Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+12
tmoro
Sotir
корисТник
меанџија
Kalinda
Пат
Arhimed
Естир
defo
kiBik
трендафил
хан Ацо
16 posters

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мај 21 2015, 21:08

Nemoj da lazhesh...Zoshto togash tvojot pastir uporno trubi imeto ne go davame...Spored tebe, toa bi znachelo deka ne go davate BJRM...Ako za nego se pregovara...No, ne e taka Trendafile...Vie se obiduvate da go prodadete vekovnoto ime Makedonija...I ti toa dobro go znaesh...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Мај 21 2015, 21:32

Ајде сите бомбаши да кликнат на ЛИНКОТ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 09:29


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пет Мај 22 2015, 10:10

А кој тоа ги спрема, односно ги монтира материјалите?
Очекував и коментар во врска со протестите на загинатите терористи во Куманово. За кои нивните роднини и подржувачи бараат да бидат погребани со државни протести како херои. Зошто доколку биле платеници на македонската влада, како што тврдат непријателите на Македонија (и на овој форум) некој би барал косовски државни почести за нив?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 13:42

трендафил напиша:
А кој тоа ги спрема, односно ги монтира материјалите?
Очекував и коментар во врска со протестите на загинатите терористи во Куманово. За кои нивните роднини и подржувачи бараат да бидат погребани со државни протести како херои. Зошто доколку биле платеници на македонската влада, како што тврдат непријателите на Македонија (и на овој форум) некој би барал косовски државни почести за нив?

Zaginatite protestirat...Mrtvite glasaat...Mojata chudesna zemja...Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 14:51

Ах колку сме само умни и вицкасти...Човекот згрешил предлог, голема работа.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Arhimed Пет Мај 22 2015, 18:51

Заев најави нови материјали од идната недела.

На сајтот на Призма овде ги има досега објавените 33 бомби, комплет со транскрипти.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 19:08

I treba da pochnat so objavuvanje...Ako navistina sakaat da go ubedat narodot deka se na stranata na vistinata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 00:59

До крајот ќе бидат објавени сите бомби. Вистината за диктатурата ќе излезе на виделина.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Мај 25 2015, 09:49

EVE DA ZNAETE ZOŠTO AVIONOT IMAL ,,NASTAN,, BAŠ U CIRIH: напиша:
..Зоран Буревесник..фб профил

[img]БОМБАТА - Page 10 259v3iq[/img]

Od denes Švajcarija počnuva da objavuva nazivi na firmi i identitet na fizički lica, somnitelni za perenje pari, organiziran kriminal, steknat kapital od kriminal, i sl..... Sudot vo Švajcarija, za početok, PRED DA POČNE JAVNO DA OBJAVUVA IMINJA. im nudi šansa na zatajuvačite, peračite i kriminalcite, sami da si se kažat vo svojata zemja. SUDOT VO ŠVAJCARIJA VO TAKVA PRIGODA NUDI POMOŠ ZA POBLAGA KAZNA. Za teški prekršiteli takva šansa ne se nudi.... Vest na ova tema imate po ovoj link: http://web.de/…/schweiz-nennt-namen-moeglicher-deutscher-st… Spisok na firmi I inicijali od fizički lica koi imaat tajni smetki po Švajcarija, a parite im imaat somnitelno poteklo, imate ovde: https://www.admin.ch/…/de/federal-gazette/2015/index_19.html Onie koi krijat pari počnuvaat od sudski broj BBl 2015 3571 do BBl 2015 3585 ESTV - Eidgenössische Steuerverwaltung Eve zošto se "rasipal" avionot na BULUMENTATA baš vo Cirih. напиша:
http://web.de/magazine/wirtschaft/schweiz-nennt-namen-moeglicher-deutscher-steuerbetrueger-30663576

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 26 2015, 12:52

Да одговорам на прашањето зошто е проблем ако се смени БЈРМ. Затоа што тоа во моментов не е име, туку референца за употреба во ОН, која со наша премолчена дозвола ја користат и други. Но затоа повеќето земји го користат нашето име, а не референцата. Кога ќе се договори ново име, обврска што во наше име ја превзема СДСМ во време кога немаше опозиција во Собранието, тогаш тоа ќе биде име. Па ќе го користат многу земји кои сега ни се обраќаат како Република Македонија. Па затоа не е сеедно кое име ќе се користи. Обврскатѕа, да повторам, е наследена од порано, а договорена со т.н. Времена спогодба.
Малку со аклтуелните настани. Еден од убиените терористи во Куманово, Бег Ризај, е погребан со високи почести на гробиштата на хероите во Дечани. СО знамиња на Република Албанија. Не на Косово. Сигурно е дека косоварите не би закопувале со државни почести македонски платеници. Како што се обидуваат да представат тие што во секоја прилика сакаат да ја понижат Македонија. Па и по уништувањето на една од најопасните терористички групи на Балканот.

http://vesti.mk/read/news/5557641/2092803/pogreb-so-visoki-pochesti-za-vooruzhenata-grupa-od-kumanovo
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 26 2015, 16:18

Trendafile, ajde sega objasni zoshto, ako e taka, celo vreme lazheshe deka SDSM go prodale imeto...I nemoj da zaboravish da ni objasnish zoshto se kitish so tugji perduvi...Zatoa shto vo vremeto na SDSM nad 130 zemji ne priznaa pod ustavnoto ime...Otkoga e tvojot pastir na vlast, pod toa ime ne priznavaat samo diktatorskite rezhimi...Shto mora da rpiznaesh se malku...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Мај 26 2015, 16:20

I Trendo...So arno neka e...

„Бомбата“ утре ќе грми пред Влада

БОМБАТА - Page 10 DSC_0075(1)

„Бомбата“ утре ќе биде пред Влада, беше најавено денеска по лидерската средба, која заврши пред малку.

Според извори во раководството на опозицискиот СДСМ, по најавената пауза, ќе продолжи објавувањето на снимките од прислушуваните разговори од проектот „Вистината за Македонија“. Лидерот на СДСМ Зоран Заев и вети на јавноста дека ќе објави ги сите аудио материјали со кои располага и тоа ќе го направи, без разлика на процесот на разговори за решение на длабоката криза.

Необјавените разговори се однесуваат на случувањата поврзани со затворањето на телевизијата А1, убиството кај Смилковското езеро, но и полициските акции како Детонатор, Шпиoн.

Заев изјави дека пред почетокот на објавувањето, биле спремени 102 папки, односно „бомби“ со докази за криминал и злоупотреби, а пред големиот граѓански протест беа објавени 33. Дали ќе бидат објавени сите материјали, од СДСМ велат, зависи од тоа како ќе се одиваат настаните во земјава.

http://plusinfo.mk/vest/27220/bombata-utre-kje-grmi-pred-vlada-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 26 2015, 16:29

Trendo ic da ne se sekirash za utresnite bombi!
Ribarite bile utepani vo akcija po naredba na Goca i Sashe, bidejki ne lovele ribi tuku go kriele oruzjeto za komandanti Nato i druzinata-za krevanje vostanie vo Kumanovo po dve godini!
Ete se ti objasniv, za da ne se sakaldisuesh bez potreba!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Сре Мај 27 2015, 09:42

Тео напиша:
трендафил напиша:
А кој тоа ги спрема, односно ги монтира материјалите?
Очекував и коментар во врска со протестите на загинатите терористи во Куманово. За кои нивните роднини и подржувачи бараат да бидат погребани со државни протести како херои. Зошто доколку биле платеници на македонската влада, како што тврдат непријателите на Македонија (и на овој форум) некој би барал косовски државни почести за нив?

Zaginatite protestirat...Mrtvite glasaat...Mojata chudesna zemja...Makedonija...
Секогаш ли обрнуваш внимание на случајните грешки наместо на суштината на напишаното. Мислам дека на сите им е јасно дека се работи за лапсус кибордус, односно дека наместо на треба да стои за. Да продолжам и со тоа дека сите загинати терористи од Косово се погребани со почести. Подржани и од Рамуш Харадинај, кого Заев во СМС порака до Мендух Тачи, во желба да го привлече на страна на соросоидносдсмовските пучисти го спомнува како подржувач од странство. Дали на Косово би биле испратени со вакви почести платеници на македонскиот, според забеганите Македонци режим.
Иначе на погребот говоше и еден од веројатно противниците на актуелната власт, Хисни Шаќири кој според Плусинфо рекол: ( http://www.plusinfo.mk/vest/27254/i-hisni-shakjiri-govoreshe-na-pogrebot-vo-prishtina-(galerija) )
– Семејствата на загинатите треба да бидат горди на момчињата кои ги имале. Доаѓам од местото каде што се одржа битката на 9 мај. Нивната посветеност на решавање на националното прашање ги донесе на 9 мај во Куманово. Тие беа постојано во војна од 2001 година, барајќи решение за прашањето на Албанците. Нивните херојски дела во Куманово ги прават бесмртни. Длабоко сум убеден дека целиот свет никогаш нема да ги заборавиа борците од Куманово - истакнал во својот говор Шаќири.
Што би рекле, се работи за терористи кои сакале да окупираат дел од Македонија и да ја спојат со т.н. Голема Албанија. Што би рекле дека половина од тоа што го говорат Русите, дека некој сака дестабилизација и поделба на Македонија постои. И јасно е дека сите тие што говореа за наводна нарачка на настаните во Гошинце и Куманово или се лажговци или лекомислени кои многу лесно им веруваат на лажговци.

За крај, да се разбереме. Доколку во прислушкуваните разговори има докази за некаов криминал од било кого, сметам дека тој треба да одговара за стореното. Зборувам за докази. Не за индиции, односно дека личи дека има нешто. До сега такво нешто не слушнав. За разлика од снимката на која Заев бара 200 илјади евра поткуп, на пример. Сигурно е дека не би подржал убиство на деца. Но доколку некој си игра со такви обвиненија исто така би го казнил. СДСМ, да потсетам два пати го обвинуваше сегашниот брат Љубе за злосторства кои не се докажаа. За Љуботен и за Раштански Лозја. Па и лажните обвиненија веќе стануваат дел од фолклорот, односно обидите на СДСМ да дојде на власт. Какви што се наводните прислушкувања од страна на власта. СО потсетување дека Бранко беше попаметен од Заев, па објави само разговори на луѓе што не се во власта, па можеше да му се верува дека прислушкува власта. Сега на сите им е јасно дека власта е жртва на прислушкување. Не опозицијата.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 27 2015, 13:44

Trendo jas dodeka ne gi vidam tie 200te iljadi na masa pred Zaev - ic ne veruvam vo potkupot. Taka beshe i za brat Ljube - legnat so pistol u til i 100iljadarki do nego - OD JASNO POJASNO: "BRAT LJUBE E KRIMINALEC" ! Ovaka Zaev si raskazuval prikaski .....

Isto taka: dodeka ne go vidam mercedesot od 600te iljadi niz Skopskite ulici kako go vozi Grujco, a pozadi "malite" kako si igraat Nintendo na ekranite..... NISTO NE MU VERUEM NA ZAEV!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 27 2015, 19:00

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Сре Мај 27 2015, 19:46

Заев: Бомбата за случајот Смилковско ќе открие нова вистина напиша:
БОМБАТА - Page 10 Smilkovsko
Тие неправедно седат во затвор“, изјавил Зоран Заев за германскиот весник Ди Цајт. Денес Заев појаснува дека бил погрешно пренесен но останува на ставот дека бомбата за Смилковско езеро сепак ке открие нова вистина за случајот. напиша:
Роднините на убиените по ветувањето на заев дека ќе ја објави вистината за монтрум чекаат со секоја нова бомба да чујат детали кои можеби би дале нова светлина на случајот. За Телма зборуваа на денот на погибијата на нивните синови. Одговорт за смртта на момчињата го бараат во кодираните броеви во пресудата со која шестмина добија доживотни затворски казни, а еден беше ослободен. Овојпат по изјавата на Заев во германски весник решија да молчат. Велат дека го имаат во раце случајот, но додека лидерот на опозицијата не ја пушти бомбата нема да коментираат. Очекуваат Заев да го исполни ветувањето што им го дал на единствена средба која ја имале пред неколку месеци. Од државата бараат бараат да ја реализира екстрадицијата од Косово на директните извршители за да ја кажат вистината и да ги расчистат сите сомнежи за тоа кој се е вмешан во убиството. Кристина Мачкиќ напиша:
http://telma.com.mk/vesti/zaevobvinetite-vo-monstrum-se-nevini
Зошто уште тактизира Заев?Што чека,што не објави?Ако му е целта да го мачи и измачува грујо мислам дека постигна ефект и отвори правец како што вели Вистината за Македонија,но зошто уште ги мачи најблиските на убиените не ми е јасно.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 27 2015, 19:56

Reiter, te razbiram deka socuvstvuvas so najbliskite na ubienite. Vprocem kako i site nie. Ama bidi siguren deka Zaev ne gi ostavil ovie nekolku meseci tuku-taka. A nie ? Nie ke se strpime uste malku i bidi siguren deka Zaev vekje go potkacil grujo na stolce i omcata mu ja namaknal. Bombata za Smiljkovci ke bide samo kloca - vo stolceto!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Чет Мај 28 2015, 09:28

Да потсетам на првото ветување на Заев, дека по објавувањето на првите бомби владата ќе си замине за три дена. А поминаа повеќе од три месеци. Да потсетам и на едно друго ветување. На Глигоров, дека уставното име ќе ни се врати за два месеца. А поминаа повеќе од две децении.
Во секој случај серијалот „Бомба’ на Зоран Заев веќе има пристоен број на епизоди. Како турска серија. А изгледа дека ќе се приближи и кон бројот на епизоди на индијските серии. Нели се вели дека турските серии имаат тажен крај, а индиските никогаш немаат крај.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 28 2015, 11:32

Ako, ako trendo..... bombite ke potraat. Duri i po ostavkata na Grujo ....ke gi slushate, ushte dolgo, dolgo! I KE PATITE !!!! Tivko i poleka, ama dolgo......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Чет Мај 28 2015, 20:52

Кампот на СДСМ е пред владата. Не во владата. А и онака ќе се растури со почетокот на летните одмори за оваа сезона. Можеби ќе почне втора сезона од есен. И онака СДСМ за секоја есен најавува дека ќе биде жешка веќе со години, па претпоставувам дека ќе ја зачува традицијата и во оваа. Но до избори има 3 години. Доко9лку парламентарното мнозинство не одлучи поинаку. Иначе прашајте го вашиот лидер Агим Заевиќи каков е рејтингот на СДСМ на анкетите што се прават по нарачка на вашата партија. Па ќе ви биде јасна од каде му е нервозата.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 28 2015, 20:56

Trendo gledaj go guvernerot kako se rezili kaj Chom na Telma. Do sega dobro se drzeshe , sega vekje ne moze ni poluamaterski da odglumi..... se izdtka i na nas laici za ekonomija ne mu ide nisto logicno kazano...... BRUKA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 29 2015, 15:42

DAGAUUU.....! Grujooooo pazi bomba!!!
Ajde melnicari ne dremete, tuku vo 18 casot pred vlada - vo zhivo! Ke se smeeme za SK 2014 cirkuzot......izgleda ?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пет Мај 29 2015, 18:15

Hamad bim Khalifa напиша:DAGAUUU.....!  Grujooooo pazi bomba!!!
Ajde melnicari ne dremete, tuku vo 18 casot pred vlada - vo zhivo! Ke se smeeme za SK 2014 cirkuzot......izgleda ?!
во живо....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 10 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот