Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 6 of 24 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Фед 25 2021, 20:38

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пет Фед 26 2021, 10:23

Koga e vo prasanje Zaev togas duri i prvite bratucedi i nivnite deca se pripadnici na kriminalen klan a apelite da ne se sirat lazni vesti se udar vrz slobodata na govor. No koga e vo prasanje nivniot lider togas najbliskite rodnini se posebno semejstvo a novinarite treba da bidat cenzurirani.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2100

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пет Фед 26 2021, 10:47

Toa e zastrasuvacko, site mu go pravat na drug toa istoto sto ne sakaat da im go pravat na niv. Kaj nikoj nema pridrzuvanje kon standardnite moralni normi i vrednosti.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 07 2021, 17:53

Небањатите м****и со г***а во главата како и обично не знаат кај тераат. Залутала с*****а небањата тотално.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2924
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 15 2021, 09:37

Добро утро небањати, абе што слушам ви го уапсиле бугарскиот конзул? Тој што Заев не дозволи да стане тоа.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2930

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Мар 20 2021, 18:07


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Мар 20 2021, 18:26

Ахахахаааааааааа.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2942

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Мар 20 2021, 21:30

Ќе биде ли утре разрешена Радмила Шеќеринска од потпретседателското место во партијата? Се разбира доколку Заев победи на изборите во СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 20 2021, 22:38

Laga i manipulacija e deka izborite vo SDSM nema da bidat demokratski. Dokolku clenstvoto ne go saka Zaev moze da glasa protiv.

Ова се први избори каде што сите членови на СДСМ ќе гласаат, а бидејќи станува збор за еден кандидат, а беа најавени како најдемократски начин за избор, ќе може да се гласа „ЗА“ или „ПРОТИВ“ Зоран Заев.

„Кога видоа дека има еден кандидат овозможија да се гласа ЗА и ПРОТИВ. За да може да одиме чекор понатаму, затоа што кога се донесоа првите одлуки беше дека секој член го заокружува бројчето на кандидатот а сега имаме еден кандидат.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Мар 21 2021, 12:24

Имавме такви избори до 1990 година, со еден кандидат за претседател или со толку кандидати за пратеник колку што се бираат сите од една партија. Во демократија има избор, а избор значи да има најмалку два кандидата. АКо има повеќе кандидати, повеќе има и демократија. Не би рекол ни дека е демократија што СДСМ сака да одржи уште еден конгрес, но со име конгрес на ВМРО-ДПМНЕ за новите членови на СДСМ избркани од ВМРО. Конгресот е одложен затоа што според состојбата со пандемијата следниот викенд сигурно ќе има целосно затворање (локдаун како што викаат слугите евроатлантски). Овој викенд беше слободен за потребите на СДСМ, да може да се одржи конгресот, иако бројките на заразени и починати не е таков.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 21 2021, 16:02

Поздрав до небањатите лицемерни морони што јадат ***** дека во СДСМ немало демократија.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2947

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 22 2021, 18:28

Идеологијата и принципиелноста на небањатите ***** вклучува и смрт од глад на работниците.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2952Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2953Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2954

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 18:43

Ако Заев на било кој освен на Македонците од несеверно потекло им попуштил, нормално е да биде притиснат и од албанската опозиција. Уцените и тортура како средство пратеници да се натераат да гласат за некој закон воведе актуелната власт, која на тој начин го смени Уставот. Дали истите барања АА и Алтернатива би ги имале доколку СДСМ и ДУИ не се на власт може да видиме ако дојде до коалицијата што ја спомнувате. Лично не верувам дека до тоа ќе дојде. Пратениците од власта нема никогаш да гласаат за предвремени избори или за недоверба на владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Пон Мар 22 2021, 18:45

Nikolovski i Mickoski se Zaev?

PRVOBOREC напиша:Идеологијата и принципиелноста на небањатите ***** вклучува и смрт од глад на работниците.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2952Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2953Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2954

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 18:52

Не разбирам што сакаш да кажеш. Дали дека сите Албанци треба да бидат во коалиција со Заев? За жал без Села и Гаши не е можно рушење на хибридниот режим на колку толку демократски начин. Во секој случај има мноооооооогу помалку Албанци без државјанство што живеат во Македонија, отколку тие што живеат во странство, а Заев и Ахмети се договорија да ги попишат како да живеат во земјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Пон Мар 22 2021, 18:58

Ne e Zaev toj sto saka koalicija i tvrdi deka ima ista ideologija so tie sto sakaat narodot nekolku meseci da bil bez pari a tie da lapaat plati i patni trosoci. Eve vi ja vasata ista ideologija, da go izgladnuvate narodot dodeka ne gi napravite albancite 30% kako sto izjavi Mickoski. Koga Levica ke ve zgazi na izborite da si znaete zosto.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пон Мар 22 2021, 19:07

Apasiev e isto duri i ponesposoben i pogolem oportunist od Zaev i Mickoski. Vlast na slednite izbori tesko no ako i stane nekoj faktor brzo ke pocne da ja pee pesnata na Adenauer.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Вто Мар 23 2021, 20:55

Cudo golemo imal 6 stana pomalku i od Stefce Jakimovski.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2141

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 02 2021, 15:20

Небањатите патриот-морони на чело со "прецедатело" на нивниот моронско-патриотскиот  институт Пандов Со Крилца да кажат со кои вакцини нашите сограѓани беа вакцинирани во Србија.

Небањатите сами против себе - Page 6 Ex1dzq10Небањатите сами против себе - Page 6 Ex1dzc10Небањатите сами против себе - Page 6 Downlo11
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 04 2021, 17:24

Од небањати извори дознаваме, небањатите се криминалци.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2984

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 08 2021, 12:38

Поздрави од премиерот небањати. Ви честита на уште еден неуспех да ги заштитите криминалците од вашата партија што ги инфилтриравте во институциите додека бевте на власт.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2991

https://360stepeni.mk/zaev-za-dvojnik-najgolemite-falsifikati-bile-vo-vremeto-na-vmro-dpmne/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 16:06

Што е тоа најголем фалсификат. Полицијата во ниту една земја не успева секогаш да знае за криминалот, но да продолжи издавањето на вакви пасоши во време кога за нив се знаело и се водела истрага е сосема друга работа. Инаку сите фалсификати се исти, нема поголем. Се работи за оригинална фотографија во оригинален документ со лажни податоци или податоци од некој друг човек.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 08 2021, 16:14

Ало морони небањати, зошто ги дупите вака вашите штапски магариња. Гљупче ќе објави лага, небањатите моронски медиуми ќе ја пренесат, штапските морончиња ќе се силат на социјалните мрежи па на крајот да не јадете кривични признавате дека лажете а на вашите штапски морончиња тоа што ги мочате од високо им се чини божја росица.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2992Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2993Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2994Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2995Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2996
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 08 2021, 17:06

Пак ги насамариле.

PRVOBOREC напиша:Ало морони небањати, зошто ги дупите вака вашите штапски магариња. Гљупче ќе објави лага, небањатите моронски медиуми ќе ја пренесат, штапските морончиња ќе се силат на социјалните мрежи па на крајот да не јадете кривични признавате дека лажете а на вашите штапски морончиња тоа што ги мочате од високо им се чини божја росица.

Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2992Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2993Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2994Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2995Небањатите сами против себе - Page 6 Img_2996
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 17:27

Во веста на Лидер на крај има прашалник.
НЕВЕРОЈАТНО: Украден полициски коњ од оделението на МВР во Хиподром? – Радио Лидер (lider.mk)

Во секој случај небањатите од опозицијата не лажат како Небањатиот од СДСМ дека додека дише нема да се смени уставното име (тогаш Македонија) или дека сме добиле датум за почеток на преговорите со ЕУ кој во моментов не се знае ни дали ќе го добиеме ако не прифатиме некое ново дупење на нацијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 6 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 24 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот