Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

+5
Nebula
TRAJCHE
трендафил
Luxor
PRVOBOREC
9 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:01

Слабо ви оди математиката небањати. И лажењето исто така.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2905
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:06

Еве ја вистината небањати. Тоа што најмногу ве боли. Во 2008 долгот е 23% од БДП. Во 2016 изнесува 50,1%. За 8 години зголемување за 27%.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2906
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:13

Но, на крајот од 2020 небањати лажливци долгот е 59,5% од БДП. Зголемен е само за 9,5% за 3,5 години власт на премиерот Заев.ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2907

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:16

Колку треба да си морон небањат за да лажеш дека СДСМ за една година ја задолжил државата повеќе од небањатите морони за 10 иако насекаде постојат докази дека не е така. За потсетување СДСМ направи влада во јуни 2017.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2908

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:21

А сега небањати морони да споредиме како живеел народот за време на вашата небањата лажлива диктаторска власт и денес кога лажете дека живее полошо. Да видиме кои биле тие што му носеле црнила на народот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:23

Ова е минималната плата во 2016 за време на власта на лажливите небањати морони.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2909

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:24

А ова е потрошувачката кошничка за време на владеењето на небањатите морони.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2910

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:27

Потребни се повеќе од 3 минимални плати да преживее едно четворочлено семејство за време на вашата власт морони небањати лажливи. И вие мислите дека имате право да јадете говна за економија и некаква сиромаштија.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:29

А сега уште едно потсетување небањати лажливци. Заев формира влада на 1 јули 2017.ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2911

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:32

И еве што народот добива за само три години небањати лажливи морони. Минималната плата се качува на 15 000 денари. Се зголемува за 5 односно 6 илјади денари зависно од секторот на вработување.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2912

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:34

А потрошувачката кошничка се зголемува за само 1 600 денари небањати лажливци.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2913

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:41

Ако во 2016 на четворочлено семејство во кое има двајца вработени во текстилната индустрија за полнење на потрошувачката кошничка им фалат над 14 000 денари, во 2020 им фалат само 3 800 денари лажливци небањати.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 28 2021, 20:47

Вие морони небањати бевте тие што го држевте во сиромаштија народот и го завивавте во црнила. Толку за небањатата моронска лажлива економија.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 10:24

Одиме на тема говната лажливи небањати и пописот или како да се исполни нарачката албанците да бидат 30 % како што јавно вети чобанот на небањатите морони Жмицко во замена за коалицирање со Сеља.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 10:28

Прво небањатите морони јадат говна дека дуи ги повикува албанците на масовен потпис а СДСМ молчи демек сакаат да се попишат што помалку Македонци за да се зголеми бројот на албанци. Или ми ти ја префрлаат вината за нивната антимакедонска операција договорена со Сеља на СДСМ.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2914

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 10:30

Небањатите говна како што се глупи пошто во штабовите мозокот им го заменуваат со фекалии забораваат дека живееме во 21 век и дека докази има за се. Треба само да се побараат. СДСМ и Заев непрестано повикуваат на масовно попишување на граѓаните.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2915

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 10:35

Говното небањато што лажно обвинува и се обидува договорот Жмицко - Сеља да го прикаже како вина на СДСМ и Заев заборавило уште нешто, дека неговата моронска партија повика македонците на бојкот на пописот за вештачки да се зголеми бројот на албанци до 30% како што јавно вети неговиот чобан Жмицко.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2916

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 10:39

Вие говна небањати моронски сте тие што сакате да ги направите македонците малцинство во сопствената земја и сте вистинските предавници и непријатели на Македонија и македонците. Затоа што сте обични секташки морони кои не се и никогаш не биле дел од македонскиот народ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 01 2021, 11:31

И додека пописот тече небањатите морони продолжуваат со лажење дека се Македонци и дека се со народот пивикувајки на собирање невалидни потписи кои во недостаток на одзив на граѓаните ги фалсификуваат за да ги исполнат желбите на Сеља залудно надевајки се дека тоа ќе ги донесе на власт за да ја доуништат македонската држава и македонскиот народ.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2917

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Luxor Пон Мар 01 2021, 13:22

Намали со навреди и вулгарности. Следниот пат не предупредувам туку бришам и банирам.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 15 2021, 09:44

Ајде малку да се насмееме небањати, црнилата на новиот ви чобан се само за вас.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Img_2933
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Пон Мар 15 2021, 21:35

Апсењето на Камчев беше изведено без обвинителството и судија и со налог во кој пишува дека го апсат како обвинет за изборна измама. Апсење за нешто за што Камчев нема ниту имал обвинение, па се работи за кршење на неговите човекови права. Очигледно е дека притвормаерот го фрла владетелот на хибридниот режим. 
Да се разбереме. Немам ништо против тоа секој криминалец да одговара, но во процедура предвидена според законите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Luxor Пон Мар 15 2021, 21:39

Тоа така трубат плачковците од медиумите на дпне оФците затоа што повеќе нема кој да ги финансира.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Вто Мар 16 2021, 20:06

Се јави ли Рашковски од земјата доколку не е избеган или од странство, ако стигнал на целта? Ме чуди што ПРот на СДСМ за многу неважни прашања одговара веднаш, а за ова сериозно обвинение без одговор сме од пладне.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Luxor Вто Мар 16 2021, 20:12

Ако Рашковски кој беше секретар на владата и тоа од владеачката партија навистина избегал од страв да не биде обвинет и осуден за криминал тогаш навистина правната држава функционира и законот се применува неселективно, што е уште еден голем успех на Заев и СДСМ. Инаку за да се води како бегалец од правдата прво треба ОЈО да има подигнато обвинение против него.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот