Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Kezhman velichanstveni Пет Јан 16 2015, 23:11

Да го организираме најмасовниот протест против оваа терористичка власт
Објавеново 20:22 16 јануари 2015| Прочитано3518|  Печати
Бранко Героски
Tweet
Според последните информации - за кои сакам да се покажат неточни! - терористичката и криминална власт вечерва итно го приведе нашиот колега, новинарот Томислав Кежаровски, во затворот во Шутка. Намерата е очигледна - да се осуети било каква акција за спречување на неговото приведување.

Предлагам да возвратиме на единствениот можен начин. ЗНМ за во вторник најави протест. Нека биде тоа најмасовниот и најжестокиот протест досега - нека учествуваат не само новинарите, туку и граѓанските организации, сите политички партии и сите граѓани на кои им е мила правдата и слободата. Сите!!! Никој не смее да биде исклучен!!!

Во овие последни неколку години, НЕМАЛО ПОСИЛЕН МОТИВ И ПОСЕРИОЗНА ПРИЧИНА од оваа да го изразиме нашиот револт. Ако ова го премолчиме, или ако организираме само млак и симболичен протест, ќе покажеме дека не сме достојни да се наречеме новинари, ама и луѓе!!!

Упатувам посебен повик до лидерите на опозицијата, Заев, Шеќеринска, Жерновски, Петковски... Ако не го кренете членството на нозе сега, во нашите очи нема да вредите ни пет пари. Како што ни јас нема да вредам во очите на моите деца. Сега покажете колку вредите и колку можете!!!

Ги повикувам и слободоумните и бунтовни Албанци, претставници на нивните граѓански и политички организации, интелектуалци... Основното човеково право на еден новинар вечерва е грубо прегазено. Вие, кои со години зборувате за човекови права и во таквите како мене наоѓате сојузници, сега не смеете да молчите! Ако не ни се придружите, со каков образ ќе очекувате од нас утре да се бунтуваме кога вашите човекови права ќе бидат згазени?

Почитувани слободоумни граѓани на Република Македонија! Власта вечерва спроведува терористички акт. СРАМЕН ТЕРОРИСТИЧКИ АКТ!!! Наше право и обврска е да возвратиме жестоко, со силен граѓански отпор, кој за новинарите мора да прерасне во ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК и ЦЕЛОСЕН БОЈКОТ на власта.

ВРЕМЕ Е ЗА АКЦИЈА!!!

ВРЕМЕ Е ЗА ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК!!!

ВРЕМЕ Е ЗА БОРБА ЗА СЛОБОДА
Ili sega ili nikogash.Ili pravete neshto ili odete si i pushtete gi tie shto znaat da go napravat toa.Dosta e kalkuliranje !!

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Re: Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Гостин Пет Јан 16 2015, 23:16

Brzash kako i sekogash druzhe...Rabotata e koga ke se krene i da uspee...Da nemame samo deset dena Krushevska republika...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Re: Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Kezhman velichanstveni Саб Јан 17 2015, 00:04

Taka neka e! Mozhebi gresham ,ama da ne se propushti momentot ?

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Re: Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Гостин Саб Јан 17 2015, 00:06

Се надевам дека нема друже.Досега сигурно научија дека на пастирот не може да му се верува и дека овој пат компромиси нема.Мора да се оди до крај. Се или ништо...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Re: Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Kezhman velichanstveni Саб Јан 17 2015, 00:10

I jas sum za se ili nishto ! Ama se si mislam deka gubat vreme so propadnati proekti kako shto e proektot "Vrata-do vrata".

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше! Empty Re: Ајде Заев, дигај востанието. Доста беше!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот