Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 17 of 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Aвг 26 2022, 16:44

А зошто државата земала кредит за нешто што скопјани очигледно не го сакаат. Дали провизиите за автобуското метро биле високи.
Чудно е и тоа што во Тетово училишна зграда сопственост на општина Тетово со потпис на министер што нема врска ни со образованието ни со имотот, Артан Груби е дадена на катастарот за службени простории. При тоа за одземањето на општинскиот имот општината воопшто не е известена. Инаку таа зграда ја користат Македонци гимназијалци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 26 2022, 20:50

Легитимно прашање.Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1250

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Aвг 27 2022, 09:59

Реално прашање, во сегашно време и во уште некое време иднина е колку краде еден од ДУИ или од СДСМ. Колку е крадено порано гледаме по судовите, доколку имаме доверба во судството, но со предпоставка дека кога се работи за политичкиот противник има претерување. На пример насилство се именува како тероризам или мерцедес во сопственост на владата кој истата го користи се прогласува за украден. Во Арачиново инаку се краде струја во вредност од 6 милиона евра годишно или 30 милиони евра во времето по доаѓањето на предавникот Заев на власт. Плус се краде во Грчец, Сарај, Студеничани, Липковско, Тетовск0. Вкупната сума на сите обвиненија, кои веројатно се надуени, не е 30 милиона евра. Ако толку крадат гласачите на ДУИ и СДСМ од Арачиново, можам да замислам колку крадат тие што се изгласани и ги имаат нашите пари (буџетот на Македонија) во раце.
Кој командува во државата се гледа по зградата на гимназијата во Тетово што министерот кој нема врска со градежни објекти ја подари на Катастарот, а сега изјавува дека ќе ја врати (веројатно по наредба од газдите од Кале кај што се жалеше тетовскиот градоначалник) сега изјавува во име на владата дека ќе ја врати. Од каде знае дека владата ќе ја потврди таа одлука, доколку тој не командува со владата. Барем за работи што се случуваат отаде Групќин, односно на територија што ја контролирале балистите во Втората светска војна. Македонскиот дел од владата (на пат да се бугаризира) изгледа одлучува само за делот кој бил под бугарска фашистичка окупација.

https://plusinfo.mk/grubi-ob-avi-deka-vladata-otstapila-e-mu-se-vratat-prostoriite-na-tetovskoto-uchichishte/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Aвг 28 2022, 00:50

Бидејки отаде Групчин данок и струја не плаќале ниту  за време на владеењето на дпне оФците, факт е дека за тие 11 години грујовизам украдени се многу повеќе од 6 милиони евра. Сепак дпне оФците со украдени 5 милијарди убедливо го држат рекордот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Aвг 28 2022, 01:07

Ц ц ц.

ПАЛЧО КАЈ АЦО МЕЧКА ВО ,,ИНФОМАКС” ПОВИКА НА УБИСТВО НА МИЦКОСКИ : САМИОТ РЕЧЕ ДА ГО УБИЕМЕ ДОКОЛКУ НАПРАВИ ПРЕДАВСТВО!

https://narodenglas.com/%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d1%87%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d1%98-%d0%b0%d1%86%d0%be-%d0%bc%d0%b5%d1%87%d0%ba%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d1%81-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Aвг 28 2022, 09:39

Ако повикот е да се убие Мицкоски доколку направи предавство, значи ле дека е упатен повик да се убијат тие што веќе го направиле предавството? Лично сум против убиства затоа што за тоа нема потреба. Веќе сите сме свесни дека од НАТО немаме никаква полза, но и дека никој не може да не исфрли од таму доколку ние самите не се откажеме иако за тоа нема потреба затоа што во некоја прилика можеме да го искористиме правото на вето за добро на човештвото. Во ЕУ и така нема да влеземе брзо, а за некоја деценија поконкурентно ќе биде дружењето со Кина на економски, а Русија на воен план. За Македонија е интересно да се интегрира во новиот сојуз чии контури се гледаат пред Грција и Бугарија, па кога тие ќе посакаат членство да им врати за идиотскиот однос што го имаа и го имаат кон нас. Иако не верувам дека тој сојуз нема да биде демократски и дека во него ќе има право на вето. Право на вето нема во демократски држави (на пример Бадинтерово мнозинство - вето на малцинството за одлука на мнозинството) и организации во кои секој со комплекси (како Бугарија и Грција на пример) може да си ги лечи комплексите со малтретирање на некој при зачленувањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 28 2022, 19:18

Ајдееееееее.

Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1251Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1252

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Aвг 28 2022, 20:01

Ако го исклучиме говорот на омраза нема ништо напишано во објавените постови. Има и индиректно признание дека власта треба да си оди што побрзо, но според македонските закони не постои начин да се симне од власт некој што има мнозинство во Парламентот. Освен со насилство, што јас не го поддржувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 30 2022, 11:59

Ајдеееееее.

Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1254

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 30 2022, 18:20

Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1258

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Aвг 31 2022, 18:58

Не плаќа ли државата по милион евра на приватна фирма за да спечи да врне град, а во Скопје вчера врнеше град. Скопје беше препуштено само на себе без никаква помош од државните институции.ш, а градот ги расчистуваше последиците од невремето и пред владата и пред министерствата. Дури и пред касарната Гоце Делчев. Порано војниците им помагаа на граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 04 2022, 19:45

Добровечер небањати. Какво е времето во Ташмаруништа.Небањатите сами против себе - Page 17 Fbqptv10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Сеп 05 2022, 17:14

И јас мислам како Вучиќ дека Заев и покрај наводната оставка раководи, да не кажам ја краде Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Вто Сеп 06 2022, 09:23

Мицкоски преку задолжителен референдум ќе ги бугаризира македонците.

https://a1on.mk/macedonia/mickoski-zadolzhitelen-referendum-za-ukinuvanje-na-dogovorot-so-bugarija/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Вто Сеп 06 2022, 12:01

Бибшиот коалициски партнер на Мицкоски.

Небањатите сами против себе - Page 17 Img_2317
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Сеп 06 2022, 16:22

Ова е втор поат што на форумов некој пренесува дека доколку не успее да го урне тоа што го замесија Заев и Ковачевски лидерот на опозицијата треба да се убие. Никој не побарал смртна казна за предавниците што го направија предавството. Јас повторно ќе одговорам дека во 21 век сум против смртни казни. Во секој случај народот ќе одлучи и тоа повеќе на избори, отколку на референдумот. Ако од власта се отстранат предавниците, наредната власт ќе ги сруши и францускиот договор, а зошто не и преспанскиот. При тоа ако нема излезност на референдумот поради бојкот на пробугарските партии и големата дијаспора и новата власт ќе може да се однесува како актуелната власт со референдумот за Преспанскиот договор.
Не може да ни се продава како муда за бубтрези дека ако некој не сака да стане Бугарин е против членство во НАТО. Тоа е како некој што не сака да има секс со работодавач поради вработувње, а не е ниту хомосексуалец ниту моралните видувања не му дозволуваат такво нешто да се обвини дека е мрзлив што не сака да работи. Лага е и дека со Преспанскиот и бугарскиот договор нема загрозување на идентитетот. Прво избришан е идентитетот на Македонците што живеат во Грција и Бугарија, а и ние Македонците (без северџански примеси) во Македонија не смееме да го користиме сонцето од Кутлеш како етничко знаме таму кај што сме повеќе од 505 (право што го имаат сите етнички заедници во Македонија, никаде не е брусен двоглавиот орел на пример, нашите деца не ја учат нашата, македонска историја и да не набројувам повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Вто Сеп 06 2022, 16:31

A zosto vo prasanjeto ne e i dogovorot od Prespa. Si ja lapnaa vmrovci severna kako pop sarma.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by alienmk Вто Сеп 06 2022, 18:52

Ke se pisat i bugari koga ke im propadne referendumot pa narodot ke im bide kriv.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Сеп 06 2022, 19:25

Според законот за референдум има ограничувања, па така може да се постави прашање само за работи што се во надлежност на Собранието, па затоа е прашањеро за ратификацијата на договорот. Исто така не може да се постави на еден референдум дпрашање за две работи. За Преспанскиот договор веќе имаше референдум што не помина, па затоа и нема потреба истиот да се најде повторно на референдум. За кршењето на Уставот решение треба да донесе Уставниот суд кој го има ставено случакот во фиока, но за тоа во иднина некој ќе одговара. Исто како тие што го игнорираа референдумот.
Ако референдумот не успее, сигурно дека вината ќе ја имаат тие што не го поддржале. Јасно е и дека тие што не се против договорот со пријателско име, но со капитулантска содржина ќе гласаат за антимакедонска партија, бугарофилска или албанска, кога станува збор за проблемите со Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 08 2022, 13:05

А небањатите секогаш и за се беа против.

Небањатите сами против себе - Page 17 Img_1265

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 15:52

Ако архиереите на МПЦ беа како СДСМ,не ќе имаше ништо од автокефалноста. АРхиепоскопот ќе беше поставен од странска црква како што странци го донесоа Заев, а со нивна согласност тој го постави Ковачевски. Кога сме кај зголемувањето на пензиите јас отидов во пензија на крајот од мандатот на ВМРО. Сега со пензијата можам да купам за 40% помалку бензин, двојно помалку леб, за 60% помалку зејтин ...
Не знам кои патишта, училишта, болници (ваљда не мислиш на лесно запаливите модуларни) се направени во времето на СДСМ.
И за крај Македонија повеќе не е Македонија туку со додавка наметната од странци. Тука можам да се согласам. Нека е вековита Македонија. Без додавка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 12 2022, 10:34

Им се налутила кметицата оти се антибугари.

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОВОД ПЕРИНСКИ, БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

https://sdk.mk/index.php/naslovna/arsovska-go-razreshi-direktorot-na-vodovod-perinski-blizok-sorabotnik-na-mitskoski-od-vmro-dpmne-se-somneva-deka-go-mestel-tenderot-za-prechistitelna-stanitsa/#.Yx7n7Uxlfgo.twitter

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Сеп 12 2022, 16:37

Ако градоначалничката (или кметицата како што ја наркуваат бугарофилите во Македонија) навистина има бугарски пасош, не и е местото со ВМРО. Треба да продолжи со СДСМ, што во Скопје ќе оди тешко затоа што нема да има поддршка од Советот на градот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 12 2022, 20:16

Небањата шизофренија.

Небањатите сами против себе - Page 17 Fcewqw10Небањатите сами против себе - Page 17 Fcet6_10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Zhane Вто Сеп 13 2022, 13:38


Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 17 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот