Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

+3
Teo
трендафил
treta opcija
7 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by treta opcija Саб Мај 23 2020, 07:24

Дали екс премиерот дал одговор зошто вака се однесувал и изразувал?
Не ги порекнува овие снимки, признава дека се точни.Дури и се сеќава со кој бизнисмен седел кога псуел и дека синот на Верушевски го снимал.
Пред три месеци излезе снимка каде  псуе по името.
Пред неполн месец и по народот.

Дали е воопшто свесен за улогата која ја има во партијата а пред тоа и во владата и дека неговиот пазарџиски сленг не само што е недоличен и прави од СДСМ партија водена од човек со ограничени културни и образовни капацитети а со тоа и нив ги става на свој ранг, туку рефлектира во меѓународната јавност слика на  несериозност и дилентантизам недораснати за функциите со кои што странските фактори треба да комуницираат, но како ?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Саб Мај 23 2020, 09:35

За сељак (како карактер) не затоа што наводно е црпнат од нива во Муртино, вакво нешто е нормално. Петоколонаш што работи за интереси на странци, против својот народ, го мрази народот. Да го сакаше никогаш не би го направил тоа што го направи и за што ќе треба долго време да се поправи. Не се плашам за иднината на Македонија и Македонците. Многу помоќни сили од Грција и Бугарија не успеале да не избришат. Ќе ги споменам само долгите ропство под Римската и Отоманската империја. Една народна поговорка вели дека тоа што еден будала ќе расипе, сто паметни не може да го поправат.
Мислам дека Заев не е свесен за ништо освен за љубовта кон парите за кои е спремен да направи се. Да имаше трошка свест не би го направил тоа во еден мандат да ги продаде интересите на Македонија и Македонците на сите околни волци. Само за членство во тројниот, пардон НАТО пактот и со неизвесен почеток, а да не зборуваме за крај на преговорите со ЕУ, која патем со излезот на Велика Британија почна да се распаѓа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by treta opcija Нед Мај 24 2020, 21:22

Следејќи го неретко неговиот дискурс, сигнализира доволно за неговиот социолошки, културен и интелектуален пресек и просек, ако дозволите.
Со кој памет организира поткуп, па и таму ги фатија на дело во Струмица кај Ромите, а во Охрид ги избркаа само што ги видоа . Заслугата е негова.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by treta opcija Пон Мај 25 2020, 10:16

Лидерот Заев треба да се, веќе , освестува, накаде тера. Дека на првата кривина едвај чекаат да му ја отворат вратата, од партијата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Мај 25 2020, 15:12

Ако некој ја сака Македонија, не може да го сака Заев. Резултатите од владеењето на Заев се катастрофални на сите полиња. Без разлика дали се работи за борба со пандемијата, економијата, корупцијата, кршењето на основните човекови права (името на државата, јазикот, идентитетот, заштита на правата на малцинствата ...) и да не набројувам повеќе. Понижување и лаги на секој чекор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Пон Мај 25 2020, 21:47

Обични партиски памфлети без никаква смисла колку да се напише нешто. Народот на гласачките места ќе ви покаже кој и колку ја сака Македонија и чие владеење било катастрофално. Затоа и бегате од соочување на избори.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by osa Пон Мај 25 2020, 23:37

treta opcija напиша:Дали екс премиерот дал одговор зошто вака се однесувал и изразувал?
Не ги порекнува овие снимки, признава дека се точни.Дури и се сеќава со кој бизнисмен седел кога псуел и дека синот на Верушевски го снимал.
Пред три месеци излезе снимка каде  псуе по името.
Пред неполн месец и по народот.

Дали е воопшто свесен за улогата која ја има во партијата а пред тоа и во владата и дека неговиот пазарџиски сленг не само што е недоличен и прави од СДСМ партија водена од човек со ограничени културни и образовни капацитети а со тоа и нив ги става на свој ранг, туку рефлектира во меѓународната јавност слика на  несериозност и дилентантизам недораснати за функциите со кои што странските фактори треба да комуницираат, но како ?

pochituvan chlen na forumot ...ste ja otvorile ovaa tema no so nedolichen naslov ,zatoa e napravena promenata ...ve molam vo idnina da vnimavate na vashiot vokabular ....toa shto i kako kazal g-din Zaev prenesetego na kulturen nachin do ostanatite chlenovi na forumot ...i drugi mediumi ja objavia ovaa vest no ne navlegoa vo detali i vulgariziranje na privatno voden razgovor ...blagodaram za razbiranjeto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Мај 26 2020, 21:13

Веројатно темата требало да се отвори со наслов Лудакот од СДС согласно друга тема што ја имаме на форумов, за да биде насловот достоен.
https://emagazin.mk/video-chetiri-bombi-i-za-zaev/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Јун 19 2020, 22:16

Еве две нови бомби во врска со експремиер на Македонија најзаслужен за северизацијата.
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Јун 19 2020, 22:22

Имам предлог и оваа тема да биде заклучена на врвот на овој форум како таа што лажно се претставува како да се работи за бомби објавени од опозицијата, а во сегашно време се работи за бомби на власта против опозицијата. Останува сепак одлуката да ја донесат модераторите. Ние обичните членови според правилата на форумов немаме право да одлучуваме за такви работи колку што јас ги разбирам демократските правила на нашиот форум. Да повторам, давам предлог, без намера да се мешам во политиката на форумов, за да превенирам евентуално мое банирање поради недоразбирање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Teo Пет Јун 19 2020, 22:26

Prvo preslushaj gi videata i objasni kade vo niv se zboruva za bilo koj poraneshen premier, potoa proveri da ne bile od porano pushtani pred javnosta i na kraj namali so glupokja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 19 2020, 22:43

Небањатите во тотален хаос. Лагите им траат помалку од министерувањето на Оливер Андонов.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Img_2542

https://24.mk/details/ruskovska-za-tv-24-snimkata-na-koja-e-dimishkov-beshe-izvedena-vo-reket-tamu-ne-se-spomnati-zaevi-1

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Јун 19 2020, 23:09

Ни на судењето на Катица Јанева и Бојан Јовановски немаше докази, па беа осудени. Немаше докази ни против Груевски за Мерцедесот кој уште го вози владата, аможеше да се набави и без тендер. Русковска ниту еднаш не успеа да обезбеди докази против некој од СДСМ.
Онаку не видов докази или судење за смртта на Никола Младенов или Мартин Нешовски, ниту доказ за вмешаност на власта во терористичките напади кај СМилковското Езеро или во кумановско Диво Насеље. Има сведок, Бојан Јовановски. Има и мобилен телефон кој не е вештачен. Никој не оспорува дека целата снимка е во траење од 57 минути. Можеш да видиш на линкот подолу. Дали се работи за истите 57 минути ќе видиме изгледа по изборите.

https://republika.mk/vesti/makedonija/objavena-vtora-audio-bomba-od-bratot-na-sudijkata-materijot-za-bratot-na-eks-premierot-kje-odi-vo-ojo/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 19 2020, 23:14

Се што ќе видиме по изборите ќе биде ред солзи ред мрсули додека небањатите плачат дека изборите што ги изгубиле биле нефер и недемократски.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Teo Нед Јун 21 2020, 00:00

Objaven i ostatokot od videoto. Kako i sekogash  dpsmne ovcite ja dokazhaa svojata neverojatna glupokja i se demantiraa samite sebe.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Img_2271
ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Img_2274


https://360stepeni.mk/zaev-povtorno-go-nema-vo-prislushuvanite-razgovori-za-reket/
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Јун 22 2020, 16:02

Најново од сапуницата за криминалот на актуелната власт.
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Пон Јун 22 2020, 17:19

Каде е тука криминалот? Не видов и не слушнав ниту еден доказ. И повторно со неповрзани реченици се обидувате неосновано да обвинувате, што како што гледам по реакциите во јавноста не ви успева.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Јун 23 2020, 19:20

Така ќе излезе дека и Боки 13 е бадијала осуден затоа што парите ги нема никаде. Па може да каже дека се работи за приватен проблем. Во секој случај треба да се направи истрага но од некое ново СЈО кое ќе се бави со сомнежите за криминали на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2020, 20:31
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Пет Јун 26 2020, 21:08

И пак ништо, делови од реченици во траење од по неколку секунди без никаква поврзаност меѓу себе. Класичен обид за манипулација. Точно затоа и го ставиле текстот, обидувајки се да сугерираат нешто што во самите снимки го нема.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 26 2020, 21:25

Мозок кај небањатите немало и ќе нема.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Img_2550

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2020, 21:37

Ден Дончев е повикан на распит во полиција по овие бомби, па ќе почекаме да видиме за што станува збор. Инаку испраќањето на финансиска полиција е во фирма што не сакала да плати рекет според тоа што јас го слушам. Се работи за по една реченица за еден случај.
Според лидерот на најголемата политичка партија во Македонија куферчето Луј Витон завршувало кај бате во елитен ресторан во Јужна Македонија. Според вас во Јужна т.н. северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Пет Јун 26 2020, 21:54

Куферчето е кај Жмицко а вашата секта ни оддалеку не е политичка партија туку криминална организација. А финансиската е испратена кај личност која незаконски изнела милиони од Македонија. Само дпне оФците зафатени од опозициско лудило можат да тврдат дека Заев сам себе си испратил финансиска.

Повикувањето на Дончев во полиција е само уште еден обид да се дискредитира СДСМ што неславно пропаднал уште пред да почне. После половина час Дончев си заминал а Отсјај останал со прстот во уста.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Саб Јун 27 2020, 17:38


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот