Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВАКА СЕ ЖИВЕЕ ВО СЛОГА ИМА НАПРЕДОК

Go down

ВАКА СЕ ЖИВЕЕ ВО СЛОГА ИМА НАПРЕДОК  Empty ВАКА СЕ ЖИВЕЕ ВО СЛОГА ИМА НАПРЕДОК

Пишување by osa Саб Јун 23 2018, 11:36

Градоначалниците Каминис, Бандиќ и Ахмети на концерт во Скопје
Објавено: 23-06-2018, 10:51

Градоначалниците на Атина, Јоргон Каминис, на Загреб, Милан Бандиќ и на Приштина, Шпенд Ахмети, заедно со градоначалници на повеќе градови од земјава беа поканети вчера од Петре Шилегов на концерт во скопскиот парк. Скопскиот градоначалник поканата ја третираше како приватна.
На концертот со програма настапија Македонската филхармонија, хорот на Македонската опера и балет и трибјут-бендт од Србија. Концертот беше планиран за 21 часот , при што се свиреа хитовите на познатата група „Квин“.

Со градоначалниците од регионот Шилегов имаше работна средба.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот