Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вистинската биографија за Никола Груевски.

4 posters

Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Вто Дек 20 2022, 16:30

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Вто Дек 20 2022, 18:31

Според анкетата на ИРИ Никола Груецски во моментов има највисок поединечен рејтинг во Македонија иако е неактивен во политиката повеќе години. па може да се каже дека приказната повеќе одговара на некој лидер од власта. Заслуга на власта е и покачувањето на рејтингот на поранешниот премиер кој водеше војна со евроатлантската меѓународна банда за името на државата и идентитетот на Македонците, односно за човековите права. Во војна е нормално да има ограничена демократија и влошена економска ситуација. За жал ние со власт што ја прекина војната со капитулација и прифаќање на се што ќе побара некој (Албаците, Грците и Бугарите) имаме помалку и демократија и пари.

Вистинската биографија за Никола Груевски. IRI-anketa-2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Вто Дек 20 2022, 22:09

Ало докторе...еден пациент....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Сре Дек 21 2022, 21:39

Во рушењето на Груевски само странците вложија повеќе десетици милиони евра. Најповеќе им пречеше неговиот патриотизам. Сега во нивна анкета се признава дека се повеќе граѓани сметаат дека во негово време живееле подобро. Иако не моѓе да се исклучи можноста деја нарачателот со ова сака да им испрати порака на актуелните политичари дека може да го вратат Груевски на бел коњ, како што изјави Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Пет Дек 23 2022, 12:57

трендафил напиша: Најповеќе им пречеше неговиот патриотизам.
Квази патриотизам....него му беше битно како ќе украде пари...............создаде судство, кое ни еба матер, СДСМ уше 50 години да владее не ќе може да го оправи судството, сем со радикални мерки. Кои не знам зошто не ги прави?!?

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Nebula Пет Дек 23 2022, 15:47


Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by defo Пет Дек 23 2022, 16:37

2019, денес е покатастрофала од тогаш, новиот јавен обвинител, близок на ДУИ, помина со гласови на обвинители блиски до ДПМНЕ. Нарочито од источна Македонија. Затоа јас сум многу против Груески, и неговиот фалш патриотизам. Креираше набор, електрицитет меѓуетнички, а од друга страна со одредени албански политички структури игра топло-ладно. Кусо кажано нив крв им оди во прилог само, а нашите животи се колатерална штета.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Luxor Пет Дек 23 2022, 17:21

Во ЕУ партиските пазарења не се табу.  Затоа во 2016 баџанакот на Мијалков беше избран за судија во Стразбур иако непотизмот и злоупотребата на функцијата јавен обвинител за организиран криминал извираше од него.

Пред гласањето во Комисијата за избор на судии во Европскиот суд за човекови права при ПССЕ предложи останатите членови на ПССЕ да гласаат за кандидатурата на Наташа Габер – Дамјановска за судија од Македонија. Комисијата ги разгледа кандидатурите на тројцата кандидати од Македонија, по што тие беа повикани на интервју минатата недела во Париз. По интервјуата, со тесно мнозинство од гласовите во Комисијата, предност и беше дадена на Наташа Габер-Дамјановска пред Јован Илиевски.
Но, мнозинството пратеници во Парламентарното собрание им им припаѓа на десничарските, сестрински партии на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, чии пратеници цела недела агресивно лобирале кај нив да гласаат за Илиевски.
Јован Илиевски беше поставен на функцијата Јавен обвинител за организиран криминал во време кога неговиот баџанак, ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше на функција. Антикорупциската комисија во овој случај не виде судир на интереси.

Илиевски ќе остане запаметен по тоа што во негово време затворот Шутка беше преполнет, достигнувајќи ја бројката до скоро 500 притворени лица.
Љубе Бошкоски, д-р Дејан Ставриќ, Шпион, Пуч, каде обвинет е лидерот на СДСМ Зоран Заев, се само дел од обвиненијата што ги потпиша Илиевски.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/jovan-ilievski-badhanakot-na-mijalkov-izbran-za-sudija-vo-evropskiot-sud-za-chovekovi-prava/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 10:57

Др. Дејан Ставриќ не беше осуден, Зоран Заев беше заштитетн од евроатлантската меѓународна банда, а никој од осудените иако во некои случаи имаше обид за ревизија на пресудите не доби ниту пред македонските судови, ниту пред Европскиот суд за човекови права. Знам дека на тое со бугарска самосвест или на пат пон „освестување“ им пречи кога се гони некој нивни соистомисленик, но ако ги прекршат законите тоа е должност на правосудните органи. Во времето кога Илиевски беше шеф на едно од обвинителствата довербата во правосудните органи беше околу 50%, сега е 4%. Факт што говори самиот за себе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистинската биографија за Никола Груевски. Empty Re: Вистинската биографија за Никола Груевски.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот