Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Сеп 13 2022, 16:46

Ако говориме за војна повеќе ја има во Арачиново кај што градоначалникот член на партија од хибридниот режим, ДУИ, е претепан од дел од граѓаните.

https://www.slobodenpecat.mk/utrovo-istepan-gradonachalnikot-na-arachinovo/

https://www.slobodenpecat.mk/en/utrovo-istepan-gradonachalnikot-na-arachinovo/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 16 2022, 11:09

Добар ден небањати.
Данела Арсовска: Финансиска полиција и Обвинителството се во ЈП Водовод и канализација

https://faktor.mk/danela-arsovska-finansiska-policija-i-obvinitelstvoto-se-vo-jp-vodovod-i-kanalizacija

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Сеп 16 2022, 20:27

Била и контрола од министерството за труд и социјала за да видат дали има во Водовод вработени што не одат на работа о не пронашле таков случај. Таква контрола не е направена во министерството на Груби кај што има повеќе од илјада што примаат плата, а не одат на работа, но тие се од виша раса за актуелната власт, Албанци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 17 2022, 14:08

Поздрав небањати.Небањатите сами против себе - Page 18 Fszfli10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Сеп 17 2022, 21:18

За почеток ќе напишам само дека во 1991 година имаше експертска влада, а премиер беше Никола Кљусев кој не беше од СДСМ. И дека ако црквата ја раководеа педери како Заев никогаш немаше ни да биде автокефална.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 18 2022, 09:32

Спремете пуканки.

Небањатите сами против себе - Page 18 Img_1270

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 17:23

СДСМ треба еднаш да се договори сам со себе што кажува. Еднаш дека Мицкоски оди по инструкции во Будимпешта, сега дека Будимпешта сака да го сруши раководството во Скопје. Двете не можат да бидат вистинити. А вистина е дека премиерот Ковачевски дезертирал од АРМ во војната во 2001 година за да не ја брани земјата. Оставам и мала можност дека има проблеми со мозокот, но како тогаш може да биде премиер, бидејќи не забележувам кај него знаци за физички хендикеп. Еве јавно да не се согласам со став на ВМРО дека тој што не може да ја брани државата, не може и да ја води. Напротив сметам дека тој што не може или не сака да ја брани државата и својот народ, може да ги предаде, За потсетување, во 2001 година и претседателот на СОбранието Талат Џафери дезертира од АРМ и помина во терористи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Нед Сеп 18 2022, 19:27

, За потсетување, во 2001 година и претседателот на СОбранието Талат Џафери дезертира од АРМ и помина во терористи.

I vmro koga dojde na vlast kako nagrada go postavi za minister za odbrana.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 19:43

Претходно и неосудениот терорист одговорен за Липковскиот крај и кој има одговорност за военото злосторство запирање на водата на градот Куманово Садула Дураку беше министер за земјоделие, шумарство и ВОДОСТОПАНСТВО во владата на СДСМ, прво влегување во власт на УЧК, сега ДУИ. Тоа е резултат на гласањето на СДСМ о ВМРО за амнестија на терористите. Но во тоа време во ВМРО-ДПМНЕ лидер беше Љубчо Георгиевски лпк е дел и од актуелната власт. Амнестирани има повеќе министри во овој век. Дури имавме и премиер амнестиран криминалец, Зоран Заев. Сепак изгледа дека Ковачевски е прв премиер со ментално пореметување. Барем до сега не ми е познато дека некој реагираше на обвинувањето на ВМРО во врска со трајното ослободување (неизлечива болест) на актуелниот премиер.
Денес портпаролот призна и дека пописот бил неуспешен. Индиректно, со тоа што ја обвини опозицијата за владиниот барометар со кој треба една третина од вработените што примаат плата од државата да бидат етнички Албанци. Реално членови на ДУИ и можеби по некој на Алтенатива. Иако опозицијата беше против попишувањето на дијаспората како што се прави во нормалните земји со нормално лидерство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Сеп 20 2022, 18:18

Чудно беше соопштението на Министерството за одбрана во врска со неспособноста на премиерот за служење војска, а способен е да биде премиер. Се повикуваат на воена тајна трансформирана со закон во службена тајна, но премолчуваат дека сите тајни кај нас се на време ограничено со закон. Во случајов е поминато 4 пати подолго време и тајната е застарена. Повеќе на линкот од учесникот во Шарената револуција, професорката Мирјана Најчевска.

https://www.expres.mk/najchevska-kolku-dolgo-dokumentot-objaven-za-kovachevski-mozhe-da-bide-strogo-doverliv/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Пет Сеп 23 2022, 18:00

Se predavaat samite pomegu sebe, se kolat eden so drug za pari i vlast i posle toa mu go pripisuvaat na drug. Site pamtime deka "pro aktivniot" Micko i dpmne ja donesoa kmeticata na vlast. Ama koga se ispotepaa za tenderot od 136 milioni evra naednas "najdobrata menadzerka" stana SDSMovka.

Небањатите сами против себе - Page 18 Img_2272
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Сеп 23 2022, 19:32

Сано градоначалничката, или јкметицата како што ја викаат бугарофилите во Македонија, помина на странатра на тендер партиите СДСМ и ДУИ. На секој што има мозок му е јасно дека ако Арсовска беше во право кога го смени Перински од местото в.д. директор на Водовод со образложение дека не сакал да смени двојца членови на комисијата, тоа ќе го направеше новиот директор. Но не го прави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Сеп 23 2022, 21:24

OPOZICIONER напиша:Se predavaat samite pomegu sebe, se kolat eden so drug za pari i vlast i posle toa mu go pripisuvaat na drug. Site pamtime deka "pro aktivniot" Micko i dpmne ja donesoa kmeticata na vlast. Ama koga se ispotepaa za tenderot od 136 milioni evra naednas "najdobrata menadzerka" stana SDSMovka.

Небањатите сами против себе - Page 18 Img_2272

Добро напишано.

Небањатите сами против себе - Page 18 Fdwbkx10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Сеп 24 2022, 08:54

Градначалничката, или кметицата како што ја викаат бугарофилите и тие што се на пат следејќи го лидерот да се трансформираат во Бугари, го прекрши договорот за соработка. Според тоа што е познато во јавноста таа барала да се сменат двојца членови на комисијата именувани од Водовод (од ВМРО). Не и тие оменувани од државата, од министерствата, именувани од СДСМ и ДУИ. Што би рекле сите да бидат претставници на државната власт, односно слуги на Ахмети и слугата на Заев Ковачевски. Колку што гледам по интервенцијата на странците (европската бамка) веќе никој не го спомнува тоа. Ни Арсовска ни ДУИ и СДСМ. Наместо, доколку сметаат дека го штитат криминалот да побараат оставки или да ги разрешат министерот за внатрешни Спасовки и државниот обвинител Јовевски, заевистите со народни пари (без разлика дали се работи за беџетски или пари од провизии на тендери) плаќаат билборди и видео бурлески по телевизиите за смена на лидерпот на опозицијата кој нема никаква врска со тендерот. Во време кога ВМРО веќе нема никаква врска со градоначалничката, односно кметицата како што ја нарекуваат поддржувачите на идеите што бугарските фашистички окупатори сакале да ги наметнат во Втората светска војна но не успеале затоа што на бојното поле ги поразиле македонските патриоти, партизаните. Сега во име на ЕУ каде немаме никакви гаранции дека ќе станеме членка, посебно не во следните неколку, не многу, децении во кои западната империја командува со светот да ја прифатиме таа фашистичка идеологија според која нема Македонци. Ако станеме членка кога ЕУ ќе биде во втората економска лига, процес што самите го поддржуваат со санкциите наменети против Русија, а од кои губи Европа, а добиваат САД, Русија, Кина.
Македонија за увоз на струја и енергенси за производство на струја во обваа година има потрошено повеќе од 1 милијарда евра. Колку од тоа се отидени на провизии за тендерите за набавка и транспорт не би можел точно да кажам, но мислам дека се повеќе од вредноста на целата прочистителна станица и автопатот Кичево-Охрид заедно. Тие што ги дрпаат тие пари плаќаат спотови со кои сакаат вниманието да го свртат кон друг. Како што крадци за да можат несметано да си заминат викаат држето го крадецот по друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 24 2022, 13:27

Немаааа немаааа .........Небањатите сами против себе - Page 18 Img_1275

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Сеп 24 2022, 14:07

Глупи има и во ВМРО и во СДСМ и секаде. Прашање е само кој преовладува. Јас и сега не можам да тврдам дали Данела има бугарско државјанство. Можно е и да има, што само по себе како што се виде на пописот не значи дека навистина се чувствува како Бугарка. На изборите се има изјаснето како Македонка, а што кој носи во себе никој не може да знае додека тоа не го покаже во јавност. На пример на форумов има бугарофили што градоначалничката си ја именуваат по свое, како кметица, и сите до еден се симпатизери на Али Ахмети и Зоран Заев или неговиот потчинет Ковачевски. Инаку ништо чудно кога се пари во прашање криминалците од СДСМ и ДУИ да посегнат по нив. Ни прв ни последен пат, бидејќи немаат намера да одат на избори. Не знам кој рекол дека Скопје е на СДС. Тиа што градоначалничката фатена како преговара со турска фирмаза земе дел од парите наместо да одговара се здружила со СДСМ и ДУИ кое е главен командант, а не го спомнувате, не значи дека и советот на градот, каде се народните представници, поминал на таа страна.До кога ќе биде така. Одговорот е едноставен, до следните избори. А до кога ќе биде така. Одговорот е ако продолжи пред се економската, а после тоа и енергетската криза не многу долго. Богат човек може да плати за енергија колку и да чини, сиромашен не.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 25 2022, 19:19

Небањатите пророци.

Небањатите сами против себе - Page 18 Fdg7sj10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 21:11

Го нема на фотографијава шпицниот премиер Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Сеп 25 2022, 22:21

Епитетот „шпицен премиер" му припаѓа на Мицкоски. Тој го смисли и го пласираше во јавноста нарекувајки се самиот себеси така.

Небањатите сами против себе - Page 18 Img_2614
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 26 2022, 12:06

Добар ден небањати и левомадиња.

Небањатите сами против себе - Page 18 Fdkujk10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Сеп 26 2022, 19:48

Како на шпицниот премиер ЗОран Заев му се тришат пари за вакви глупости. Од валст и државните органи не се очекува да јадат говна по социјални мрежи и да водат црна кампања преку билборди и платени спотови на телевизија (со кои сакаат да ги корумпираат медиумите) туку да апсат. По досегашните акции се работи за голема лага. И на локално ниво, бидејќи новиот директор ја остави старата тендерска комисија и на државно затоа што ниту МВР ниту обвинителството немаат никаква акција.
Додека не се појави нешто ново во јавноста, ќе ве оставам вас почитувачите на шпицниот премиер Заев, инаку амнестиран криминалец, сами на оваа тема па терајте си политичко самозадоволување (онанија) до бесвест.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 30 2022, 19:25

Ги крадел членарините?

Небањатите сами против себе - Page 18 Fd06jj10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Сеп 30 2022, 20:03

Според текстот објавен во Народен глас, а не на Инфомас, најголем имот, еден стан од 100 квадрати и друг помал во Скопје и станче од 43 квадрати во Ихрид. Тој, да потсетам нил професор на факултет. Во написот фали важен податок. Кога е стекнат имотот. За имотот на таткото на лидерот на најголемата политичка партија во Македонија мислам дека е стекнат уште во времето на СФРЈ. Во секој случај ако го споредимер имотот на семејството Мицкоски и Заеви првото е сиромашно. Заев само во случајот Глобал има дрпнато државен имот вреден 8 милиони евра. Нуклеарна бомба има само во насловот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 03 2022, 13:24

Писмото е лажно, веќе видена моронштина од небањатите.

Небањатите сами против себе - Page 18 Img_1287

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Окт 03 2022, 18:32

Имаат напишано писмо во одбрана на својот командант од времето на војната во Македонија со ДУИ, тогаш УЧК и командант на првата македонска единица во Авганистан која во неколку наврати ја има спасено командата на НАТО од Талибанците и единицата и нејзиниот раководител Ковачки имаат добиено извонредни оценки за својата работа од НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 18 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот