Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Никола Димитров

2 posters

Go down

Никола Димитров Empty Никола Димитров

Пишување by трендафил Нед Дек 16 2018, 13:19

Според Викиликс министерот за по надвор, Никола Димитров, бил заштитен информатор, да не кажам шпион на САД. Во 2008 година, кога беше преговарач за името во два документа се наведува дека бил заштитен информатор (шпион) и дека оддавал државна тајна. Доколку се суди како шпион, казната е од 4 до 10 години, а за оддавање државна тајна од една до 10.

https://wikileaks.org/plusd/cables/08SKOPJE606_a.html
https://wikileaks.org/plusd/cables/08SKOPJE601_a.html

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Нед Дек 16 2018, 19:01

Ne se pravi so sila glup, dobro znaes deka ovie istite dokumenti se objaveni prd nekolku meseci, potocno uste na pocetokot na septemvri. Ova samo zboruva za vasata bezidejnost i nema nikakvo znacenje za bilo sto povrzano so dogovorot za imeto. Vo prevod tresete gluposti za da go zamajuvate narodot i glupite dpne-ofci prepravajki se deka ste patrioti dodeka obezbeduvate legitimitet za promena na imeto vo parlamentot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Нед Дек 16 2018, 19:17

По неколку месеци уште нема обвинение, да не зборувам за притвор на евентуалниот странски кодош кој може да го повтори делото. Можеби го повтори и со Преспанскиот договор што го потпиша.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Нед Дек 16 2018, 22:17

Bez spinovi Trendafile, toa sto ti se obiduvas da go ocrnis Dimitrov ne go menuva faktot deka ste totalno bezidejni do tolku sto ne znaete ni kako da dojdete do vlasta. Ili mozebi kreaturite naslednici na pastirot samo ve vlecat za nos dodeka ja cekaat nagradata za legitimiranjeto na promenata na imeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Пон Дек 17 2018, 19:16

Документите се објавени пред три дена, на 14 декември оваа година во 21:04. Имаше слични вести, но сега директно е напишано дека Димитров е заштитен информатор, односно шпион. Јас сакам вистината да излезе на виделина затоа што обвинувањата се многу сериозни. Ако е оцрнет, Димитров или се оцрнил самиот или го оцрнил амбасадорот на САД Рикер. Јас само ја пренесувам информацијата што на светот му ја соопшти Викиликс. Истата лага, дека се работи за информација од 2010 година ја соопшти и министерот за по надвор, но се работи за дело што доколку постои не е застарено. Да повторам, извештајот во кој за Димитров пишува дека е заштитен информатор е објавена пред неполни три дена, на 14 овој месец во 21:04.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Пон Дек 17 2018, 21:34

Pak gluposti, pred tri dena dpne predavnicka preku ungarskite platenicki mediumi resi da pocne da go ocrnuva Dimitrov pa pocna da trese zeleni za nekakvi predavstva i spionaza iako edinstvenite predavnici ste vie od dpne predavnicka na celo so zmicko armadila i crnilata sobrani okolu nego.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Пет Дек 21 2018, 09:02

Во првиот пост од темава ги имаш линковите од Викиликс на кои се објавени телеграмите што ги има тогашниот амбасадор Рикер испратено до своите претпоставени во кои е напишано дека Димитров е заштитен информатор. Во меѓувреме министерот како вагинче побегна од комуникација со јавноста на Твитер и глуми комуникација на Фејсбук, кај што комуницира само со свои пријатели, а тие со различно мислење ги блокира од комуникација на неговиот профил. Зошто ако е во право и има аргументи, односно ако не е кодош?На оваа тема дискутираме за конкретен предавник, Никола Димитров. Дали има предавници и во друга партија може да дискутираме и на друга теме, односно дали е предавство ако се бориш твојата држава да си го сочува името, твојот народ идентитетот, а патриотизам со туѓинци да се договараш за тоа. Отвори ја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Пет Дек 21 2018, 17:49

Nikakiv dokaz ne e gluposta sto ja plasiras deka ministerot ne se raspraval so budali po socijalnite mrezi. Naprotiv toa e dokaz za zrelosta i profesionalnosta na Nikola Dimitrov, nadobriot MNR sto Makedonija bilo koga go imala.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Пет Дек 21 2018, 22:12

Кога некој изигрува дијалог со истомисленици, не се работи за размена на мислење, туку за политичко самозадоволување. Да не кажам онанија.
Бегањето од Твитер не кажува ништо во врска со кодошлакот на Димитров. Доказите се на Викиликс, а линковите ги дадов при отворањето на темата во првиот пост. Никаде не напишав дека како кодош не е добар професионалец. Но странски кодош не може да биде македонски министер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Пет Дек 21 2018, 23:04

Mnogu ti se jaki dokazite. Ne se tie istite vikiliks sto tvrdea deka tvojot pastir prifatil promena na imeto a ti tvrdese deka lazat? Pa kako sega naednas depesite sto gi objavuva vikiliks stanaa nesoborlivi dokazi. Dosta bre so dvojni arsini, kolku i da se trudite Dimitrov ke ostane vo istorijata kako najdobriot MNR a mozebi i kako sleden pretsedatel na Makedonija. Toa da ne te maci tebe? Vo takov slucaj obrati se kaj zmicko crna armadila koj kako sto obezbedi kvorum za promena na imeto ke obezbedi i za izbor na pretsedatel.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Нед Дек 23 2018, 17:22

Тогаш беше прифатено името Република Македонија (Скопје) да се стави на референдум на кој граѓаните би одлучиле дали ќе го прифатат или отфрлат. Немаше збор за бришење историја или промени во јазикот и еден куп помали понижувања на македонскиот народ. Немаше ни обид за корупција на пратеници или уцени за да се добие парламентарно мнозинство. Сепак темата не е за името, туку за тоа дека имаме министер за надворешни работи што бил странски шпион. А обично кој еднаш ќе стане шпион останува доживотно или го ликвидираат. За мене е најважно дали Димитров и сега работи за странци и ги продава интересите на Македонија и македонскиот народ за грст долари. И колку други такви има евентуално во власта. Дали на пример на Али Ахмети повеќе му е на срце Рама отколку Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Teo Нед Дек 23 2018, 17:50

Nemoj da lazes sega, jasno cuvme kako Her Flik i tvojot pastir Grujokio Budimpestanski se dogovaraat imeto da bide Severna. Treba da se sramite sto sega go napagate gospodinot Zaev koj samo vi ja ispolni zelbata. A toa sto so sila se obiduvate da go ocrnite najdobriot MNR na Makedonija verojatno e zatoa sto na fejk pastirot zmicko ne mu se dopaga samo toj da bide crna armadila.

Iaku smesno e kako se drzite za vikiliks kako davenici za slamka, sto i realno ste. Spionot obvinuva drug za spionaza. Ovde se postavuva i prasanjeto zosto iako bevte vlast ako Dimitrov navistina e spion ne go otkrivte. Glupi ste, nesposobni ste ili obicen razgovor so ambasador se obiduvate da go pretstavite kako spiunaza? I pritoa se glupirate so nekakva prodazba na nacionalni interesi koi se zastiteni i ostvareni tocno so nesebicnata rabota i pozrtvuvanost na Dmitrov, koj za sreka stana MNR pred uspeete totalno da gi rasprodadete nacionalnite interesi za koi sega licemerno leete krokodilski solzi.

PS. Tvoeto prasanje za Ali e najgolemiot dokaz na vasite dvojni arsini. Zosto ne go postavivte togas koga deset godini vi bese koalicionen partner?

PPS. I nemoj sega da treses zeleni za istorija i "sega e vas" bidejki neli spored tebe ednas spion sekogas spion. Isto ocekuvam da ne se glupiras so licitacii koj i od koga e spion bez da objasnis zosto ako tvoite tvrdenja se tocni bezbednosnata sostojba vo Makedonija za vreme na vaseto vladeenj bila svajcarsko sirenje.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by трендафил Нед Дек 23 2018, 20:42

Разликата е што тогаш името требаше да помине на референдум, а сега се турка името по неуспешен референдум. И немаме само ново име, туку и нова историја, нови зборови во македонскиот јазик кој треба да биде единствен од словенската група на јазици во кој светите браќа Кирил и Методиј нема да бидат Солунски туку Тесалонички. Сега и Бугарите сакате да ги прогласите за ослободители во Втората светска војна иако бугарската војска има прецизна команда за окупација на Македонија. Но така не мисли историчарот Зоран Заев.

https://republika.mk/vesti/makedonija/objaven-dokument-karakachanov-laze-za-osloboduvanjeto-na-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Димитров Empty Re: Никола Димитров

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот