Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

+5
Nebula
TRAJCHE
трендафил
Luxor
PRVOBOREC
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Сре Мар 17 2021, 15:11

Рашковски се јави од Мексико каде наводно е на одмор до 31 март. Неговиот сопартиец и потпретседател на влада Љупчо Николовски одмара во Дубаи откако ги реши проблемите со корупцијата и со путерот. Нека им е добар одморот и им посакувам здравје, односно да не ни донесат нова варијанта на короната од таму.
П.С.: Дали Рашковски е пратен во Мексико службено, па треба во иднина да очекуваме Заев да се јави на граница за да се пропушти некој камион или авион со најизвезуваниот артикал од Мексико. Или да се формира населба со партиски бегалци од Македонија по изборите или парламентарна смена на власта.
Зошто СДСМ и ДУИ со коалицијата уште не го изгласуваат законот за помош на стопанството поради пандемијата? Прашањето го поставувам поради темата која е во врска со економијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Luxor Сре Мар 17 2021, 17:50

Обичен очаен обид со лаги да ги обвинуваш и клеветиш СДСМ и Зоран Заев.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 17 2021, 22:52

Ве поздрави премиерот Заев небањати.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Img_2938

332284/zaev-promovirashe-nova-investitsija-vo-bogdantsi-veteren-park-od-30-megavati

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Чет Мар 18 2021, 21:32

Јас мислев дека Богданци е во јужна Македонија, а Куманово и Крива Паланка во северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 21 2021, 16:08

Небањатите лажливи морони и демократијата, само ***** да се јадело.

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Screen22

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Вто Aвг 03 2021, 15:06

Јавниот долг добива застрашувачки димензии - Алсат ТВ (alsat.mk)

И Никола Поповски, поранешен министер за финансии од СДСМ вели дека владата не презадолжува.

Да прашам што тоа имало во Валандово. Нешто никој не ги спомнува неколкуте купени „конгресмени“.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 21 2021, 16:00


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 10 2022, 11:37

Добар ден небањати морони. Боли кога не можете со глад и сиромаштија да го држите народот под контрола, нели? Е па затоа небањатата врхушка со тој пропаднатиот економист што и го води градскиот совет на пропаднатата менаџерка кметица квичи.

Минималната плата од јануари 2015 година ќе изнесува 9.590 денари
Објавено: 28/10/2014

https://www.pravdiko.mk/minimalnata-plata-od-januari-2015-godina-ke-iznesuva-9-590-denari/

Вредноста на Синдикалната минимална кошница za јануари 2015 година изнесува
32.135,00 денари

https://www.ssm.org.mk/mk/sindikalna-minimalna-koshnica-januari-2015

Повеќе од 3 и пол минимални плати требало за да се наполни кошночката. Сега доволни се две и нешто преостанува. Поздравче, небањати народни непријатели._________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Чет Фед 10 2022, 16:03

Иако веројатно е залудно, повторно ќе протестирам за говорот на омраза во најпримитивен облик во насловот на темата, не поради мене туку затоа што не знаеме кој се ќе го прочита. 
Чудна е пресметката на синдикатот во 2015 година ако се спореди со таа за овој месец.
Не знам дали симпатизерите на ДУИ и на СДСМ дали ги навредува на кој начин им се обраќа лидерот на партијата со човекот што наводно се вратил од Германија за да работи овде за минимална плата (откако оваа категорија на плата ја воведе ВМРО, пред тоа не постоеше такво нешто). Верувате ли навистина дека човекот би живеел полошо во Германија отколку кај нас. Вашиот лидер мисли дека верувате.
Чудно е тоа што со секоја нова сума на минимална плата се зголемува бројот на тие што ја примаат. Не треба ли да биде целта врз основа на економски параметри да има што помалку работници на минималец. Ако еден наставник со висока стручна спрема имаше пораст сразмерен на тој на минималецот, сега наместо 24.000 ќе требаше да има 44.000 денари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by TRAJCHE Чет Фед 10 2022, 16:18

I oni se siromasni. Samo rakovodstvoto sto ja sogoli drzavata i narodot im se bogati. Toa samo od inaet go pravat zatoa sto SDSM ako prodolzi vaka gi dobiva i narednite izbori. Prostata masa dpmneovci i da dojdat na vlast nema da dobijat nisto. Rakovodstoto ke im se zbogati duplo poveke kradejki a tie ke bidat srekni sto gi pustile preku red na nekoj salter.


PRVOBOREC напиша:Добар ден небањати морони. Боли кога не можете со глад и сиромаштија да го држите народот под контрола, нели? Е па затоа небањатата врхушка со тој пропаднатиот економист што и го води градскиот совет на пропаднатата менаџерка кметица квичи.

Минималната плата од јануари 2015 година ќе изнесува 9.590 денари
Објавено: 28/10/2014

https://www.pravdiko.mk/minimalnata-plata-od-januari-2015-godina-ke-iznesuva-9-590-denari/

Вредноста на Синдикалната минимална кошница za јануари 2015 година изнесува
32.135,00 денари

https://www.ssm.org.mk/mk/sindikalna-minimalna-koshnica-januari-2015

Повеќе од 3 и пол минимални плати требало за да се наполни кошночката. Сега доволни се две и нешто преостанува. Поздравче, небањати народни непријатели.


TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Чет Фед 10 2022, 18:37

Никогаш не сум поддржувал потрошувачка со кредити освен кога се работи за инвестиција во имот што во случај на потреба може да се продаде. Не за пари за храна, струја и слично. Вака практично на тие со минимална плата (А тоа се најчесто тие со ниско образование и ниски способности) добиваат пари што утре покрај нив ќе ги враќаат ни криви ни должни сите граѓани на Македонија. Знаеш ли за колку проценти е зголемен бројот на тие со минимална плата откако СДСМ е на власт и колку е намален односот на плата помеѓу тие со основно, дури и без основно образование и тие со факултет. Дури и помеѓу тие што работодавач им е државата. Не знам дали е целта да се задржат неспособните, а способните да се натераат да избегаат од државата. Да повторам дека секпј граѓанин треба да ома за минимален стандард кој треба да расте со порастот на БДП, но доплатата треба да оди како социјала. Не како плата. Посебно не кога во една иста установа или фирма еден дел добива зголемување без да се зголеми вредноста на неговата работа, а друг не. Посебно не тоа да стане систем на функционирање на државата.
Не разбирам ни зошто пензиите се покачане за 2,98%, а минималната плата за 20%. Дали за нас пензионерите цените се покачуваат помалку. При тоа бројот на пензионери владата во соработна со ковидот непрестано опаѓа, а со тоа и бројот на исплатени пензии, а бројот на вработени со минимална плата е скоро удвоен. Читај луѓе на кои дел од платата им ја исплаќа државата. Како една иста држава за едни има, а за други нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Nebula Чет Фед 10 2022, 19:04

Nevistinito e tvrdenjeto deka tie so visoko obrazovanie se sposobnite a tie so sredno ili osnovno nesposobnite. Poznavam mnogu uspesni luge so sredno obrazovanie i nekoi prilicno neuspesni so visoko koi cekaat drzavata da gi zgrizi. Ova poslednovo posebno dojde do izraz otkoga Gruevski i vmro pocnaa da stancaat diplomi na partiski poltroni  i dozvolija toa istoto da go pravat privatni fakulteti. Osven toa najgolemiot broj od iselenite se luge so sredno obrazovanie bidejki vo Makedonija skoro i ne moze da se najdat pomladi luge bez sredno obrazovanie. Penzionerite osven tvrdenjeto deka treba da davaat pari na vnucinjata drugo opravduvanje za baranjata za zgolemuvanje na penzijata nemaat bidejki dve penzii od po 10 000 denari pravat poveke od 50% od potrosuvackata kosnicka, dodeka vrabotenite vo industrijata pretezno se semejni luge koi imaat deca na koi treba da im obezbedat priblizno normalen zivot i solidno obrazovanie. Ima uste dosta za pisuvanje no i bez toa partiskite botovi ke prodolzat da si go verglaat nivnoto.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Пет Фед 11 2022, 17:29

Не може хигиеничар во училиште и наставник вработен со договор на дело да имаат иста плата, 18 илјади денари. Не се ваљда сите хигиеничари исклучително способни, а ниту еден вработен на одредено време со исти обврски како тие што имаат решение и плата од 24 илјади денари. Едноставно треба сразмерно да се качуваат сите плати, посебно кај вработените кај ист работодавач - државата. Не може ни минималната плата да се покачи скоро 7 пати повеќе од пензиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Пет Фед 11 2022, 18:05

Кога сме кај парите да напишам и дека каратистит Дејан Георгиевски кој не израдува со сребрениот медал од најголемиот спортски настан, Олимпијадата, доби ваучер од Агенцијата за млади и спорт во износ од 350.000 денари. Освојувачите на ист, сребрен медал, на светското првенство во карате Емил Павлов и на Параолимпијските игри Оливера Наковска Бикова (стрелаштво) се наградени со 400.000 денари. Кој процени дека олимпијада вреди 50 илјади денари помалку од светско првенство или параолимпијада?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Luxor Пет Фед 11 2022, 18:20

ПАРАОЛИМПЈИАДА. Јасна ти е разликата?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Nebula Пет Фед 11 2022, 20:22

трендафил напиша:Кога сме кај парите да напишам и дека каратистит Дејан Георгиевски кој не израдува со сребрениот медал од најголемиот спортски настан, Олимпијадата, доби ваучер од Агенцијата за млади и спорт во износ од 350.000 денари. Освојувачите на ист, сребрен медал, на светското првенство во карате Емил Павлов и на Параолимпијските игри Оливера Наковска Бикова (стрелаштво) се наградени со 400.000 денари. Кој процени дека олимпијада вреди 50 илјади денари помалку од светско првенство или параолимпијада?

A toa sto prethodno dobi 2 000 000 od vladata i 600 000 od AMS ne se broi neli partiski botu?

https://kurir.mk/sport/ostanati-sportovi/zgolemena-e-parichnata-nagrada-za-dejan-eve-kolku-kje-dobie-nashiot-srebren-heroj/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 10:43

Не пишувам за тоа колку ЌЕ добие во јули, туку колку добил до сега од АМС. Дека според темата небањатите небањатите лажливи морони поради кои претпоставувам и тој што ја отворил и го дал тоа име тврдеа и дека НАТО ќе не преплави со нови странски инвестиции, а ги имавме повеќе во времето кога според лажливите морони бевме заробена држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by SHARENI Саб Фед 12 2022, 11:12

Mnogu lazes, . Mislam deka pred da napises nesto treba prvo da procitas linkot sto ti e staven. Zatoa sto toa e vest od 2021. Toj veke gi dobil tie pari.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 11:45

Само пренесов вест од интернет врз основа на ФБ статус на самиот Дејан. Нешто што до сега не е демантирано. Во моментов не можам да ја најдам веста што ја прочитав, но еве друга од англиското издание на Слободен печат. 

Georgievski: Shame - the decision for vouchers aims to humiliate my Olympic success! - Free press (slobodenpecat.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Nebula Саб Фед 12 2022, 12:57

Normalno deka ne e demantirano, zatoa sto e tocno. Megutoa samo pred polovina godina toj dobil 2 600 000 denari. Togas mu cinela agencijata a sega ne mu cini. No ne zatoa sto dobil 350 000 tuku zatoa sto ne mu bea ostvareni funkcionersko politikantskite ambicii. Sledstveno negovata fejsbuk objava e vmrovski politicki pamflet diktiran od Mickoski za vreme na zaednickoto setanje po Vodno.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 14:53

Убаво го прочитав текстот и никаде нема дека е извршена исплата. А ветувања сме имале разни. Па така од разгоивори за името за надворешна употреба стасавме до промена на Уставот, бришење на историјата, брусење на шахти, промена на македонските имиња на топонимите и еден куп други обврски. Признавам дека немам доверба во актуелната власт и ја сметам за влада што најмногу лажела и направила најголема штета на Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Nebula Саб Фед 12 2022, 16:40

Da ne sakas mozebi kako na ugleden partiski bot i da ti prilozat izvod od transakcijata na parite od vladata i AMS na smetkata na pridruznikot na Mickoski vo prosetkite po Vodno?

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Albatros Саб Фед 12 2022, 18:42

Ne mu davaj idei, na kraj ke go bara izvodot od smetkata i toa vo tri primeroci.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 21:47

Не знам дали е нормално партијски бот да му го наденува тоа име на човек што не членува во ниту една партија половина век, но тоа не е битно за темата. Директорот на Агенцијата за млади и спорт вечерва изјави дека смета дека се работи за грешка што ќенсе исправи во понеделник. Не знам дали партиските ботови ќе ѓалат кога извесно тоа ќе се случи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 14 2022, 10:50

Добар ден небањати лажливци. Изгледа имате амнезија и заборавивте дека интернетот памти се.

https://mk.voanews.com/a/3015582.html

Живот на минимум во Македонија
20 октомври, 2015
Соња Трајковска

Во Македонија текстилните работници примаат минимална плата од 8.050 денари, а останатите 9.590 денари. Според Законот за минимална плата, таа од 2016 ќе се зголеми на 10.080 денари.

Неодамна, опозицијата, во Собранието предложи закон за зголемување на минималната плата на 11.000 денари, со образложение дека тоа иако во мала мерка, сепак може да влијае на подобрување на стандардот на граѓаните. Но, од страна на власта беше отфрлен како „популистички и неиздржан“.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ - Page 2 Empty Re: ЕКОНОМИЈАТА И НЕБАЊАТИТЕ ЛАЖЛИВИ МОРОНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот