Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА

2 posters

Go down

ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА Empty ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА

Пишување by osa Пон Jул 01 2019, 19:12

[size=48]Невидени насилни протести во Хонг Конг – Илјадници со шипки влегоа во зградата на Парламентот (ВИДЕО)[/size]
Илјадници демонстранти со маски на лицата и со метални шипки и голи раце го скршија влезот и упаднаа во зградата на парламентот во Хонг Конг.
ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА 381301

Прегледи:[size=40]262[/size]

01 јули 2019, 18:47

[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/381301/nevideni-nasilni-protesti-vo-hong-kong-iljadnici-so-shipki-vlegoa-vo-zgradata-na-parlamentot-video&text=%d0%9d%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b8+%d0%bd%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bb%d0%bd%d0%b8+%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b8+%d0%b2%d0%be+%d0%a5%d0%be%d0%bd%d0%b3+%d0%9a%d0%be%d0%bd%d0%b3+%e2%80%93+%d0%98%d0%bb%d1%98%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8+%d1%81%d0%be+%d1%88%d0%b8%d0%bf%d0%ba%d0%b8+%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d0%be%d0%b0+%d0%b2%d0%be+%d0%b7%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b0+%d0%bd%d0%b0+%d0%9f%d0%b0%d1%80%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%be%d1%82+(%d0%92%d0%98%d0%94%d0%95%d0%9e): https://kanal5.com.mk/articles/381301/]Сподели[/url]

Демонстрантите во Хонг Конг се пробија во зградата на Парламентот на 22 годишнината од враќањето на градот под власт на Кина во 1997 .
Тие директно побараа од Пекинг да го повлече законот со кој престапниците од Хонг Конг ќе одговараат пред судот во Пекинг , кога веќе во градот има независен правен систем , согласно договорот од 1997.
Поголема група млади луѓе под кациги , повеќето студенти, со метални шипки ја скршија вратата и влегоа во зградата на парламентот. Веднаш се вклучи и алармот во зградата , а полицијата употреби солзавец за да ги растера.


ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА Maxresdefault

По масовниот протест на 15 јуни , на кој се собраа околу 2 милиона демонстранти, гувернерката на Хонг Конг , Кари Лам го суспендираше спорниот закон , но не го отфрли. Тоа предизвика нов бран протести со барање за смена на Лам.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА Empty Re: ВАКА ФУНКЦИОНИРА ПРАВНА ДРЖАВА

Пишување by Bosonoga Вто Jул 02 2019, 01:38

svaka chas shto drugo da se kaze
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот