Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мар 12 2015, 20:53

Se nadevam deka kje pochnat poagresivno da nastapuvaat Reiter...Vreme e da go srushime Grujokio...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Чет Мар 12 2015, 20:54

Готов е!

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мар 12 2015, 21:25

Grujoshesku e GOTOVVVVVVV!!!
Ostanuva samo da vidime kakva boja ke mu bide svileniot gajtan!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мар 12 2015, 21:52

Бонева: Бомбите требаше да се слушнат само во Собрание

БОМБАТА - Page 22 11286

Силвана Бонева вели дека е разочарана зашто лидерот на СДСМ ги преслушува и ги објавува телефонските разговори во кои и таа беше цел на навреди од нејзините сопартијци министрите за фаинасии и внатрешни работи Ставревски и Јанкуловска. Според неа Заев требало сите материјали кои ги поседува да ги прати во собранието. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ од друга страна пак алармираше дека политичката криза би можеле да ескалира во меѓуетнички судир.
Освен кај опозицијата, Бонева вината за процесите кои ги нарече деструктивни ја префрли и на Европската унија. Според неа, ако ЕУ ги отворила пристапните преговори Македонија ќе ја избегнела ваквата ситуација. За Солза Грчева, единственатата вина на ЕУ е дека со неотпочнувањето на преговорите и овозможила на оваа влада да остане толку долго на власт .
Вицепремиерот за европски прашања Фатмир Бесими не ја исклучува можноста за сценарио дури и поцрно од "статус квото" во европските интеграции.
"Кога се прават проценки за Македонија во Брисел дека и оваа година ќе имаме само препорака,но не и формални преговори како што беше случајот во изминатите 6 години, можеби институциите кои одлучуваат ќе заземат друг став кој ќе биде понеповолен за стратешките приоритети на земјата", рече Фатмир Бесими, вицепремиер за европски прашања.
Дебатата беше дел од седницата на Националниот совет за евроинтеграции на која заклучено дека главниот предизвик за Македонија оваа година е исполнување на копенхашките критериуми.
Семра Јакупи

http://alsat.mk/News/11353/boneva-bombite-trebashe-da-se-slushnat-samo-vo-sobranie

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мар 12 2015, 21:56

Мијалков во разговор со Латас: Бранко ми нудеше трампа на Карпош и Центар

Во снимените телефонски разговори коишто денеска ги објави градоначалникот на Центар Андреј Жерновски, првиот човек на УБК Сашо Мијалков во разговорот со уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас, вели екс-лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, преговарал на локалните избори 2013 година нудејќи му на Мијалков замена на Карпош и Центар, односно ВМРО ДПМНЕ да гласале против Стевчо Јакимиовски а СДСМ да гласале против Андреј Жерновски, бидејќи како што вели Мијалков во разговорот, Црвенковски му завидувал на Жерновски.

Првиот човек на УБК во разговорот со Латас вели поразот во Центар му го расипало славјето на локалните избори во 2013-та година.
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20890

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 09:29

Ќе продолжат бомбите. Се додека народот конечно не сфати со кого си има работа. Ова со Бранко е само предупредување. Кон сите кои ќе се обидат да ги маргинализираат бомбите во корист на пастирот и во своја лична корист. Штета што СДСМ и понатаму, во овие клучни моменти за народот и државата продолжува со внатрепартиските судири.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пет Мар 13 2015, 10:56

можеби и за Љубчо има нешто?или П.Трајанов?Баш би сакал за сите да извадат снимки и ги чуеме.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro Пет Мар 13 2015, 14:06

reiter напиша:можеби и за Љубчо има нешто?или П.Трајанов?Баш би сакал за сите да извадат снимки и ги чуеме.

Јас чекам за СТЕФКА и за ОХРИД локалните како ги наместија?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пет Мар 13 2015, 17:30

Яс мислам дека за македонското општество ке биде най интересно ако постоят снимки поврзани со "Монструм".
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 22:13

Milchin e potpolno vo pravo...Bombite treba da zachestat...

Милчин: Офанзивата на Заев не смее да запре

БОМБАТА - Page 22 Milcin(3)(1)

Владимир Милчин, извршен директор на Отворено општество – Македонија (ФИООМ), на својот профил на Фејсбук порачува дека трикот на Груевски, за што пишуваше „Слободен печат“ бара канонада од страна на Заев.

„Ако е вистина она што Геро го обелоденува за планот на Грујо како да остане шеф на преодната влада, а МВРО-ВМРО да остане на власт и да и го продаде тој „компромис“ на А. Меркел, Заев треба да одговори со зачестено испукување на бомбите. Секој втор ден – бомба. Изгледа дека има повеќе од доволно материјал.

Меѓувремено, Грујо и неговите ќе треба да се договорат дали снимките се од странски служби или се монтирани овде, од домашни служби. За да не се срамат во Берлин фатени во расчекор со турнати гаќи. А башка од турнатите гаќи: Кој во Берлин ќе им поверува дека некој може да смисли и да измонтира саати и саати такви гнасотилаци кои смрдат на она што половина Македонија го насетуваше, а четврт Македонија го трпеше на сопствените плеќи!

Нејсе, да се вратам на темата. Трикот на Грујо просто бара канонада од страна на Заев која ќе покаже дека завршницата на оваа мизерна власт не може да се состои од оставка на Зврлевски, повлекување во заветрина на Сашо, Гордана, Миле и Зоран и со Грујо како хаузмајстор кој треба да ја исчисти канализацијата кој лично тој ја затнал и од која се шири неподнослива смрдеа. И трикчето на Грујо труе на истата смрдеа.

Офанзивата на Заев и опозицијата не смее да запре. Заев вети дека ќе ја открие вистината за Македонија без пардон и тој тоа им го должи на граѓаните и на самиот себеси“, пишува Милчин.

http://plusinfo.mk/vest/18297/milcin-ofanzivata-na-zaev-ne-smee-da-zapre

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 23:24

БОМБАТА - Page 22 Civil_2014_elections_report1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 23:51

(ВИДЕО) Димитров: Нема избори во диктатураПо повиците за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во „360 степени“, Никола Димитров зборува за својата мисија, одговара на вчерашниот прв коментар на премиерот Груевски, како и на критиките на кои е изложен деновиве.

Во вториот дел од емисијаta Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар открива дали презентираните прислушувани разговори водат кон заклучок дека Центар бил лична опсесија на премиерот Груевски, имало ли обиди Жерновски да биде купен од ВМРО-ДПМНЕ, што знае Жерновски за наводите на Мијалков дека Црвенковски им нудел на ВМРО-ДПМНЕ изборна трампа во 2013 година – Карпош за Центар и за што разговарал со американскиот амбасадор Џес Бејли…

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 23:52

General Angelov na fejsbuk...

Горде ма! Бива ли до толку да си „ѓон“

http://libertas.mk/wp-content/uploads/2015/03/11057218_789564024464225_35319855148269971_n1.jpg

Денес Јанкулоска ги посети “Тигрите“. Без да ги погледне во очи, прошиша пред нив. Горде, толку ли ти беше тешко да погледнеш во нив? Изгледаат страшно, а?

Потоа, со цел памет и рече: “Затоа сакам да ви порачам, во 2001 година, патриоти бевте Вие и вашите претходници кои ги ризикуваа животите за Македонија, а не тие што ја конструираа аферата со прислушувањето!?“

Горде ма, свесна ли си што зборуваш? Каква врска имаат луѓето кои се бореа во 2001-та со твојот поган јазик и разговори???

П.С. Наместо образ има ѓон – безобразен, без срам, нечесен (дефиниција за “Ѓон“ во Дигитален речник на македонскиот јазик).

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 08:28

Nitu ministerot za pravda ne veruva vo sudstvoto...Se sprema li DUI za igra po svirkata na EU...

Министерот за правда не верува во капацитетите на државата за да се реши кризата

Министерот за правда Аднан Јашари смета дека актуелната криза може да се разреши со посредство на меѓународните фактори и не верува во можност за судска разрешница со оглед на кредибилитетот на правосудните органи.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20914

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мар 14 2015, 08:46

Dui dobiva instrukcii od SAD (voedno i od EU)! Izgleda (a so 99 % sigurnost), tie mu vetile nekoja zastita vo slucaj da pomognat vo fakjanje na glavniot bos na makedonskava mafija na vlast!
Reshil grujoshesku da bide pogolem kapo od kapo di tuti kapi !?!? Epa se znae kako zavrshuvaat tie takvite: GO BETONIRAAT U TEMEL, i digaat 100katnica nad nego!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 08:49

Nad nashiov mozhe samo na dechkoto shto kje si go fati u Idrizovo da mu se digne... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Саб Мар 14 2015, 09:45

Оваа реакција на обезбедувањето на зградата на МРТ следува по новиот обид на генералот Стојанче Ангелов да влезе во зградата на јавниот сервис и да ги презентира снимките од телефонските разговори коишто ги објави опозицијата. напиша:


Обезбедувањето на зградата на МРТ упадна во емисија на Канал 103 напиша:http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20918

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 23:35

Bombite predizvikuvaat i reakcii kaj gragjanite...

Прилепската чаршија облепена со ленти „Миле Ј.во Прилеп направив упад“

БОМБАТА - Page 22 Prilep4

Прилепската чаршија вечерва осамна со жолти ленти слични на оние кои ги поставуваат инспекторите на Управата за јавни приходи (УЈП) кога ги затвора дуќаните .

На лентите наместо „Затворено од УЈП“ пишуваше „Миле Ј.- направив упад во Прилеп“. Авторите на оваа опсада на прилепската чаршија, најверојатно биле инсписрирани од снимените разговори кои ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во кои се посочува министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски.

Неодамна регионални инспектори на УЈП буквално ја сардисаа прилепската чаршија и казнија најголем дел од дуќанџиите. И тогаш граѓаните се прашуваа кој стои зад таквите наредби и дали инспекторите се испраќаат наменски за да напишат казна по секоја цена. Револтот во прилепската чаршија беше огромен.

http://plusinfo.mk/vest/18386/prilepskata-carshija-oblepena-so-lenti-mile-jvo-prilep-napraviv-upad-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Мар 14 2015, 23:42

Teo напиша:Bombite predizvikuvaat i reakcii kaj gragjanite...

Прилепската чаршија облепена со ленти „Миле Ј.во Прилеп направив упад“

БОМБАТА - Page 22 Prilep4

Прилепската чаршија вечерва осамна со жолти ленти слични на оние кои ги поставуваат инспекторите на Управата за јавни приходи (УЈП) кога ги затвора дуќаните .

На лентите наместо „Затворено од УЈП“ пишуваше „Миле Ј.- направив упад во Прилеп“. Авторите на оваа опсада на прилепската чаршија, најверојатно биле инсписрирани од снимените разговори кои ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во кои се посочува министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски.

Неодамна регионални инспектори на УЈП буквално ја сардисаа прилепската чаршија и казнија најголем дел од дуќанџиите. И тогаш граѓаните се прашуваа кој стои зад таквите наредби и дали инспекторите се испраќаат наменски за да напишат казна по секоја цена. Револтот во прилепската чаршија беше огромен.

http://plusinfo.mk/vest/18386/prilepskata-carshija-oblepena-so-lenti-mile-jvo-prilep-napraviv-upad-
bravo dobra vest ...verojatno ova ke se odrazi na utreshnata tribina ,verojatno posetenosta ke bide daleku pod ochekuvanjata ....poleka narodot se budi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 23:43

Kje gi donesat so sila, zakani i uceni...Shitelite i kuririte kje lazhat za masovnosta...No toa nema da im pomogne...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Мар 14 2015, 23:44

kade ima sila nema pravda ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 23:52

Што и да прават, нема да имаат доволно луѓе за да остават впечаток. А лагите на шителите и куририте бргу ќе бидат разоткриени. Уценуваните од Грујошеску, кои ги вршеа валканите работи, сега имаат уште еден страв. Страв од падот на фамилијата, од доаѓањето на чесна власт во Македонија,и одговорноста која ќе ја сносат заради нивната сeрвилност и служење на режимот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Мар 14 2015, 23:56

i jas sakam da sum optimist ,no .......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 23:59

Работата е завршена. Партиските војници во обид да се извлечат самите себе, почнаа да откажуваат послушност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Нед Мар 15 2015, 00:05

eve pak ke se iskazam ko so nedoverba ..mnogu im se pushteni pipcite na ovie ....mnogu zakani i strav megu lugeto ....
dali mislish deka ke uspeeme vo ovaa "borba" i kako ?
gledaj sega ova utre shto ke bide ...kolku luge ke bidat vo salata Boris Trajkovski ?
gledaj cela mashinerija kako i shto raboti ,mislish ke gi pobedime

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 22 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот