Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Си беше еднаш

3 posters

Go down

Си беше еднаш Empty Си беше еднаш

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 06 2023, 17:49

Си беше еднаш Fokmuk10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 06 2023, 17:49

Си беше еднаш Foickk10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2023, 20:53

Очигледно е дека уште има луѓе што веруваат на лагите што ги пласираа кучињата на Џорџ Сорос. Во 2011 година само беше потврдено дека според законот за амнестија донесен десет години порано како дел од Рамковната спогодба што Македонија ја прифати под притисок на евроатлантската меѓународна банда гонењето на воените злосторници од Македонија го превзема Хашкиот трибунал. Тој на некој начин ги амнестираше злосторниците од УЧК, сега ДУИ, затоа што се распушти без да ја заврши работата. Тоа би требало да е во спротивност со нашиот Устав и меѓународното право, но за жал Уставниот суд не се произнесува по претставката поднесена пред повеќе од 10 години. Суверена држава не може да ја предаде правдата во раце на странци, па и овој пример покажува колку сме суверена држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 07 2023, 12:51

Добар ден небањати. Сите од СДСМ ПРОТИВ сите небањати ЗА АМНЕСТИЈА НА ТЕРОРИСТИТЕ.

Си беше еднаш Img_1425


Си беше еднаш Img_1424Си беше еднаш 19_07_10Си беше еднаш 19_07_11Си беше еднаш 19_07_12
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by трендафил Вто Фед 07 2023, 20:16

Ајде уште еднаш да напишам дека се работи за Хашки случаи, а не са македонски затоа што кога се гласаше законот за амнестија во 2001 година така пишува во него. Дека злосторствата против човештвото ќе ги гони Хашкиот трибунал, а не македонскиот правосуден систем. Единствен што може да ја поништи таа одлука е Уставниот суд. Политиката под притисок на евроатлантската меѓународна банда, која во војната беше сојузник на ДУИ (тогаш УЧК) ја заврши работата како што ја заврши. За амнестија тогаш гласаа и пратениците од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by PRVOBOREC Саб Мар 04 2023, 18:46

Си беше еднаш I_1i10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 05 2023, 08:17

Си беше еднаш I10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by osa Нед Мар 05 2023, 14:11

nikako da najdam od koga pochna da se praktikuva prodazba na vekna leb (makar i da e 400 grama) namesto eden kilogram leb .....chivo maslo beshe toa ????eve sega na primer interesna sostojba lebot da se prodava po 33 odnosno 35 denari ,od kolku grama ???poznavajki gi nebanjatite moze da prodavaat ileb od 200 g po cena od 33 denari ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by трендафил Нед Мар 05 2023, 15:21

PRVOBOREC напиша:Си беше еднаш I10
Разликата е што тогаш лебот поскапел за 10%, а сега беше поскап 100%. И цената од 33 денари за леб од 450 грама е за половина повисока од таа пред доаѓањето на Ковачевски на власт, односно пред да влеземе во војна со Русија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Си беше еднаш Empty Re: Си беше еднаш

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот