ushte mislat deka strancite kje gi izvlechat od govnata...Oni kao nisu odavde...

ДУИ на “половина столче”-рано било за преодна Влада, а ги поддржуваат СДСМ за вклучување на меѓународниот фактор

Засега е рано за преодна Влада, порачува Али Ахмети по вчерашната бомба на опозицијата. Од ДУИ сметаат дека во моментов е рано да се зборува за формирање преодна Влада, но потенцираат дека тоа е засега, иако не сакаат да конкретизираат кога би бил вистинскиот момент за да дадат поддршка.

Според помалиот коалициски парнер во власта , тие се согласни со барањето на Заев за вклучување на меѓународиот фактор во спроведување на истрагата. Според ДУИ барањето на Заев го поддржуваат во контекст на пошироко ангажирање од страна на Брисел од кој ДУИ бара да ангажира политички тим засилен со правни експерти кои ќе помогнат да се расветли случајот со прислушувањето.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Сре Мар 11, 2015 5:45 pm

Се осоколи генерал Ангелов. После молчењето, тргнува во офанзива. Морам да признаам дека малку ми е чудно.

Генерал Ангелов до МРТВ: Пуштете ги снимките за народот сам да донесе заклучокПретседателот на партијата „Достоинство“, генерал Стојанче Ангелов денеска пред зградата на Владата на Република Македонија изјави дека се приклучува на барањата на опозицијата и го повика премиерот Никола Груевски да си поднесе оставка , бидејќи нема легитимитет.

Ангелов вели дека е револтиран и од односот на МРТВ која не ги објавува прислушуваните разговори и ги повика граѓаните, вечерва во 19 часот да му се придружат и заедно да влезат во МРТВ и лично да побараат од дежурните екипи во телевизијата да ги емитуваат снимките.

-Даваме целосна поддршка на барањата кои синоќа ги испрати лидерот на СДСМ. Го повикуваме Никола Груевски кој се уште е премиер, но нема политички легитимитет, после сето она што го слушнавме како поминале изборите во Македонија, веднаш да си даде оставка. Да биде формирана преодна Влада, Јавниот обвинител уште во текот на денешниот ден да поднесе оставка, раководството на македонската телевизија веднаш да поднесе оставка. Денес на оваа прес-конференција ја нема македонската телевизија, зарем ние од Достоинство и јас како бранител од 2001 година, не заслужив нашата национална макеоднска телевизија која што сите ние ја плаќаме, да ги покрие нашите денешни активности? Затоа ги повикувам сите граѓани денеска во 19 часот да дојдат пред македонската телевизија и да влеземе внатре, рече генерал Стојанче Ангелов денеска.

-Јас сум подготвен да влезам внатре и сам и ќе побарам од дежурните екипи да ги емитуваат разговорите кои ги објави опозицијата. МРТ е должна да ги објави овие разговори, македонските граѓани не се глупи, доста го понижувавте македонскиот народ, пуштете ги снимките, луѓето сами да слушнат и сами да донесат заклучок. Да не дозволуваме разни типови на овој режим да го перат мозок на граѓаните. Јас како поранешен полициски генерал кажувам дека нема да дозволам насилство, но ние ќе влеземе внатре и ќе побараме да го емитуваат она што тие доколку малку од малку имаа совест и образ, досега стопати требаше да го пуштат, вели Ангелов.

Претставници на „Достоинство“ заедно со Ангелов денеска положија цвеќе пред споменикот на бранителите во „Жена парк“ .

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20856

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Сре Мар 11, 2015 6:42 pm

Kolku nisko padnaa...Shtom dojdoa dotamu Amdi da inscenira napadi za da gi obvinat SDSM...nesomneno se bezidejni...Gotovi se... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Амди Бајрам однесен во болница

Со возило на Брза помош, пратеникот Амди Бајрам бил пренесен во болница, откако наводно бил нападнат од машко лице на возраст од триесетина години кој веќе е приведен од полицијата. Бајрам, како што дознаваме, на лекарите им се пожалил дека е удрен во градите и во грбот.

Од МВР велат дека во полициската станица Центар е донесен наводниот напаѓач на Бајрам. Во неговото возило се пронајдени неколку метални одбранбени средства. Бајрам на полициските иследници им тврдел дека тој што го нападнал, пред да го удри му се претставил дека е од СДСМ.

http://plusinfo.mk/vest/18032/amdi-bajram-odnesen-vo-bolnica

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мар 11, 2015 7:12 pm

PHAHAHAHAHAHA ! : "Dobarden Amdi! Jas sum pero od SDSM i ke ti ja opnam edna-dve!".....
Abe ovie od Medrano pak zaboravile da go zaklucaat kavesot! Cigo pak im izbegal! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 20 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот