Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+12
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
16 posters

Страна 12 of 23 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 09 2021, 18:28

Мороните небањати јадат говна за платите.

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_1138

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Zhane Чет Дек 09 2021, 18:59

Licemerieto pusteno na naj jako.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 14 2021, 06:52

Небањатите во новата епоха. Дуизација.

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_1140

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Дек 14 2021, 16:36

Никогаш никој не бил против тоа премиер да биде Македонец од албанско етничко потекло. Но тој не мора да биде од ДУИ избран од неговата партија, а не од мнозинството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 16 2021, 16:16

Ахахахахааааааааа.

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_1145

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Нед Дек 19 2021, 11:03

Ocigledno vmro gi smeta graganite za blesavi pa laze kade i kako ke stigne. Od 50 napravija dolg od 160 milioni evra. Lagata za razlikata od 110 milioni blesite ja smislile vo sabota koga administracijata ne raboti i sigirno ne mozele da dobijat nikakva informacija za nov dolg od 110 milioni a lagata ja objavile vo nedela. Edinstveno e sigurno deka sega partiskite botovi na vmro ke prodolzat da go sledat Gebelsovoto pravilo deka sto pati povtorena laga stanuva vistina.

Небањатите сами против себе - Page 12 Screen11

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_2156

https://republika.mk/vesti/skopje/arsovska-shilegov-ja-zaglavil-gradskata-kasa-so-nad-50-milioni-evra/

https://republika.mk/vesti/skopje/vmro-dpmne-rasipnikot-shilegov-i-sdsm-ostavija-dolg-od-160-milioni-evra-na-grad-skopje/

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пон Дек 20 2021, 11:16

Планираат да украдат над 100 милиони од градската каса а за тоа да го обвинат Шилегов. Данела се истрчала и од штабот веднаш почнале да ја поправаат штетата. Не ги ставија градоначалниците под контрола на Ставревски залудно. Тој најдобро знае како се купуваат чоколади кога народот нема ни за леб.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Дек 22 2021, 20:32

Се работи за вкупен долг, на градот и на градските јавни претпројатија.
Патем колку пати е повторена лагата дека на следниот самит на ЕУ добиваме датум за почеток на преговорите. Дали тоа го правеше нацистичката партија на Хитлер или социјалдемократите на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Дек 22 2021, 21:44

И Данела и дпне јасно нагласуваат дека долгот е на град Скопје. Само што како што пишав бедна ви е координацијата па бившиот министер кој е експерт за купување чоколада иако нема ни за леб мора да ги поправа штетите за да украдете 110 милиони а вината да падне на Шилегов.
Патем кога ќе почнете да лажете дека мостовите кои се проект на Шилегов а Данела ги блокираше па се пишмани се заслуга на дпне?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 24 2021, 12:07

Добар ден небањати вемерџани.

Небањатите сами против себе - Page 12 Fhxebn10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 28 2021, 16:35

Добровечер небањати вемерџани. Бугаризацијата успешно ја завршивте а гледам при крај сте и со дуизацијата.

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_1155

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Дек 28 2021, 18:28

Да се надеваме дека политиката на јадење живи луѓе доколку не мислат исто како властодржецот ќе прекине и ќе се искористат сите сили што може да допринесат за добро на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 28 2021, 19:44

После скопската кметица да го поздравиме и штипскиот кмет избран од бугаристанските небањати вемерџани.

Небањатите сами против себе - Page 12 Img_1157

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 12 2022, 12:42

Бандо небањата ако има пари за партиските морони има и за греење. Нели кметицата ви е врвна менаџерка, а во тимот и се најдобрите, бившите министри на пастирот ваш, тој што пророкуваше војна ако се качи минималецот и тој што купуваше чоколада кога нема за леб.

Небањатите сами против себе - Page 12 Fi5rat10Небањатите сами против себе - Page 12 Fi5q_310

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јан 12 2022, 15:11

Не знам дали последната изјава на еден од поголемите политички камелеони во Македонија, Никола Димитров, дадена откако конечно сватил дека нема да биде повторно министер е последица на шокот дека е отфрлрн или дека конечно разбрал дека бил будалетинка кога го потпишуваше Преспанскиот договор мислејчи дека тоа е последното виткае на кичма на Македонија. Лично мислам дека Димитров е во право кога мисли дека неговиот небањат колега е спремен да ја свитка кичмата на (северно) Македонците повеќе отколку што ни ја свитка кичмата на нас обичните Македонци тој самиот. Чудно, на Димитровне прв му одговори тој што го тргна од владата, туку небањатиот што е во заминување и наводно не се меша во составот на владата.
Според СДСМ тие се единствените што се виновни за ситуацијата во Македонија. Не е сменет ниту еден министер од ДУИ..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Јан 13 2022, 11:56

Добро забележано.

PRVOBOREC напиша:Бандо небањата ако има пари за партиските морони има и за греење. Нели кметицата ви е врвна менаџерка, а во тимот и се најдобрите, бившите министри на пастирот ваш, тој што пророкуваше војна ако се качи минималецот и тој што купуваше чоколада кога нема за леб.

Небањатите сами против себе - Page 12 Fi5rat10Небањатите сами против себе - Page 12 Fi5q_310
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Јан 14 2022, 16:46

Градот Скопје нема законска можност да го првземе БЕГ ниту на одредено, ниту на неодредено време. Ниту има лиценца за работа. Сите тие можности се во раце на владата.
Кога сме кај тоа јас и сите граѓани што не се грејат од топлификација да плаќаат за тие што се греат, не гледам зошто би го правел тоа за тие што не се социјални случаи, а посебно за тие што се богати, На мене лек што се издаваше на рецепт, а ми е ппотребен затоа што помага за две болести што ги имам, СДСМ прво направи да морам да го купам (го укина на позитивна листа) а последните месеци воопшто го нема, па морам да го набавувам од странство. Стално се грижам да не се затворат границите поради короната, па морам да набавувам резерва. Владата ја боли пенисот за мене. И други како мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 11 2022, 16:26

Ајдеееее небањатите почнаа да признаваат дека краделе и местеле избори. И тоа тие од највисокиот ешалон.

https://sitel.com.mk/presuda-za-obvinetite-koi-priznaa-vina-vo-sluchajot-titanik-na-28-fevruari

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Фед 11 2022, 16:54

После 5 години тортура. Добро што сега не се убива како во времето на бугарската ФАШИСТИЧКА окупација. Дел од заедничката историја на ДУИ и СДСМ со Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Фед 11 2022, 18:15

Ниеден од нив не се пожалил на никаква тортура. Сите изразуваат каење за делата што ги направиле. Патем јасно ти е дека ДПНЕ ОФЦИТЕ биле тие што во Втора Светска Војна соработувале со БУГАРСКИОТ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР формирајки контрачети и учествувајки во бугарската администрација на територијата на Македонија  за време на БУГАРСКАТА ФАШИСТИЧКА ОКУПАЦИЈА. Како дедото на вашата омилена Ганка Самуилова Цветанова кој бил скопски кмет поставен од БУГАРСКИТЕ ФАШИСТИ. Имаше и некои гласини дека дедото на Илија Димовски бил тој што ја носел главата на младата партизанка и СДСМовка Невена Ѓоргиева Дуња низ велешките села откога претходно ДПНЕ ОФЦИТЕ од велешката контрачета тешко ја раниле и потоа и ја пресеке главата за да ги плашат македонците да се кренат на сенародно востание против БУГАРСКИОТ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР и неговите слуги предавниците од ДПНЕ. Бидејки нели вие сте наследници на историското ВМРО кое за големо изненадување е формирано во 1919 године и нема никакви допирни точки со Гоце, Даме, Тошев, Сандански, Карев и другите славни револуционери и илинденци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 11:04

Зошто не го спомна дедото на Андреј Жерновски кој бил заменик кмет на Скопје. Да потсетам и дека Ганка беше министерка во времето на Љубчо Георгиевски чија партија е коалиционен партнер на СДСМ во Собранието.
Патем кој политичар пред Заев е почитуван од СДСМ. Колку што знам ниту Лазар Колишевски ниту Бранко Црвенковски ни самите не ги сакате. Што би рекле до пладне ги мразите нив, а по пладне и самите себе си.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Саб Фед 12 2022, 13:03

Vnimavaj ke ti se naluti koordinatorkata botu.

Поранешната министерка за култура Ганка Самоилова-Цветанова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ од неодамна е поставена за координатор на лажните партиски профили по социјалните мрежи (ботови) на најголемата опозициска партија, тврдат партиски извори.

https://www.media.mk/2020/12/25/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D1%81%D1%82/

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 14:46

Уште не може да разбереш дека и во СДСМ има патриоти кои се против политиката на Заев и другите предавници.  Само чекаат да се створи клима за нивно рушење. Тоа за жал ќе биде кога опозицијата ќе ја сруши власта. Тешко е една партија да се сруши од внатре затоа што има контрола врз сите органи за следење и прогон. СДСМ би требало да остане како партија, само и се потребни нормални луѓе во раководството.
Патем знаеш ли кој  раководи со лажните партијски профили во СДСМ. Иста личност што раководела и во времето на Заев?
Повторно ли ќе го огнорираш прашшањето во врска со дедото на Жерновски? Иако внуците никаде не одговараат за делата на дедовците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Саб Фед 12 2022, 16:38

Voopsto ne mi e griza za dedoto na Zernovski, a informaciite za Samuilova Cvetanova se od izvori vo vmro a ne od sdsm. Zatoa vnimavaj kako i sto pisuvas za nea, moze seriozno da ti se naluti.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Саб Фед 12 2022, 18:41

Zosto voopsto razgovaras so bot koj misli deka seuste na vlast e Zaev. Normalno deka za nego patrioti se samo vmrovci a site drugi predavnici. Iako cela partija im e pobugarcena i nema koj od niv ne potpisal deka predcite mu se bugari da zeme bugarski pasos. Ete i Danela nemase ama na kraj mesto gradonacalnicka ispadna kmetica.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 12 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 23 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот