Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 1 of 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе Empty Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:33

Соопштение за медиумит и одржана прес конференција на иста тема и со иста содржина.

Небањатите сами против себе Img_2080



Последната промена е направена од PRVOBOREC на Сре Ное 27 2019, 15:34. Мислењето е променето 1 пати
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:33

Ги соопштуваат и бројките.

Небањатите сами против себе Img_2081

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:35

Ама небањатите се толку будали и не сфаќаат или мислат никој нема да забележи дека континуиран пад во производството на електрична енергија има само во нивно време.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:37

Затоа што нивниот в.д. офчар беше директор на ЕЛЕМ до август 2017.

Небањатите сами против себе Img_2082Небањатите сами против себе Img_2083
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:42

Што дрога ом даваат у штаб па да си скокаат сами себе во уста е непознато. Но од бројките што ги објавија се гледа тоталната неспособност за производство на електтична енергија. Или пак кроминалот што го правеле намерно саботирајки го домашното производство за да крадат од граѓаните увезувајки скапа струја.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:43

Од моментот кога СДСМ поставил директор производстбото се стабилизира и сметките за струја не растат, парите остануваат кај граѓаните.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:45

Премиерот Заев греши кога мисли дека некој од небањатите работи против в.д. офчарот.

Небањатите сами против себе Img_2084

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27 2019, 15:47

Објаснувањето е едноставно, лош квалитет на бобинките кои им ги даваат да ги џвакаат по штабовите. Очигледно штедат на квалитетот на дрогата за членството кога не можат да ја купат од крадени пари од граѓаните.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Сре Ное 27 2019, 16:15

Au ama si im go nacukal. Bravo.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Ное 27 2019, 18:32

Нема ништо драматично во тоа што централата во Неготино престана да произведува струја за Грција затоа што струја произведена на мазут е скапа, а веќе одамна нема недостаток на струја во регионот, па Грција се снабдува од други извори. Заев споменува само еден параметар сметајќи на тоа дека луѓето не паметат дека растеше цената на струја во цела Европа, а дека Македонија не е изолирана земја. Не е точно ни дека имаме најевтина струја во регионот. Во Србија струјата е поевтина (а платите се поголеми). Македонија е прва по падот на наталитет, што значи веројатно дека наместо во Македонија децата се раѓаат во странство поради масовното иселување на младите.
Не знам од каде ви се фашистичките манири и нема тема на која не се користи говор на омраза, посебно најсељачкиот збор од таа категорија - небањати во насловот на темата..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Ное 27 2019, 18:45

Ја гледам темата и никаде не најдов ништо што ја потврдува лагата на дпне, напротив производството континуирано паѓа од 2013 година. Останува нејасно зошто дпне ги објавил бројките што всушност докажуваат дека нивното тврдење е лага. Опозициско лудило можеби?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Сре Ное 27 2019, 19:02

Kakva vrska imaat lagite na tvojata dpsmne predavnichka so cenite i platite vo Srbija? I so padot na natalitetot vo Makedonija? Osven tvojot glup obid da spinuvash i da go odvlechesh vnimanieto od vistinskata tema, kako glupite dpsmne predavnici sami dokazhale deka lazhat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Ное 27 2019, 20:07

Реално секаде во светот се намалува потрошувачката на струја поради користење на поефикасни електрични уреди. Ќе видиме каков ќе биде резултатот зимово бидејќи најголем дел од акумулациите се испразнети поради честите дефекти во РЕК Битола и сушата.
Цената на струја ја споменав како уште една лага на Заев. Помала од таа дека во минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Сре Ное 27 2019, 20:10

Pishuvanjeto gluposti za cenata na strujata i lazhnite obvinuvanja na Zaev ne go reshavaat problemot. Prashanjeto e ednostavno, zoshto glupite od dpsmne lazhele a pri toa objavile brojki shto dokazhuvaat deka lazhat. Osven glupokja drug odgovor nema.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Ное 28 2019, 17:37

Споредено со добиениот датум за преговори со ЕУ, лага искажана не од некој новинар туку лично од премиерот и лидер на СДСМ глупоста е помала. Толку труд поради еден наводно глуп новинар најголемата партија во Македонија да се прогласи целата за глупава, од страна на партија што има глупав лидер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Ное 28 2019, 17:46

Многу те погодило што ги фатија твоите дпне-оФци во лага. И денес лажеа дека пратеник од СДСМ ја претепал сопругата и пак ги фатија со спуштени гаќи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Ное 28 2019, 18:38

Информацијата од МВР е дека „На 27.11.2019 год во 21,30 часот во СВР Скопје се јавила М. А. (37) од Скопје и пријавила дека сопругот К.А. (40) од Скопје се расправал со неа и сакал да ги земе со него нивните деца. Полициски службеници излегле на местото на пријавата за расчистување на случајот“. Штом викала полиција тешко ми е да поверувам дека не се обидел децата да ги земе на мирен начин, но секој има право на свое мислење. Мене ме обвинивте на форумов дека сум извршил насилство над советничката во Министерството на финансии затоа што постирав на форумов слика што сама ја има јавно објавено и коментирав без ниту еден лош збор дека се надевам дека ќе биде толку успешна колку што е убава. Не сум се приближил до неа, ниту ми повикала полиција. Има и пријави од жени полицајки од полициската станица во Автокоманда за уцени и барање на сексуални услуги од командирот на станицата. Имаше и полицајка удрена од пајак возило, а нема пријава против пајакот, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Чет Ное 28 2019, 19:53

Kade e taa informacija od MVR da ja vidime?
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 28 2019, 20:10

Овој небањат идиот пак ги изеде говната. Службата објави за спречен обид за повторно лажно претставување и разговор со премиерот. Ама зафатен со јадењето небањатиот не разбрал и според него тоа е насанкување. А у ствари него го насанкале од штабот и наместо лажица му дале кофа.

Небањатите сами против себе Img_2086
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Ное 29 2019, 14:13

Овој пат тимот на Заев самиот го објави настанот не чекајќи тоа да го направат соговорниците. Сепак вака срамот е помал. Замислете некој да се обидуваше да го силува премиерот. Ќе дозволеа ли силувачот да ја заврши работата до крај за да видат какви му се крајните намери?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 29 2019, 14:46

Упте еднаш разоткриени лагите на небањатите. Ако Уставен го укине членот тогаш се спасуваат точно небањатите криминалци кои се осудени или има покренато постапка против нив. Сепак небањатите сакаат ѕоа да хо прикажат демек Заев го птави за да може Стево да го помилува.

Небањатите сами против себе Img_2087

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 29 2019, 14:48

Иако Заев ниту е обвинет ниту има кој да го обвини. Се обидуваат да створат перцепција демек ќе победиме на изнори и ќе им судиѓе на тие што се против нас надевајки се дека со дтара тактика на заплашуваее на народот ќе добијат некој глас повеќе.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 29 2019, 14:52

Сепак СДСМ реагираше одлично и ќе му овозможи на народот да види кој е вистинскиот криминалец и кој сака амнестија.

Небањатите сами против себе Img_2090Небањатите сами против себе Img_2091

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 29 2019, 16:27

Всушност изгубен во своите лаги е небањатиот идиот. Го објавил ова.

Небањатите сами против себе Img_2092

И мисли дека е многу итар затоа што ги злоупотребува различните наслови. Но, секој портал извлекол како наслов тоа што му одговара а изјавата на Димитров и на двата портали е идентична.

https://plusinfo.mk/димитров-во-нон-пејперот-има-идеи-што-с/

https://www.libertas.mk/dimitrov-ideјata-na-franczuskiot-non-peјper-e-zabrzuvaњe-na-proczesot-na-pregovori/

Сакајки да излеже наместо итроштина небањатиот се вплеткал во сопствениот идиотизам.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Ное 29 2019, 17:43

Повторно ќе замолам расистичкиот израз што северџаните го користат за Македонците, небањати, да се пдстрани од насловот на темата,
Во врска со последниот пост (на Првоборец) за да можам да дискутирам треба да напишеш кој е според тебе во право, затоа што не сум видовит за да знам кого го сметаш за небањат. Ниту еден од двата портала не е ниту бил поддржувач на најголемата партија во Македонија која ја мразиш, а обично за небањати ги сметаш Македонците, за разлика од избањатите северџани, Албанци, Роми и други.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот