Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+10
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
трендафил
OPOZICIONER
14 posters

Страна 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Мај 28 2021, 19:53

Проблемот е што голем дел од Македонците, на кои во учебниците им е избришан најголемиот дел од идентитетот што ќе мора да го поренесуваат усно, од колено на колено, немаат доверба дека со ова се олеснува бугаризацијата во Македонија. Во Србија се воведуваат електронски учебници, но никој не се сомнева дека власта ќе ги искористи за албанизација на историјата на Косово. И за Америка се учи дека Индијанците биле староседелци, или за Австралија дека тоа биле Абориџините. Само во Македонија сите се староседелци, само Македонците се дојдени. Доволно е да се види дека еден од финансиерите на рефорните во школството е Џорџ Сорос, еден од најголемите штетници за Македонија, па да се сомнева човек дека проектот е антимакедонски. Уште кога реформата ја води министерка што била платена од Сорос да дели подмачкувачи за газови (единствено нејзино работно искуство пред да стане министерка прво за социјала, па за образование). Сега подмачкувачите се купуваат од народни пари (од буџетот), а Сорос плаќа реформи за добришување на македонскиот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 28 2021, 20:32

Ајдееее небањатите лижат кај што плукале. Фејк њуз морони.

https://mobile.twitter.com/Seir_mk/status/1397920977745375234

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Мај 28 2021, 21:43

Која фирма работи сега во РЕК Битола, па комбинатот работи само со еден блок. Да не е случајно фирма на Заеви откако е раскинат договорот со фирмата која располага со потребната механизација, па затоа и ги добиваше тендерите со години. Чудно е тоа што државата не размислува за гасификација на термоелектраните, пред се тие во Неготино и Битола кај што гасот треба да дојде побрзо (требаше веќе да е стигнат). Да одговорам и на тоа што Шилетов го кажа во интервјуто на Телма. Во Скопје се градеа модернистички згради од натур бетон, но тој материјал е катастрофално енергетски неефикасен. Во тоа време енергијата беше многу ефтина, што не е сега случај. Јас од приправничка плата во 1972 година можев да купам повеќе од 2.000 литри гориво. Мазутот беше уште поевтин. За загадувањето не се водеше сметка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Мај 28 2021, 21:49

трендафил напиша:Која фирма работи сега во РЕК Битола

Прашај ги Жмицко и дпне. Сигурно ќе те излажат ама барем после тоа јавно ќе ти се извинат што лажеле.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Мај 29 2021, 21:02

Сакам преку врски од форумов да дознаам директно од власта. Прашај во штабот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Мај 30 2021, 13:22

Ц ц ц, Трендо што ти прават тебе во штабот бе? Зарем Ацо лигња и Жмицко не те информирале дека имате мнозинство во парламентот веќе седум- осум месеци и дека вие сте власт?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Мај 30 2021, 16:53

Наместо празно препукување ќе прашам зошто откако СВ инвест ја превзема работата во РЕК Битола производството на струја на комбинатот е во постојан пад. Исто зошто лани летото хидроелектраните имаа скоро удвојување на производството за извоз по значително пониска цена отколку што плативме за увоз во зимата, па езерата сега уште не можат да се наполнат со вода. За почеток еве линк од крајот на минатата година со напомена дека сега ситуацијата е уште полоша.

Големо намалување на производството на електрична енергија за разлика од лани - Струја (struja.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 08 2021, 19:03

Скријте се небањати, сите ви се смеат.

Небањатите сами против себе - Page 10 Img_1061

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Јун 08 2021, 19:11

А колкумина учествуваа во нападот на бугарскиот фашистички участок на 11 октомври 1941?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 08 2021, 21:03

Дали тајната е откриена.

Небањатите сами против себе - Page 10 Img_1064

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јун 09 2021, 19:56

Блокадите на раскрсници се пронајдок на шарените куртон револуционери кои го малтретираа градот со цел да дојдат на власт и даизбришат што повеќе од нашиот идентитет. И јас лично сум против бнокади, но треба да се смени законот со 2/3 мнозинство за да не може кој ќе посака да го менува или да се смени под притисок на неколку амбасадори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Јун 19 2021, 16:41

Небањатата хибридна власт вчера кога бугарските медиуми објавија дека предлогот на Заев за македонскиот јазик е дека се работи за еден ист јазик со бугарскиот меѓународно признат како два јазика молчеа. Кога истата вест ја пренесе портпаролот на ВМРО со прашање дали е вистина или не го обвинија за ширење на лажни вести, а тој само пренесе објавена вест. Тие што се дресирани да веруваат во „вистината“ на Заев и неговата антимакедонска свита претпоставувам дека мислат дека веста не е од бугарските медиуми, туку дека е измислена од Мицкоски.
Небањатата хибридна власт сака да ни земе нови 4 и кусур денари од литар гориво и не убедува дека со тоа ќе сме биле ппобогати, односно дека ќе има повеќе пари за нас во буџетот во кој нели се наоѓаат народните пари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 20 2021, 15:21

Значи морони небањати поскапувањето на струјата и дизелот според вашите чобани кои ве мочаат у мозок е данок во крв. Па зошто сте го правеле тоа бе говна едни?


Небањатите сами против себе - Page 10 Img_1071

Небањатите сами против себе - Page 10 Img_1072

Небањатите сами против себе - Page 10 Img_1073

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Јун 20 2021, 17:26

За сите што не се дел од владината коалиција секој данок е данок во крв, затоа што парите ќе ги дрпнат вашите чобани и ситното ќе ви го поделат на вас, Ќе добијат пари и општини како СДСМовско Арачиново во кое никој (со исклучок на еден) не плаќа данок, а му се градат инфраструктурни објекти со наши пари. Оваа власт до сега не задолжи со 2,4 милијарди евра за 4 години и уште мисли да не задолжува. Освен ковид помошта за која исто така добар дел е поделен на партиски војници, скоро ништо не е направено. Уште одат луѓе да се вакцинираат во странство, а како тргнало ќе почнеме да одиме и за лечење на редовните болести затоа што во нашето здравство нема термини до крајот на јули, а кога че бидат поставени ќе се потрошат во првите десетина секунди.
Спротивно на називот на темата, небањатата претседателка на Уставниот суд е избрана со гласање сама за себе. Без својот глас немаше да биде избрана.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Нед Јун 20 2021, 17:49

Isto drpase i vmro, duri i poloso. Sega za zadolzuvanjeto barem ima opravduvannje so pandemijata, vie moravte da smisluvate blesavstini kako SK 2014 za da se zadolzuvate, kradete i kako sto gledam da zemate danok vo krv od narodot.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Јун 22 2021, 20:04

И за задолжувањата порано имаше оправдување, светската економска криза, европската должничка криза, кога во криза беа македонските економски партнери. СДСМ го зголеми долгот на Македонија за половина од долгот направен во претходните 75 години (од наследениот долг од СФРЈ и долгот на сите влади пред таа на Ахмети и Заев. Цело време сите осигуреници уплаќаа во фондот за здравство, а се лечеа само тие што се во смртна опасност и тоа не сите. Во борбата со короната и економските последици од неа владата додели една четвртина од задолжувањето, а сите пари не ги потрошо за таа намена. А парите ги нема и задолжувањата продолжуваат. Веќе никој и не објавува кога има задолжување дома затоа што тоа е досадна вест.

kalendar_dhv_q3_q4_2021_mk.pdf (finance.gov.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 28 2021, 12:56

Како го чествувате споменот на Ѓорче Петров морони небањати? Со тоа што му подигнавте споменик на убиецот?Небањатите сами против себе - Page 10 E49u5810Небањатите сами против себе - Page 10 E49u7h10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јун 30 2021, 20:45

Револуцијата ги јаде своите деца. Да не сакаш да кажеш дека СДСМ во 2001 година не се бореше против терористите на УЧК па затоа со ниту еден збор не сте ги споменале бројните споменици на УЧК подигнати како дивоградби низ земјата. Вас ви пречи и тоа што на легално подигнати споменици во минатото пишува прецизно дека некои злосторства ги направиле бугарските фашисти, само затоа што фашистичката политика од Втората светска војна сега на Македонија и ја наметнуваат повторно Бугарија, но сега наместо Тројниот пакт сојузник им е здружението наречено ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Bosonoga Чет Jул 01 2021, 16:39

PRVOBOREC напиша:Како го чествувате споменот на Ѓорче Петров морони небањати? Со тоа што му подигнавте споменик на убиецот?Небањатите сами против себе - Page 10 E49u5810Небањатите сами против себе - Page 10 E49u7h10

Crepovite dpmneovski samo makedonci ubivale.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Jул 01 2021, 17:56

Небањатите почнаа максимално да прават злоупотреби во Собранието. До сега го злоупотребуваа европското знаменце кога еден закон го повлекуваа и без никакви измени го враќаа со знаменцето. Сега во обид да ескивираат референдум за образованието што македонските деца во Македонија треба да ги доведе во слична ситуација како македонските деца во Грција и Бугарија, го повлекуваат законот со што наводно нема потреба од референдум, а после истиот закон ќе го вратат во Собрание. И после се чудат зошто се во категоријата хибриден режим, односно диктатура што глуми демократија. 
Да напишам овде и дека предвидената дупка во буџетот за оваа година со ребалансот е 800 милиони евра, а вкупниот буџет ќе биде 4,3 милијарди евра.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 02 2021, 16:37

Ете небањати, немате ни 60 чесни необвинети и неосудувани луѓе во криминалното дувло.

Небањатите сами против себе - Page 10 E5rf6p10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Jул 02 2021, 19:40

Според нашиов форум изгледа дека ВМРО е најважната партија во Македонија, па најповеќе се дискутира за неа. Или на СДСМ и евроатлантската меѓународна банда им е страв дека оваа партија може да дојде на власт и да им ги поремети сметките во обидите да се формира вештачки луѓе со нов идентитет, а со злоупотреба на името Македонци. Според најновите податоци на нашиот завод за статистика можеби веќе се прави и геноцид. Во минатата година прв пат има повеќе починати отколку новородени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Саб Jул 03 2021, 17:04

Odgovorot e potvrda deka vmro nema kadri koi ne se vpletkani vo kriminal i korupcija. Toa i pustata zelba na Mickoski da mu bide daden materijal za ogovaranje e pricinata za negovata izjava. Sigurno deka lugeto ke glasaat za nekoj cesen kandidat koj zad sebe nema kriminalni aferi otkolku za dokazan kriminalec.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Jул 04 2021, 15:34

Типичен пример дека небањатите работат сами против себе е бетонирањето, па после тоа кршењето на бетонот на кејот покрај Вардар во Скопје.

ВМРО да не ви ги бетонираше дрвата: Куновска го "трола" СДСМ - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 14:38

Поздрав небањати. Како Даниела Јованоска стана Даниела Арсовска па на крај да биде Данела.

Небањатите сами против себе - Page 10 Media10Небањатите сами против себе - Page 10 Media_15Небањатите сами против себе - Page 10 Media-12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 10 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот