Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите терористи протестираат

5 posters

Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 11:14

Доказ дека небањатите стоеле зад терористичкиот упад во парламентот и обидот за насилно рушење на уставниот поредок на Македонија на 27 април 2017.

Небањатите терористи протестираат Img_1018
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 11:16

Што била целта и кои се луѓето заради кои небањатите денес протестираат.

Небањатите терористи протестираат Img_1019Небањатите терористи протестираат Img_1020Небањатите терористи протестираат Img_1021Небањатите терористи протестираат Img_1022Небањатите терористи протестираат Img_1023

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 11:20

Каков е тој "батаљон", усташки? Пошто Југ е влезен во парламентот да го убие Заев со усташки симболи.


Небањатите терористи протестираат Img_1024
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 11:23

Да си пишел фаланга или слична моронштина ајде де. И што сте сега, антички или усташки небањати?

Небањатите терористи протестираат Ezzfyy10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 11:25

Чест и задоволство ми е да ви соопштам дека вашиот пастир од Будимпешта ве измоча од високо директ во фаца.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 12:05

„S" во насловот е намерно или грешка?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 12:29

Веројатно е намерно затоа што по насловот на темата се гледа дека некој не сака да пишува за настанот, туку дека сака да си ги лечи психичките фрустрации. Не е лесно да се поддржува најголемиот предавник во историјата на Македонија. Човек мора еднаш да пукне.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by Albatros Нед Апр 25 2021, 13:02

Ubavo plasirana storija, a i Gruevski navistina im go lepnal. Sigurno sega im se smee od Ungarija kade sto uziva so narodnite pari. Megu drugoto i nivnite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 13:33

АКо сакаш да комуницираш и со мене ќе треба да го направиш тоа на тема со нормален наслов. За ова на темата „Протести за уставобранителите“. На теми со наслови со кои политички болни умови сакаат да си ги лечат психичките фрустрации повеќе нема да учествувам. На посочената тема ќе одговорам и на прашања поставени овде. Темата ќе ја следам затоа што не ми е сеедно колку луѓе имаат психички проблеми од политички причини надополнети со тие од пандемијата. Но малку подоцна. Почнувам со правење салатичка за аперитивче пред ручек. За жал инвалид сум во нозете и не можам да учествувам на протестот, од кој нема да има голема моментална корист (хибриден режим не се руши наеднаш) но сигурно ќе делува позитивно на иднината на Македонија. Дури и овчарот од Муртино ќе го смени своето однесување. Колку повеќе изјави има од СДСМ, толку повеќе се исплашени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by Albatros Нед Апр 25 2021, 13:57

Komentiram samo tamu kade sto rabotite se narekuvaat so vistinskoto ime, upad vo parlamentot so cel nasilno prezemanje na vlasta i sprecuvanje na mnozinstvoto legalno izbrani pratenici da formiraat vlada e teroristicki akt.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 14:45

Мороните небањати мислат дека ако се наречат уставобранители ќе скријат дека се ѕерористи.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by Nebula Нед Апр 25 2021, 16:41

Da se ufilmuvas deka nasilnicite sto upadnaa vo parlamentot da ubivaat narodni pretstavnici se ustavobraniteli pa i da lazes deka se toa vo nadez deka ima blesavi sto ke ti poveruvaat plus da protestiras za nivno osloboduvanje patem sirejki korona,  e dnoto sto vmro go dostigna.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 18:21

Паметно размислување.

Небањатите терористи протестираат Img_1025

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 22:33

Кој се протестираше за слобода на ѕерористите.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by трендафил Пон Aвг 09 2021, 14:57

Терористите што во 2001 година убиваа, киднапираа и вршеа тортура над неалбанци при што во повеќе случаи имаше злосторства против човештвото, не се во затвор. Дури и мерките против короната се прилагодуваат според нив, па наместо мерките да важат веднаш, важат од 16 август затоа што на 15 август ќе се слави капиулацијата на Македонија наречена Рамковна спогодба спротивна на мерките. За прославата се издвоени 500 илјади евра, а власта немаше пари за да ги сервисира противпожарните авиони и да купи десетина пожарни возила во втора рака. За волја на вистината, не капитулиравме пред УЧК туку пред евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите терористи протестираат Empty Re: Небањатите терористи протестираат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот