Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TEMA ZA SE

+15
zozoti
Zhane
cvetka
TRAJCHE
Luxor
Dino
misterija
OPOZICIONER
SHARENI
Delta
Nebula
Bosonoga
osa
Flora
Albatros
19 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

TEMA ZA SE Empty TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Вто Окт 23 2018, 18:29

Ponezen pol m? I pocuvstvitelen? Evil or Very Mad

ЛАВИЦА УБИ ЛАВ ВО ЗООЛОШКА ПО 8 ГОДИНИ ЗАЕДНИЧКИ ЖИВОТ
23/10/2018 17:37

Зоолошката градина во Индијанаполис се обидува да открие зошто лавицата Зури го нападна и уби лавот Ниак по 8 години заеднички живот. 12-годишната лавица го нападнала 10-годишнишниот Ниак вчера, пред отворањето за посетители.

Заедно живееле 8 години и имале три младенчиња. Ниак е позајмен од зоолошката градина во Сан Диего. Вработените навеле дека слушнале силна бука од просторот за лавови и иако се обиделе да ги раздвојат, Зури со забите го држела лавот сè додека тој не престанал да се движи.

Аутопсијата покажала дека умрел од давење по повреда на вратот. Инаку, претходно животните не покажале агресија или конфликти, ниту меѓусебна нетрпеливост.

Според експертите, вистинска реткост е една лавица да го убие таткото на нејзините младенчиња, пишува BBC.

https://lokalno.mk/lavitsa-ubi-lav-vo-zooloshka-po-8-godini-zaednichki-zhivot/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora Вто Окт 23 2018, 19:53

Moze si nasla svaler ili ja izneveruval. Very Happy

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Вто Окт 23 2018, 19:54

Mozi i da i rekol deka se zdebelila. Twisted Evil

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora Вто Окт 23 2018, 19:57

Ne ozbilno verojatno e nekakvo poremetuvanje vo organizmot na lavicata, ne veruvam deka ima sila da ubie vozrasen lav, ili ne go ocekuval napadot ili poremetuvanjeto i dalo neverojatna sila. A moze i imal nekakva skriena bolest ke treba autopsija.

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa Вто Окт 23 2018, 20:53

vauuu ....strashno ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Сре Окт 24 2018, 12:17

Sansa za vrabotuvanje, plata 20 dolari na cas. Very Happy

Компанијата АХЛОТ од Канада нуди работа – дегустатор на марихуана

https://plusinfo.mk/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Чет Окт 25 2018, 09:43

Prase be da svercuvas, sesto na beliov svet.

(ФОТО) Го намирисало полициско куче: Се обидел да прошверцува печено прасе во куфер

https://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/foto-go-namirisalo-policisko-kuche-se-obidel-da-proshvercuva-pecheno-prase-vo-kufer/

TEMA ZA SE X10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa Чет Окт 25 2018, 22:40

ama ubavo e ne zezaj ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa Чет Окт 25 2018, 22:43

zarem e zabraneto da si ponesesh pecheno prase na pat koga odish vo kufer ??? navistina neznam ?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Пет Окт 26 2018, 12:23

Leleeee se mrdnaa srbite i glasen seks im preci.

СРПСКИ СЕКСОЛОЗИ: КАЗНИТЕ ЗА ГЛАСЕН СЕКС НЕМА ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ

Периодов во Србија се води дебата околу предложените казни за гласен секс (10.000 динари), за секс во автомобил (20.000), а пак, за секс на улица или во парк казната би чинела 150.000 динари.

https://lokalno.mk/srpski-seksolozi-kaznite-za-glasen-seks-nema-da-go-reshat-problemot/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora Пет Окт 26 2018, 12:39

Izgleda deka uste malku ke pocne voopsto seksot da im preci. Very Happy

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Саб Окт 27 2018, 17:52

kako da si posees trendafil vo saksija, mnogu interesno.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora Нед Окт 28 2018, 09:11

Taka moze i direktno na zemja vo gradinata, ke imas ubavo cvekence.

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Nebula Чет Ное 01 2018, 10:14

Kako sto se cini stigna prviot telefon so fleksibilen ekran.


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora Пет Ное 02 2018, 10:01

Ke go ubiel zosto mu go kazal krajot na knigata sto ja cital i nesakajki vlegol vo istorijata.

Научник на Антарктикот сакал да го убие колегата за бизарна причина (ВИДЕО)

Рускиот инженер Сергеј Савицски со нож го нападна својот колега Олег Белогузов во станицата на Анктарктикот , Белингхаузен , за бизарна причина.

Со нападот , Сергеј савицки влезе во историјата , како прв човек што се обидел да изврши убиство на Анктарктикот.https://kanal5.com.mk/articles/354041/nauchnik-na-antarktikot-sakal-da-go-ubie-kolegata-za-bizarna-prichina-video

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Пон Ное 05 2018, 11:35

Ako ne ste znaele Jugoslavija proizveduvala i podmornici, i toa sosema dobri.

Подморница од Југославија ќе стане музеј

Подморницата „П-911 Тиса“, произведена во поранешна Југославија во 80-тите години, ќе биде претворена во музеј, јави Танјуг.

Таканаречената џепна подморница, која стигна во Белград од Бока Которска со специјален камион, е една од шесте диверзантски подморници кои, според проект на Бродарскиот институт од Загреб, се изградени во периодот од 1981 до 1986 година и кои добиле имиња по југословенски реки.

Станува збор за мала, но многу опасна подморница, прилагодена за незабележливо поставување помали мински полиња во непријателски води.

Југославија беше една од 11-те земји во светот кои произведуваат подморници.

https://denesen.mk/podmornica-od-jugoslavija-kje-stane-muzej/

TEMA ZA SE 9d21fa892530951c8ac081bdd993b1ef-1024x644

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Вто Ное 06 2018, 09:06

Mora da se resi toa so kucinjata skitnici, veke imame i smrten slucaj.

Девојчето што падна во Вардар во Гостивар е пронајдено удавено

Гостивар, 6 ноември 2018 (МИА) – Тричасовната потрага по девојче кое синоќа паднало во водите на Вардар во Гостивар, заврши со трагичен епилог. Телото било најдено од жители на селото Балиндол, околу 22 часот, кои и го пријавиле слулчајот во полиција.

Од СВР Тетово, информираа дека полициски служебници кои дошле на местото, го извлекле од водата, а лекар од брзата помош констатирал смрт.

Според првичните информации се работи за 17 годишно девојче од гостиварското село Здуње. Тоа паднало во водите на Вардар, околу 19 часот во близина на гостиварската болница откако претходно се обидувало да се одбрани од куче бездомник. Бранејќи се, стигнало до самиот брег на кејот и изгубило рамнотежа и паднало во водите на Вардар.

Сведоци на трагедијата биле минувачи кои повикале помош, по што беше организирана потрага, но и покрај вложените напори не е спасено.

https://kajgana.com/devojcheto-shto-padna-vo-vardar-vo-gostivar-e-pronajdeno-udaveno

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Сре Ное 07 2018, 10:14

Najnovite ruski avioni snimeni od visocina.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Сре Ное 07 2018, 11:04

Vo Norveska postata sekogas ke doaga na vreme kaj nas uste mnogu pratki ke bidat izgubeni i nema da stignat do primacot.

Роботи поштари во Норвешка

Норвешката национална пошта Posten, во соработка со американската компанија Mobility е подготвена за лансирање на нови услуги од поштари роботи. Всушност, станува збор за роботизирани доставни служби за достава на пратки.https://kajgana.com/roboti-poshtari-vo-norveshka
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Чет Ное 08 2018, 11:07


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa Чет Ное 08 2018, 17:13

ama 70 godini lezel ,ne e istroshen

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa Пет Ное 09 2018, 01:49


За една година многу работи се завршија

Во изминатите 365 дена од раководењето со Општина Бутел, градоначалникот Велимир Смилевски реализираше голем број на проекти во сите области.На територија на Бутел изминатата година се реализирани повеќе од 50 проекти, манифестации или настани значајни за жителите на Бутел. Се работеше во делот на инфраструктурата, во делот на образованието и се разбира во делот културата и културните манифестации.Градежните активности беа забележителни на десетина улици во oпштината. Темелно се реконструирани улиците: ,,3,, (со три нејзини крака во вкупна должина од 800 м), ,,Душко Поповиќ,, две улици во Радишани, една во Љуботенски пат. За реконструкцијата на овие улици од буџетот на Општина Бутел обезбедени се 2 500 000 денари.Градоначалникот Смилевски додава дека за потребите на граѓаните во тек е изградбата на 6 пешачки патеки, од кои три се веќе готови со вкупна вредност од 4 300 000 ден, обезбедени од буџетот на Oпштина Бутел.Во изминатата година градоначалникот Смилевски ја потенцираше соработката со Град Скопје. Во соработка со Градот беше пуштена во употреба новата делница од првата фаза на булеварот ,,Христијан Тодоровски Карпош”, почна проширувањето на бул. ,,Босна и Херцеговина,, на потегот од бул. ,,Словенија,, до крстосницата со ,,Кемал Сејфула,,. Исто така, започна изградбата на атмосферската канализација на ул. ,,Александар Урдаревски,, на потегот од кружниот тек до семафорот каде се работеше првата фаза, па се до ,,Бутелска,, каде се реализира втората фаза.Градоначалникот Смилевски потенцираше дека се работеше и на уличното осветлување во општината, со цел нормално и безбедно да функционира и во ноќните часови. На повеќе локации поставени се неколку десетици нови електрични столбови и канделабри, а обновени се и светилките во дворовите на сите основни училишта и градинките.Во текот на изминатата година се даде акцент и на чистењето во општината, каде покрај тековното одржување, се реализираа и две есенски и една пролетна акција за темелно чистење на општината. Исто така се уште е актуелна и долгорочната акција за собирање на електронски отпад.Во делот на образованието, сите училишта и градинки подготвено ја дочекаа учебната година. Во детските градинки имаше и поголеми градежни зафати. Станува збор за седиштето на ЈУ Детска градинка ,,11Октомври,, и клонот ,,Ташко Караџа,, во Радишани во кој темелно беше реновиран одделот за јасли. Во текот на една година Општина Бутел посвети внимание и на повеќе културни манифестации.Треба да се одбележи и проектот со кој се вработија 14 лични асистенти што ќе се грижат за децата со посебни потреби во основните училишта во Општина Бутел.Од сите овие реализирани проекти во текот на една година, може да се заклучи дека Општина Бутел активно работи на обезбедување подобри услови за живеење за сите жители во општината.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga Пет Ное 09 2018, 10:15

Bravo za Velimir.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Пет Ное 09 2018, 12:28

Sekoja cest, posebno za asistentite na za decata so posebni potrebi.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros Пон Ное 12 2018, 12:43

Kolku skapa pecurka, ne mi se veruva deka tolku pari se davaat za gram.

Бел тартуф продаден за 85 000 евра во Торино

Бел тартуф од 850 грама е продаден за 85 000 евра, односно по 100 евра за еден грам. Тартуфот е продаден на купувач од Хонгконг, чиј идентитет не е откриен, на саем во Алба кај Торино.

https://makfax.com.mk/zanimlivosti/%D0%B1%D0%B5%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%83%D1%84-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-85-000-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот