Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

4 posters

Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by osa Пон Фед 26 2018, 22:47

Братот на Сашо Мијалков дал оставка од местото советник на директорот на Царината

Влатко Мијалков, братот на Сашо Мијалков и братучед на Никола Груевски, кој го советуваше директорот на Царинската управа, поднел оставка на функцијата, потврдија оттаму за „Макфакс“. Од Царина додаваат дека оставката била на негово барање и не сакаат да споделат повеќе информации за, како што велат, да не му се нарушела приватноста.

Влатко Мијалков му беше советник на директорот на Царинската управа со години. Неговиот глас го имаше во многу од прислушуваните материјали. Тој во една од бомбите разговара со сопругата на ексминистерот за правда, Михајло Маневски, Филимена, за Тереза Блажевска од скопска Апелација која треба да му помогне за конкретен предмет, а Филимена, пак, го препраќа кај експретседателката на судот, Љупка Арсениевска, која, како што рече, е „ептен наша“.

http://makfax.com.mk/wp-content/uploads/2018/02/bomba-1067x600.png
Во друга бомба, Влатко Мијалков и Миле Јанакиески разговараат како да уценуваат вработени во Царинската управа да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Мијалков на Јанакиески му вели дека дал наредба за 1.200 вработени што живеат во општина Центар да му штиклираат кој за која партија ќе гласа на изборите. Мијалков разговара и со ексградоначалникот на Битола, Владимир Талески, обвинет во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство.

В. Маглешов

http://makfax.com.mk/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by Dino Вто Фед 27 2018, 17:22

A moze i vaka, upsss ama ovoj e vas nesto ste zgresile ili ne dal skade kade treba.

http://telma.com.mk/sovetnik-na-gradonachalnik-na-shuto-orizari-faten-so-pari-od-mito/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by osa Сре Фед 28 2018, 22:44

i da e nash ,ako zgreshil ke si lezi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by nino Сре Фед 28 2018, 23:38

da be vie tie od dpmne gi zatvorivte pa i vasite ke ste gi apsele
mafija se dvete partii, ne se nistat edni so drugi

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by Dino Пет Мар 02 2018, 22:40

Ama se usravte od siptarite pa i policajki makedonki gi ostavate da tepaat kujznae sto se i se zakanuvale da kaze deka sama se udrila, use malku ke i barate osteta za pajakot so go ostetila.

http://telma.com.mk/mvr-bekir-asani-partiskiot-funktsioner-na-dui-i-podviknal-a-politsajkata-sama-se-povredila-od-pajak-voziloto/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by TRAJCHE Саб Мар 03 2018, 21:22

a so sakat sonk, da gi ostavat stapskite prisluznici na dpmne so gi vrabotuvaja pred izbori da gi glasaat?

СОНК: Се прекинуваат договорите со работа, а се вработуваат други луѓе

http://24vesti.com.mk/sonk-se-prekinuvaat-dogovorite-so-rabota-se-vrabotuvaat-drugi-lugje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by osa Саб Мар 03 2018, 21:47

da prestanat od SONK da lazat ...ne im se prekinuvaat dogovorite tuku NE IM SE PRODOLZUVAAT ...treba da mu se zalat na grujo shto gi drzeshe so godini bez da gi vraboti tuku samo kako privremeno vraboteni .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by TRAJCHE Саб Мар 03 2018, 21:55

prashanje za sluzbite od kaj ministerkata Mila Carovska od MTSP da proverat kolku chlenovi ima ovoj SONK na Nedelkonv formiran vo vreme na dpmne ,i da vidat deka treba da go zatvorat zoshto siot narod se odkaza i nema chlenstvo ,plus ovie nevrabotenite i tie pod dogovor ne se chlenovi na sindikat spored zakonite na drzavata
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ Empty Re: МОЖЕ И ВАКА ,САМИ ДА СИ ОДАТ ,НЕ ДА ГИ БРКАШ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот