Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

+3
Teo
трендафил
treta opcija
7 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 20:55

Оваа бомба е интересна и затоа што српско-црногорскиот тајкун е веројатно соработник на руските тајни служби, па газдите од запад негативно ќе гледаат на овој потег на кандидатот за нобелова награда за мир. Не знам само кој го предложи. Да не биде работата дајте друго дете и ако биде дали ќе се работи за нов лидер на СДССМ или за нова левичарска партија во Македонија?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 16:16

Еве како Заев вели МАМЕТО ЌЕ ИМ ГО Е8АМ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ ВО ПРИВАТЕН РАЗГОВОР


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 16:50


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Јун 30 2020, 15:48Ова е службено видео од криминалното апсење во Куклица од страна на СДСМовското крило во МВР, при што незаконски се ангажирани и припадници на ЕБР. Апсењето е без налог за приведување, при што се уапсени полицајци.

Еве што пишува Република во коментар на видеото.

Ќе има ли одговорност за директорот на БЈБ, Тасевски и началникот на СВР Куманово, Величковиќ за незаконско апсење без налог и без основ


Началници без налог за приведување апсат службени лица во присуство на претставници на Единицата за брзо распределување. Излегува ли на виделина вистината за помпезното приведување на полицајците во Куклица?

Откако на почетокот на месецот се појави информација дека се уапсени полицајци кои наводно биле приведени поради тоа што и покрај забавата за групирање правеле забава во селото Куклица, свиркачи до нашата редакција испратија плик со усб на кое ја има снимката од приведувањето на службените лица. Тогаш беше пуштена информација дека биле околу петнаесетина граѓани, од кои половина биле полицајци, дека правеле забава и дека морала да интервенира и единица од ЕБР, бидејќи дел од присутните на забавата давале отпор.

МВР пак излезе со соопштение дека седум полициски службеници, кои не биле на должност, биле приведени затоа што правеле забава, без да ги почитуваат мерките против коронавирусот.

– Околу 21 часот по пријава во полиција дека полициски службеници прават забава во село Куклица, Кратовско, при што не се почитувани мерките за заштита од Ковид-19. Веднаш се преземени мерки и известен е јавен обвинител по чии насоки на местото излегле полициски службеници и на приватен имот во селото Куклица биле затекнати осум лица, од кои седум полициски службеници, кои не биле на должност. Тие биле лишени од слобода поради сомнение за сторено кривично дело по член 206 од Кривичниот законик“, соопшти МВР.

Со оглед дека снимката, која според она што може да се види, е службено видео, снимено од самата полиција, не кореспондира со она што се објави во јавност и што беше испратено како информација од МВР, Република, по пртеходна консултација со адвокати, реши да ја објави. Сметаме дека се работи за снимка која е од јавен интерес, на кое се гледа полициското самоволие, несоодветниот третман и работа, приведување без налог за апсење и криење информации од јавноста. Јавноста има право да ја знае вистината.

На снимката се гледа како полицијата, предводена од началникот на СВР Куманово, Стојанче Величковиќ и началникот на одделение на полицијата во СВР Куманово, Игор, влегуваат на приватен имот, односно во двор на куќа. Тие се придружувани и од претставници на ЕБР. Од куќата излегува сопственикот, кој е полицаец и му се обраќа на началникот. Кажува дека внатре се шест луѓе, тој е седмиот. Откако се соопштува дека треба да бидат спроведени, присутните полицајци кои се облечени во цивилна облека, излегуваат.

Има насоки од јавен обвинител да бидете приведени – коментираат командирите, без притоа да ја посочат причината.

– Нема никаков проблем, само сакаме да знаеме за што сме приведени – коментираат лицата кои треба да бидат приведени на кои не им е дозволено да повикаат адвокат додека не бидат однесени во полициска станица.

Инсистирајќи да добијат основ за приведување, одговорот од началникот после кратко молчење е:

Ќе ви кажат колеги од економски отсег…

Приведените бараат налог, но полицијата не поседува налог за апсење. Во дел од снимката, некаде после 17 минута, еден од полицајците кои треба и да бидат приведени се обраќа на камерата, која според неговите кажувања е службена, запрашува:

Сакам да прашам во кое својство Игор началникот на унформа на СВР Куманово снимаше со личен приватен мобилен телефон полициски службеници во цивилка, дали за некои партиски цели и некакви интереси, не ми е јасно. Мислам дека вистината ќе победе – на крај тој нагласува дека ќе бара одговорност доколку приватната снимка се појави било каде.

Она што останува нејасно е што бара ЕБР при приведување на полицајци, кои лишењето од слобода не даваат никаков отпор. Освен причина и налог за ваквата акција.
ЕБР постапува при воспоставување и одржување на јавен ред и мир при немири и демонстрации, спровод на лица барани со локални и меѓународни потерници, анти-терористички акции и сите останати подфати од висок ризик, обезбедување на домашни и странски ВИП личности, давање асистенции на сите институции во Р.М. и пружање помош на населението при природни елементарни непогоди и катастрофи.

Дали полицајците во цивилка собрани кај еден од нив се од висок ризик, дали тие се дел од терористичка акција, дали демонстрираа или пак се барани по потерница?! Доколку не, а судејќи по видеото дефинитивно не, ќе се бара ли одговорност од директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски за ваквата акција? Која е причината за вакво спектакуларно приведување со припадници на ЕБР, на кои, како што може да се види во видеото, им е непријатно што се присутни и што треба да ги приведуваат своите колеги кои не даваат отпор?

Едни полицајци прославуваат и се прегрнуваат, други се апсат на прославиКоја причината што никој не може да им објасни основ за приведување? Ќе понесе ли одговорност началникот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Стојанче Величковиќ за спроведување на анкција за приведување од приватен имот без налог за апсење? Ќој ќе ја понесе одговорноста за ваквото самоволие, кршење на човекови права, злоупотреба на институции? Ќе има ли одговорност и за началникот Игор за снимање со приватен мобилен телефон?

https://republika.mk/vesti/makedonija/kje-ima-li-odgovornost-za-direktorot-na-bjb-tasevski-i-nachalnikot-na-svr-kumanovo-velichkovikj-za-nezakonsko-apsenje-bez-nalog-i-bez-osnov/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 30 2020, 16:11

Хахахааа уште колку ли глупости ќе смислите. Небањатите републиканци во обид за небањато толкување на законот. Штом отсјајот досега не реагираше јасно е дека само се обидувате да ги извртите фактите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by OPOZICIONER Вто Јун 30 2020, 16:19

Nema sto drugo da kazat, im otide drugarceto Jansa.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Img_2193
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Јун 30 2020, 16:26

Во Македонија респираторите ги нарачуваше министерството за здравство, т.е. Филипче. Па потоа ги добивавме од други земји мешу кои и од Словенија.
Што се однесува до снимката не се работи за филм снимен од Република, туку за копија од службената снимка од апсењето на приватен имот без налог ниту за влез на имотот, ниту на налог за приведување. Вакви апсење имало во првите години на титоистичка Југославија од тогашните ОЗНА и УДБА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by OPOZICIONER Вто Јун 30 2020, 16:33

Sto ima vrska kakva e snimkata koga lazete pri tolkuvanje na zakonite. Prijaveni se od sosedite i policija ima pravo da vleze. I da gi privede. Bez nalog.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 30 2020, 16:43

Остај ги бе небањатите нека се дават во сопствените говна надевајки се дека со лажење ќе добијат некој глас повеќе

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Саб Jул 04 2020, 20:27

Интересна бомба за семејството Заеви. Вице Заев после тоа изјави дека се работело за рекла-казала муабети и приказната дека Заеви давале плати и плаќале даноци. Како тоа да им дава право да палат возила и да одлучуваат кој смее да работи со марихуана, само затоа што се роднини на премиерт. Настрана прашањето колкави плати даваат и дали плаќаат данок целосно према заработката или делумно. Се надевам дека МВР ќе ги истражи наводите во разговорите. На пример кога е воден разговорот, дали настаните се случиле и слично.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Jул 06 2020, 19:00

Се појави и снимка на која се гледа Шеѓеринска на гости кај Боки 13, каде веќе е гостинката Катица Јанева.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 19:21

Тоа е Апасиев, се познава по фризурата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Чет Jул 09 2020, 15:31


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by treta opcija Пет Jул 10 2020, 08:26

Kолку од ова е потребно за да се освести членството
на СДСМ?
Интелектуалците, добар дел од нив се соземаа и дистанцираа од Заев. Но недоволно за реанимација на партијата без Заев. Истражните најверојатно калкулираат со победникот. За жал,носителите на листи, барем тројца од 6, доведени се во ситуација да зборуваат небулози пред народ.
Веќе допреа гласови како течат митинзите за кампања.
Не е убаво чуството да гледаш снимка по снимка во која секоја наредна се разоткрива нешто ново за лидерот Заев, а потоа да му одиш на митинг, претпоставуваш дека сите околу тебе го гледале тоа, а Заев зборува за сосема други теми, недопрен од компромитирачките материјали убеден дека сите се чипирани кои или не го гледале на снимките или имаат меморија токму како златна рипка.
Кадар за 5 до 12 СДСМ нема. И да има, ако досега не покренаа постапка за спас на партијата од патот по кој ги води Заев, а тоа се матни политики на целта која ги оправдува средатвата,
Тогаш и тие кадри не се кадарни и на ниво на задачите кои би ги очекувале.
4 години се сосема доволни да се пензионираат некои политичари во СДСМ, а некои да се екскомуницираат, за да не им тежи на СДСМ кривичните пријави кон поединци.
Се е ставено на коцка.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 10 2020, 10:45

Небањат оди цивкај си во дупката, и после изборите ќе бараш од мама и тато пари за кафе, работно место во администрацијата само ќе сонуваш.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Саб Jул 11 2020, 13:13


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Саб Jул 11 2020, 17:24

Гледаш ли колку убаво објаснува господинот Заев што ќе се случи ако „борбата" на твојот Жмицко успее и законот за ЈО не биде донесен. За среќа Жмицко не успеа, законот е донесен а вие дпне оФците ќе завршите во затвор или во бегство.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Img_2400
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Нед Jул 12 2020, 15:58

Единствен проблем во законот за ЈО беше еднаквоста. ВМРО му остави на Заев да бира дали нелегално снимените материјали ќе важат за сите или за никој. Со законот што со уцени и поткуп е изгласан на Заев и неговите не важи нелегална снимка. За Заев не важеше ниту легална.

Нова бомба, за 6 милиони евра.https://infomax.mk/wp/%d0%bd%d1%83%d0%ba%d0%bb%d0%b5%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b0-%d0%b1om%d0%b1%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%b0-pe%d0%ba%d0%b5%d1%82-%d0%be%d0%b4-6-%d0%bc%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d0%be%d0%bd/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Нед Jул 12 2020, 17:23

Ц ц ц, невидена несписобност дури и да сечете, лепите и монтирате. Точно затоа на 15 ќе престане да постои вашето криминално здружение. Патем, кога ќе гласаш, немој во никој случај да заборавиш да ја пречкрташ Северна.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Img_2402
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Jул 14 2020, 18:53

Тврдиш дека му рекол мрш, јас ја превземам работата. Ова бидејќи не се сеќавам дека амнестираниот криминалец пријавил ваков случај во обвинителството.
Еве нова бомба, овој пат за Сугаревски и други од Прилеп.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Нед Сеп 06 2020, 16:53


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Нед Сеп 06 2020, 17:20

Пидобро откажи се од лагите за Заев, митото го примил твојот пастир Грујо.

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Img_2427

https://mia.mk/davidovi-se-oglasi-za-snimkata-so-kicheec-obid-za-diskreditaci-a-i-sprechuva-e-na-realizaci-a-na-proektite/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by трендафил Нед Сеп 06 2020, 17:50

Да беше така измените во ДУПот на Тетово ќе ги изгласаа уште тогаш советниците на ВМРО и ДУИ, а не веднаш по изгласувањето на сегашната влада советниците на СДСМ и ДУИ, откако Заев и Ахмети се договорија како ќе го делат колачот Македонија (за вас т. н. Северна Македонија доколку не знаеш што е Македонија без додавка).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Luxor Нед Сеп 06 2020, 18:03

Обична лага, советниците ги остваруваат интереситена граѓаните. Многу лудачки е да тврдиш дека во Македонија Груевски и Ахмети 11 години ги донесувале дуп-овите по општините низ Македонија делејки колачи. Заев е чист, лагите ви се провидни, а тоа што сте во опозиција не ви дава право патолошки да лажете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 06 2020, 18:20

Ајдеее небањатите почнаа да халуцинираат дека градовите треба да останат без планови ако нив не ги изгласаат нивните небањати советници.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА  ЗАЕВ - Page 2 Empty Re: ШТО СОДРЖИ " БОМБАТА "КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА ЗА ЗАЕВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот