Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вистинската биографија за Никола Груевски.

+3
Nebula
трендафил
defo
7 posters

Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Вто Дек 20 2022, 16:30

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Вто Дек 20 2022, 18:31

Според анкетата на ИРИ Никола Груецски во моментов има највисок поединечен рејтинг во Македонија иако е неактивен во политиката повеќе години. па може да се каже дека приказната повеќе одговара на некој лидер од власта. Заслуга на власта е и покачувањето на рејтингот на поранешниот премиер кој водеше војна со евроатлантската меѓународна банда за името на државата и идентитетот на Македонците, односно за човековите права. Во војна е нормално да има ограничена демократија и влошена економска ситуација. За жал ние со власт што ја прекина војната со капитулација и прифаќање на се што ќе побара некој (Албаците, Грците и Бугарите) имаме помалку и демократија и пари.

Вистинската биографија за Никола Груевски. IRI-anketa-2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Вто Дек 20 2022, 22:09

Ало докторе...еден пациент....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Сре Дек 21 2022, 21:39

Во рушењето на Груевски само странците вложија повеќе десетици милиони евра. Најповеќе им пречеше неговиот патриотизам. Сега во нивна анкета се признава дека се повеќе граѓани сметаат дека во негово време живееле подобро. Иако не моѓе да се исклучи можноста деја нарачателот со ова сака да им испрати порака на актуелните политичари дека може да го вратат Груевски на бел коњ, како што изјави Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Пет Дек 23 2022, 12:57

трендафил напиша: Најповеќе им пречеше неговиот патриотизам.
Квази патриотизам....него му беше битно како ќе украде пари...............создаде судство, кое ни еба матер, СДСМ уше 50 години да владее не ќе може да го оправи судството, сем со радикални мерки. Кои не знам зошто не ги прави?!?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Nebula Пет Дек 23 2022, 15:47


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Пет Дек 23 2022, 16:37

2019, денес е покатастрофала од тогаш, новиот јавен обвинител, близок на ДУИ, помина со гласови на обвинители блиски до ДПМНЕ. Нарочито од источна Македонија. Затоа јас сум многу против Груески, и неговиот фалш патриотизам. Креираше набор, електрицитет меѓуетнички, а од друга страна со одредени албански политички структури игра топло-ладно. Кусо кажано нив крв им оди во прилог само, а нашите животи се колатерална штета.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Luxor Пет Дек 23 2022, 17:21

Во ЕУ партиските пазарења не се табу.  Затоа во 2016 баџанакот на Мијалков беше избран за судија во Стразбур иако непотизмот и злоупотребата на функцијата јавен обвинител за организиран криминал извираше од него.

Пред гласањето во Комисијата за избор на судии во Европскиот суд за човекови права при ПССЕ предложи останатите членови на ПССЕ да гласаат за кандидатурата на Наташа Габер – Дамјановска за судија од Македонија. Комисијата ги разгледа кандидатурите на тројцата кандидати од Македонија, по што тие беа повикани на интервју минатата недела во Париз. По интервјуата, со тесно мнозинство од гласовите во Комисијата, предност и беше дадена на Наташа Габер-Дамјановска пред Јован Илиевски.
Но, мнозинството пратеници во Парламентарното собрание им им припаѓа на десничарските, сестрински партии на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, чии пратеници цела недела агресивно лобирале кај нив да гласаат за Илиевски.
Јован Илиевски беше поставен на функцијата Јавен обвинител за организиран криминал во време кога неговиот баџанак, ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше на функција. Антикорупциската комисија во овој случај не виде судир на интереси.

Илиевски ќе остане запаметен по тоа што во негово време затворот Шутка беше преполнет, достигнувајќи ја бројката до скоро 500 притворени лица.
Љубе Бошкоски, д-р Дејан Ставриќ, Шпион, Пуч, каде обвинет е лидерот на СДСМ Зоран Заев, се само дел од обвиненијата што ги потпиша Илиевски.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/jovan-ilievski-badhanakot-na-mijalkov-izbran-za-sudija-vo-evropskiot-sud-za-chovekovi-prava/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 10:57

Др. Дејан Ставриќ не беше осуден, Зоран Заев беше заштитетн од евроатлантската меѓународна банда, а никој од осудените иако во некои случаи имаше обид за ревизија на пресудите не доби ниту пред македонските судови, ниту пред Европскиот суд за човекови права. Знам дека на тое со бугарска самосвест или на пат пон „освестување“ им пречи кога се гони некој нивни соистомисленик, но ако ги прекршат законите тоа е должност на правосудните органи. Во времето кога Илиевски беше шеф на едно од обвинителствата довербата во правосудните органи беше околу 50%, сега е 4%. Факт што говори самиот за себе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 19 2023, 22:19

Добровечер небањати. Му го честитавте ли именденот на пастирот ваш?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Саб Дек 23 2023, 10:48


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Delta Саб Дек 23 2023, 12:20

!'_$-ke mu ojte li na imenden na kiko?:+&
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Spiridon Пон Дек 25 2023, 10:52

Auuu abe nezdravi se vemereovci. Na Sveti Nikola na Micko imenden mu slavele.

Spiridon

Број на мислења : 17
Join date : 2023-07-27

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Пон Дек 25 2023, 12:36

На Божиќ во Ташмаруништа.
Инаку немам ништо против Ташмаруништа. Ги ценам луѓето од таму и имам пријатели.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 06 2024, 16:59

Вистинската биографија за Никола Груевски. A16

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Нед Јан 07 2024, 20:15

Тешко е да се говори за диктатура на еден човек ако ја има поддршката од народот. Груевски нема загубено ниту едни избори. И кога беше инсталирана владата на ДУИ и СДСМ, ВМРО победи на изборите. Сега имаме диктатура, кога ДУИ со 10% од пратениците владее со Македонија.
П.С.: Груевски не е актуелен политичар, па за него би требало да има тема на форумот за историја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Сре Јан 17 2024, 21:13

Значи не си од тие шо сакаат да го вратат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Пет Јан 19 2024, 11:27

Посакувам да дојде ден кога сите Македонци од дијаспората ќе почнат да размислуваат за враќање во татковината. Ако се мисли за враќање на Груевски во државната власт не сум за негово враќање, затоа што не ја заштити Македонија од евроатлантската меѓународна банда која ни инсталира власт со свиткана кичма кога се интересите на Македонците во прашање, но со многу цврста кичма кога се борат против Македонците. Имаме среќа што за неколку децении ќе падне англосаксонската империја, што дава надеж дека наместо садистичко изживување на евротлантската меѓународна банда ќе добиеме нормален третман со некој друг светски лидер. Во моментов најголеми изгледи веќе има Индија, потоа Кина, па Русија, според мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Spiridon Нед Јан 21 2024, 12:10

Gwujo da im se vrati ne vemerovcinjata i da gi dupi u mozok ko sto gi dupese e son na sekoe vemerovce.

Spiridon

Број на мислења : 17
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Нед Јан 21 2024, 17:12

Можеби е сон на македонските либерали било чок да ги дупи Македонците што не сакаат да станат северџани. Во ВМРО ниту еден лидер што си заминал не се вратил. За разлика од СДСМ кај што се вратиј своевремено Бранко, а гледам и сега Заев имаше заеднички ручек со Коваќевски и сегашниот газда на партијата Али Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Саб Јан 27 2024, 11:44

трендафил напиша:Посакувам да дојде ден кога сите Македонци од дијаспората ќе почнат да размислуваат за враќање во татковината. Ако се мисли за враќање на Груевски во државната власт не сум за негово враќање, затоа што не ја заштити Македонија од евроатлантската меѓународна банда која ни инсталира власт со свиткана кичма кога се интересите на Македонците во прашање, но со многу цврста кичма кога се борат против Македонците. Имаме среќа што за неколку децении ќе падне англосаксонската империја, што дава надеж дека наместо садистичко изживување на евротлантската меѓународна банда ќе добиеме нормален третман со некој друг светски лидер. Во моментов најголеми изгледи веќе има Индија, потоа Кина, па Русија, според мене.

Несторович, лајк диз.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Саб Јан 27 2024, 16:42

За жал англосаксонската империја не ја искористи можноста што ја имаше во последните 35 години, кога владееше без противник, па почна да измислува непријатели. Македонија и Македонците на пример. Чудна беше изјавата на Шилегов дали ако ВМРО дојде на власт ќе започне дипломатска војна со САД во врска со условите за прием на Македонија во ЕУ, што се надвор од сите правила на ЕУ. Македонија со тоа што има дополнителни услови е дискриминирана во однос на другите членки. Чудно е тоа што никој не реагира на оваа изјава на Шилегов која значи дека ЕУ и Македонија се колонии на САД. Инаку САД нема што да се меша бидејќи не е членка на ЕУ, па со самото тоа не е заинтересирана страна. Значи и дека загрозувањето на нашоте човекови права е политика на САД. Зошто Бугарија на пример не треба да биде во дипломатска војна со САД, туку Македонија. За потсетување на почетокот од самостојноста САД за нас користеше збор Словени, а не Македонци. Дури ни со додавка. Не дупеа и за зачленување во сите меѓународни организации, почнувајќи од членството во ОН со едно име, поточно без име, за влез во НАТО со кршење на договорот за членство во ОН моравме да постигнеме друг договор, односно повторно да свиткаме кичма, за влез во ЕУ пак се репризира истото.
Несторовиќ не знам дека рекол нешто против Македонија и Македонците. За разлика од Алексис Ципрас или Румен Радев.
Има и странци што не го поддржуваат тоа што американската дипломатија и го направи на Македонија.

https://www.expres.mk/evropratenichka-so-poraka-do-eu-uzhasno-e-shto-makedonija-beshe-naterana-da-go-promeni-imeto/_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот