Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 2:24 pm

Zapocna...Bobmata ke pocne da eksplodira...Zakazan pres na Zaev za 14 i 30 casot...

ФОТО Граѓани се собираат пред седиштето на СДСМ

БОМБАТА - Page 3 DSC_0276

Граѓани се собираат пред седиштето на СДСМ во очекување на прес конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев која е закажана за 14.30 часот.

Како што е најавено, на оваа прес конференција е очекува да се открие дел од компромитирачкиот материјал кој опозицијата го има за власта на ВМРО-ДПМНЕ.

Целата јавност е во исчекување што ќе откријат доказите за владеењето на Никола Груевски.

БОМБАТА - Page 3 DSC_0275

БОМБАТА - Page 3 DSC_0277

http://plusinfo.mk/vest/14330/foto-gragjani-se-sobiraat-pred-sedishteto-na-sdsm

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 2:50 pm

Каде да го гледам директно ова на Алфа или на сител? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 2:56 pm

се очекува секој момент пресс од седиштето на сдсм...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 3:07 pm

СДСМ поднесува кривични пријави против Груевски и Мијалков напиша:

Зоран Заев на прес конфереција обелодени дека располага со матерјали за прислушување на преку 20.000 граѓани. Следен сум и прислушуван во континуитет. 300 мои разговри со сопартикјци, новинари и членови на моето семејство поднесов во прилог на кривичната пријава против Груевски и Мијалкови други лица кои учествувале во ова незаконска операција, изјави Зоран Заев. Тој исто така побара амнестија за сите лица коибиле вклучени во прилсушувањето а кои ги доставиле матерјалите за да се разоткрие оваа незаконска операција. Заев изјави дека сите матарјали од прислушувањето му биле доставувани на Груевски. Во прилог на ова во моменот новинарите на прес конферецијата слушаат прислушувани разговри на Заев со новинари и членови на неговото семејство. НОВА ја следи прес конферецијата и ќе известува во континуитет за сите детали. „Почитувани граѓани од денеска СДСМ и опозицијата го започнува проектот Вистината за Македонија. Оваа папка ќе стане симбол на процесот што денеска го почнуваме за враќање на демократијата. Он што во интерес на државата сум должен да го споделам е најнепријатното нешто. Жалам што во Македонија само во период од неколку години се прислушувани над 20 илјади граѓани. Зад оваа операција стојат Никола Груевски и неколку луѓе околу него., Материјалите што ги поседуваме говорат дека станува збор за луѓе кои снимале незаконски под директна наредба на Сашо Мијалков, Горан Груевски . Кривична пријава за преслушување кое траело најмалку 4 години во континуитет, посебни истражни мерки може да се користат најмногу 14 месеци и тоа со дозвола на јавен обвинител или судија. Давани како информативен материјал на Груевски и луѓе околу него. За време на изборите ги злоупотребувале државните служби за да имаат 24 часа извештаи, секој ден добивале резимеа за својот политички противник, секој разговор, сета комуникација, со државни пари и со целосно кршење на Уставот. Вакво масовно прислушкување може да спроведат само домашни државни служби. Никој во Македонија не е изненаден дека во Македонија постојано се прислушува, особено дека се прислушува опозицијата. Македонија е поделена во два света - во едниот е Груевски и Мијалков а другиот сме ние чие право и уставни права се тотално. Прислушуваат ког азборуваме со нашите деца, кога зборуваме кога работиме. Апелираме до медиумите трпеливо да ги следат сите детали од процесот. Целта е вистината да допре до целата македонска јавност. Ја повикуваме и меѓународната заедница внимателно да следи се што објавуваме и активно да се случи во овој процес. Одиме чекор по чекор поради сензитивноста на материјалот., изјави Заев. Прв доказ во аудио материјал кој Заев го презентираше е телефонски разговори во кои дава изјави за потребите на Радио Слободна Европа, а во втората снимка се слуша разговор. напиша:

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20123

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 3:16 pm

Ебаго и "бомбата". Каj нас се плукаа едни други со вакви лаjна и како резултат имаше едно големо НИШТО.Или НИЩО еве за по кратко нели знаете Щ=ШТ вака се пишувало и каj вас пред Блаже да воведе србицата па да се трудите некои често срекjавани нешта како шт или jу или ja да ги пишувате со по 2 букви како во Србиja Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by haskov Пон Фед 09, 2015 3:34 pm

Eбате бомбата, јас поголема галама правам кога ќе прднам.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 3:41 pm

haskov напиша:Eбате бомбата, јас поголема галама правам кога ќе прднам.
знаеме бе хасков...дека сиилно прдеш..ама мора и сам да си мирисаш Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 3:47 pm

haskov напиша:Eбате бомбата, јас поголема галама правам кога ќе прднам.
Абе на тебе татко ти беше прави jугословен, ти сега си груJовист, утре педерите да земат власта ке станеш и прв педер Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 4:10 pm


Жално ми е,ама ова ми личи на петарда,не на бомба No
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 4:13 pm

Яс им кажав дека вистинска бомба може да има само кога резко, изеднаж лугето се осекяват многу победни. За жал само тоа може да натера Бугарин масовно да протестира. Така било и кога грчкиот император идиот зголемил даноците и опаа востанието на Асен и Петар и втората Бугарска држава. Вака беше тргнат и Боко. Другото е чеканjе на помош од вонземjaните.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 4:15 pm

Зоран Заев на прес конфереција обелодени дека располага со матерјали за прислушување на преку 20.000 граѓани напиша:
Жалам што во Македонија само во период од неколку години се прислушувани над 20 илјади граѓани. Зад оваа операција стојат Никола Груевски и неколку луѓе околу него., Материјалите што ги поседуваме говорат дека станува збор за луѓе кои снимале незаконски под директна наредба на Сашо Мијалков, Горан Груевски . Кривична пријава за преслушување кое траело најмалку 4 години во континуитет, посебни истражни мерки може да се користат најмногу 14 месеци и тоа со дозвола на јавен обвинител или судија. напиша:
Ја повикуваме и меѓународната заедница
внимателно да следи се што објавуваме и активно да се случи во овој процес. Одиме чекор по чекор поради сензитивноста на материјалот., изјави Заев напиша:
Мислиш ова е мала работа???

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 4:16 pm

Инаку Бугаринот е страшлив, зомбиран како овца нели збориме во големиот дел од случаите. Еве ги исти се па некоj нека ми збори дека не биле Бугари. Срби да беа до сега да имаше пуканJе со пушки, албанци да беа -исто, грци, турци дури власи.Само Бугарин може да дозволи друг Бугарин да го ебе а он да си молчи како пичка и да чека странска помош да го тргне.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 4:24 pm

reiter напиша:


Мислиш ова е мала работа???

Ебаго,па при нас се прислушуваат како за светско првенство,и никому ништо!Дури и од ЕУ ниту збор.Яс мислев дека Заев ке обелодени никои докази за присвоюванье на пари,на монтирани судски процеси како "Монструм" и слични.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 4:53 pm

ке биде и тоа..и уште многу повеќе..денес е само почеток

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 5:13 pm

reiter напиша:ке биде и тоа..и уште многу повеќе..денес е само почеток

Се надевам дека си во право.Инаку и кай нас во моментот го има истиот скандал.Поранешната влада е осумничена дека е прислушувала 300 дена лугьето кои протестираа минатата година.

http://www.blitz.bg/news/article/318809

А во истото време поранешен министар на МВР е осуден на 4 години притвор за отказ за прислушуванье Very Happy

http://www.blitz.bg/news/article/318803
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 5:18 pm

reiter напиша:ке биде и тоа..и уште многу повеќе..денес е само почеток
Многуто ке биде кога Груjо сврши парите Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 5:49 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09, 2015 6:45 pm

Utre Zaev objavuva razgovor pomegju SM i GJ kako gotvat atentat vrz Obama!
(Hacone, haski i slicni.... dovolna li e ovakva bomba ili treba pojaka???) Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 6:49 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Utre Zaev objavuva razgovor pomegju SM i GJ kako gotvat atentat vrz Obama!
(Hacone, haski i slicni.... dovolna li e ovakva bomba ili treba pojaka???) Mad

силна е и денешнава само што некои малку подалеку се па треба да малку подразмислат према кому е фрлена и која институција сега треба да одговори за прислушувањето дали е законски или не и која е законската мерка по истото.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 6:50 pm

haskov напиша:Eбате бомбата, јас поголема галама правам кога ќе прднам.

Ostaj ti koga ke prdnes...Raskazi kolku daleku letas koga pastirot ti so prdez ke te isfrli od supakot...I so kakva maka posle pak mu se napikuvas tamu...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09, 2015 6:53 pm

Teo напиша:
haskov напиша:Eбате бомбата, јас поголема галама правам кога ќе прднам.

Ostaj ti koga ke prdnes...Raskazi kolku daleku letas koga pastirot ti so prdez ke te isfrli od supakot...I so kakva maka posle pak mu se napikuvas tamu...

lol!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 7:00 pm

си го снимале коалициониот партнер Аљи,па Војводата Тачи,па човекот кој му ја подари на тацна вмро-дпмне Љубчо...сите ги снимале...имаше една болест но не ми текнува во моментот како се викаше но важно знам дека е БОЛЕСТ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 7:08 pm

Ova e samo pocetok...Objaveni se edinaeset snimki od prislusuvani 5azgovori...Kako minuva vremeto ke bide se pozestoko...A koga ke dojdeme do stranskite diplomati i drzavnici...Togas navistina ke se vzesti situacijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 7:10 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Utre Zaev objavuva razgovor pomegju SM i GJ kako gotvat atentat vrz Obama!
(Hacone, haski i slicni.... dovolna li e ovakva bomba ili treba pojaka???) Mad

Баш во десетката,доволно Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 7:29 pm

По наредби на директорот на УБК, Сашо Мијалков, и Груевски, покрај другите, прислушкуван е и разговор на Драган Павловиќ – Латас со Мартин Протоѓер, шеф на кабинетот на Груевски, како и Синодот на МПЦ, ИВЗ, МАНУ, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата на која презентираше материјали за нелегално прислушкување на над 20.000 граѓани. напиша:

убава цифра...над 20.000 граѓани...па и божјите чеда ги прислушувал, па тоа е непростлив божји грев...треба анатема да му фрлат

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 3 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот