Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OD TVITER

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 12:52 pm

Dimko
@ddimkooooo
Бара пари за операција
*донира 500.000 Евра за КК Работнички


12:08 PM - Dec 20, 2017

OD TVITER - Page 3 DRfDuZsX4AAgyIl
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 12:54 pm

OD TVITER - Page 3 25487527_1663359947060437_6268973679567955243_o
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 12:55 pm

Girl With Mousy Hair
@kalakurnica
ВО ТИШИНАТА

Ако носиш нешто неизречено,
нешто што те притиска и пече,
закопај го во длабока тишина -
тишината сама ќе го рече.

#НаДенешенДен е роден Ацо Шопов, писател и академик


9:30 AM - Dec 20, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 12:56 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Со вмровците беше поинтересно: Сорос не напаѓаше, ни се населуваа мигранти, 5000 евра казна плаќавме за тие што не знаат Албански, на граница чекаа 3000 УЧКи, странски служби не прислушкуваа, платформи и договори од сите држави.....секој ден циркузи имаше

9:11 AM - Dec 20, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 1:01 pm

Сплинтер
@sinisa_goliOtok
СДСМ опозиција: Администрацијата мора да се преполови! Тоа е аждер кој го цица буџетот! Исполнета е со паразити кои не работат ништо!
СДСМ власт: Нема да се намали администрацијата.
Ние: беееее беееееее бееееее


10:49 PM - Dec 19, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 1:02 pm

Мр Моџо Килингтон
@mojokilington
Лесно е ВМРО да блокираат граница. Нека ја поминат да видам.

9:58 PM - Dec 19, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 1:02 pm


Borjan Jovanovski
@BorjanJovanovsk
Хорхе не мораше да тепа пат до Бразил за да троп глупости и тука може..ние бар си го знаеме

9:59 PM - Dec 19, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 20, 2017 1:03 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Ама вмровциве циркузи станале. Милошовски, Димовски, Вељановски...протестираат дека партијата им е недемократска, сега Мицковски ќе им направи контра-протест дека е демократска, а Вилипче у гужвава како и секогаш ќе му дадат директорско место.
Ако не па да го вратат Љубчо!


8:41 PM - Dec 19, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 21, 2017 4:44 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Во 2016-та Република Чешка го смени своето име во Чехија, од многу банална причина - им било долго и спортските копмании не можеле да го напишат името, па насекаде сега фигурираат како Чехија.
Замислете, ниеден Чешки вмровец не се бламираше и паѓаше во трансови по улици


3:06 PM - Dec 21, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 21, 2017 4:47 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Какви ликови сме извадиле последниве 27 години во гејм оф тронс нема такви:
Тодор Петров, Влахов Мицов, Пандов, Јанко, Дардан Венетски, Миленко, Латас, Рашковски, Бонева, Муковски, Бајрам, Филип Петровски, Ефтов, Каракамишева, Шанац, Сотир Костов, Горан Петревски, Бетмен.....


10:50 AM - Dec 21, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:08 pm

Др Арсланагић
@ArslaJeMeniBog
Ај провинција што дошла у Скопје и што уште тера дјалектен локал патриотизам, ај некако. Ама пензионираниве старешини срби и хрвати од ЈНА што и после 40 годиниуш “не научија македонски”, со нив што?!

11:00 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:09 pm

i999y
@i999y
Пеери дајте му канцеларија у суд на Ж доста ќенде менде го шетате секој ден

10:26 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:09 pm

Ѓурѓа
@pilula12
Партијата ги собра милионите, ти си во притвор заради партијата, а таа за тебе собра 1300 денари помош. Каква порака човече!

9:33 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:10 pm


Baze Lazevski
@BazeLazevski
ЕКСИКО Е НА САШО МИЈАЛКОВ !!!

OD TVITER - Page 3 DSCZs7PW4AANISI

8:51 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:12 pm

Chlamydia
@Schiffer_PG14
На волку донации и апели се прашувам зошто се' уште плаќаме даноци. И онака не одлучуваме каде се трошат државните пари.

8:18 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:12 pm


Bisera
@zamislena
го гледав видеото за новата зграда на чифлиганец. и заклучив дека за овие 26 години сме достигнале царување на мафијата како онаа на сицилија, класни разлики како оние во бангладеш, и горка тага како онаа на бедата во централна африка.

8:32 AM - Dec 27, 2017
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:14 pm


Имам девојка@seirdotmk1h
.@VladaMK Колку луѓе треба да умрат пред да прогласите вонредна состојба? 500? 1000? 5000? Која бројка ќе ве задоволи?
7RETWEETS7FAVORITES·Details
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:15 pm


Brave_heart@qbraveheartq1h
Доста беше дефокусирање со Ж, Хорхе, Х. Проблемот веќе не е таму. Имаме нов проблем, се вика животот не дојде!
@SDSMakedonija да се вратите во реалноста и да ја оправите државава.Почнете прво од своите редови да ги смените вмровските функционери, па надолу дувлата во институциите

2RETWEETS5FAVORITES·Details
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:36 am


Алчинов@dalcinov1h
#ЖМРО е единствената опозиција која како услов да се врати на работното место во законодавната власт бара извршната власт да се меша во работата на судската власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:38 am


Ненад@dete_od_beton2h
Јавен транспорт е цивилизациска придобивка.
Но,во транзициски градови како Скопје,ако се возиш со автобус е симбол на неуспех и сиромаштија.Едноставно-срамота е.Матрицата кај пост-социјалистичките народи е да ‘уживаат’ во придобивките на капитализмот,како што е кола (чак и стара)
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:42 am

OD TVITER - Page 3 Firesh15
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:43 am

Rubin Jovanoski@rubinbt11h
БРЕЈКИНГ ЊУЗ: владата ги активира итните мерки за загадувањето.
Од утре бесплатни автобуси!

*никој не се откажува од колата, ние шо си се со автобус си продолжуваме, само сега пензионери се возат секој ден бесплатно наместо 2 пати неделно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:45 am


McCoy@bavarecot3h
Фирoмецoт знaе дa јaде гoмнa пo сoцијaлни мрежи зa зaгaденoстa, дa пљукa пo влaдaтa кaкo не превземa ништo a при првaтa меркa им дaвaaт бесплaтен превoз вo јсп и пaк oдaт сo кoлa.
И зaгaден вoздух мнoгу ви е штo дишете!
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:46 am


Виктор Стевич@viktorstevich23h
А кој да биде по владините одбори, ако не Васиљ? Некој што седел дома и политика не го интересирало? Ај па ако не Бетмен Велит да го стават по одборите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:50 am


Man@goran_man2h
Колку градоначалници денес дојдоа со бус? Коце кога воведе бесплатен превоз ради загадувањето го користеше. Добро шоферот негов дојде со кола, ама барем он се качи во бус. Овие денес камо!?
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 3 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот