Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

Страна 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Мај 14, 2015 9:26 pm

Trendo, nikoj vishe ne vi veruva vo spinovite, i eftino reziranite filmovi. Samiot Ilce veleshance si gi stiska jajcata vo dzepovite od maka sto mora da se glupira pred javnost.
Sto mislish da imashe moznost nekoj novinar na najavata za kontraprotest od Todorov, da go prasha samo edno prashanje: G-dine ministre po smena na vlasta ke gi vratite 400.000 evra so iskopuvanje na bunarot ili ke se samozapalite na ploshtad?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Мај 14, 2015 9:30 pm

трендафил напиша:
Граѓаните на Струмица бараат оставка од Заев.


ako za LAZNO  barani 100 000 eura baraat ostavka graganite na strumica ,za vistinski ukradenite TESHKI MILIJARDI EVRA shto TREBA da pobaraat graganite ? treba da baraat izgleda da se linchuvaat tie LOPOVI shto gi ukrale tie TESHKI MILIJARDI EVRA ?..............ili mozebi ne ? a shto vikash ?
ova ko skechot od k-15  ,za tegla ajvar u zatvor ,za golema pljachka nikakva kazna !


Последната промена е направена од osa на Пет Мај 15, 2015 8:22 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Мај 14, 2015 9:37 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
Тео напиша:Aman bre kalifu...Do koga kje gi zakachaj jadnicive...БОМБАТА - Page 9 Smiley-laughing021

БОМБАТА - Page 9 315llit

Teo koga ke ja vidam slikava ... so kogo diskutirame na forumov, mi se ide kompjuterov da go izedam ... sose grafickata! Mad

Kalifu trpenie malku ...ovie i vakvi ne se samo tuka ....takov im e "profilot " na site ,kade i da odish ,na koe i da e mesto ,sekade ti se isti DISKUTANTITE ,od prv do posleden ,....
na kupche ke gi vidish i vo ponedelnik .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 11:10 am

Најава за нова бомба...

Денес „бомба“ 32 на СДСМ

БОМБАТА - Page 9 Sdsm-bomba-2

Опозициската СДСМ за денес најави објавување на нови аудио разговори.
Денешната „Бомба“ е 32 по ред.
„Запнала ‪#‎ВистинатаЗаМакедонија‬, пак сака да излегува …#32“, напиша Петре Шилегов на неговиот фејсбук профил.
Терминот најверојатно ќе биде како и досега, 14 или 14.30 ч.

http://faktor.mk/2015/05/15/denes-bomba-32-na-sdsm/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 12:25 pm

Se gi razbiram ova smrdenive: i LCD 19" ekrani i dobra psi oprema i "pelisterka" sokcinja i retard faci, ama rolnana toalet hartija na masa ne mi e jasno - za sto k.r ke im e???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пет Мај 15, 2015 2:42 pm

трендафил напиша:
Граѓаните на Струмица бараат оставка од Заев.
osa напиша:ako za LAZNO  barani 100 000 eura baraat ostavka graganite na strumica ,za vistinski ukradenite TESHKI MILIJARDI EVRA shto TREBA da pobaraat graganite ? treba da baraat izgleda da se linchuvaat tie LOPOVI shto gi ukrale tie TESHKI MILIJARDI EVRA ?..............ili mozebi ne ? a shto vikash ?
ova ko skechot od k-15  ,za tegla ajvar u zatvor ,za golema pljachka nikakva kazna !
Секој што згрешил треба да оди во затвор. Без разлика дали е дел од државна или локална власт. Кај Заев покрај 200те лилјади евра што ги побарува и спомнатите други коруптивни зделки за други плацови што се спомнуваат во само еден спот имаме и масовно прислушкување и размножување на така прибавените материјали. За Глобал веќе е амнестиран.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 3:13 pm

Trendo slushaj ja bombata No 32 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa otposle produzi da drobish za 200k jurona!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 4:10 pm

Бомба број 32...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 7:10 pm

I so sega? Puj pike nevazhi? http://a1on.mk/wordpress/archives/491198

Abe grujco, sega cela Makedonija da ti pobara, ce i dajsh..... ama pak da si ostanish Puemieu!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пет Мај 15, 2015 8:24 pm

Некој ке биде и тепан и е*бан вторник....осеќам

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:26 pm

Nekoj moze od Strazbur da go prepratat vo HAG.....osekjam! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пет Мај 15, 2015 8:34 pm

БОМБАТА - Page 9 Vmro-3

Музеј на жртвите од владеењето на ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:36 pm

Defo zgradava im e ko zatvorot na KGB u Moskva! (ka najdam slika)!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:37 pm

Eve ja: БОМБАТА - Page 9 9k=
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:45 pm

A i komunjarskovo logo neshto ne im se razlikue mnogo ???БОМБАТА - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcRmOq_qU9ycSjsjt9Gy6P3R6vjOJuMcWAnzcysBswA-BHsrXUn0 БОМБАТА - Page 9 2Q==
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пет Мај 15, 2015 8:53 pm

нема коментар

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Саб Мај 16, 2015 2:55 pm


Специјален поздрав за сите Мелничари......а најмногу за мојот стар пријател Воденичар Трендафил

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 4:07 pm

Бомба број 33...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Пат on Саб Мај 16, 2015 5:08 pm

Слушам за името било...

Многу е лицемерно од двете политички опции да се осудуваат едни со други взаемно, кога се знае дека и двете преговараат/преговарале, а инедна од опцииите нема никаков јасен став во врска со тоа. Разумен комромис, незагрозување на идентитетот, ти реков ми рече.

И кој е конечниот став на СДСМ во врска со името? Нема таков, празни прикаски.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Саб Мај 16, 2015 5:27 pm

Читам дека Миялков преговарал за името!!Сигурно министерот за надворешни работи водел операцията во Куманово!МК се повекье ми личи на приватна фирма.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 6:04 pm

Shto i e han Aco...Vo sopstvenost na pastirot i familijata...No naskoro kje go smenime toa...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 16, 2015 7:17 pm

Ku.ot ke go presecime, imeto ne go davame!
SECITE SI GO NEBANJATIIIIIIII !!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Саб Мај 16, 2015 7:23 pm

Пат напиша:Слушам за името било...

Многу е лицемерно од двете политички опции да се осудуваат едни со други взаемно, кога се знае дека и двете преговараат/преговарале, а инедна од опцииите нема никаков јасен став во врска со тоа. Разумен комромис, незагрозување на идентитетот, ти реков ми рече.

И кој е конечниот став на СДСМ во врска со името? Нема таков, празни прикаски.

лицемерно е.Само што играат со народот додека поединци си ги полнат џебовите со паролата името не го менуваме.По лицемерно е што оваа власт не дозволи отварање на проблемот пред народот и така се најде решение.Народот да реши.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 7:26 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Ku.ot ke go presecime, imeto ne go davame!
SECITE SI GO NEBANJATIIIIIIII !!!!

Chudo golemo...I onaka vo Idrizovo nema da im treba... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Чет Мај 21, 2015 12:52 pm

ВМРО никогаш нема ветено дека за навек ќе останеме БЈРМ. А се преговара за тоа име. Со опасност новото име да стане име за меѓународна употреба што ќе го прифатат сите.
Иначе да се вратам на случајот во Куманово. Вчера во Приштина имаше протести организирани од партијата на Рамуш Харадинај и на роднините на загинатите и уапсени терористи, кои тврдат дека тие се албански херои што се бореле за Голема Албанија и за правата на Албанците во Македонија. Кои ги загрозувале Груевски и Ахмети. Дали овие терористе се и херои на НАТО, ЕУ, СДСМ и Сорос? Затоа што се бореле против Македонија во време кога властра не е под нивна контрола?

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 9 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот