Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TEMA ZA SE

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by TRAJCHE on Пет Фед 01, 2019 5:04 pm

Gi ispoapsija kriminalnite ministri na dpmne denes.

(Видео) Во судот сè уште трае распитот за тројцата ексминистри, за Димовски одложен за следната недела

Уапсените ексминистри Ацо Спасеновски, Михаил Цветков и Кристијан Делев веќе неколку часа се наоѓаат во судот на распит. За еден од осомничените, како што посочи обивнителката Вилма Русковска, било променето барањето и, наместо притвор, се бара куќен притвор поради здравствената состојба на обвинетиот, а за другите двајца осомничени ексминистри барањето останува исто.

За актуелниот пратеник Љупчо Димовски, против кого исто така е отворена истрага, било испратено барање до Комисијата за мандатно-имунитени прашања во Собранието, која треба да одлучи дали ќе му го одземе мандатот или не за подоцна да може судот да постапува.

Инаку, пратеникот Димовски прв го напушти судот и за него е одложен распитот за следната недела.

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага против четири лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувањето при јавни набавки.

„Лицата се осомничени дека во својство на министри за земјоделство, шумарство и водостопанство и нивни заменици во одреден период склучувале договори за закуп на земјоделско земјиште, кои не ги раскинувале иако закупувачите не го плаќале надоместокот за закуп. Станува збор за досега утврдени 584 договори за закуп на земјоделско земјиште на разни локации во државата. На овој начин му била предизвикана штета на буџетот на Република Македонија во износ од 88.467.607 денари (над 1,4 милион евра)“, соопштија претходно од Обвинитеслтвото за гонење организиран криминал и корупција.

https://melnica.forummk.com/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 514
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora on Саб Апр 13, 2019 12:34 pm

Lele strasno.

Милиони лежалки за бебиња на производителот „Фишер-Прајс” се повлечени од пазарот по смртта на повеќе десетици новороденчиња, соопшти американската Комисија за безбедност на потрошувачите (ЦПСЦ).

– Смртта на бебињата се случи во лежалките Рок енд Плеј, откако новороденчињата се вртеле на стомак или странично додека не биле под надзор, или, пак, во други околности, наведува Комисијата во своето соопштение.

https://24info.mk/%d1%81%d0%b0%d0%b4-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b0%d1%82-%d0%bc%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%b8-%d0%b1%d0%b5%d0%b1%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b8-%d0%bb%d0%b5%d0%b6%d0%b0/

Flora

Број на мислења : 354
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Nebula on Саб Апр 20, 2019 11:50 pm

Папата доаѓа и 7 мај, денот на неховата посета ќе биде неработен.

7-ми мај неработен ден за цела Македонија – Папата доаѓа во историска посета

https://skopje24.mk/7mi-maj-neraboten-den-za-cela-makedonija-papata-doagja-vo-istoriska-poseta/

Nebula

Број на мислења : 601
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros on Вто Апр 23, 2019 12:25 pm

Dali se vrtime vo krug.

Еколошки само на хартија: Електричните возила прават повеќе штета од дизелашите

http://m.kajgana.com/ekoloshki-samo-na-hartija-elektrichnite-vozila-pravat-povekje-shteta-od-dizelashite

Albatros

Број на мислења : 527
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros on Пет Мај 31, 2019 9:35 pm

Naizgled dobra merka sto ke ja namali danocnata evazija sivata ekonomija no ako ne se prosledi so set drugi merki ke bide samo na tovar na grgjanite.

Од утре забрана за плаќања над 500 евра
Сите кои ќе сакаат да купат кола, бела техника или пак гарнитура поскапа од 500 евра – од утре - нема да можат да платат во ќеш.

https://kanal5.com.mk/articles/377861/od-utre-zabrana-za-plakjanja-nad-500-evra

Albatros

Број на мислења : 527
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Flora on Саб Јун 01, 2019 12:31 pm

Sekoja cest na ekipata, mnogu me raduvaat takvi uspesi.

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ СОБИРА НАГРАДИ НА СВЕТСКИ ФЕСТИВАЛИ И ВЛЕГУВА ВО ТРКАТА ЗА ОСКАР

https://smart.sdk.mk/naslovna/medena-zemja-sobira-nagradi-na-svetski-festivali-i-vleguva-vo-trkata-za-oskar/

Flora

Број на мислења : 354
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros on Пет Jул 26, 2019 11:30 am

Na denesen den pred pedeset i sest godini.

TEMA ZA SE - Page 3 EAYXu-TZW4-AAq-H29

Albatros

Број на мислења : 527
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by SHARENI on Сре Сеп 11, 2019 1:41 pm

Mila kako i sekodas najaktivna vo sluzba na graganite.

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2012
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 646
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Nebula on Чет Сеп 12, 2019 11:07 am

Otisle da se lecat ili da se tepaat?

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2011

Nebula

Број на мислења : 601
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by cvetka on Пет Сеп 27, 2019 2:22 pm

A neso drugo na K da java znae li. 😇

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2010

cvetka

Број на мислења : 170
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by delta on Пет Сеп 27, 2019 3:05 pm

?!!?;sve na K?!!/
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Zhane on Нед Јан 05, 2020 1:05 pm

Mizoginija na delo. Idioti.

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2013

Zhane

Број на мислења : 104
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa on Нед Јан 05, 2020 1:13 pm

shto znachi zborot "Mizoginija "?eve neznam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Bosonoga on Чет Јан 16, 2020 1:07 pm

Leleee kolku e glupava.


TEMA ZA SE - Page 3 Eozqgo10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 848
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Nebula on Саб Мар 21, 2020 7:02 pm


Nebula

Број на мислења : 601
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Albatros on Нед Мар 22, 2020 9:01 pm

Se nadevam Culev i Filipce veke ispratile policisko-medincinska ekipa i budalata e smesten vo izolacija vo Bardovci oblecen vo ludacka kosula.

TEMA ZA SE - Page 3 Etvain10

Albatros

Број на мислења : 527
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by osa on Нед Мар 22, 2020 9:25 pm

chitam i ne mi se veruva ...i on ja sakal suzana ....mozel nekogo da saka ....vauuu mi se spovrati....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by zozoti on Вто Мар 24, 2020 3:49 pm

Ebate idiotot, krkaj sega kazna koga si konj.TEMA ZA SE - Page 3 Img_2022

zozoti

Број на мислења : 134
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Dino on Сре Мар 25, 2020 3:08 pm

A prvo da videme zosto i kako se zapalil objektot? Dali e osiguran i dali ima osnov da pokrie osiguranjeto stetata? Ne ste taka revnosni na nekoj siromav koga ke mu se zapali kukata. Ili nekoe malo pogonce od kaj se hranat nekolku semejstva. Togas gazdata so pet vraboteni e kriv so ne se osigura. Pa kriv bil oti pozarot od nevnimanie bil. Ama vas koa ve zaboli gazot skokate. Eve Zaev neka mu dade pari neli glavniot novinar od vis mu e sovetnik za mediumi.

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2039

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Dino on Сре Мар 25, 2020 3:19 pm

Na Boki i Kata milion i pol da ne lezi robija kriminalecot mito dava a sea ke se prai posten demek pomagal. Da nejke i pasosot da mu vratat i bugarski konzul po vtorpat da go pravat. Moze i amnestija kako na toj surtukot betmen.
TEMA ZA SE - Page 3 Img_2040

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Zhane on Сре Мар 25, 2020 6:35 pm

Sedete doma.

TEMA ZA SE - Page 3 Et949c10

Zhane

Број на мислења : 104
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Zhane on Чет Апр 30, 2020 3:58 pm

Nesto korisno i od niv da izleze.

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2049

Zhane

Број на мислења : 104
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by SHARENI on Пет Мај 01, 2020 5:06 pm

Se vrakaat rabotnickite prava i socijalniot dijalog vo Makedonija. Bravo za vkadata na SDSM.

TEMA ZA SE - Page 3 Img_2190
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 646
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Nebula on Сре Мај 06, 2020 12:15 pm

Kako be moze da pisuvaat vakvi blesavi raboti.
TEMA ZA SE - Page 3 Exuky310

Nebula

Број на мислења : 601
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Zhane on Вто Мај 12, 2020 12:01 pm

Zasluzuvaat. 🌹
TEMA ZA SE - Page 3 Zombod13

Zhane

Број на мислења : 104
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

TEMA ZA SE - Page 3 Empty Re: TEMA ZA SE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот