Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Јун 15, 2015 10:56 pm

Дефо
За твое добро прво ќе ти напиушам дека секој, па и секоја партија има право да се самоименува. Човек што наводно се бори за демократија не може да крши туѓи права, па најголемата партија во Македонија наместо со името ВМРО-ДПМНЕ да ја нарекува со друго. Како можам да верувам на некој што така се однесува, дека се бори за демократија. Тука не мислам на тебе лично, туку повеќе на партијата што ја подржуваш.
Разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е во исполнување на ветеното пред избори. И во овој случај. Во 2006 ВМРО не коалицираше со ДУИ, а пред изборите во 2008 година беше ветено дека ќе се коалицра со партијата на Албанците што ќе добие повеќе гласови. Наведи ми ги паметните луѓе од ДУИ, па можеби ќе ме убедиш да гласам за оваа партија во иднина, ако навистина е така. Како Кољо Дијаманто. Бидејќи од Ахмети тешко е да се видат другите.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пон Јун 15, 2015 11:52 pm

трендафил напиша:Дефо
За твое добро прво ќе ти напиушам дека секој, па и секоја партија има право да се самоименува. Човек што наводно се бори за демократија не може да крши туѓи права, па најголемата партија во Македонија наместо со името ВМРО-ДПМНЕ да ја нарекува со друго. Како можам да верувам на некој што така се однесува, дека се бори за демократија. Тука не мислам на тебе лично, туку повеќе на партијата што ја подржуваш.
Разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е во исполнување на ветеното пред избори. И во овој случај. Во 2006 ВМРО не коалицираше со ДУИ, а пред изборите во 2008 година беше ветено дека ќе се коалицра со партијата на Албанците што ќе добие повеќе гласови. Наведи ми ги паметните луѓе од ДУИ, па можеби ќе ме убедиш да гласам за оваа партија во иднина, ако навистина е така. Како Кољо Дијаманто. Бидејќи од Ахмети тешко е да се видат другите.

1.Ермира Мехмети-Ермира Мехмети рокерка во облека на политичарка -мометално на некој престижен факултет во УСА на докторат. Купи Фокус од петокот неделникот, ако некеш да го купиш пиши ми порака во пп каде да ти го пратам со такси на моја сметка, имаше Ермира добро интервју со добри поенти
2.Теута Арифи
2.Образование:
Дипломиран филолог - на 4 Јули 1991 на Универзитетот во Приштина (Косово);
Магистар по филолошки науки - 15 декември 1995 на Универзитетот "Свети Кирил и Методиј", Скопје (Република Македонија);
Доктор по филолошки науки, докторска дисертација на тема: Жената во албанските традиционални правни норми и албанската литература од почетокот до крајот на ХХ век, Универзитет "Свети Кирил и Методиј", Скопје (Република Македонија);
Стипендист на Институтот за женско лидерство, Санта фе, Њу Мексико, САД (јануари-ноември 1992).
Стипендист-истражувач на Институтот CORE за студии за ОБСЕ при Универзтитетот во Хамбург (1999-2011) - Резултат на престојот е студијата: “Ефективноста на режимот за малцинства на ОБСЕ - случајот на Албанците во Македонија).


Дисертирала и Магистрирала на универзитетот „Св.Кирил и Методиј “ во Скопје...........

И многу други што сум ги запознал луѓе кои не се во високите ешалони на ДУИ, меѓутоа имаат ставови и сфаќања кои се разликуваат од мислењето на тендерската банда.


За црвеното, рачунај дека јас сум човек кој е должен на други луѓе но не и на некоја партија, така да јас немам проблем да гласам како сакам т.е по сопствено убедување, можда би гласал и за ВМРО (значи прави разлика, кога зборувам за ДПМНЕ мислам на овие сегашниве полтрони на власт и нивните подржувачи, а кога пишувам ВМРО, мислам на луѓе со достоинство, умствен капацитет, знаење). За портокаловото пази да не паднеш од висина на своето его, на висина на твоето IQ може да биде фатално за тебе.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Јун 16, 2015 3:48 pm

Бомба број 38.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 16, 2015 4:47 pm

пукна и 38-та бомба...од сето кажано несфатливо е колку нашиот боксер,патриот,вмро-вец итн,како коленичи и вели на Аљи..незнам што да правам?кажи што да правам...ПУ..Срам за МАКЕДОНИЈА...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Јун 16, 2015 6:24 pm

Не е само срам, туку и предавство на државните интереси. Наредните бомби ќе го откријат тоа. Грујошеску треба да биде осуден како предавник на македонските национални интереси.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Сре Јун 17, 2015 10:34 am

Тоа што некои работи власта сака да ги направи без поголеми потреси не е срам, туку доблест. Разликата е огромна ако се споредат настаните во Кондово, кога СДСМ беше носечка партија во власта со Бродец или Куманово. Кога терористичките банди се разбиени. Останува за разбивање уште една банда. Соросовата.
Не знам иначе дали е точно тоа дека Заев потпишал дека нема да објавува бомби додека траат преговорите. Ако е така веројатно сака борба. Која сигурно ќе ја загуби. Иначе и во оваа бомба слушнавме глупости кои немаат врска со уводот на Заев.
Иначе сигурно е дека Ермира Махмети или Теута Арифи, доколку се блиски до САД, во време кога таму е претседател Обама, односно некој од Демократската партија која е под влијание на грчкото лоби, да бидат против Македонија и ВМРО-ДПМНЕ. Што се однесува до фашистичките погледи дека секој што не е за нас, за СДСМ, е глупав, односно дека глупаво е мнозинството население и според признанието на Заев за рејтинзите на партиите на неговата Алсат-М телевизија, не би сакал многу да дискутирам, освен дека треба да се трудиме да не се користи ваков и било каков друг вид на говор на омраза на форумов. Иначе признавам дека сум висок 181 сантиметар, а имам нешто понизок од тоа IQ. Што се однесува до името на ВМРО-ДПМНЕ, секој може да има сопствено мислење во врска со тоа и може да дискутира, но треба да се користи името на партијата. Не друго или дел од името. Доколку некој не е под грчко влијание. Но од партија која масовно ги крши човековите права, односно која масовно прислушкува и кога е во опозиција, не можам да очекувам почитување на било кое човеково право. Можам само да се потрудам во рамките на моите можности, со својот глас на изборите, да не стане власт.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Јун 17, 2015 1:11 pm

Ermira Mehmeti odenjeto na CIA kursevi go maskirala so kobajagi "dousovrshuvanje - t.e. doktoriranje. Inaku, sto koj k.r barala vo Amerika koga mozhela i tuka polesno da si stane doktor, eve kako na primer Dr. Latas !?!?! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Чет Јун 18, 2015 10:49 am

Колку што гледам во биографијата на Ермира Мехмети таа е докторант на запад. Во Албанија. На Универзитетот во Тирана.

http://www.sobranie.mk/demokratska-unija-za-integracija-ns_article-ermira-mehmeti-11.nspx

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Чет Јун 18, 2015 8:01 pm

трендафил напиша:Колку што гледам во биографијата на Ермира Мехмети таа е докторант на запад. Во Албанија. На Универзитетот во Тирана.

http://www.sobranie.mk/demokratska-unija-za-integracija-ns_article-ermira-mehmeti-11.nspx

Да амам моментално е во САД...како и да е девојката (жената) е пообразована и попаметна од мал милион ДПМНЕ-овци.........Кога ќе ми текне на овие два лика :
БОМБАТА - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcTYT7NfK6ToFmW8VGhg9Y85hwk35JHeoBzVb2Wpn2FaqDTFUsPv4jbgzwmI


а па на овој да не прам муабет
БОМБАТА - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcSNka8Xn_bAayAMTN8RT02YOyWW9fAqi9r1BnsgZo0cWEleDHCpJGPGPZn7

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Чет Јун 18, 2015 9:22 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Колку што гледам во биографијата на Ермира Мехмети таа е докторант на запад. Во Албанија. На Универзитетот во Тирана.

http://www.sobranie.mk/demokratska-unija-za-integracija-ns_article-ermira-mehmeti-11.nspx

Да амам моментално е во САД...како и да е девојката (жената) е пообразована и попаметна од мал милион ДПМНЕ-овци.........Кога ќе ми текне на овие два лика :
БОМБАТА - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcTYT7NfK6ToFmW8VGhg9Y85hwk35JHeoBzVb2Wpn2FaqDTFUsPv4jbgzwmI


а па на овој да не прам муабет
БОМБАТА - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcSNka8Xn_bAayAMTN8RT02YOyWW9fAqi9r1BnsgZo0cWEleDHCpJGPGPZn7


Вториов бил мозокот на сите лажирани избори.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Јун 18, 2015 9:25 pm

Vtoriov zaedno so Mile mi tekna i Goca brk se glavnite LEGENI za laziranje bez trunka mozok! Istite legeni ke se koristat vo Idrizbeg za vrshenje nuzda!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Пет Јун 19, 2015 12:44 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Vtoriov zaedno so Mile mi tekna i Goca brk se glavnite LEGENI za laziranje bez trunka mozok! Istite legeni ke se koristat vo Idrizbeg za vrshenje nuzda!

Мислам дека Љупчо Георгиевски Бубе го издаде на на ТВ ,а Бубе понекогаш ја кажуват вистината.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2015 1:59 pm

Ајде да го пофалам Заев дека вчера на 24 вести го имаше првото интервју на кое не опна голема глупост.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Јун 19, 2015 3:02 pm

Taka be Trendo, taka treba. I falbi da frlate malku, ne samo Zajko vaka, zajko onaka!
Na zalost ja se uste nemozam da go pofalam niti Grujco niti Horhe za takvo neshto! Od glupost vo poglupost, od golema vo pogolema! Ene uste mi zvoni vo usite grakanjeto na grujo "IZBOUI NEMA DO 2018, PA NEMA!" a od pred nekoj den se RAZGALAMIL : "AJDE NA IZBOUI, PA AJDE!" . Krajno vreme e da si isnstalira i doma od toa skrienite kameri pa da gleda malku i Borkica sto se mu mesha vo mandzata !!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Јун 25, 2015 7:28 pm

ќе има ли нова бомба?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Чет Јун 25, 2015 9:00 pm

А зошто се плаши СДСМ од избори веднаш откако ќе се постават и сега правилата што ги бара. Како што и на последните избори гласавме по ваш терк. Дури и со недели по изборите шетавме со прешкртани нокти затоа што вие така сакавте. Секаде во светот власта оди на избори како власт, а опозицијата како опозиција. Власта има предност пред опозицијата само ако ги исполнила ветувањата дадени пред изборите. АКо ветила на пример вработување по еден од секое семејство, а отпуштала нормално е да ги загуби изборите. А ако ветила споменици, странски инвестиции, патишта, пруги, нови училишта и друго и тоа го исполни нормално е да ги добие изборите. Уште ако имаме опозиција што како опозиција врши масовно кршење на човековите права, односно масовно прислушкување и стотици милиони од Сорос нема да ви помогнат. Пак ќе прашам зошто не го спомнувате извештајот на делот од межународната банда на Џорџ Сорос во кој Македонија се обвинува за наводнонасилство врз демонстрантите на 5 мај. Иако сите видовме дека беше обратно. Демонстрантите се обидуваа да убијат или осакатат полицајци. Се разбира не сите, туку дел од нив.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Јун 25, 2015 11:59 pm

трендафил напиша:А зошто се плаши СДСМ од избори веднаш откако ќе се постават и сега правилата што ги бара. Како што и на последните избори гласавме по ваш терк. Дури и со недели по изборите шетавме со прешкртани нокти затоа што вие така сакавте. Секаде во светот власта оди на избори како власт, а опозицијата како опозиција. Власта има предност пред опозицијата само ако ги исполнила ветувањата дадени пред изборите. АКо ветила на пример вработување по еден од секое семејство, а отпуштала нормално е да ги загуби изборите. А ако ветила споменици, странски инвестиции, патишта, пруги, нови училишта и друго и тоа го исполни нормално е да ги добие изборите. Уште ако имаме опозиција што како опозиција врши масовно кршење на човековите права, односно масовно прислушкување и стотици милиони од Сорос нема да ви помогнат. Пак ќе прашам зошто не го спомнувате извештајот на делот од межународната банда на Џорџ Сорос во кој Македонија се обвинува за наводнонасилство врз демонстрантите на 5 мај. Иако сите видовме дека беше обратно. Демонстрантите се обидуваа да убијат или осакатат полицајци. Се разбира не сите, туку дел од нив.

eh shto si mi simpatichen bre Trendo ! a bash bi sakala da znam kako i jas da dojdam do nekoj denar .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пет Јун 26, 2015 10:30 am

Не сум јас виновен што СДСМ на последните избори победи со измамата дека ќе вработи по еден од секое семејство, а во Македонија има повеќе од половина милион семејства, а мандатот го заврши со зголемена невработеност, односно помалку вработени. А ВМРО-ДПМНЕ исполнува најголем дел од ветеното. Затоа и не водиме дискусија окулу спроведувањето на изборната програма на власта, туку за наметнати проблеми од страна на СДСМ и соросоидната банда.
А ако сакаш да дојдеш до некој денар, побарај од Милчин долари, мислам дека според однесувањето на форумов веројатно ги заслужуваш, и оди со нив во менувачница.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Јун 26, 2015 10:56 am

трендафил напиша:А ВМРО-ДПМНЕ исполнува најголем дел од ветеното.

Eve del od ona shto go ispolnuvate trendo...Vo sklop na fashizmot koj go vovedovte vo Makedonija...

Клуч на врата за 28 полициски станици. Ова го побара Народниот правобранител кој во својот извештај вели дека од 38 полициски станици, само 10 ги исполнуваат условите за работа. Појава која особено загрижува, како што изјави Мемети е приведувањето на деца на возраст до 14 години, што е спротивно на Законот за правда на децата.

- Се приведуваат деца на улица како и деца згрижени во јавни установи кои се водат за исчезнати под 14 години од страна на полициската единица „АЛФИ“. Стравот за пријавување тортура и нехумано постапување од страна на полицијата се уште има, што доведува до неказнивост  и охрабрување на сторителите, вели Иџет Мемети – Народен правобранител.

Националниот превентивен механизам при Народниот правобранител на РМ, затекол ситуација кога "алфите" привеле и донеле во станица деца на возраст од 10 и 11 години.

А што се однесува до состојбата во полициските станици во Македонија, таа, рече Мемети, е катастрофална.


"Ги прашувам судиите дали знаат каде ги праќаат децата? Во една пригода реков дека ВП дом 'Тетово' станува пункт каде се создаваат идни криминалци. И, навистина, деца што сме ги виделе таму на воспитна мерка, по извесно време ги среќаваме во затворите", аргументираше Мемети дека во Домот нема ни образование ни услови за ресоцијализација на децата кои извршиле полесен криминал ниту, пак, третман на државата кон овие малолетни лица.
Кривични пријави Народниот правобранител поднел против двајца полицајци кои во едно скопско училиште удриле дете. Мемети рече дека не знае што барале полицајците во училиште, законски не е дозволено да бидат таму. Откако била поднесена кривична пријава против полицајците, таткото информирал дека му се врши притисок да ја смени изјавата. Ова е една од појавите која најмногу го загрижува Народниот правобранител бидејќи, вели, станува честа појава, особено во затворските институции, па видливата тортура врз затворениците, телесните повреди од службените лица остануваат неказнети или воопшто непријавени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Јун 26, 2015 11:38 am

Anketata za bombite go pokazhuva raspolozhenieto na makedonskiot narod...

Анкета: Најголемиот дел од граѓаните веруваат дека „бомбите“ се вистинити и дека снимала УБК!

52,1% од испитаниците сметаат дека содржината во снимките е вистинита, додека 19,3% сметаат дека содржината е монтирана, сечена и прелепувана.

41,1% од испитаниците сметаат дека снимките се направени од македонската тајна полиција, а 23,2% дека тие се направени од странски служби.

52,3% сметаат дека при решавање на политичката криза најважна е содржината на разговорите, а 21,7% сметаат дека најважно е кој ги создал снимките.

62,1% од испитаниците сметаат дека Европската Унија треба да игра сериозна улога во разрешување на моменталната политичка и институционална криза во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Јун 26, 2015 11:45 am

Nekoj nikako da razbere deka poradi lazgata so vraboten eden clen od semejstvo SDSM dobi ama i izgubi na slednite izbori! Ovie lazgovcive IZLAZAA milion pati povekje i uste ne prestanuvaat.....ama vlast ne im se pusta!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пет Јун 26, 2015 2:15 pm

Станиците што наводно треба да се затворат, постојат многу пред доаѓањето на актуелната власт. Тогаш никој не бараше нивно затварање.
Што се однесува до анкетата на Македонскиот центар за европско образование, не знам каква врска има објавувањето на прислушкуваните разговори со образованието, но јасно е дека се работи за платеници на Сорос. И не ми се познати како рејтинг агенција. Во секој случај ќе видиме во април идната година какво е расположението на граѓаните, односно колкав е квалитетот на анкетава. А истото ќе го видиме и на судењето на претседателот на комисијата на СДСМ за безбедност и неговите соработници.
Власта ќе си замине кога така ќе реши народот. Кој можеше и да им прости на СДСМовците ако вработувањето по еден од семејство им беше единствената измама. Ако вработеа по еден на сто семејства на пример.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Јун 26, 2015 6:24 pm

Станиците постојат Трендафиле, но вие ги доведовте до таква состојба. Всушност, целата држава ја доведовте до очајна состојба, благодарение на криминалот со кој ја опљачкавте. И престани со небулози. Каде ти гледаш дека е мерен некаков рејтинг во анкетата? А инаку, народот веќе реши. Твојот пастир и неговата фамилија, заедно со терористичкото крило веќе се минато.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пон Јун 29, 2015 11:35 pm

"Иако нам добро ни се познати имињата се додека опозицијата не го објави Смиљковско езеро-Монструм ние нема да објавуваме имиња од проста причина што за комплетната приказна немаме релевантни докази за на суд.  Оваа теорија зошто се случил Монструм на Смиљковци ни е инфо од наш добар пријател од ВМРО-ДПМНЕ кој е таму на добро платена позиција и нормално е дека си пази газот. До сега од тој извор добивме десетина информации и дешавки кои се покажаа како апсолутно точни, дел од тие ние како медиум не ги објавивме за да не и наштетиме на опозицијата со некое инфо заради преуранетост. На пример знаевме за средбите на Заев и Груевски во Владата во кои нели го снимаа опозицискиот лидер во септември-октомври и известивме некои пријатели кои не излажаа и рекоа не бе нема врска какви среќавања, ама после испадна точно. Нејсе и ова инфо ни е се надеваме точно и во кратки црти ќе ви го објасниме:  Деновите пред крвавиот великден 2012 година ќерка на познат македонски функционер инаку регистрирана зависничка била на забава со пријателки во позната скопска дискотека, таму за нивна несреќа биле и децата кои утредента или некој ден после тоа ги оставија животите. Девојката била хај тие биле пијани, сакале да играат со неа, сакале и нешто повеќе ама секако обезбедувањето го расчистило теренот и девојката безбедно си заминала дома со пријателките. Ама таа позната скопска шмизла има дечко познат дилер на дрога од Арачиново кој кога дознал што се случило и кои биле децата решил да се одмазди, крваво да се одмазди.  Веднаш по крвавиот пир девојката е испратена во Белград на лечење и таму да живее, ама не била мирна и таму е регистрирана како зависничка. Во тоа функционерско семејство не е таа единствениот предизвикувач на несреќи, гранични и сообраќајни. Зошто власта овој криминален настан го искористила како меѓунационален пред великиот христијански празник и дали тој наметнат национализам им донесе победа на изборите не знаеме или едноставно сакаме опозицијата да објави за да се расчистат облаците над овој настан. Кој од банален заврши во крвав, најкрвав настан во Македонија."
Извор на веста


Подвлеченото со црвено, сетете се на Фросина девојчето згазено на Партизинска

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 30, 2015 2:04 pm

defo напиша:
"Иако нам добро ни се познати имињата се додека опозицијата не го објави Смиљковско езеро-Монструм ние нема да објавуваме имиња од проста причина што за комплетната приказна немаме релевантни докази за на суд.  Оваа теорија зошто се случил Монструм на Смиљковци ни е инфо од наш добар пријател од ВМРО-ДПМНЕ кој е таму на добро платена позиција и нормално е дека си пази газот. До сега од тој извор добивме десетина информации и дешавки кои се покажаа како апсолутно точни, дел од тие ние како медиум не ги објавивме за да не и наштетиме на опозицијата со некое инфо заради преуранетост. На пример знаевме за средбите на Заев и Груевски во Владата во кои нели го снимаа опозицискиот лидер во септември-октомври и известивме некои пријатели кои не излажаа и рекоа не бе нема врска какви среќавања, ама после испадна точно. Нејсе и ова инфо ни е се надеваме точно и во кратки црти ќе ви го објасниме:  Деновите пред крвавиот великден 2012 година ќерка на познат македонски функционер инаку регистрирана зависничка била на забава со пријателки во позната скопска дискотека, таму за нивна несреќа биле и децата кои утредента или некој ден после тоа ги оставија животите. Девојката била хај тие биле пијани, сакале да играат со неа, сакале и нешто повеќе ама секако обезбедувањето го расчистило теренот и девојката безбедно си заминала дома со пријателките. Ама таа позната скопска шмизла има дечко познат дилер на дрога од Арачиново кој кога дознал што се случило и кои биле децата решил да се одмазди, крваво да се одмазди.  Веднаш по крвавиот пир девојката е испратена во Белград на лечење и таму да живее, ама не била мирна и таму е регистрирана како зависничка. Во тоа функционерско семејство не е таа единствениот предизвикувач на несреќи, гранични и сообраќајни. Зошто власта овој криминален настан го искористила како меѓунационален пред великиот христијански празник и дали тој наметнат национализам им донесе победа на изборите не знаеме или едноставно сакаме опозицијата да објави за да се расчистат облаците над овој настан. Кој од банален заврши во крвав, најкрвав настан во Македонија."
Извор на веста


Подвлеченото со црвено, сетете се на Фросина девојчето згазено на Партизинска

даден е правецот но јас неможам да се присетам за кој се работи...напишете за кој се однесува или во пп пратете ми...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 14 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот