Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 7:31 pm

Pogore napisav...Ova e samo zagrevanje...Se pojavuvaat snimki od sitnite prislusuvanja...Ke dojdat na red i prislusuvani ambasadori...Diplomati...Diplomati od EU...Ministri od razlicni zemji...EU komesari...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 7:33 pm

А од САД нема ли дипломати или Груjо не смеел да прислушува? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Пон Фед 09, 2015 7:35 pm

Реално нема ништо спектакуларно денес....ке видиме наредните денови..оа е само интро...меѓутоа без афери за криминал, убиства, разно разни други далавери ништо...ова е добро за почеток .....П.С Грујо не кажал уште ништо ниту некој негов

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 7:36 pm

Ajde bre nemoj da vrtis kako "kisa oko Kragujevca"...Prasaj si za toa sto te boli...Gi prislusuvale li tvoite novi srpski gazdi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 7:38 pm

defo напиша:Реално нема ништо спектакуларно денес....ке видиме наредните денови..оа е само интро...меѓутоа без афери за криминал, убиства, разно разни други далавери ништо...ова е добро за почеток .....П.С Грујо не кажал уште ништо ниту некој негов

Ne znaat sto se ima...Najvredni se snimkite na stranskite diplomati...Zaev ocekuva tokmu toa da gi svrti strancite protiv Grujokio...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 7:40 pm

Дотолку сте србизирани дека и српски поговорки се ти во уста? Какви се тие кози околу Крагуевац, да не би маjкати да пасела таму? Или  киса значи киша? И шо и е на кишата околу Крагуевац кажи некои не гледаме по 60% српски програми па да знаеме воопште дека постои некаков Крагуевац Smile

БОМБАТА - Page 4 Happy-smiley17...eden...

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 8:10 pm

Засега од ЕУ се прават ја нисам одавде. Но кога ке почнат да излегуваат снимките за задкулисните игри на Грујошеску со Филе, Ховит и другите "пријатели на Македонија", ке имаат и тие внатре да расчистуваат некои криминални работи. Посебно интересни ке бидат разговорите на некои наши политичари со бившиот амбасадор на САД, Волерс, како и со сегашниот на ЕУ, Аиво Орав.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 8:17 pm

Ке кажаш "jас не сум од тука" . Обложувам се дека ништо нема да кажат. САД ке кажат "не коментираме работи манипулирани по незаконски начин". Како се кажува не по српски "тоа филм сум го гледал" Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Фед 09, 2015 8:21 pm

Пивоваров на телмаТв..со снежана лупевска

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 8:30 pm

Kabranov...So sosema legitimno prasanje kon Grujo licemerski...

Никола, ти се гади ли и од ова „Големо уво“?

Слушајќи ја денешната прес-конференција на Заев и снимките од снимени разговори особено меѓу Јанкуловска и Ставревски (без нивно знаење) се вратив години наназад во деновите на Големото уво на покојната Доста. Да да, особено тоа прислушкување на сопартијци и најблиски соработници ме потсети токму на тоа, колку тогашниот министер за финансии Груевски беше бесен што и тој бил цел на Големото уво на владата во која и тој беше.

БОМБАТА - Page 4 Aco-kabranov-

Се сеќавам убаво, ден или два, откако Црвенковски ги објави транскриптите од прислушкувањето,јас како главен уредник на А1 бев по други информации кај Груевски во неговиот кабинет. Ќе злоупотребам можеби, но чувствувам потреба да ви раскажам колку тогаш тој беше вознемирен и гневен, со право се разбира, што ете, како што ми рече: „гледаш ли Доста што правела“.
Ми кажа дека бил кај тогашниот премиер Георгиевски да му каже дека е вџашен и многу лут. Знам дека му реков дека е апсолутно во право да биде бесен и му климав со главата кога велеше „Ми се гади“.

Се сеќавате Груевски отиде и кај истражниот да даде изјава, во која чинам, ја потврди веродостојноста на снимениот разговор со неговиот, чинам братучед, Влатко Мијалков од царина. На содржината не се сеќавам, се работеше, чинам за некаков шлепер со виски, но тоа сега и не е важно. Груевски тогаш целосно беше во право да биде лут, бесен и разочаран, што ете е прислушкуван од неговите.

Доста со право оттогаш му беше на Груевски повеќе од антипатична, така јас мислам, а и таа така мислеше. Дека Груевски, и пред се Мијалкови, не можат да ја смислат. Но ајде да ја оставиме мојата СИСТЕР да почива во мир.

Е сега после ова денеска чекајќи дали институциите ќе реагираат и како, би сакал, но одамна не сме блиски, да го видам премиерот токму сега и директно да го прашам, впрочем како што и била нашата релација. Само да го прашам: „Премиере, ти се гади ли сега, гневен ли си и кому сега се лутиш“.

Ацо Кабранов

http://libertas.mk/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BE-%D1%83%D0%B2/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 8:46 pm

Саше Политико, во негов стил.

Добро бе, психопати, па вие држава сте воделе или сте нè следеле туто комплето 24/7?!

Став
Саше Ивановски
Добро бе, психопати, па вие држава сте воделе или сте нè следеле туто комплето 24/7?!

БОМБАТА - Page 4 Ptichka

Ееееј! 26.000 прислушкувани граѓани! Меѓу кои политичари, новинари, судии, обвинители, адвокати, бизнисмени, дипломати, активисти, членови на влада и на партии итн. Ебати лудаците, еј! Еве која била тајната на политичкиот успех на Грујо, покрај диктатурата, поткупот и лагите со пропагандата! Практично Грујо и бате Сале знаеле точно што правиме, што мислиме да правиме, што сме направиле, што јадеме, кај сереме, кај спиеме, што нè мачи, но и кои ни се слаби точки, кои ни се силни страни, сè ЗНАЕЛЕ ЗА НАС! Баш сè!!!

Сите ние знаевме дека овие лудаци се психопати ама еве доказ и за оние кои се правеа неутралци, што сереа дека не биле овие толку лоши, дека народ ги сака?! Гледајте колку монструозни лудаци се тоа, со неограничена власт и моќ, со свои обвинители, судии, инспектори, полиција, тајни служби итн. итн.!

И сега замислете колку му било лесно Грујо да ги убеди на пребег Стевчо, Астма, Бучко и останатите, едноставно ги викнал на кафе и им рекол - секако, претпоставувам - „ало дечки глејте што имам за вас, имате евентуално швалерки, педерски сексови, оргии, секси сеанси, малку марихуана, малце ова малце она, ако не не слушаш ќе го опнеме ова на интернет и кај ќе ви биде крајот?!“

И не само тоа, самото следење на приватноста на толку многу луѓе е хорор од епски димензии! Нарушена е приватноста на цела нација и тоа од луѓе кои во исто време спроведуваат ЛУСТРАЦИЈА?! Еееј! Истиве кои сереа за Шишков и прогласуваа десетици луѓе за шпиони, самите сите нас нè следеле и нè шпионирале! Сфаќате ли вие со кого ние си имаме работа, каква багра, каков шљам човечки е ова, каква банда олошка лоповска мафијашка ни е на власт?!

И сфаќате ли сега зошто беше Грујо толку уплашен деновиве? Сфати дека е провален и дека му се ближи крајот, дека одбројани му се деновите - ете затоа!

ГОТОВО Е КОПИЛЕТО!

http://okno.mk/node/44458

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 8:52 pm

Ova mora da se vidi i da se cue...

(ВИДЕО) Присутните реагираа на снимката од разговорот помеѓу Ставрески и Јанкулоска

На денешната прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, беа емитувани аудио снимки, кои и беа покажани на јавноста како доказ за прислушувањето од страна на службите во УБК.

Снимката на разговорот помеѓу министерот за финансии Зоран Ставрески и министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, предизвика најмногу внимание кај присутните на денешниот прес.

И реакции!


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Пон Фед 09, 2015 8:54 pm

дали споменатиот Влајко во разговорот Ставрески-Гоца е Стевче (Гревче) Јакимоски

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 9:08 pm

Arsim zaekoli...Solidna analiza so malku zborovi....

Зеколи: Бомбата не е фикција, „материјалот е жив“, цврст аргумент пред домашната и меѓународната јавност

БОМБАТА - Page 4 Z

Интелигентен потег од опозицијата со денешниот избор на материјалите и “соговорниците”. Избор кој беше во функција на тнр “доказно тело”, како метод да и се докаже на другата страна (Груевски, Ахмети, Тачи) дека “материјалот е жив”, дека бомбата не е фиктивна и дека намерата да се објави не е блеф. Во тоа е разликата помеѓу пристапот на опозицијата денес, и кукавичлукот на агентите на Мијалков кои фрлаа/наоѓаа досиеја по дворови и со тоа ги обезвреднуваа самите доказни материјали и аргументи.

Денешните материјали не нудат нешто ново во смисла на сомнежи за кои и досега бевме свесни, но се важни бидејќи досега тие сомнежи можеа лесно да бидат побиени и отфрлани како “урбани митови” и опозицијски шпекулации. Отсега понатаму, сите сомнежи за делата на власта веќе имаат институционална подлога и се цврст аргумент пред домашната јавност и делот на меѓународната заедница наклонета кон власта кога со потсмев целат да ги побијат поплаките на опозицијата.

Вториот битен аспект е увидот во внатрешните односи помеѓу членовите на фамилијата, омразите, симпатиите, пакостите, местенките, презирите, наклонетостите – како лични, така и регионални помеѓу претставници од различни подрачја (познатиот подсмешлив однос кон “источната сељачана”). Интересно е да во гласовите се насетуваат подсмешливите тонови на функционери кон шефот, со сублиминални оптужби за незнаење и неразбирање и слични типични бирократски подлости. Тие мали детали се доволни да досегашната мистичност и легендарско херојство на славните вмровски легенди се пресврте во потсмешлив презир за нивниот простотилак, глупавост и вократко потпросечна смртничка интелигенција и морал.

До овој момент, опозицијата успеа да ја амортизира и оттапе аргументацијата на власта која од комфортот на темницата сега се наоѓа во центарот на истражните рефлектори на гневната јавност. Во најдобар случај за нив, нивните аргументи се можеби само приближно рамномерни со оние на опозицијата, но никако доминантни.

Но затоа, во зависност од што ќе биде објавено во следните денови, опозицијата може да се соочи со критики и судири од внатре поради сомнежи за непринципиелна класификација и селекција на доказите и нивна злоупотреба во тесно-партијски интереси. Ризикот од таква реакција е реален и веќе присатен, и како таков може да биде искористен и злоупотребен за внесување раздор и слабеење на офанзивнта монолитност и мобилност. Да, СДСМ доби инструмент на моќ во свои раце. Но доколку во користењето на тој меч на правдата се надвие барем малку сенка сомнеж за договорена амнестија поради политички интерес, може да се случи да – пред самата порта на победата – Заев и Шеќеринска бидат понижено потсетени дека мечот секогаш има две оштрици.

Фејсбук статус на Арсим Зеколи

http://brif.mk/?p=177220

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 10:21 pm

На Груевич,педерот србомански ке му се ебе мамата ми се чини Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Фед 10, 2015 7:03 am

defo напиша:Реално нема ништо спектакуларно денес....ке видиме наредните денови..оа е само интро...меѓутоа без афери за криминал, убиства, разно разни други далавери ништо...ова е добро за почеток .....П.С Грујо не кажал уште ништо ниту некој негов

Ne sum nekoj shahovski velemajstor, ama znam deka prvo se otvarash so pioni. Najjakoto se cuva za na kraj. Isto i vo karti....poslabite karti prvi se frlat.
Vo vojna e slicna rabota: za da se pocne so barazhna paljba (da se rascisti teren) prvo na istiot se pustaat izvidjaci, pa duri po snimanje teren - raspaluehs! Na kraj ide pesadija da rascisti teren! .... Posle vcerasnite objavi, moze samo da zamislime sto pretstoi i so kakva dinamila i silina ke izkacaat informacii, kriminali i aferi !!! affraid Ne bi sakal da sum u koza na dpmnovcive
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Вто Фед 10, 2015 7:57 am

[quote="Hamad bim Khalifa"]
defo напиша:Реално нема ништо спектакуларно денес....ке видиме наредните денови..оа е само интро...меѓутоа без афери за

Ne sum nekoj shahovski velemajstor, ama znam deka prvo se otvarash so pioni. Najjakoto se cuva za na kraj. Isto i vo karti....poslabite karti prvi se frlat.
Vo vojna e slicna rabota: za da se pocne so barazhna paljba (da se rascisti teren) prvo na istiot se pustaat izvidjaci, pa duri po snimanje teren - raspaluehs! Na kraj ide pesadija da rascisti teren! .... Posle vcerasnite objavi, moze samo da zamislime sto pretstoi i so kakva dinamila i silina ke izkacaat informacii, kriminali  i aferi !!! affraid Ne bi sakal da sum u koza na dpmnovcive


и јас не би сакал..не би сакал ни во оние кои се срамат...ни во оние кои мислат дека е продукт на старнски чпиуни...........

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Вто Фед 10, 2015 9:08 am

Hamad bim Khalifa напиша:
Vo vojna e slicna rabota:..
Извина ама коjа е последната воjна во коja ти учестваше или просто вака си праваш ветар на устата?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 9:58 am

Шеќеринска: ВМРО ДПМНЕ понуди трампа- техничка влада за доказите! напиша:
- Единствените кои ја правеа таа врска да ги видат материјалите и да се договориме за техничка влада, беше ВМРО ДПМНЕ- изјави заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска во емисијата 360 на Алсат-М и додаде дека тие знаеле дека со ова Груевски само сака да искористи да види што има опозицијата. – Не сме наивни, знаевме дека сакаат да злоупотребат. Немаше простор за одолговлекување бидејќи ние јасно ставивме до знаење дека ја одбиваме нивната понуда. ВМРО ДПМНЕ не знае што се имаме, затоа се спремни на се, па и за апсење. Тој тип на режим трае извесно време, ако планираат да владеат со страв, ние во опозицијата тој страв го немаме – изјави Шеќеринска. напиша:http://www.dokaz.mk/shekerinska-vmro-dpmne-ponudi-trampa-tehnichka-vlada-za-dokazite/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Фед 10, 2015 4:52 pm

Gerovski vo Plus info...Gi razbiva site dilemi...

Седумте најморонски тези со кои се релативизира скандалот со прислушувањето

БОМБАТА - Page 4 Gero%20profil%20picture(1)(1)

Ова се седумте најморонски тези, со кои се прави обид да се релативизира обелоденувањето на скандалот со масовно и незаконско прислушување на илјадници македонски граѓани од страна на тајната полиција.

1. Материјалите на Заев се доказ дека прислушувала странска разузнавачка служба.

Демек, кога можеле да ја снимаат Ангела Меркел, странските разузнавачки служби сигурно го прислушувале и Никола Груевски. Бре! Ако е така, камо снимка од прислушуваниот Груевски? Ако снимале странски разузнавачи, зошто апсат луѓе од нашата полиција? И воопшто, што е толку важна Македонија, за некој да се помачи да прислушува 20.000 луѓе од сиромашната двомилионска нација во срцето на Балканот? Што сме ние? Нуклеарна велесила? Расадник на нобеловци? Зачетници на белата раса? Нација со потенцијал да го покори светот во скора иднина?

2. Објавувањето на материјалите е кривично дело, а сите што го поддржуваат Заев се поттикнувачи на кривично дело.

Не ќе да е така! Неовластеното прислушување е кривично дело, а пријавувањето на кривично дело е граѓанска обврска. До овој момент, никое од лицата засегнати со објавените материјали не демантира дека неговиот глас е на аудио-снимките, ниту пак некој кажал и докажал дека снимањата се извршени овластено. Кој можел и зошто да го овласти прислушувањето на министерката за внатрешни работи и на министерот за финансии? Не, драги мои, извршено е сериозно кривично дело, врз голем број жртви.

3. Скандалот треба да се решава институционално (ДУИ).

А кој ве спречува? Затоа е поднесена кривична пријава за неовластено прислушување. И да не е поднесена пријава, по допрен глас, јавниот обвинител може да реагира и да покрене постапка. Нека повели власта и институционално нека си го решава проблемот. А ДУИ нека се погрижи институциите добро да си ја завршат својата работа. И да откријат кој и зошто наредил да се прислушува нејзиниот лидер Али Ахмети.

4. Одамна се знае дека владата има опрема да прислушува 30.000 телефони, што открил Заев ново?

Најморонската теза што ја прочитав вчера. Тоа е како да кажеш – одамна се знае дека власта има оружје да убие 10.000 луѓе, што има тука ново? Ново и страшно е ако се дознало дека оружјето е употребено и дека луѓе се убиени. Ново и страшно е што сега знаеме дека некој од власта неовластено ја употребил таа софистицирана опрема за да прислушува илјадници луѓе.

Од тонските снимки што ги слушнавме, засега основано се сомневаме дека биле прислушувани министерката за вантрешни работи, министерот за финансии, лидерот на најголемата опозициска партија и неговата заменичка, лидерот на една помала опозициска партија, лидерот на ДУИ, коалициски партнер во власта, лидерите на уште две албански партии, локални функционери, малолетната ќерка на лидерот на опозицијата и една новинарка.

5. Во снимките нема ништо „интересно“.

Не е интересно како министрите ја оговараат координаторката на пратеничката група на ДПМНЕ и како договараат партиски вработувања? Што би било интересно за нашите сеирџии? Министерката и министерот да си кажуваат рецепти за пандишпанчето?
Освен тоа, како што слушам, она „интересното“ допрва ќе се објави. А на СДСМ му предлагам, доколку поседува снимки за овие на кои аферава им е здодевна, да ги објави на првата наредна прес-конференција. Можеби тогаш ќе се заинтересираат.

6. Аферата го дефокусирала вниманието од смртта на малата велешанка Тамара и ги намалила штетите за владата.

Немам коментар. Само болни умови можат да смислат вакво нешто. Нека им е просто.

7. Што сега? Груевски нема да си поднесе оставка, со ваква афера владата нема да падне.

Оваа теза најчесто ја верглаат „загрижени“ симпатизери на СДСМ, кои се надевале дека веднаш по објавувањето на „бомбите“, владата ќе падне како гнила крушка, а тие веднаш ќе ги сместат своите неиспотени газиња во фотелјите на Илинденска бб.

Не оди таа работа така, мили мои. Ова не е пуч. Ова е соочување на народот со вистината за тоа како владее овој режим. Операција на ослободување на стравот и на убивање на малодушноста во нас. Народецот наш одамна не ја сака оваа клика, но се плаши од неа. После овој скандал, довербата во оваа власт уште повеќе ќе спласне. Не, нема тоа да го видиме во анкетите, бидејќи во систем во кој кликата контролира буквално се, вклучувајќи ја и нашата приватност, анкетите се бесмислени. И избори што би ги организирал Никола Груевски се бесмислени.

Накусо, после ова, опозицијата веќе не смее да води дијалог со него, ниту пак смее да помисли на избори што ќе ги организира оваа искомпромитирана влада. Јас сум убеден дека ни странците веќе нема сериозно да разговараат со Груевски. Едноставно, тој ќе мора да се соочи со фактот дека ќе може да си владее уште некое време, но само со уште поголемо насилство и корупција. Дури не дојде крајот. А после?

http://plusinfo.mk/vest/14448/sedumte-najmoronski-tezi-so-koi-se-relativizira-skandalot-so-prislushuvanjeto

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 5:47 pm

коалициониот партнер на дпмне..Павле Трајанов кој важи за голем познавач и експерт по безбедност со свој став за ПУЧ...

Трајанов: Пробиен е и разорен целокупниот систем за безбедност напиша:
Павле Трајанов, претседател на Демократскиот сојуз смета дека освен што е нарушена приватноста на граѓаните, пробиен е и разорен целокупниот безбедносен систем, а во голема мера е загрозена безбедноста и стабилноста на државата напиша:

http://24vesti.mk/trajanov-probien-e-i-razoren-celokupniot-sistem-za-bezbednost

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 5:53 pm

Дечко је нешто нервозан Very Happy

СКАНДАЛ: ЗОРАН СТАВРЕВСКИ КРШЕЛ ПРЕДМЕТИ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ? напиша:

Како што вели нашиот извор, по вчерашното објавување на прислушуваните разговори од страна на Зоран Заев, Зоран Ставревски видно лут и нервозен ги напаѓал вработените и функционерите кои биле во тој момент во просториите? напиша:

[b]Тој се обидел во текот на вчерашниот ден да го добие Никола Груевски но обидот му бил залуден. [color=#ff0000]Надевајќи се дека ќе го најде Груевски во просториите[/color], Ставревски се упатил натаму но кога видел дека го нема таму почнал да вика по вработените и функционерите[/b]. напиша:

http://centarnews.net/mk/index.php/vesti/makedonija/item/32068-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%88%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 5:55 pm

дополнување од претходниот пост 'Дечко је нешто нервозан' Very Happy

Покрај гласните напади, потпретседателот на владата искршил неколку чаши бутнал еден монитор од бирото – додава нашиот извор. напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Фед 10, 2015 5:58 pm

Reiter, ti ja slusase celata snimka na razgovorot pomegu Stavrevski i Jankulovska???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 5:59 pm

да...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 4 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот