Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07, 2015 1:04 am

batali go toa razmisluvanje! Toa e konstrukcija na ova dpmne! Imase i drugi na vlast, i Ljubco i tn ama ovakvo zlo ne se povtorue ne beri gajle!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Фед 07, 2015 1:09 am

Se nadevam deka e taka kalifu...Znaes, posle ova vlast, mislam deka najsigurna opcija e postojana no konstruktivna kritika...Sekogas da se ima na um deka vlasta proizleguva od narodot...I deka mu sluzi na narodot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07, 2015 1:13 am

More cinel ne cinel - menjaj na 4 godini i reshen problem!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Фед 07, 2015 1:18 am

Toa veke moze...Nikoj ne e nezamenliv...A i nema da se ufilmuvaat kako ovie...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Фед 07, 2015 8:58 pm

Почнува...Ова се првите упатства...

Часовникот отчукува

БОМБАТА - Page 2 Tiktak-final-source

Часовникот им отчукува, сè побрзо и побрзо!

Како што минува времето, мегафоните на власта ќе се обидат да го окупираат медиумскиот простор и да ја дефокусираат јавноста од она што се случува. Ќе се обидат да влегуваат во долги и дискусии релативизирајќи ги фактите и доказите.

Не можеме и не сакаме да ги спречиме да го кажат она што го мислат, но нема да бидеме дел од нивната игра и ќе ги потсетиме дека „Часовникот отчукува“!

-Доколку видите напис на некој од провладините пропагандистички медиуми НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО ДИСКУСИЈА, само коментирајте: #ТикТакТикТак;

-Доколку видите статус/твит на некој од познатите мегафони на власта НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО ДИСКУСИЈА, само коментирајте: #ТикТакТикТак;

-Доколку видите некој од познатите мегафони на власта како коментира на туѓи статуси/твитови НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО ДИСКУСИЈА, само коментирајте: #ТикТакТикТак.

Предолго нè плашеа, време е ние да ги плашиме нив!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07, 2015 9:30 pm

E ova mi se dopagja! TikTakTikTak...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 1:16 am

Hamad bim Khalifa напиша:E ova mi se dopagja! TikTakTikTak...
Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 12:39 pm

„Фокус“: Пет полициски агенти му откажаа верност на Груевски напиша:

Има докази за криминал, корупција, фалсификување избори, скандалозни разговори меѓу Јанкулоска, Ставрески и Груевски, тврди опозицијата Фокус 8 фев 2015, 11:15 Во екот на најавите за пуштање на „бомбата“ Фокус донесува ексклузивни детали. Имено, како што пишува неделеникот петмина припадници на безбедносните служби во МВР задолжени за следење на комуникациите му откажале послушност на врвот на полицијата. Тие сметале дека се претерало во следењето, и со загриженост за иднината на државата архивирале голем дел од прислушуваните комуникации кои стигнале до лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тие документи се дел од информативната „бомба“ на Заев, во која според опозицијата има докази за криминал, корупција, фалсификување избори, скандалозни разговори меѓу Јанкулоска, Ставрески и Груевски. Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус” напиша:
http://fokus.mk/petmina-prislushuvale-skandalozni-razgovori-k-e-izlezat-na-videlina/


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Фед 08, 2015 12:43 pm

Ке му откажат верност и многу други...Веднаш штом почне објавувањето...Тие што најмногу го бранат, први ке почнат да плукаат по него...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 12:46 pm

апсолутно романтично Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Нед Фед 08, 2015 12:59 pm

reiter напиша:апсолутно романтично Very Happy

i poveke od toa ...ama samo onoj branko janevski li kako se vikashe idiotot neznam ,samo on ke ostane da go brani ,onoj de od SDU ...moze i ljutkov da mu se prikluchi ko veren poddrzuvach

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 1:35 pm

размислував за овие петте пол.агенти што ги дале материјалите на заев.
Што мислете дали од патриотски побуди го сториле тоа,или за пари...или пак знаеле дека еден ден ќе се смени власта па и тие ќе бидат сменети со што заради неовластени деанија и злоупотребувајќи службени позиции можно да завршат во затвор?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 08, 2015 1:41 pm

reiter напиша:размислував за овие петте пол.агенти што ги дале материјалите на заев.
Што мислете дали од патриотски побуди го сториле тоа,или за пари...или пак знаеле дека еден ден ќе се смени власта па и тие ќе бидат сменети со што заради неовластени деанија и злоупотребувајќи службени позиции можно да завршат во затвор?
Po se izgleda ova vtorovo. Mada ne bi isklucil i element "sovest, cesnost, moral, oset, usul, sram, .......". Kolku i da zvucat demode vo deneano vreme, sepak ne se site napraveni od ist materijal, ili po narodski - ne se site izdrkani...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by меанџија Нед Фед 08, 2015 4:22 pm

Понеделник е денес??? Very Happy

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 4:44 pm

Овие петте полициски агенти сигурно имаат вметнато цела мрежа на полицајци кои си терала по налог на дпмне,по се изгледа ќе има многу предвремени престаноци на работен однос на вработени во МВР како и затвор.Тие што се огрешиле да работат спротивно начелата што налага службата а си траеле,терале и користеле добробит потешко и од сизиф ќе им биде.
Целиот систем е заразен и ќе мора ефективна дезинфекција и дератизација во МВР со крајно лоши исходи по истите прекршители кои ги повредиле полициските кодекси.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 4:47 pm

меанџија напиша:Понеделник е денес??? Very Happy
меанџија па нормално е да ги рипаш деновите....затворен во кујна компири лупиш и ОП ти рипнал денот Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by меанџија Нед Фед 08, 2015 4:56 pm

Понекогаш понеделник паѓа во недела.                                                                                
 (стара кинеска поговорка) Smile
ПС-Ебати меанџијата, јајце не знам да изљупам а не пак компири. Very Happy

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Нед Фед 08, 2015 5:26 pm

Сите сме во исчекување да видиме..што тоа ке се случи утре.........


Грујо отишол накја Виена , дали во еден правец ..или не не знам..Зоран Буревесник...пишал статуст дека ке има до вечер техничка влада.....

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Фед 08, 2015 5:41 pm

Shilegov, so poznatiot : dobar den....

ВИДЕО Шилегов: Почна капитулацијата на Груевски, тој е во паника!Почна капитулацијата на власта за погрешните политики на Никола Груевски и неколкумина околу него, со коишто го урнисаа државниот систем. Секој ден самата власт се враќа по чекор назад за сопствените потези што грчевито ги туркаше, газејќи и Устав и закон и став на општествената јавност, изјави на денешната прес-конференција, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

- Денеска власта прави уште еден чекор назад за само неколку дена. Истата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ којашто гласаше за измените на законот со којшто се воведуваат вртоглави придонеси за хонорарците, денеска ја спушта топката со повлекување на овие решенија. Пред само неколку дена Груевски ги замрзнаа казните за наставниците во т.н. проект екстерно тестирање. Потоа лично Груевски најави и одложување на државниот испит и на измените на Законот за високо образование, што на сила ги истурка во Парламентот. Друго прашање е со кое право Никола Груевски кој не е законодавна власт, сам одлучи за одложување на примена на закон, иако Собранието е тоа коешто носи закони - рече Шилегов.

Тој тврди дека денешното ново признание за направените грешки говори две работи: Дека Груевски е во паника и дека концептот на контрола и на политики на Груевски и на неговите неколкумина соработници се распаѓа“, изјави Шилегов.

http://plusinfo.mk/vest/14236/video-shilegov-pocna-kapitulacijata-na-gruevski-toj-e-vo-panika

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Фед 08, 2015 5:46 pm

Zlatko Origjanski do Ilija Dimovski...

(ВИДЕО) Ориѓански со нова песна го поздрави Илија Димовски: Пази бомба!

Во пресрет на објавувањето на „бомбите“ на опозицијата, Златко Ориѓански со нова бомбастична песна го поздрави Илија Димовски.

Истата веќе се споделува на Фејсбук со хаштагот ‪#‎ТикТакТикТак‬. Слушнете ја во продолжение.http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%93%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%80/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Фед 08, 2015 5:59 pm

defo напиша:Сите сме во исчекување да видиме..што тоа ке се случи утре.........


Грујо отишол накја Виена , дали во еден правец ..или не не знам..Зоран Буревесник...пишал статуст дека ке има до вечер техничка влада.....
др'жте лопова Very Happy
убаво јас напишав да се затворат границите за сите кои се замешани во ПУЧ ама изгледа некој му шепнал

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Фед 08, 2015 6:33 pm

меанџија напиша:Понекогаш понеделник паѓа во недела.                                                                                
 (стара кинеска поговорка) Smile
ПС-Ебати меанџијата, јајце не знам да изљупам а не пак компири. Very Happy

Ај сеа и ти...Немој така...Ако не ти иде љупење у меана, може у камбуза ке ти иде боље...БОМБАТА - Page 2 Happy-smiley17 БОМБАТА - Page 2 Happy-smiley17 БОМБАТА - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09, 2015 7:37 am

Чекаме да пукне бомбата!!!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири Пон Фед 09, 2015 1:21 pm

Комунистички србоман ке пука со бомби по антички србоман. Коjто и да "умре" во политички смисол е иста работа.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Фед 09, 2015 1:36 pm

Bombata mora da se objavi...Kolku pobrgu...Tolku podobro...

Сите на готовс во очекување на „бомбата“
СДСМ одлучи од денеска да ги објави доказите за нечесното работење на власта за кои тврди дека ги има.

БОМБАТА - Page 2 3EDE8F46-7298-4819-A804-E5FAEE44AFCF_w640_r1_s_cx0_cy9_cw0

Неколку месечно најавување на т.н. бомби на опозицијата од петокот навака ја доживува кулминацијата откако СДСМ одлучи од понеделник да ги објавува доказите за нечесното работење на власта за кои тврди дека ги има. Засега околу тоа за што има докази опозицијата само се шпекулира, но заострената ситуација меѓу политичките партии веќе силно го подели општеството, па за едни несомнено е дека Заев соработувал со странски служби и затоа се организираат како што велат за одбрана на татковината, а други се во очекување да ги видат криминалните афери на власта, за кои опозицијата тврди дека имала документи.

„Ние веќе 10 дена сме заложници на тоа што може да биде и како ќе реагира на тоа власта. Според мене, има општа мобилизација на двете страни, во секој случај очекувам бурна реакција, од едната страна да се промовира содржината, а од другата страна да се промовира нелегитимноста на процесот“, вели аналитичарот Алберт Муслиу.

Случајот со аферата „Пуч“ го следат контроверзии и реакции цела недела. Големи бранувања предизвика соопштението на јавното обвинителство во кое се наведуваше дека било неопходно да се нагласи дека објавувањето на материјали кои што може да станат предмет на натамошната кривична постапка е забрането и казниво со Закон. Тие предупредија да запре објавувањето и емитувањето на ваквите материјали.

Ова предизвика силни реакции од домашните новинарски организации, но и од странските амбасади. Реагираа американската и британската амбасада и претставници на Европската Унија. Амбасадата на САД со загриженост ја проследи изјавата од Канцеларијата на Јавното обвинителство дека “објавувањето на материјали кои може да станат предмет на натамошна кривична постапка е забрането и казниво со закон ”, се наведуваше во сооштението во кое се нагласи и дека слободните медиуми се столб на едно демократско општество и медиумите играат клучна улога во презентирањето на информации од јавен интерес, вклучувајќи и информации кои би можеле да укажуваат на злоупотреба на власт и да резултираат со кривични постапки против јавни личности.

Пред ваквото соопштение од јавното обвинителство на јутјуб и во дел медиуми беше објавена снимка на која се слуша како во кабинетот на премиерот лидерот на опозицијата Заев и Груевски разговараат за тоа кој му ги дал материјалите. Сето ова следеше откако минатата сабота премиерот на прес конференција соопшти дека Заев е осомничен во т.н. афера Пуч за две дела-шпионажа и насилство против претставници на највисоките државни органи. Претходно за истата афера беа осомничени поранешниот шеф на контраразузнавачите Зоран Верушевски, неговата сопруга и локален функционер од Струмица, а вчера беа приведени уште две лица, еден се уште вработен во МВР и еден поранешен вработен.

http://www.makdenes.org/content/article/26837460.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 2 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот